РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Математична модель залежності опору емульсії від концентрації нафтопродуктів
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

Вітенько, Т.

Математична модель залежності опору емульсії від концентрації нафтопродуктів. 7: 2, 2002


Наведено результати аналізу забруднення стічних вод машинобудівних підприємств. Описано метод визначення концентрації нафтопродуктів за питомою електропровідністю емульсії та математичною моделлю залежності опору емульсії від концентрації нафтопродуктів, а також рівняння для визначення концентрації нафтопродуктів у воді. Розглянуто випадки великих та малих концентрацій забруднень. У ході перевірки на адекватність похибка становила 20 %.



НАДХОДЖЕННЯ:
Математичне моделювання деформативності шпиндельного вузла вертикально-фрезерувального верстата

Мельничук, П.

Математичне моделювання деформативності шпиндельного вузла вертикально-фрезерувального верстата. 7: 1, 2002


Наведено розрахунок деформативності шпиндельного вузла вертикально-фрезерувального верстата з використанням системи моделювання SIMULINK пакета MATLAB.



НАДХОДЖЕННЯ:
Конструювання приповерхневих шарів залізохромових сплавів для роботи при високих температурах в агресивних середовищах

Василюк, П.

Конструювання приповерхневих шарів залізохромових сплавів для роботи при високих температурах в агресивних середовищах. 7: 1, 2002


Розглянуто теоретичні принципи конструювання приповерхневих шарів, що базуються на фізико-хімічних процесах термо- та електродифузії, хімічних реакціях з урахуванням їх функціональної придатності. Приповерхневі шари включають: поверхневі оксиди, внутрішнє окиснення, структурні перетворення, пов'язані з s-фазою та наявністю нітридів. Визначено чинники зміни градієнта концентрації алюмінію та кремнію, дифузійної рухливості у системі сплав - оксид - силікатний розплав.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження стійкості гвинтових заготовок при формоутворенні

Пилипець, М.

Дослідження стійкості гвинтових заготовок при формоутворенні. 7: 1, 2002


Розглянуто ресурсоощадну технологію виготовлення гвинтових заготовок методом холодного пластичного деформування стрічки на крок. Подано методику розрахунку стійкості стрічки та визначення величини критичної сили, від дії якої прогинається виток заготовки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Конструктивні та кінематичні параметри комбінованого очисника вороху коренеплодів

Барановський, В.

Конструктивні та кінематичні параметри комбінованого очисника вороху коренеплодів. 7: 2, 2002


Подано теоретичні розрахунки продуктивності гвинтового конвеєра комбінованого очисного робочого органу залежно від його конструктивних та кінематичних параметрів роботи у процесі сепарації викопаного вороху коренеплодів. Визначено нижню та допустиму верхню межу кутової швидкості обертання шнека щодо пошкодження коренеплодів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методика дослідження кінетики росту тріщини у газоводневому середовищі при тривалому статичному навантаженні

Андрієвський, В.

Методика дослідження кінетики росту тріщини у газоводневому середовищі при тривалому статичному навантаженні. 7: 2, 2002


Розглянуто методику дослідження кінетики росту тріщини у газоводневому середовищі з використанням силової схеми навантаження квадратного зразка жорстким клином, що забезпечує стабілізацію коефіцієнта інтенсивності напружень у певному інтервалі довжин тріщин. Для контролю росту тріщини запропоновано вихорострумовий перетворювач, описано принцип його роботи та надано конструктивну схему.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методика проведення експериментальних досліджень транспортно-сепаруючих пристроїв коренезбиральних машин

Павх, І.

Методика проведення експериментальних досліджень транспортно-сепаруючих пристроїв коренезбиральних машин. 7: 2, 2002


Проаналізовано нові способи та конструкції для підвищення рівня сепарації коренеплодів цукрових буряків, створені на базі пруткових полотен транспортерів. Подано методики експериментальних досліджень щодо визначення раціональних параметрів транспортно-сепарувальних пристроїв за їх відповідності агровимогам.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методи періодичної оптимізації у задачах керованого переміщення вантажів вантажопідйомними кранами: системи з несиметричними характеристиками

Ловейкін, В.

Методи періодичної оптимізації у задачах керованого переміщення вантажів вантажопідйомними кранами: системи з несиметричними характеристиками. 7: 1, 2002


Оптимізовано керування процесу піднімання вантажу вантажопідйомним краном за допомогою методів періодичної оптимізації, з урахуванням асиметрії динамічних характеристик окремих ланок системи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Математичне моделювання ефективності функціювання енергоємних об'єктів з приймачами електроенергії промислової частоти

Трембач, Р.

Математичне моделювання ефективності функціювання енергоємних об'єктів з приймачами електроенергії промислової частоти. 7: 2, 2002


Розглянуто задачу математичного моделювання ефективності функціонування енергоємних об'єктів, що містять приймачі електроенергії промислової частоти. Висвітлено побудову цільової функції - мінімум зведених річних витрат і систему обмежень. Удосконалено математичну модель, а також запропоновано методику, що дозволяє підвищити точність визначення техніко-економічних параметрів споживачів електроенергії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методи безпечної роботи при використанні SQL-сервера Oracle

Карпінський, М.

Методи безпечної роботи при використанні SQL-сервера Oracle. 7: 2, 2002


Розглянуто задачу адміністрування баз даних, розрахованих на велику кількість користувачів. Наведено рекомендації щодо створення нових користувачів та налагодження їх безпечної роботи в середовищі Oracle 8i Server, Release 8.1.5. Висвітлено можливості, що надаються середовищем Oracle 8i Server у процесі роботи у відкритих мережах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення конструктивних параметрів гвинтових елементів, виготовлених з круглих профілів

Гевко, І.

Визначення конструктивних параметрів гвинтових елементів, виготовлених з круглих профілів. 7: 1, 2002


Обгрунтовано методику визначення конструктивних параметрів гвинтових елементів прямокутного та трапецієподібного профілів, виготовлених з круглого профілю. Розглянуто умови захоплення заготовки, виведено аналітичні залежності для визначення конструктивних і технологічних параметрів гвинтових елементів з вищезазначених профілів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Використання деформаційної теорії пластичності для моделювання процесів зварювання тонких елементів конструкцій

Михайлишин, М.

Використання деформаційної теорії пластичності для моделювання процесів зварювання тонких елементів конструкцій. 7: 2, 2002


Із застосуванням теорії малих термопружнопластичних деформацій для моделювання процесів зварювання тонких пластин розроблено алгоритм, який дозволяє відстежити процес деформування кожної точки конструкції протягом усього технологічного процесу та враховує розвантаження з виникненням повторних пластичних деформацій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз функціювання гнучких виробничих систем

Чуб, О.

Аналіз функціювання гнучких виробничих систем. 7: 1, 2002


Визначено аналітичні вирази для одержання функцій розподілу випадкових величин часу роботи гнучкої виробничої системи, що описують її функціонування з урахуванням відмов і часу переналагоджень для випадків апроксимації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Азотнокислотна переробка фосфоритів Ратнівського родовища

Волікова, Н.

Азотнокислотна переробка фосфоритів Ратнівського родовища. 7: 2, 2002


Зазначено, що розробка технологій виробництва власної фосфатної сировини є одним із перспективних напрямків забезпечення України даною продукцією. Проведено аналіз хімічного та мінерального складу фосфоритів Ратнівського родовища, а також дослідження азотнокислотного розкладу даної сировини, на підставі чого обгрунтовано доцільність її кислотної переробки. Запропоновано технологію переробки фосфоритів Ратнівського родовища на складні фосфорні добрива - нітрофос та нітрофоск.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз адаптивної системи обробки дискретної інформації

Скатков, І.

Аналіз адаптивної системи обробки дискретної інформації. 7: 2, 2002


Запропоновано метод підвищення якості передачі даних у дискретних каналах зв'язку, орієнтований на використання в автоматизованих системах виробництва та керування. Досліджено властивості відповідних алгоритмів адаптації та подано структуру адаптивної системи передачі даних.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження міцності трубчастих елементів з перехресно армованого пластика при згині

Когут, І.

Дослідження міцності трубчастих елементів з перехресно армованого пластика при згині. 7: 1, 2002


Експериментально досліджено міцність і механізм руйнування перехресно армованої базальто-пластикової оболонки, а також базальто-пластикових трубчастих елементів зі сталевими наконечниками за поперечного згину. Наведено рекомендації щодо проектування та розрахунку міцності елементів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження напружено-деформованого стану тонкої циліндричної оболонки за умов пластичності та стаціонарної повзучості

Слюсарчук, Ю.

Дослідження напружено-деформованого стану тонкої циліндричної оболонки за умов пластичності та стаціонарної повзучості. 7: 2, 2002


На підставі синтезної теорії незворотної деформації досліджено напружено-деформований стан тонкої циліндричної оболонки, що перебуває під дією внутрішнього тиску за умов "миттєвої" пластичної деформації та стаціонарної повзучості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Деформаційно-теплова динамічна модель процесу різання

Грицай, І.

Деформаційно-теплова динамічна модель процесу різання. 7: 1, 2002


Наведено результати дослідження деформаційно-теплової динамічної системи процесу різання. З'ясовано, що зсув фаз між зміною інтенсивності деформування, теплотою та температурою пластично деформованого шару є однією з причин виникнення та підтримання автоколивань під час різання. Одержано вираз постійної часу температури різання та динамічне рівняння температури у перехідному процесі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив активаторів на процес дифузійного насичення SiC та MoSi<V>2<D> кремнієм і бором

Бочар, І.

Вплив активаторів на процес дифузійного насичення SiC та MoSi2 кремнієм і бором. 7: 1, 2002


Досліджено процес дифузійного насичення карбіду кремнію та дисиліциду молібдену. Даний спосіб обробки рекомендовано для металів і сплавів, що експлуатуються за високих температур.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив циклічної складової при короткотерміновій повзучості на дислокаційну структуру сплаву АМг6

Ясній, П.

Вплив циклічної складової при короткотерміновій повзучості на дислокаційну структуру сплаву АМг6. 7: 2, 2002


Досліджено вплив низькоамплітудної циклічної складової напруження на дислокаційну структуру сплаву АМг6 за умов динамічної повзучості. Виявлено, що за динамічної повзучості густина дислокацій більша у порівнянні зі статичною за однакових рівнів максимальних напружень. Циклічна складова повзучості збільшує дислокаційну густину за рахунок зменшення кроку дислокаційної сітки, а також шляхом утворення вторинної дислокаційної сітки на фоні наявної. Інтенсифікація динамічної повзучості у порівнянні з статичною пояснюється підвищенням термічних флуктуацій у мікрооб'ємах матеріалу, а також активізацією розмноження дислокацій за механізмом багаторазового поперечного ковзання.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського