Наукова періодика України Економіка України


Шпак Г. М. 
Мотивація розвитку органічного виробництва в Україні / Г. М. Шпак // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 58-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_7_6
Запровадження органічного землекористування - це інноваційний шлях розвитку сільського господарства, спосіб екологізації сільськогосподарського виробництва та інструмент сталого розвитку територій. З кожним роком попит на органічну продукцію у світі зростає. Україна як один з основних постачальників органічної продукції на європейський ринок має всі шанси стати світовим лідером виробництва екопродуктів. Мета - дослідити процес формування у сільськогосподарських товаровиробників мотивації до розвитку органічного виробництва та запропонувати дійові заходи для його активізації. Держава відіграє ключову роль у формуванні зовнішнього середовища для споживачів, тому потреба держави в екологізації сільського господарства позначатиметься на формуванні потреб її громадян в якісних і безпечних продуктах харчування. Обгрунтовано ефективність використання соціального механізму для розвитку органічного виробництва, в рамках якого держава може керувати процесом екологізації сільського господарства через коригування поведінки та взаємодії різних соціальних груп, а саме - брати активну участь у духовному і культурному житті суспільства і всіх сферах суспільних відносин, сприяти формуванню екологічної свідомості, нової системи екологічних цінностей, норм і правил у суспільстві, екологічної культури, освіти та виховання, інформувати громадськість про екологічні проблеми. Детально розглянуто мотивування розвитку органічного сільськогосподарського виробництва та споживачів купувати органічну продукцію на внутрішньому ринку. Крім того, запропоновано методичний підхід до розвитку органічного виробництва, який передбачає розробку системи ефективних заходів, інструментів та стимулів на державному рівні, реалізацію яких доцільно розподілити в часі залежно від стадії життєвого циклу органічних товарів та за спрямуванням між суб'єктами ринку. Очікується зростання рівня рентабельності вирощування органічних культур (зокрема, зернових) порівняно з традиційним виробництвом через девальвацію гривні, зростання вартості мінеральних добрив, хімічних засобів захисту рослин та паливно-мастильних матеріалів.
  Повний текст PDF - 157.523 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шпак Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шпак Г. М. Мотивація розвитку органічного виробництва в Україні / Г. М. Шпак // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 58-71. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_7_6.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шпак Галина Миколаївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського