Наукова періодика України Ukrainian Biochemical Journal


Chernyshenko V. 
Preparation of highly-concentrated autologous platelet-rich plasma for biomedical use / V. Chernyshenko, K. Shteinberg, N. Lugovska, M. Ryzhykova, T. Platonova, D. Korolova, E. Lugovskoy // The Ukrainian Biochemical Journal. - 2019. - Vol. 91, № 2. - С. 19-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2019_91_2_5
Клітинна терапія з використанням тромбоцитів є широко поширеним підходом в медицині для загоєння ран і регенерації тканин. Однак, найдоступніші методи надають змогу одержати не достатньо концентровані суспензії тромбоцитів (до <$E0,3~cdot~10 sup 6> 1/мкл) або суспензії тромбоцитів, що частково або повністю втратили свою активність. Мета дослідження - розробити простий та ефективний метод приготування суспензії нативних та інтактних тромбоцитів у концентрації понад <$E1~cdot~10 sup 6> 1/мкл. Збагачену тромбоцитами плазму крові (ЗТПК) одержували зі свіжої крові здорових донорів (n = 5), під час забору крові як антикоагулянт використовували гепарин. Зразки ЗТПК осаджували і ресуспендували в автологічній плазмі крові. Кількість і життєздатність тромбоцитів у кожному зразку визначали шляхом дослідження агрегації на агрегометрі Solar AP2110. Форма тромбоцитів і гранулярність цитоплазми, які вказують на нативність тромбоцитів, контролювали на потоковому цитометрі COULTER EPICS XL. Дослідження агрегації тромбоцитів у ЗТПК, одержаній з використанням різних кількостей гепарину, надали змогу знизити кінцеві концентрації до кількості, яка ефективно запобігала зсіданню крові і не впливала на активність тромбоцитів (5 U/мл). ЗТПК, сконцентрована в 5 разів із загальною концентрацією клітин <$E1~cdot~10 sup 6> 1/мкл, була здатна до активації аденозиндифосфатом (АДФ) (ступінь агрегації <$E54~symbol С~7> %). Кількість клітин зі зміненою формою та гранулярністю в сконцентрованій суспензії не перевищувала 20 %. Ці дані свідчать, про те, що тромбоцити зберігають здатність вивільняти ряд факторів росту та інші біологічно активні сполуки після стимуляції або ін'єкції в тканини за клітинної терапії. Зниження концентрації гепарину до того ж мінімізує крововилив в місці ін'єкції, що сприяє біомедичному застосуванню суспензії. Розроблено простий та ефективний метод приготування висококонцентрованої ЗТП (<$E1,2~cdot~10 sup 6> 1/мкл) для біомедичного використання. Агрегатометрія і протокова цитометрія довели, що одержані тромбоцити інтактні й здатні активуватися. Препарат, що є автологічним, може бути широко використаний для клітинної терапії без додаткових запобіжних заходів.
  Повний текст PDF - 2.387 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Chernyshenko V.
  • Shteinberg K.
  • Lugovska N.
  • Ryzhykova M.
  • Platonova T.
  • Korolova D.
  • Lugovskoy E.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Chernyshenko V. Preparation of highly-concentrated autologous platelet-rich plasma for biomedical use / V. Chernyshenko, K. Shteinberg, N. Lugovska, M. Ryzhykova, T. Platonova, D. Korolova, E. Lugovskoy // The Ukrainian Biochemical Journal. - 2019. - Vol. 91, № 2. - С. 19-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2019_91_2_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Чернишенко Володимир Олександрович (біологічні науки)
  • Платонова Тетяна Миколаївна (біологічні науки)
  • Корольова Дар'я Сергіївна (біологічні науки)
  • Луговськой Едуард Віталійович (1937–2019) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського