Бази даних


Наукова періодика України - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Повнотекстовий пошук
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)Реферативна база даних (11)
Список видань за алфавітом назв:
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  W  
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Э  Ю  Я  

Авторський покажчик    Покажчик назв публікацій



Пошуковий запит: (<.>A=Тарасевич М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6
1.

Тарасевич М. І. 
Від Ренесансу до бароко: про деякі особливості творчості Палестрини [Електронний ресурс] / М. І. Тарасевич // Науковий вісник Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. - 2017. - Вип. 119. - С. 223-241. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvnmau_2017_119_15
Попередній перегляд:   Завантажити - 159.973 Kb    Зміст випуску     Цитування
2.

Квасницька Ю. Г. 
Використання розрахункових методик при створенні нових легуючих комплексів жароміцних сплавів для деталей ГТД [Електронний ресурс] / Ю. Г. Квасницька, М. І. Тарасевич, І. І. Максюта, О. О. Токарєва, О. В. Михнян, Г. П. Мяльніца // Процеси лиття. - 2019. - № 2. - С. 79-87. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/PLN_2019_2_12
Питання створення нових жароміцних корозійностійких сплавів для лопаток стаціонарних і транспортних турбін та технології їх одержання стосуються актуальних проблем галузі вітчизняного машинобудування. Наведено результати проведених досліджень, пов'язаних з оптимізацією легуючого комплексу на базі серійного жароміцного корозійностійкого сплаву типу ХН60КВТЮМ. До основних компонентів багатокомпонентного сплаву на Ni - Co - Cr-аустенітній основі з карбідним та інтерметалідним типом зміцнення за рахунок утворення дисперсних часток так званої <$Egamma prime>-фази автори додають тугоплавкі елементи тантал та реній. Згідно експериментальних досліджень, вони є елементами, які завдяки їх фізико-хімічним характеристикам мають властивості як ефективних зміцнювачів аустенітного твердого розчину (реній), так і активних утворювачів карбідної і <$Egamma prime>-фази (тантал). Застосування розрахункових методик з одержанням лінійних регресійних рівнянь і комп'ютерних програм для оптимізації співвідношення кількісного складу елементів, поряд з класичним металофізичним відбором зразків проведенням експериментальних плавок, надало змогу прогнозувати рівень експлуатаційних характеристик та оцінінювати фазово-структурну стабільність матеріалу у процесі довготривалої експлуатації лопаток турбін. З метою мінімізації кількості дослідів використано метод факторного експерименту й одержано лінійні повні моделі. Таким чином, лінійний регресійний аналіз показав якісний вплив елементів, які розглянуто, і підтвердив дані літературного огляду. Поряд з використанням методики розрахунків за лінійним регресійним аналізом проведено також оптимізацію системи легування згідно методики прогнозування структурної стабільності за допомогою комп'ютерних програм за методом PHACOMP і комп'ютерної програми SPACE. Під час застосування цієї програми враховувались дані про кінетику виділення крихких фаз залежно від часу та температури експлуатації литих лопаток, особливості структурних перетворень у процесі їх довготривалої експлуатації. Методика, яка була апробована раніше на промислових марках сплавів ЧС70-ВІ, ЧС88У-ВІ, ЧС-104, надала змогу значно скоротити як період розробки нового дослідного сплаву на базі марки CM-88Y, додатково легованого танталом та ренієм, такі значно обмежити необхідні обсяги експериментальних досліджень.
Попередній перегляд:   Завантажити - 153.767 Kb    Зміст випуску    Реферативна БД     Цитування
3.

Нарівський А. В. 
Особливості переносу парової фази при плазмовій обробці алюмінієвих сплавів [Електронний ресурс] / А. В. Нарівський, М. І. Тарасевич, В. І. Дубодєлов, І. М. Тарасевич // Процеси лиття. - 2019. - № 5. - С. 32-36.
Глибинна плазмова обробка сплавів дає можливість об'єднати перемішування розплаву високотемпературним газом з регульованим нагрівом. Використання глибинної обробки сплавів плазмою дозволяє перевести матричний розплав до рівноважного мікрооднорідного стану з подальшим перетворенням його компонентів та добавок у пар, що підвищує інтенсивність фізико-хімічних процесів та міжфазних взаємодій у розплаві з конденсацією пароподібних фаз і створенням значних концентраційних та температурних градієнтів у матричному охолоджувачі. Визначено розподіл температур та напрямок переміщення рідкого алюмінієвого сплаву АК6 в реакційній зоні плазмового струменя. Дослідження проведено з використанням обчислювального експерименту, математичного та комп'ютерного моделювання. В основу математичної моделі покладено фундаментальні рівняння тепломасопереносуз відповідними граничними умовами. Плазмовий нагрів моделювали у вигляді концентрованого джерела, яке має постійну температуру. Джерело розташовано в реакційній зоні зануреного в метал плазмового струменя.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.11.2024 р., через 132 днів

4.

Тарасевич М. І. 
Прогнозування умов формування тонкої смуги з високоміцних алюмінієвих сплавів залежно від швидкісних режимів валкового розливання і технологічних параметрів [Електронний ресурс] / М. І. Тарасевич, І. В. Корнієць, О. В. Ноговіцин, О. О. Токарєва // Процеси лиття. - 2020. - № 4. - С. 34-41.
Валкове розливання є одним з прогресивних способів отримання тонкого листа, що знаходить широке застосування в машинобудуванні та інших галузях промисловості. Методами математичного та комп'ютерного моделювання проведено аналіз впливу швидкісних режимів і технологічних параметрів установки валкового розливання в водоохолоджувальному кристалізаторі (кут меніску, радіус валка, температура перегріву розплаву) на умови формування тонкої смуги з високоміцних алюмінієвих сплавів різної товщини (2, 3 і 4 мм). Серії обчислювальних експериментів дозволили побудувати аналітичні залежності для визначення оптимальної швидкості розливання розплаву при заданих параметрах, що забезпечують твердіння смуги різної товщини на рівні виходу з валків. Для високоміцних алюмінієвих сплавів встановлено діапазони швидкостей розливання, які визначають різні умови формування смуги - в міжвалковому просторі та на рівні виходу з валкового кристалізатора. Отримані результати можуть бути в икористані для відпрацювання технології і вибору раціонального співвідношення технологічних параметрів при створенні та удосконаленні валкового обладнання.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.10.2025 р., через 466 днів

5.

Щеглов В. М. 
Тепловий стан i властивостi сталевого зливка за умов ендогенної вiбрацiйної обробки розплаву при кристаллзації [Електронний ресурс] / В. М. Щеглов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк, В. І. Вейс, Ж. В. Пархомчук, О. О. Токарева // Металознавство та обробка металів. - 2020. - Т. 26, № 2. - С. 21-28.
    Зміст випуску

Повний текст публікації буде доступним після 01.07.2025 р., через 374 днів

6.

Нарівський А. В. 
Хімічна і фізична неоднорідності та гази у великому сталевому зливку [Електронний ресурс] / А. В. Нарівський, О. М. Смірнов, М. І. Тарасевич, С. Є. Кондратюк // Металознавство та обробка металів. - 2020. - Т. 26, № 4. - С. 3-9.
Для створення високотехнологічного обладнання, яке використовують в енергетиці, важкому машинобудуванні, хімії і транспорті, потрібні унікальні великогабаритні сталеві вироби. Для цього використовують великі ковальські зливки масою до 600 тонн. Однак, збільшення маси зливків призводить до утворення хімічної і фізичної неоднорідності, укрупненню і несприятливому розподілу неметалевих включень, розвитку лікваційних дефектів, які знижують міцність і експлуатаційні характеристики металу. У зв'язку з цим якість поковок і готових деталей, виготовлених з таких зливків, не завжди задовольняє вимогам, що пред'являються, а втрати металу, у вигляді технологічних відходів та браку, досягають значних величин. Позацентрова зональналіквація і, особливо найбільш небезпечний її різновид - шнури, суттєво знижують якість і рівень властивостей виробів, виготовлених з великих сталевих зливків. У зв'язку з цим в роботі представлені результати досліджень структури, розподілу газів, фізичної і хімічної неоднорідностей по перетину і висоті зливка масою 140 тонн, який відлитий у вакуумі зі сталі 25ХН3МФА. Показано, що залежно від температурно-часових умов тверднення зливка, серед яких визначальним є інтервал кристалізації (зумовлений хімічним складом сталей), інтенсивність охолодження у різних макрооб'ємах по висоті і перетину зливка, температурний градієнт перед фронтом кристалізації, розчинність ліквуючих елементів і вміст газів в розплаві тощо. Виходячи з цього при розробленні технології виготовлення великих зливків для забезпечення їх якості, оптимальної структури і властивостей слід враховувати не тільки їх габаритні розміри, але й сукупність впливу вказаних термокінетичних параметрів на процеси кристалізації, формування дендритної структури, прояви ліквації в різних макрооб'ємах зливка.
    Зміст випуску    Реферативна база даних

Повний текст публікації буде доступним після 01.01.2026 р., через 558 днів

 
Відділ наукової організації електронних інформаційних ресурсів
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського