Наукова періодика України Ukrainian Biochemical Journal


Kopylchuk H. P. 
Rat liver arginase system under acetaminophen-induced toxic injury and protein deprivation / H. P. Kopylchuk, I. M. Nykolaichuk, O. M. Zhuretska // The Ukrainian Biochemical Journal. - 2017. - Vol. 89, № 2. - С. 92-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2017_89_2_10
Досліджено активність аргінази та вміст L-аргініну в цитозольній і мітохондріальній фракціях клітин печінки щурів за умов токсичного ураження на тлі нестачі протеїну. Встановлено, що за умов токсичного ураження, індукованого ацетамінофеном, у тварин, які отримували харчовий раціон, збалансований за всіма нутрієнтами, та в протеїнодефіцитних щурів спостерігалося максимальне зниження активності аргінази та вмісту L-аргініну в клітинах печінки. Зроблено висновок про те, що зниження активності аргінази в цитозольній фракції з одночасним зменшенням вмісту L-аргініну можна розглядати як один із механізмів порушення роботи орнітинового циклу. Водночас, зниження активності мітохондріальної ізоформи аргінази II, вірогідно, пов'язане з активацією NO-синтазної системи.
  Повний текст PDF - 1.528 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Kopylchuk H.
 • Nykolaichuk I.
 • Zhuretska O.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Kopylchuk H. P. Rat liver arginase system under acetaminophen-induced toxic injury and protein deprivation / H. P. Kopylchuk, I. M. Nykolaichuk, O. M. Zhuretska // The Ukrainian Biochemical Journal. - 2017. - Vol. 89, № 2. - С. 92-98. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2017_89_2_10.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського