Наукова періодика України Економіка України


Шульга О. А. 
Стратегічні напрями аграрної політики в Україні / О. А. Шульга // Економіка України. - 2018. - № 5. - С. 3-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2018_5_2
На сьогодні стан і темпи розвитку аграрного сектору економіки України, через нагромаджені в ньому проблеми, залишають бажати кращого. Частина цих проблем викликана помилками в управлінні на макро- і мікрорівнях, а частина - суперечностями у системі аграрних відносин. Необхідно запропонувати як найефективніший, з точки зору розв'язання соціально-економічних суперечностей аграрного сектору, варіант подальшої трансформації аграрних відносин в Україні. Теоретичною базою дослідження слугували публікації вітчизняних вчених з аграрної проблематики (в тому числі з проблем формування і регулювання ринку земель сільськогосподарського призначення), розміщені у монографіях, періодичних виданнях і на інформаційних порталах у мережі Інтернет. Економічна політика - це певна система дій держави, спрямована на заохочення або зміну економічних процесів. Аграрна політика є складовою економічної політики держави і являє собою систему цілей і заходів, спрямованих на вирішення комплексу проблем, пов'язаних з функціонуванням аграрного сектору економіки, з метою підвищення ефективності його діяльності та забезпечення сталого розвитку. Сьогодні головне завдання аграрної політики держави полягає у формуванні ефективного і конкурентоспроможного аграрного сектору економіки на засадах сталого розвитку. Запропоновано запровадити ринок земель сільськогосподарського призначення у два етапи. На першому з них право купівлі земель цієї категорії необхідно надати державі. І тільки пізніше, коли у суб'єктів господарювання буде сформовано належну аграрну культуру та з'явиться достатня маса ефективних землевласників і землекористувачів, можливим стане скасування мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, і це буде другий етап. При цьому треба законодавчо передбачити, що на другому етапі покупцями земель зможуть бути тільки національне агентство із земельних ресурсів і громадяни нашої країни. Щодо іноземців, то їм має бути надано лише право орендувати землю. Можна виокремити такі напрями вдосконалення аграрної політики в Україні: формування цивілізованого ринку земель сільськогосподарського призначення; сприяння зростанню товарності ОСГ (особистих селянських господарств); розвиток сільськогосподарської кооперації, кластерної організації агропромислового виробництва та управління ним; сприяння впровадженню нових техніки і технологій; удосконалення управління виробництвом на основі інформаційно-комунікаційних технологій; масове підвищення професійно-кваліфікаційного рівня працюючих; активізація інноваційної діяльності сільськогосподарських підприємств; розв'язання соціально-економічних проблем розвитку сільських територій; удосконалення екологічної політики тощо.
  Повний текст PDF - 131.61 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шульга О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шульга О. А. Стратегічні напрями аграрної політики в Україні / О. А. Шульга // Економіка України. - 2018. - № 5. - С. 3-22. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2018_5_2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шульга Ольга Антонівна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського