Наукова періодика України Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології


Галазюк В. 
Математична модель деформування пружного півпростору за дії нормального навантаження на його границі / В. Галазюк, Ґ. Сулим // Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології. - 2006. - Вип. 3. - С. 29-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fmmit_2006_3_6
Зазначено, що припущення про рівність нулю дотичних напружень на границі пружного півпростору за її гладкого нормального навантаження зумовлює парадокс взаємопроникнення точок матеріального континууму, якщо об'ємна деформація <$E | theta |~>>~0>. У ході цього з'ясовано, що для уникнення цієї фізичної некоректності досить наділити границю певними реологічними властивостями, які уможливлюють регулювання її вертикальних переміщень розподілом на ній за певним законом дотичних напружень. Доведено, що завжди існує такий закон розподілу дотичних напружень, за якого вертикальні переміщення границі є нульовими за довільного нормального навантаження. Ця ідея виявилась слушною у задачах зі змішаними крайовими умовами, оскільки дала можливість виконати додаткову фізичну умову неперервності компонент вектора <$E OMEGA ~=~0,5~ roman rot u vec> на лінії поділу крайових умов і цим забезпечити існування фізично коректного розв'язку, який узгоджується з обмеженнями лінійної моделі твердого деформівного тіла. Якщо зовні області навантаження вимагають рівності нулю дотичних напружень, то на межі області навантаження вони стають сингулярними з кореневою особливістю, так як і компоненти вектора <$E OMEGA>. Під час цього виникає парадокс взаємопроникнення внаслідок розриву кутів повороту нормальних елементів навколо лінії поділу крайових умов.
  Повний текст PDF - 337.889 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Галазюк В.
  • Сулим Ґ.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Галазюк В. Математична модель деформування пружного півпростору за дії нормального навантаження на його границі / В. Галазюк, Ґ. Сулим // Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології. - 2006. - Вип. 3. - С. 29-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fmmit_2006_3_6.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського