Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Lazorenko S. 
Physical Culture of Ancient Ukraine-Rus / S. Lazorenko, D. Balashov, M. Chxajlo // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 56-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_11
У теоретичному плані інформація цього дослідження основних суспільних функцій, які виконували народні ігри та розваги в стародавніх слов'ян, є надзвичайно важливою для з'ясування їх історичних витоків, впливу на формування українського етносу та конкретизації розрізнених фактів, відомостей і свідчень у цілісну систему знань про фізичну культуру Давньої Русі. Це є особливо актуальним для подальшого розвитку національних видів спорту та популяризації їх і впровадження у світову змагальну практику, виховання патріотичного духу сучасної молоді засобом незаслужено забутих національних народних ігор. Виникнення фізичних вправ та ігор у давніх народів, що населяли терени нашої країни, належить до часів первіснообщинного ладу. Фізична культура за часів античності та протягом раннього середньовіччя відігравала важливу роль у житті багатьох цивілізацій і культур, етносів і народів, племен і родів. Вона панувала у всіх сферах людської життєдіяльності. Впливала на формування державності, релігію, побут, допомагала вишколювати армію, формувала мораль у суспільстві, зберігала ідентичність нації та ін. Мета дослідження - систематизація розрізненої інформації на підставі аналізу науково-методичної літератури й узагальнення відомостей про прикладне, військове та ініціативне значення фізичної культури слов'ян часів Київської Русі. За свідченням письмових і джерел усної народної творчості, можна стверджувати, що на момент створення Київської державності та в подальшому слов'янський люд мав свою високорозвинену систему фізичного виховання. Спочатку - як синтетичний елемент, а згодом - як самостійний пласт загальноруської культури, який сприяв розвитку давньоруського етносу, виконував різноманітні виробничі та прикладні функції, а також завдання військового характеру та допоміг самоідентифікуватись у майбутньому українцям незалежною та волелюбною нацією.
  Повний текст PDF - 475.104 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Lazorenko S.
  • Balashov D.
  • Chxajlo M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Lazorenko S. Physical Culture of Ancient Ukraine-Rus / S. Lazorenko, D. Balashov, M. Chxajlo // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2017. - № 3. - С. 56-62. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2017_3_11.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського