Бутко М. П. 
Особливості функціонування соціогуманітарного простору в умовах децентралізованого управління: досвід Польщі та уроки для України / М. П. Бутко, А. М. Ревко // Економіка України. - 2019. - № 7-8. - С. 71-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2019_7-8_7
Розкрито, що сучасна стратегія сталого розвитку України має передбачати розбудову національно консолідованого, духовно-інтелектуального, відкрито демократичного, культурно-розмаїтого, креативно-інформаційного суспільства, де головною домінантою виступає гармонізація соціального середовища з активними горизонтальними і вертикальними зв'язками, які базуються на всебічно вивіреному інституціональному забезпеченні. Метою такої стратегії, з урахуванням втрати значної частини економічного потенціалу, трагічних жертв і міграції з Криму і Сходу України, є забезпечення національної ідентичності, історичної соборності, всебічної самореалізації, соціалізації та гідного рівня життя, безпеки, формування інноваційно динамічної економіки і системи вітчизняної освіти, науки, культури, медицини, фізичної культури і спорту, відпочинку, інформаційної інтеграції української нації у цивілізований світ. Мета статті - дослідження особливостей прояву соціогуманітарного простору (СГП) на сталий розвиток регіонів України та розробка просторової моделі організації соціальної інфраструктури в умовах децентралізованого управління на основі досвіду Польщі. Визначено структурно функціональну та просторово регулюючу компоненти СГП. Встановлено, що заклади та інститути соціальної інфраструктури характеризуються диверсифікованими властивостями, які є базою для визначення просторової моделі організації соціальної інфраструктури. Ця модель залежить від взаємозв'язку інфраструктурних закладів з простором, що обслуговується, а також від кількості та структури населення цього простору. Показано, що на основі польського досвіду розроблено просторову модель організації соціальної інфраструктури СГП України, яка базується на чіткому розмежуванні завдань, обов'язків і відповідальності між органами центральної влади та місцевого самоврядування. Визначено вектори модернізації соціальної інфраструктури СГП регіонів України.
  Повний текст PDF - 239.443 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Бутко М.
  • Ревко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Бутко М. П. Особливості функціонування соціогуманітарного простору в умовах децентралізованого управління: досвід Польщі та уроки для України / М. П. Бутко, А. М. Ревко // Економіка України. - 2019. - № 7-8. - С. 71-88. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2019_7-8_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Бутко Микола Петрович (1947–) (економічні науки)
  • Ревко Альона Миколаївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського