Наукова періодика України Физиология растений и генетика


Заіменко Н. В. 
Вплив кремнієвмісних сумішей на ріст проростків кукурудзи, алелопатичні та фізико-хімічні властивості субстрату за різного рівня його закислення / Н. В. Заіменко, Н. П. Дідик, Б. О. Іваницька, Н. А. Павлюченко, І. П. Харитонова // Физиология растений и генетика. - 2015. - Т. 47, № 4. - С. 347-353. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2015_47_4_11
У вегетаційних дослідах вивчали вилив 4-х типів кремнієвмісних сумішей на основі мінералів, силікату калію, сапропелю і торфу на життєвий стан проростків кукурудзи (Zea mays L., гібрид Фаворит), алелопатичні та фізико-хімічні (електропровідність, кислотність, окисно-відновний потенціал) характеристики піщаного субстрату за різних рівнів його закиснення (pH 4,0; 5,0; 6,0, 7,0). Внесення досліджених сумішей покращувало фізико-хімічні та алелопатичні властивості субстрату, що позначилося на фізіологічних процесах у рослин, зокрема, компенсувало негативний вплив закиснення на вміст фотосинтетичних пігментів у листках, а також на ріст надземних частин і коренів проростків кукурудзи, особливо в разі застосування сумішей на основі силікату калію й торфу.
  Повний текст PDF - 225.327 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Заіменко Н.
 • Дідик Н.
 • Іваницька Б.
 • Павлюченко Н.
 • Харитонова І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Заіменко Н. В. Вплив кремнієвмісних сумішей на ріст проростків кукурудзи, алелопатичні та фізико-хімічні властивості субстрату за різного рівня його закислення / Н. В. Заіменко, Н. П. Дідик, Б. О. Іваницька, Н. А. Павлюченко, І. П. Харитонова // Физиология растений и генетика. - 2015. - Т. 47, № 4. - С. 347-353. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2015_47_4_11.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського