РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Інформаційна невизначеність та проблема оптимального вибору
Пошуковий запит: (<.>I=Ж29114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 439
Представлено документи з 1 до 20
...

Моїсеєнко, В. В.

Інформаційна невизначеність та проблема оптимального вибору: 4 / В. В. Моїсеєнко, В. В. Яцкевич, 1998


Розглянуто співвідношення невизначеності Гейзенберга. Показано, що аналогіче співвідношення виконується в ряду інших умов (не лише фізичних). Зокрема показано, що явище невизначеності має місце в процесі оптимізації гладкої функції. Узагальнення таких явищ приводить до поняття системної оптимізації, що ввів В.М. Глушков.



НАДХОДЖЕННЯ:
3-квазипериодические функции на графах и гиперграфах

Руденская, О. Г.

3-квазипериодические функции на графах и гиперграфах: 4, 2000


Описано множини розв'язань в N2 рівняння f( x ) - f( y ) = k, де f - функція, 3-квазіперіодична і суворо монотонна в N. Описи використовуються для дослідження крупності повного дводольного графа.



НАДХОДЖЕННЯ:
4-квазипериодические функции на графах и гиперграфах

Руденская, О. Г.

4-квазипериодические функции на графах и гиперграфах: 3, 2001


Описано множини розв'язань в N2 рівняння f(x) - f(y) = k, де f - функція 4-квазіперіодична та суворо монотонна в N. Описи використано під час дослідження роду повного дводольного графа.



НАДХОДЖЕННЯ:
Энергетический эквивалент информации

Ландарь, А. И.

Энергетический эквивалент информации: 5, 2000


Розгляуто питання визначення енергетичної значущості одиниці інформації. За результатами експериментальних досліджень запропоновано співвідношення між одиницями інформаційних і фізичних величин.



НАДХОДЖЕННЯ:
Эффективность байесовской процедуры распознавания

Вагис, Г. А.

Эффективность байесовской процедуры распознавания: 1, 2001


Наведено оцінку зверху похибки процедури розв'язання задач класифікації та розпізнавання залежно від числа ознак і об'єму навчальної вибірки. Доведено субоптимальність байєсівського підходу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Эффективность байесовской процедуры распознавания. Дискретный случай

Вагис, Г. А.

Эффективность байесовской процедуры распознавания. Дискретный случай: 4, 2001


Наведено оцінку зверху похибки байєсівської процедури розв'язання задач розпізнавання залежно від об'єму навчальної вибірки. Доведено субоптимальність байєсівського підходу, знайдено складність класу задач.



НАДХОДЖЕННЯ:
Deriving the number of "good" permutations, with applications to cryptography

Cooper, C.

Deriving the number of "good" permutations, with applications to cryptography: 5 = Оцінка числа "добрих" перестановок із застосуванням до криптографії, 1999


Автори застосували два різних методи до оцінки числа так званих "добрих" перестановок, визначення яких наведено у статті. Обидва методи є статистичними за своєю природою, але повністю відмінними за методологією. Робота цих методів демонструється на прикладі N = 25 (де N - розмір перестановки), що становить істотний інтерес для криптографії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Алгоритм последовательного анализа вариантов для минимизации числа приборов в задаче составления расписания, удовлетворяющего директивным срокам

Кузка, А. И.

Алгоритм последовательного анализа вариантов для минимизации числа приборов в задаче составления расписания, удовлетворяющего директивным срокам: 5, 2000


Розглянуто задачу, в якій у систему з M ідентичних паралельних приладів надходить множина n вимог. Кожна вимога i поступає в чергу на обслуговування в момент часу di >= 0 і обслуговується протягом ti > 0 одиниць часу будь-яким приладом без переривань. Для кожної вимоги i задано директивний строк Di. Запропоновано алгоритм побудови оптимального (за кількістю приладів) розкладу, який базується на методі послідовного аналізу варіантів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Бесконфликтные размещения массивов при параллельных вычислениях

Штейнберг, Б. Я.

Бесконфликтные размещения массивов при параллельных вычислениях: 1, 1999


Отримані умови оптимального розміщення даних з паралельної пам'яті суперкомп'ютера. Розглядається модель суперкомп'ютера типу RP-3, в якій аргументи операцій повинні одночасно зчитуватися з пам'яті. Розроблені алгоритми розміщення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Быстрое прямое вычисление модулярной редукции

Анисимов, А. В.

Быстрое прямое вычисление модулярной редукции: 4, 1999


Запропоновано новий алгоритм обчислення операції модулярної редукції x mod m, який має кращі показники, ніж алгоритм Монтгомері. Алгоритм не потребує змін початкових та заключних значень аргументів. Час предобчислень не перебільшує двох множень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Hilbert's 17-th Problem and best dual bounds in quadratic minimization

Ferrier, Ch. Ch

Hilbert's 17-th Problem and best dual bounds in quadratic minimization: 5 = 17-та проблема Гільберта та найкращі двоїсті оцінки у квадратичній мінімізації, 1998


Досліджується питання, тісно пов'язане з 17-ю проблемою Гільберта: коли поліном P(x) може бути поданим у вигляді суми квадратів інших поліномів (з точністю до адитивної константи)? Дана характеристика таких поліномів в термінах дуальної межі для деякого квадратичного еквівалента P(x) та нижньої межі по числу термів, що входять в суму квадратів.



НАДХОДЖЕННЯ:
R<sup>*</sup>-преобразователи и фрактальные кривые

Лисовик, Л. П.

R*-преобразователи и фрактальные кривые: 3, 1999


Розглядаються класи дійсних функцій, які визначаються за допомогою R*-перетворювачів та псевдосинхронних R-перетворювачів. Доведено, що клас функцій, визначених за допомогою псевдосинхронних R-перетворювачів, замкнений відносно операцій додавання, множення на дійсне число та взяття модуля.



НАДХОДЖЕННЯ:
<I>T</i>-эффективные алгоритмы вычисления epsilon-решений задач вычислительной и прикладной математики. II (Окончание)

Бабич, М. Д.

T-эффективные алгоритмы вычисления epsilon-решений задач вычислительной и прикладной математики. II (Окончание): 3, 2001


Запропонований підхід до побудови ефективних за складністю алгоритмів обчислення epsilon-розв'язків задач обчислювальної та прикладної математики застосовано до побудови T-ефективних алгоритмів розв'язування деяких класів нелінійних інтегральних рівнянь, звичайних диференціальних рівнянь і глобальної оптимізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Эвристический поиск инвариантов для одного класса программ

Костанян, А. Г.

Эвристический поиск инвариантов для одного класса программ: 2, 1999


Розглянуто метод пошуку інваріантів для програм, що обробляють масиви. Інваріанти записуються у вигляді кон'юнкції умов над компонентами масивів, кожен з них виконується у визначеній області значень індексів. Метод орієнтовано на евристичний пошук досить сильних і досить тотальних інваріантів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускоренное моделирование вероятности отказа системы на интервале занятости при неэкспоненциальных распределениях, определяющих процесс отказа и восстановления элементов

Кузнецов, Н. Ю.

Ускоренное моделирование вероятности отказа системы на интервале занятости при неэкспоненциальных распределениях, определяющих процесс отказа и восстановления элементов: 3, 1999


Досліджується ймовірність відмови системи на інтервалі зайнятості при загальних припущеннях відносно функцій розподілу, які зумовлюють процес відмов та відновлень елементів. Запропоновано новий метод прискореного моделювання, що дозволяє будувати оцінки з обмеженою середньоквадратичною похибкою у випадку, коли система складається з елементів, які мають різну надійність. Наведено чисельний приклад.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускоренное моделирование вероятности отказа системы, состоящей из элементов существенно различной надежности

Кузнецов, Н. Ю.

Ускоренное моделирование вероятности отказа системы, состоящей из элементов существенно различной надежности: 6, 1999


Досліджується ймовірність відмови системи у фіксованому проміжку часу. Запропоновано новий метод прискореного моделювання, що дозволяє моделювати оцінки з обмеженою відносною середньоквадратичною похибкою у випадку, коли система складається з елементів, які мають істотно різну надійність.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускоренное переучивание SDM

Тульчинский, В. Г.

Ускоренное переучивание SDM: 4, 1999


Розглянуто роботу розрідженої розподіленої пам'яті Канерви в умовах зміни даних, що подаються для записування поблизу деякої адреси. Запропоновано модифікацію процедури запису для підвищення ефективності перенавчання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускорение логического проектирования надежных управляющих автоматов. II

Мищенко, А. А.

Ускорение логического проектирования надежных управляющих автоматов. II: 4, 2000


Викладено два формальні методи синтезу керуючих автоматів з непрозорими тригерами за автограмою. Один з них є спрощенням розповсюдженого (канонічного) методу синтезу автоматів; у даному разі легко передбачити результати синтезу. Другий метод є узагальненням канонічного методу. Він розширює оптимізацію апаратних витрат і дає можливість реалізувати різні автомати на уніфікованих блоках. Обидва методи ефективно автоматизуються.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускорение логического проектирования надежных управляющих автоматов. III

Мищенко, А. А.

Ускорение логического проектирования надежных управляющих автоматов. III: 5, 2000


Викладено два формальні методи синтезу керуючих автоматів із прозорими тригерами за автограмою. Більш загальним методом синтезуються синхронні й асинхронні автомати. Більш простим методом синтезуються синхронні автомати нетрадиційної моделі. Він зручний для автоматизації, покращує контроль пристроїв і дає можливість реалізувати автомати на уніфікованих блоках.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ускоренное моделирование вероятности невыполнения планового задания магистральным нефтепроводом

Кузнецов, Н. Ю.

Ускоренное моделирование вероятности невыполнения планового задания магистральным нефтепроводом: 1, 2001


Досліджено послідовну модель системи магістрального нафтопроводу за умови загальних припущень відносно функцій розподілу часу безвідмовної роботи та відновлення пристроїв системи. Запропоновано новий метод прискореного моделювання ймовірності невиконання планового завдання, який дозволяє оцінювати внесок кожного з пристроїв перекачування нафти у надійність системи. Наведено числовий приклад.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського