Наукова періодика України Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні


Ярошевич О. М. 
Коливання привода вібраційних машин з дебалансними збудниками / О. М. Ярошевич, І. П. Забродець, В. Л. Мартинюк, М. П. Ярошевич // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні. - 2018. - Вип. 52. - С. 114-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avtomatyzac_2018_52_11
Мета роботи - визначення впливу пружності з'єднання дебалансного віброзбудника з ротором асинхронного електродвигуна (АСЕД) на коливні процеси в приводі вібромашини для покращання її динамічних характеристик. Для аналітичних досліджень використано методи прикладної теорії коливань, підхід вібраційної механіки та метод прямого розділення рухів. Моделювання процесу пуску вібромашини полягало у числовому інтегруванні диференціальних рівнянь руху механічної коливальної системи та динамічної моделі АСЕД за допомогою програмного продукту Maple. Показано, що наявність пружного з'єднання вносить істотні особливості в динаміку привода вібромашин, які потрібно враховувати ппід час їх проектування. Отримано формули, які надають можливість оцінити амплітуду пускових деформацій і величину моменту, які виникають у приводі. Показано, що амплітуда коливань привода в момент пуску вібромашини здебільшого залежить від віддаленості його власної частоти від частоти струму у мережі живлення електродвигуна. Отримано рівняння крутильних коливань привода поблизу стаціонарних режимів обертання дебалансного віброзбудника (яке в т.ч., враховує випадок "застрягання" швидкості електродвигуна в зоні резонансних частот вібромашини). Виявлено існуючий взаємозв'язок коливань несівної системи вібромашини та привода. Встановлено, що під час пуску вібромашин у разі прояву ефекту Зоммерфельда, крім резонансного зростання гальмівного вібраційного моменту та "застрягання" швидкості двигуна, збуджуються резонансні коливання пружно-демпфувальних елементів, що з'єднують ротори двигуна та збудника, які збільшують динамічні навантаження і втрати енергії в системі. Наукова новизна. Отримали подальшого розвитку теоретичні положення динаміки пуску вібраційних машин з інерційним приводом з урахуванням пружності з'єднання роторів електродвигуна обмеженої потужності та дебалансного віброзбудника. Встановлено, що за наявності в приводі вібромашини пружного елемента до його критичних частот додаються частоти власних коливань вібромашини та частота струму у мережі живлення електродвигуна. Результати роботи надають можливість більш обгрунтовано вибирати параметри вібраційних машин із дебалансним приводом, що надасть змогу зменшувати амплітуди його коливань та динамічні навантаження.
  Повний текст PDF - 1.492 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ярошевич О.
  • Забродець І.
  • Мартинюк В.
  • Ярошевич М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ярошевич О. М. Коливання привода вібраційних машин з дебалансними збудниками / О. М. Ярошевич, І. П. Забродець, В. Л. Мартинюк, М. П. Ярошевич // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні. - 2018. - Вип. 52. - С. 114-128. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avtomatyzac_2018_52_11.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Мартинюк Віктор Леонідович (технічні науки)
  • Ярошевич Микола Павлович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського