Наукова періодика України Физиология растений и генетика


Прядкіна Г. О. 
Зв'язок вмісту хлорофілу в листках і хлорофільного індексу посівів озимої пшениці в період наливання зерна з урожайністю / Г. О. Прядкіна, О. В. Маслюківська, О. О. Стасик, В. П. Оксьом // Физиология растений и генетика. - 2015. - Т. 47, № 2. - С. 167-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2015_47_2_9
За умов польового досліду вивчено варіабельність вмісту хлорофілу в листках та хлорофільного індексу посівів різних сортів озимої пшениці у фази молочної та молочно-воскової стиглості зерна в роки, що суттєво відрізнялися за погодними умовами. На підставі порівняльного аналізу генотипної та фенотипної мінливості пігментних показників інтенсивних сортів озимої пшениці виявлено, що хлорофільний індекс листків на пізніх етапах онтогенезу, на відміну від вмісту хлорофілу в них, суттєво впливав на зернову продуктивність. Збереження більшої площі асиміляційної поверхні та внаслідок цього подовження тривалості періоду поглинання світла посівом сприяли підвищенню врожайності. Встановлено, що за значеннями хлорофільного індексу у фазу молочно-воскової стиглості сорти озимої пшениці можна диференціювати за врожайністю та використовувати його в селекційних програмах для добору перспективних форм.
  Повний текст PDF - 378.537 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Прядкіна Г.
 • Маслюківська О.
 • Стасик О.
 • Оксьом В.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Прядкіна Г. О. Зв'язок вмісту хлорофілу в листках і хлорофільного індексу посівів озимої пшениці в період наливання зерна з урожайністю / Г. О. Прядкіна, О. В. Маслюківська, О. О. Стасик, В. П. Оксьом // Физиология растений и генетика. - 2015. - Т. 47, № 2. - С. 167-174. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2015_47_2_9.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського