Наукова періодика України Антропологічні виміри філософських досліджень


Москалик Г. Ф. 
Історико-філософсько-правове дослідження феномену гендера як чинника соціального статусу української жінки / Г. Ф. Москалик, М. Ю. Барановська, М. О. Булах // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 12. - С. 100-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_12_12
За умов інтеграції України до європейського співтовариства виникає гостра необхідність перебудови всіх соціальних інституцій, звільнення їх від будь-яких форм дискримінації, у тому числі й за ознакою гендеру. Сучасні проблеми соціально-економічного розвитку держави вимагають нового погляду на функціональні ролі чоловіків і жінок, а також розуміння того, що політичне, економічне, культурне майбутнє суспільства залежить від подолання гендерних стереотипів, які глибоко вкоренились у суспільну та індивідуальну свідомість і гальмують соціальний прогрес та розвиток демократії. Саме тому, сьогодні, надзвичайно важливим є вивчення питання суспільного впливу та ролі жінок, а також визначення їх соціального статусу на тлі історичного поступу нашої держави. Робота передбачає дослідження виникнення та утвердження феномену гендера як чинника соціального статусу української жінки в історико-філософсько-правовій площині. У процесі дослідження використані методи аналізу і синтезу історичних джерел для вивчення змісту та основних положень філософських концепцій та правових норм, на основі яких формувався соціальний статус української жінки у різні періоди історії розвитку суспільства, з подальшим їх порівнянням та узагальненням. Протягом тривалого часу соціальний статус жінки формувався під впливом філософських поглядів і концепцій, що поволі перетворювалися на моральні традиції народів та норми права. Високий статус жінки як повноцінного члена громади, що сформувався на ранніх етапах державотворення вже за часів античності втратив свою актуальність. Жінка стала символом виключно домашніх, сімейних відносин та грала роль берегині приватних основ суспільного буття чоловіків. Така тенденція знайшла своє продовження в Римській імперії, значно посилилася в добу середньовіччя та залишила відбиток у філософії Нового часу і Німецькій класичній філософії. В період від Київської Русі до ХХ століття українська жінка залишалася заручницею стереотипного мислення. Незважаючи на нормативне врегулювання рівноправності чоловіка та жінки в сучасних умовах, ця рівність має суто декларативний характер.
  Повний текст PDF - 348.404 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Москалик Г.
  • Барановська М.
  • Булах М.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Москалик Г. Ф. Історико-філософсько-правове дослідження феномену гендера як чинника соціального статусу української жінки / Г. Ф. Москалик, М. Ю. Барановська, М. О. Булах // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 12. - С. 100-112. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_12_12.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Москалик Геннадій Федорович (філософські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського