Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Пришва О. 
Вплив стану серцево-судинної системи чоловіків зрілого віку на їхню фізичну активність в осінній період / О. Пришва // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 38-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_8
Зазначено, що серцево-судинна система (ССС) найбільш оперативно реагує на будь-які зміни в організмі людини та є інформативним показником фізіологічного стану всього організму. Фізична активність (ФА) середньої та високої інтенсивності (ВІ) - важливий компонент здоров'я та довголіття людини. Організація таких занять, особливо високої інтенсивності, у людей зрілого віку передбачає певний фізіологічний стан організму та самопочуття. Врахування фізіологічного стану за допомогою дослідження серцево-судинної системи надасть змогу оптимізувати ФА залежно від сезонних факторів. Мета роботи - дослідити значення стану ССС для планування ФАВІ чоловіків зрілого віку в осінній сезон. У чоловіків 34 - 49 років, які ведуть здоровий спосіб життя, досліджено індекс маси тіла, частоту серцевих скорочень у спокої, артеріальний тиск (АТ), інтегральний стан ССС за методикою Баєвського. Дослідження проводили вранці та ввечері кожного дня. Результати порівнювали: напередодні, у день ФАВІ, із середньомісячними. ФАВІ досліджено біорегістраторами Basis B1 і Basis Peak. Знайдено достовірні (p << 0,05) відмінності в стані ССС чоловіків напередодні та в день їх ФАВІ. Визначено, що стан ССС за показниками діастолічного АТ та адаптаційного потенціалу Баєвського (АПБ) напередодні був достовірно нижчим, ніж у дні ФАВІ, та нижчим за середньомісячні показники. Для подальшої організації та планування ФАВІ чоловіків запропоновано використовувати найбільш вагомий (у відсотках) показник - АПБ. Збільшення його на 4,58 %, (у межах норми 1,8 а. о.) щодо попереднього дня показало необхідність для чоловіків займатися ФАВІ в цей день у формувальному експерименті. Результатом стало достовірне (p << 0,05) збільшення кількості занять на 13,6 % і тривалості занять на 36,3 % ФАВІ, покращання стану ССС на 7,36 %. Зроблено висновки, що врахування змін ССС чоловіків відіграє важливу роль у плануванні їх ФАВІ. Інформативними в осінній сезон можуть бути зниження показників ССС напередодні та їх зростання на початку дня на 4,58 %. Такі зміни фізіологічного стану стимулюють чоловіків, які ведуть здоровий спосіб життя, до заняття ФАВІ в цей день.
  Повний текст PDF - 808.767 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пришва О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пришва О. Вплив стану серцево-судинної системи чоловіків зрілого віку на їхню фізичну активність в осінній період / О. Пришва // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2016. - № 2. - С. 38-45. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2016_2_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пришва Олесь Борисович (фізичне виховання та спорт)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського