Наукова періодика України Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві


Валецька Р. О. 
Спорт і питання медицини (огляд наукових досліджень) / Р. О. Валецька, О. І. Петрик // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2014. - № 3. - С. 79–83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2014_3_19
Здійснено огляд та аналіз досліджень спеціалістів зі спортивної медицини країн світу, які на основі експерементальних даних стверджують, що спорт має бути доповненням життя в суспільстві. Тому всі наукові дослідження підтверджують, що слід вважати найбільш хибною суворість статевої активності спортсмена в період спортивних тренувань або змагань, коли справа стосується сім'ї. Зрозуміло, що йдеться про досить делікатне питання, яке в багатьох випадках залежить від індивідуальних якостей самого спортсмена, від національності та клімату. Щодо фізіології людини можна сказати: недоцільно раптово відривати спортсмена від оточуючих його обставин, адже утримання від статевого життя під час спортивних тренувань і змагань, які інколи тривають 2 - 3 міс, шкідливо впливає на стан організму спортсмена, оскільки не виділяються гормони щастя та задоволення (ендорфіни й окситоцини), котрі починають потужно продукуватися в організмі людини під час статевого акту. Звичайно, це залежить від тривалості утримання від статевої активності, а отже від самого індивідуума, раси, довкілля, від клімату, режиму тренувань, змагань та інших внутрішніх і зовнішніх факторів. Науково доказано, що одружені спортсмени, які живуть нормальним подружнім життям, досягають більш високих спортивних результатів, ніж ті, котрі змушені утримуватися від статевої активності. Найкращою психологічною підготовкою до будь-якого спортивного тренування або змагання є сприяння спортсмену проводити вечір разом із сім'єю або з ким він бажає. Психофізіологічний вплив кольору на організм спортсмена - теж важливий фактор. Слід зазначити, що лікар спортивної команди має знати, що колір - важливий фактор, який впливає на організм людини, зокрема спортсмена. Спортсмен, який уміє бачити, розрізняти, спостерігати кольори в їх гармонійному поєднанні, активізує свої психічні процеси й організовує повсякденну діяльність на більш високому й енергетичному рівнях і досягає високих спортивних результатів. Психофізіологічний вплив кольору на самопочуття спортсмена, здоров'я, ефективність досягнення високих спортивних результатів, а також облаштування спортивних залів і майданчиків, кімнат харчування та відпочинку, спортивного одягу - важливй фактор для спортсмена.
  Повний текст PDF - 323.33 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Валецька Р.
  • Петрик О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Валецька Р. О. Спорт і питання медицини (огляд наукових досліджень) / Р. О. Валецька, О. І. Петрик // Фізичне виховання, спорт і культура здоров'я у сучасному суспільстві. - 2014. - № 3. - С. 79–83. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fvs_2014_3_19.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Валецька Руслана Омелянівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського