РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Comparative analysis of material models for plastics
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

Spoormaker, J. L.

Comparative analysis of material models for plastics. 4: 1, 1999


With the growing demand for the low-weight, but reliable design of plastic products, the finite element modelling of mechanical behaviour of plastic parts becomes more important. However, despite of strong time-dependent behaviour of polymers, the visco-elasticity models are rarely used by engineers in everyday practice. Instead, the elasticity or elastic-plastic material models are used. It is due to lack of well-established visco-elasticity models in the commercial FEA packages, but also due to the traditional (among the engineers) point of view, when plastic is considered to the "metal alike". In this paper, based on the example of problem on creep-buckling of plastic strips, the benchmark of several constitutive models is performed.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизована інформаційно-вимірювальна система в офтальмореографії

Ткачук, Р.

Автоматизована інформаційно-вимірювальна система в офтальмореографії. 4: 1, 1999


Запропоновано нову систему для діагностування захворювань ока методом реографії, що створена спільними зусиллями Науково-виробничого спільного малого підприємства "Медап" та Тернопільського державного технічного університету ім. Івана Пулюя. Обгрунтовано доцільність розробки та застосування нової системи. Подано принципи її функціонування, основні технічні характеристики та результати роботи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизований пошук та вибір конструктивних рішень електрошпинделів

Петров, С.

Автоматизований пошук та вибір конструктивних рішень електрошпинделів. 4: 1, 1999


Представлено структуру системи автоматизованого пошуку та вибору конструктивних рішень електрошпинделів, яка дозволяє уникнути при проектуванні повторень їх конструкцій. Розроблено алгоритм роботи підсистеми ідентифікації та структуру бази даних підсистеми накопичення конструктивних рішень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз енергонавантажень із використанням лінійних випадкових процесів

Приймак, М.

Аналіз енергонавантажень із використанням лінійних випадкових процесів. 4: 1, 1999


Показано можливість використання лінійного періодичного випадкового процесу як моделі стохастично періодичних навантажень енергосистем, наведено результати оцінки ймовірнісних характеристик і прогнозу енергонавантажень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз частотними методами динамічної стійкості багатолезової самоналагоджувальної обробки

Луців, І.

Аналіз частотними методами динамічної стійкості багатолезової самоналагоджувальної обробки. 4: 1, 1999


Розглянуто процедуру оцінки динамічної стійкості верстатно-інструментального оснащення при багатолезовій обробці з використанням кінематичних міжінструментальних зв'язків.



НАДХОДЖЕННЯ:
Використання кореляційних таблиць для систематизації динамічних напружень в елементах несучих конструкцій мобільних сільськогосподарських машин

Парацій, В.

Використання кореляційних таблиць для систематизації динамічних напружень в елементах несучих конструкцій мобільних сільськогосподарських машин. 4: 1, 1999


На основі отримання експериментальних напружень в контрольних перерізах рами машини ОПШ-15 проведено систематизацію досліджень експлуатаційної навантаженості за допомогою кореляційних таблиць.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вимірювання електричних величин джерел світла та побудова математичної моделі за допомогою комп'ютеризованої гоніофотометричної системи

Гончар, В.

Вимірювання електричних величин джерел світла та побудова математичної моделі за допомогою комп'ютеризованої гоніофотометричної системи. 4: 1, 1999


Запропоновано комп'ютеризовану гоніофотометричну систему для вимірювання електричних та світлових параметрів джерел світла і світлових приладів. Проведено дослідження металогалогенних ламп, аналіз результатів яких дозволяє підтвердити справедливість деяких висновків щодо амплітуди імпульсу перенапруги, його тривалості. Побудовано й апроксимовано залежності коефіцієнта математичної моделі лампи від її потужності для дугових ртутних і натрієвих, а також металогалогенних нових типономіналів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив попередньої пластичної деформації на порогову тріщиностійкість матеріалів

Ковальчук, Я.

Вплив попередньої пластичної деформації на порогову тріщиностійкість матеріалів. 4: 1, 1999


Досліджено вплив попереднього пластичного деформування (ППД) розтягуванням - стискуванням (e=0; +0,106; -0,102) на порогову тріщиностійкість в алюмінієво-магнієвому сплаві АМг6. Виявлено взаємний зв'язок між кроком борозенок, шорсткістю поверхні руйнування та розмахом порогових коефіцієнтів інтенсивності напружень. На підставі огляду результатів інших авторів і власних досліджень отримано узагальнені дані з впливу ППД на характеристики порогової тріщиностійкості для різних матеріалів при різних рівнях і напрямках ППД.



НАДХОДЖЕННЯ:

. – Т. – 2000

Розглянуто сучасний стан, тенденції розвитку та концепції проектування обладнання для розмірної обробки дугою поверхонь різної геометричної складності, а також критерії втомного руйнування та закономірності циклічного пружнопластичного деформування сталі 15Х2МФА. Визначено кінематичні та технологічні параметри кулачкових транспортно-технологічних систем машин. Досліджено витратні та динамічні характеристики струменевих захоплювачів автоматичних пристроїв завантаження. Запропоновано конструктивну математичну модель сигналів серця на основі лінійних періодичних випадкових процесів і полів.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Шаблій О.

. – Т. – 2000

Розглянуто питання обгрунтування конструктивно-технологічних параметрів гвинтових робочих органів машин харчової та переробної промисловості, підвищення пластичності молібдену та вольфраму, оптимізації структури та режимів роботи електроприводів сільськогосподарських машин. Проаналізовано вплив фрикційного зміцнення на зносостійкість сталі у разі тертя кочення з проковзуванням, обертання фазової маски на кореляційний сигнал в оптоелектронному пристрої ідентифікації документів. Викладено методи обробки сигналу акустичної емісії.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Шаблій О.

. – Т. – 2000

Розглянуто конструкторсько-технологічні схеми сепараційних робочих органів бурякозбиральних машин, дифузійні процеси в оксидних шарах залізохромових сплавів. Досліджено особливості метрологічного забезпечення неруйнівного контролю, стаціонарні та нестаціонарні температурні поля в тонких необмежених циліндрично-ізотропних пластинках із круговим отвором, прецизійне джерело тестової напруги змінного струму для вольтметрів з корекцією характеристики перетворення. Наведено алгоритм оптимізації надійності технічних систем керування з використанням імовірнісного моделювання, розрахунок статичної стійкості стрічок гвинтових механізмів, а також подано оцінку міцності конструкцій відкритого профілю сільськогосподарської техніки.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Шаблій О.

. – Т. – 2001

Висвітлено технологічні аспекти створення градієнтних структур у спечених твердих сплавах. Досліджено механізм окиснення ферохромних сплавів. Визначено особливості формування обертового моменту інерційними трансформаторами на базі планетарного імпульсного механізму. Проведено моделювання силових характеристик підшипників опор кочення швидкохідних шпиндельних вузлів. Підвищено ефективність роботи автонавантажувача за рахунок центрування вантажу на вилах. Доведено інформаційну надійність систем керування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Газодинамічний аналіз струменевих захоплювачів "сопло з розвинутою поверхнею торця"

Головний редактор:

Шаблій О.

Савків, В.

Газодинамічний аналіз струменевих захоплювачів "сопло з розвинутою поверхнею торця". 4: 1, 1999


Проаналізовано газодинамічні явища, що виникають при взаємодії витічного з екранованого сопла потоку повітря з поверхнею заготовки. Математичним шляхом виведено розрахункові формули сили притягування захоплювачем заготовки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження динаміки вихрового фрезерування гвинтових поверхонь

Нагорняк, С.

Дослідження динаміки вихрового фрезерування гвинтових поверхонь. 4: 1, 1999


У статті викладено теоретичні дослідження динаміки вихрового фрезерування гвинтових поверхонь. У результаті апробації одержаних формул на ЕОМ доведено, що передавання сили різання на різець через пружно-демпфуючий елемент дозволяє зменшити амплітуду сили удару в зоні різання і завдяки цьому покращити умови роботи твердосплавних різальних пластин, які є чутливими до ударів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження резонансних явищ в електропривідних механізмах

Цепенюк, М.

Дослідження резонансних явищ в електропривідних механізмах. 4: 1, 1999


Побудовано математичну модель електропривідного механізму з асинхронним двигуном. Отримані диференціальні рівняння враховують механічні і електромагнітні перехідні процеси. Розрахована схема механічної підсистеми представлена у вигляді багатомасової ланцюгової системи з зосередженими параметрами. Враховуються зазори в невагомих пружних ланках і розсіювання енергії за схемою пружно-в'язкого тіла. Досліджено електромеханічні резонансні явища при пуску механізму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Захисні і ушкоджуючі релаксаційні процеси в металах в умовах фретингу

Калда, Г.

Захисні і ушкоджуючі релаксаційні процеси в металах в умовах фретингу. 4: 1, 1999


Показано, що пошкодження в умовах фретингу тісно пов'язано з реологічними властивостями поверхневих шарів, які беруть участь у терті. Зниження фретингостійкості поверхонь, що труться, пов'язано з швидким розвитком незворотніх реологічних процесів, які призводять до стабілізації структури і різкого підвищення релаксаційної стійкості поверхонь тертя.



НАДХОДЖЕННЯ:
Класифікація і аналіз викопуючих робочих органів бурякозбиральних машин

Закалов, І.

Класифікація і аналіз викопуючих робочих органів бурякозбиральних машин. 4: 1, 1999


Запропоновано класифікацію викопуючих робочих органів сучасної бурякозбиральної техніки і проведено аналіз їх роботи при різних фізико-механічних властивостях коренеплодів, грунтово-кліматичних умовах, урожайності бурякової плантації і засміченості поля, режимів роботи органів з метою розробки рекомендацій по оптимізації матеріало- і енергомісткості технічних засобів і технологічного процесу викопування цукрових буряків.



НАДХОДЖЕННЯ:
Контактні напруження при різанні інструментами із воденьмісткими покриттями

Гладкий, Я. М.

Контактні напруження при різанні інструментами із воденьмісткими покриттями. 4: 1, 1999


Запропоновано спосіб підвищення оброблюваності матеріалів шляхом підводу в зону обробки водню від спеціальних воденьмістких покрить інструментів чи акумуляторів водню. Експериментальними дослідженнями і теоретичними розрахунками підтверджено гіпотезу про зменшення величини контактних напружень і температур на поверхнях інструмента, що є причиною підвищення їх стійкості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Концептуальна модель формування точності шпиндельних вузлів металорізальних верстатів

Данильченко, Ю.

Концептуальна модель формування точності шпиндельних вузлів металорізальних верстатів. 4: 1, 1999


Шпиндельний вузол водночас виступає як суб'єкт формування вихідної точності металорізального верстата і як об'єкт проектування, виготовлення та експлуатації. На шпиндельний вузол як на об'єкт проектування накладається ряд вимог: функціональних, конструкторських та технологічних. Зміни якості шпиндельного вузла, як технічного (керованого фізичного) об'єкта можливо досягти або зміною його структури (складу та зв'язків), або варіацією вхідних параметрів, або введенням у склад вхідних параметрів спеціальних керуючих дій. Суб'єктивність шпиндельного вузла, насамперед, визначається адекватністю знань і уявлень про нього до його реального (об'єктивного) стану. Подано характеристику трьох типів функціональних моделей формування точності шпиндельного вузла, а саме: адаптивного, компенсаційного та технологічного. Визначено вплив формування вихідної точності шпиндельних вузлів та запропоновано пошукову концепцію та концептуальну модель формування точності шпиндельних вузлів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Метод регулювання частотної характеристики п'єзоелектричного трансформатора

Пісьціо, В.

Метод регулювання частотної характеристики п'єзоелектричного трансформатора. 4: 1, 1999


У роботі пропонується метод корекції характеристики п'єзоелектричного трансформатора за допомогою зовнішнього кола, що підключається до його допоміжних електродів. Наведено приклад впливу на частотну характеристику п'єзотрансформатора з метою збільшення діапазону резонансних частот.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського