Наукова періодика України Энерготехнологии и ресурсосбережение


Кулик М. М. 
Особливості використання гідроелектростанцій та акумуляторних батарей для стабілізації частоти в енергосистемах / М. М. Кулик, О. В. Згуровець // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 4. - С. 3-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ETRS_2018_4_2
Розвинуто математичну модель регулювання частоти та потужності в енергосистемах з потужними вітровими електростанціями (ВЕС), гідроелектростанціями (ГЕС) та акумуляторними батареями (АБ). З використанням цієї моделі проведено комплекс досліджень з широким діапазоном змін потужностей ГЕС та АБ та їх відношень. Розглянуто варіанти, коли ГЕС та АБ працюють окремо. Визначено умови, за яких ГЕС та АБ забезпечують стабільну роботу енергосистеми, працюючи окремо, із забезпеченням вимог з відхилення частоти в Об'єднаній енергосистемі України та в енергосистемі Євросоюзу ENTSO-E. Проведено серію розрахунків із сумісного використання ГЕС та АБ, сформульовано рекомендації щодо умов умов спільної роботи ГЕС та АБ.
  Повний текст PDF - 493.538 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Кулик М.
 • Згуровець О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Кулик М. М. Особливості використання гідроелектростанцій та акумуляторних батарей для стабілізації частоти в енергосистемах / М. М. Кулик, О. В. Згуровець // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2018. - № 4. - С. 3-11. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ETRS_2018_4_2.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Кулик Микола Миколайович (технічні науки)
 • Кулик Михайло Миколайович (1940–) (технічні науки)
 • Згуровець Олександр Васильович (технічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського