Наукова періодика України Клінічна та профілактична медицина


Ященко Ю. Б. 
Застосування інтегрованих систем оцінки тяжкості стану новонароджених у критичних станах / Ю. Б. Ященко, О. Г. Буряк, І. Е. Заболотна // Клінічна та профілактична медицина. - 2018. - № 3. - С. 137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Clinprevmed_2018_2-3_24
Мета роботи - оцінити тяжкість стану, агресивність та інвазивність лікування, а також передбачуваний ризик летального результату у новонароджених з дихальними розладами за критичних станів; визначити основні фактори агресії, що можуть призводити до росту показників летальності та агресивності у дітей за умов відділення інтенсивної терапії новонароджених. В основну групу спостереження ввійшли 84 новонароджені з дихальним дистресом на тлі різної неонатальної патології. Контрольну групу порівняння склали 15 практично здорових новонароджених. Інвазивність та агресивність лікування оцінено за шкалою NTISS (Neonatal Therapeutic Intervention Scoring). Тяжкість стану новонароджених оцінено за шкалою Score for Neonatal Acute Physiology (SNAP II and SNAPPE II) з наступним обчисленням передбачуваного ризику розвитку летального результату. Адаптаційні можливості новонародженого оцінено за допомогою шкали Апгар на першій і п'ятій хвилинах після народження. Проведено оцінку у легеневих експіратах стану прооксидантної системи. Середній бал за шкалою NTISS склав 22,4 +- 0,2 балу, у результаті чого новонароджені основної групи спостереження були віднесені до III класу тяжкості та агресивності лікування. Середній бал за шкалою SNAP II and SNAPPE II серед новонароджених із дихальною недостатністю склав 21,4 +- 2,55 балу (передбачувана летальність становить 3,8 %). Установлений позитивний кореляційний зв'язок між показниками передбачуваної летальності серед групи новонароджених і показником насичення киснем вдихуваної суміші (r = 0,751, p = 0,000). Установлений зворотний кореляційний зв'язок між показниками агресивності та інвазивності лікування у новонароджених групи спостереження та оцінкою за шкалою Апгар: на 1-й r = -0,800, p = 0,000 і 5-й хвилинах r = -0,750, p = 0,000. У ході проведення інтенсивної терапії новонародженим із тяжкою дихальною недостатністю слід уникати застосування надлишкових концентрацій кисню, оскільки це є фактором ризику токсичної дії на біоструктури. У неонатальній практиці доцільно застосовувати стандартизовані шкали оцінки тяжкості стану з метою прогнозування результатів лікування.
  Повний текст PDF - 71.27 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ященко Ю.
  • Буряк О.
  • Заболотна І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ященко Ю. Б. Застосування інтегрованих систем оцінки тяжкості стану новонароджених у критичних станах / Ю. Б. Ященко, О. Г. Буряк, І. Е. Заболотна // Клінічна та профілактична медицина. - 2018. - № 3. - С. 137. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Clinprevmed_2018_2-3_24.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Ященко Юрій Борисович (медичні науки)
  • Буряк Олександр Григорович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського