РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Патоморфоз хронического атрофического фарингита у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС
Пошуковий запит: (<.>I=Ж20806<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 320
Представлено документи з 1 до 20
...

Журавлев, А. С

Патоморфоз хронического атрофического фарингита у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС : 4, 2006


Обстежено 24 ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС з приводу хронічного ураження слизової оболонки глотки. Хронічний атрофічний фарингіт у них характеризується багатоосередковістю та полікомпетентністю, основним проявом якого є атрофія багатошарового плоского епітелію, а також полімікробною контамінацією слизової оболонки глотки, серед якої домінують стафілококи, клостридії та диплококи.


Обследовано 24 ликвидатора последствий аварии на ЧАЭС с хроническим поражением слизистой оболочки глотки. Хронический атрофический фарингит у них характеризуется многоочаговостью и поликомпетентностью, основным проявлением которого является атрофия многослойного плоского эпителия, а также полимикробной контаминацией слизистой оболочки глотки, среди которой доминируют стафилококки, клостридии и диплококки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Перев'язка загальної сонної артерії в лор-онкологічній практиці

Стрежак, В. В.

Перев'язка загальної сонної артерії в лор-онкологічній практиці: 1, 2006


Показано позитивний вплив впровадження лікувальної програми, розробленої під контролем невролога, на зменшення негативних наслідків перев'язки загальної сонної артерії у пацієнта, в якого після хірургічних втручань з числа магістральних судин залишилась лише права загальна сонна артерія.


Показано позитивное влияние использования лечебной программы, разработанной под контролем невролога, на уменьшение негативных последствий перевязки общей сонной артерии у пациента, у которого после хирургических вмешательств из числа магистаральных сосудов осталась только правая общая сонная артерия.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості лікувальної тактики за хронічних стенозів гортані та трахеї: протези чи сторонні тіла?

Павлик, Б. І.

Особливості лікувальної тактики за хронічних стенозів гортані та трахеї: протези чи сторонні тіла? : 1, 2006


Встановлено, що вибір тактики лікування за хронічних стенозів гортані та трахеї значною мірою обумовлений етіологічним і патогенетичними чинниками, а також анатомо-морфологічними змінами ураженого органа та їх розповсюдженням. Показано доцільність вибору способу реконструкції після ліквідації запально-дегеративних змін тканини трахеї. Відзначено, що без належної підготовки тканини органів шиї виконання пластичних операцій на гортані та трахеї має великий ризик одержання невдалих наслідків.


Установлено, что выбор тактики лечения при хронических стенозах гортани и трахеи в значительной мере обусловлен этиологическим и патогенетическим факторами, а также анатомо-морфологическими изменениями пораженного органа и их распространением. Показана целесообразность выбора способа реконструкции после ликвидации воспалительно-дегеративных изменений ткани трахеи. Отмечено, что без должной подготовки органов шеи выполнение пластических операций на гортани и трахеи очень велик риск получения неудачных последствий.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особенности иммунного статуса у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС, болеющих хроническим фарингитом, в отдаленном периоде

Журавлев, А. С.

Особенности иммунного статуса у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС, болеющих хроническим фарингитом, в отдаленном периоде: 2, 2006


Досліджено стан системного та місцевого імунітету у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, що хворіють на хронічний фарінгіт, у віддаленому періоді. Для порівняння показників обстежено групу хворих на хронічний фарінгіт, що не зазнали впливу радіаційних чинників, і групу практично здорових людей. Проведені дослідження свідчать про наявність у хворих на хронічний фарінгіт ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС вторинного імунодефіциту, у визначенні якого найбільш значущими в системному плані є: дисбаланс у складі субпопуляції лімфоцитів, дизімуноглобулінемія, підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів.


Исследовано состояние системного и местного иммунитета у ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС, которые болеют хроническим фарингитом в отдаленном периоде. Для сравнения показателей была обследована группа больных хроническим фарингитом, которые не были подвержены влиянию радиационного излучения, и группа практически здоровых людей. Проведенные исследования свидетельствуют о наличии у больных хроническим фарингитом ликвидаторов последствий аварии на ЧАЭС вторичного иммунодефицита, в определении которого наиболее значительными в системном плане были: дисбаланс в составе субпопуляции лимфоцитов, дизиммуноглобулинемия, повышение уровня циркулирующих иммунных комплексов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особенности терапии при острых риносинуитах

Митин, Ю. В.

Особенности терапии при острых риносинуитах: 1 / Ю. В. Митин, Л. Р. Криничко, О. А. Островская, 2006


На основе результатов проведенного исследования сделано заключение о целесообразности терапии препаратом "Синупрет" в качестве эффективного секретолитика, который имеет противовирусное и противовоспалительное действие. У всех 412-ти обследованых отмечен положительный результат лечения. Показано, что эффективность терапии в 1-й и 2-й группах выше, чем в контрольных. Побочных действий не наблюдалось. Выявлено, что прием синупрета для лечения пациентов, страдающих ОРВИ, предупреждает развитие синуита. Синупрет рекомендован для использования в комплексном лечении при острых риносинуитах, а также для профилактики развития бактериальной инфекции у лиц, страдающих ОРВИ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Підшкірна емфізема обличчя і шиї ларингогенного, трахеогенного, бронхогенного та езофагогенного походження

Протасевич, Г. С.

Підшкірна емфізема обличчя і шиї ларингогенного, трахеогенного, бронхогенного та езофагогенного походження: 1, 2006


Встановлено, що підшкірна емфізема шиї та обличчя, а у ряді випадків і в інших ділянках тіла може виникати за травматичних ушкоджень гортані, трахеї, бронхів, стравоходу, маніпуляцій і хірургічних втручань на даних органах.


Установлено, что подкожная эмфизема шеи и лица, а в некоторых случаях и на других участках тела может возникать при травматических поражениях гортани, трахеи, бронхов, пищевода, манипуляциях и хируригческих вмешательствах на данных органах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Показники реоенцефалографії та електрокардіографії у хворих з порушенням слуху на фоні артеріальної гіпертензії

Шидловська, Т. В.

Показники реоенцефалографії та електрокардіографії у хворих з порушенням слуху на фоні артеріальної гіпертензії: 2, 2006


Наведено характеристику показників реоенцефалографії й електрокардіографії у 35-ти хворих з порушеннями слуху, що виникли на фоні артеріальної гіпертензії. Проведені дослідження мозкового кровообігу виявили, що за даними реоенцелографії у цих пацієнтів реєструються значні відхилення від норми як в каротидній, так і в вертебробазилярній системах центральної гемодинаміки.


Приведена характеристика показателей реоэнцефалографии и электрокардиографии у 35-ти больных с нарушениями слуха, возникшими на фоне артериальной гипертензии. Проведенные исследования мозгового кровообращения показали, что по данным реоэнцелографии у этих пациентов отмечаются значительные отклонения от нормы как в каротидной, так и в вертебральнобазилярной системах центральной гемодинамики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Показники реоенцефалографії у стажованих робітників текстильного виробництва з професійною сенсоневральною приглухуватістю

Шидловська, Т. А.

Показники реоенцефалографії у стажованих робітників текстильного виробництва з професійною сенсоневральною приглухуватістю: 5, 2006


Досліджено мозковий кровообіг за даними реоенцефалографії. Встановлено, що у даної категорії хворих спостерігається підвищений тонус мозкових судин та ускладнений венозний відток як в каротидній, так і в вертебрально-базилярній системі.


Исследовано мозговое кровообращение по данным реоэнцефалографии. Установлено, что у данной категории больных наблюдается повышенный тонус мозговых сосудов и затрудненный венозный отток как в каротидной, так и в вертебрально-базилярной системе.



НАДХОДЖЕННЯ:
Показники довголатентних слухових викликаних потенціалів у взаємозв'язку з даними ЕЕГ при прогресуючій сенсоневральній приглухуватості шумового та радіаційного генезу

Шидловська, Т. В.

Показники довголатентних слухових викликаних потенціалів у взаємозв'язку з даними ЕЕГ при прогресуючій сенсоневральній приглухуватості шумового та радіаційного генезу: 1, 2006


Обстежено дві групи хворих, по 20 осіб у кожній, з прогресуючою, помірно вираженою сенсоневральною приглухуватістю (СНП) шумового та радіаційного генезу, а також дві групи, по 20 осіб у кожній, з відносно аналогічним слухом за даними суб'єктивної аудіометрії та стабільним перебігом захворювання. Виявлено, що у пацієнтів з прогресуючою СНП у разі впливу шуму та радіації спостерігалось більш виражене порушення у корковому відділі слухового аналізатора, ніж у випадку стабільного перебігу захворювання. Найбільш виражене зниження біоелектричної активності головного мозку у потиличному відділі виявлено за прогресуючої СНП радіаційного генезу.


Обследованы две группы больных, по 20 лиц в каждой, с прогрессирующей, умеренно выраженной сенсоневральной тугоухостью (СНТ) шумового и радиационного генеза, а также две группы, по 20 лиц в каждой, с относительно аналогичным слухом по данным субъективной аудиометрии и стабильным течением заболевания. Выявлено, что у пациентов с прогрессирующей СНТ как при действии шума, так и радиации наблюдалось более выраженное нарушение в корковом отделе слухового анализатора, чем при стабильном течении заболевания. Наиболее выраженное снижение биоэлектрической активности головного мозга в затылочном отделении обнаружено при прогрессирующей СНТ радиационного генеза.



НАДХОДЖЕННЯ:
Пізні ускладнення після трахеостомії

Протасевич, Г. С.

Пізні ускладнення після трахеостомії: 4, 2006


Висвітлено проблему пізніх ускладнень, що виникають після трахеостомії у дорослих і дітей. До них відносяться: арозивна кровотеча; підшкірна емфізема; емфізема середостіння; пневмоторакс; запалення навколо трахеостоми; гнійний паратрахеїт; дифузне запалення м'яких тканин шиї; залучення в гнійний процес зовнішньої сонної артерії; газова флегмона шиї; бешихове запалення навколо трахеостомії; запальний інфільтрат, келоїдні рубці тканин шиї; некроз шкіри біля трахеостоми; стягувальні рубці в ділянці трахеостоми; хондроперихондрит перснеподібного хряща; некроз хрящів гортані; інфільтрати підголосової порожнини; грануляції трахеї та підголосової порожнини гортані; посттрахеостомічна гранульома; утворення шпори; закупорка трахеї ендотрахеальним келоїдом; розповсюдження шкіри в глибину трахеї; рак шкіри в ділянці рубців трахеостоми; закриття трахеостоми згустками слизу, густою слизисто-гнійною масою; попадання відламків трахеоканюлі в трахею чи бронхи; набряк слизової оболонки підголосової порожнини гортані; підскладковий ларингіт; аерофобія; гостре розширення шлунка; абсцес легенів; парез м'яза, який розширює голосову щілину; рубцеві стенози гортані та трахеї; облітерація великої ділянки трахеї; западання верхнього краю трахеостоми в трахею; дискінезія грудного відділу трахеї; синехії між голосовими складками; трахеомаляція; ускладнення деканюляції; летальні наслідки в пізній період, пов'язані найчастіше з арозивною кровотечею.


Освещена проблема поздних осложнений трахеостомии как у детей, так и у взрослых. К ним относятся: арозивное кровотечение; подкожная эмфизема; эмфизема средостения; пневмоторакс; воспаление вокруг трахеостомы; гнойный паратрахеит; диффузное воспаление мягких тканей шеи; включение в гнойный процесс внешней сонной артерии; газовая флегмона шеи; рожистое воспаление вокруг трахеостомы; воспалительный инфильтрат тканей шеи; келоидные рубцы тканей шеи; некроз кожи около трахеостомы; стягивающие рубцы на участке трахеостомы; хондропериходрит полуколец и персневидного хряща; некроз хрящей гортани; инфильтраты подголосовой полости; грануляции трахеи и подголосовой полости гортани; посттрахеостомическая гранулема; образование шпоры; закупорка трахеи эндотрахеальным келоидом; распространение кожи в глубину трахеи; рак кожи в области рубцов трахеостомы; закрытие трахеостомы сгустками слизи, густой слизисто-гнойной массой; попадание инородных тел в трахеостому; попадание обломков трахеоканюли в трахею и бронхи; отек слизистой оболочки подголосовой полости гортани; подскладочный ларингит; аэрофобия; острое расширение желудка; абсцесс легких; парез мышцы, которая расширяет голосовую щель; рубцовые стенозы гортани; рубцовые стенозы трахеи; облитерация большого участка трахеи; западание верхнего края трахеостомы в трахею; дискинезия грудного отдела трахеи; синехии между голосовыми связками; трахеомаляция; затруднение деканюляции; летальные исходы в позднем периоде, связанные чаще всего с арозивным кровотечением.



НАДХОДЖЕННЯ:
Поиск путей улучшения лечения детей с хроническими воспалительными заболеваниями носа и околоносовых пазух

Резниченко, Ю. Б.

Поиск путей улучшения лечения детей с хроническими воспалительными заболеваниями носа и околоносовых пазух: 5, 2006


Проведено епідеміологічне, клінічне та іммунологічне дослідження у разі хронічних запальних захворювань носа та навколоносових пазух мікоплазменої етіології у дітей. Визначено досить часте мікоплазменне ураження у разі хронічних риносинуситів. У даної групи пацієнтів спостережено порушення як місцевого, так і загального імунітету. Доведено ефективність використання схеми терапії з включенням антибіотиків макролідного ряду, імунокоректорів і мультипробіотиків.


Проведено эпидемиологическое, клиническое и иммунологическое исследование при хронических воспалительных заболеваниях носа и околоносовых пазух микоплазменной этиологии у детей. Определено достаточно частое микоплазменное поражение при хронических риносинуситах. У данной группы пациентов определяется нарушение как местного, так и общего иммунитета. Доказана эффективность использования схемы терапии с включением антибиотиков макролидного ряда, иммунокорректоров и мультипробиотиков.



НАДХОДЖЕННЯ:
Модульно-кредитна оцінка знань з проблеми "голова - шия" для студентів медико-інженерного профілю: Повідомл. I

Паламарчук, В. В.

Модульно-кредитна оцінка знань з проблеми "голова - шия" для студентів медико-інженерного профілю: Повідомл. I: 5, 2006


Запропоновано використовувати для навчання студентів медико-інженерного профілю кредитно-модульну модель організації навчального процесу, яка вимагає регулярної навчальної роботи студента та самостійного розв'язання задач з забезпечення єдності інженерних вимірювань і практичних методів підтримання необхідних технічних характеристик.


Предложено использовать для обучения студентов медико-инженерного профиля кредитно-модульную модель организации процесса обучения, которая ставит студента перед необходимостью регулярного обучения и освоения самостоятельного решения задач по обеспечению единства инженерных измерений и практических методов поддержания необходимых технических характеристик.



НАДХОДЖЕННЯ:
Можливість використання препарату "Тонзилгон Н" в терапії дітей з гіперплазією лімфоїдної тканини

Кищук, В. В.

Можливість використання препарату "Тонзилгон Н" в терапії дітей з гіперплазією лімфоїдної тканини: 4, 2006


На підставі результатів дослідження й оцінки клінічного ефекту препарату "Тонзилгон Н" встановлено, що препарат має протизапальну дію, що дозволяє рекомендувати його для використання в гострий період інфекційного респіраторного захворювання; дає достатній імуномодулювальний ефект; забезпечує достовірне зменшення проявів гіперплазії елементів лімфоглоткового кільця. Застосування препарату в комплексі лікування у разі аденоїдиту дозволяє зменшити кількість аденоїдотомій; під його впливом зменшується захворюваність на ГРВІ; препарат не викликає побічних реакцій.


На основании результатов исследования и оценки клинического эффекта препарата "Тонзилгон Н" установлено: препарат имеет противовоспалительное действие, что позволяет рекомендовать его для использования в остром периоде инфекционного респираторного заболевания; препарат дает достаточный иммуномодулирующий эффект; прием "Тонзилгона Н" обеспечивает достоверное уменьшение проявлений гиперплазии элементов лимфоглоточного кольца; использование "Тонзилгона Н" в комплексе лечения при аденоидите позволяет уменьшить количество аденоидотомий; под действием препарата уменьшается заболеваемость ОРВИ; препарат не вызывает побочных реакций.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методика проведення комп'ютерного спектрального аналізу голосу за допомогою програм-звукових редакторів

Семчук, О. Б.

Методика проведення комп'ютерного спектрального аналізу голосу за допомогою програм-звукових редакторів: 3, 2006


Запропоновано методику проведення комп'ютерного спектрального аналізу голосового сигналу на підставі детального вивчення методів обробки звукового матеріалу у звукових редакторах і виконання численних експериментів з програмами. Запропонована програма дозволяє одержати цілу низку характеристик, які дозволяють детально оцінити голос людини як у нормі, так і у разі численних патологій голосового апарату та резонаторних порожнин.


Предложена методика проведения компьютерного спектрального анализа голосового сигнала на основе детального изучения методов обработки звукового материала в звуковых редакторах и проведения многочисленных экспериментов с программами. Предложенная методика позволяет получить целый ряд характеристик, которые дают возможность детально оценить голос человека в норме и при различного рода патологии голосового аппарата и резонанасных полостей.



НАДХОДЖЕННЯ:
Лечение больных раком гортани. Резервы и новые проблемы

Заболотный, Д. И.

Лечение больных раком гортани. Резервы и новые проблемы: 2, 2006


Наведено існуючі принципи лікування хворих раком гортані: хірургічне лікування, променева терапія, лікарська терапія, комбіноване лікування. Зазначено, що традиційні методи мають суто регіонарний характер, спрямовані на знищення локального патологічного вогнища (але без урахування причин новоутворення) та факторів, підтримуючих його та сприяючих подальшому прогресуванню. Саме тому у разі наявного ніби-то високого відсотку безпосередніх позитивних результатів, не відбувається суттєвих змін у п'яти річному виживанні пацієнтів. Це диктує необхідність пошуку нових підходів до вирішення проблеми раку гортані, які б враховували біологічні механізми взаємовідносин пухлина - організм.


Описаны существующие принципы лечения больных раком гортани: хирургическое лечение, лучевая терапия, лекарственная терапия, комбинированное лечение. Отмечено, что традиционные методы имеют строго регионарный характер, направлены на уничтожение локального патологического очага (но без учета причин новообразования) и факторов, поддерживающих его и способствующих дальнейшему прогрессированию. Именно поэтому при кажущемся высоком проценте непосредственных положительных результатов не происходит существенных сдвигов в пяти летней выживаемости пациентов. Это диктует необходимость поиска новых подходов к решению проблемы рака гортани, учитывающих биологические механизмы взаимоотношений опухоль - организм.



НАДХОДЖЕННЯ:
Лечение при воспалительных заболеваниях околоносовых пазух с применением антибиотика "Лопракс"

Безшапочный, С. Б.

Лечение при воспалительных заболеваниях околоносовых пазух с применением антибиотика "Лопракс": 2, 2006


Наведено основні принципи антибіотикотерапії гострого риносинуситу. Надано оцінку терапевтичної ефективності застосування антибіотика "Лопракс" в порівнянні з антибіотиком "Мідекаміцин" у комлексній терапії пацієнтів із запальними захворюваннями навколоносових пазух. Доведено високу ефективність антибіотика "Лопракс". Даний препарат відповідає всім вимогам раціональної антибіотикотерапії.


Приведены основные принципы антибиотикотерапии острого риносинусита. Дана оценка терапевтической эффективности применения антибиотика "Лопракс" в сравнении с антибиотиком "Мидекамицин" в комплексной терапии пациентов с воспалительными заболеваниями околоносовых пазух. Доказана высокая эффективность антибиотика "Лопракс". Данный препарат отвечает всем требованиям рациональной антибиотикотерапии.



НАДХОДЖЕННЯ:
Морфологические изменения в слизистой оболочке верхнечелюстных пазух в процессе развития острого гнойного синусита

Завалий, М. А.

Морфологические изменения в слизистой оболочке верхнечелюстных пазух в процессе развития острого гнойного синусита: 1 / М. А. Завалий, 2006


Исследованы морфологические и иммуногистохимические изменения в слизистой оболочке врехнечелюстных пазух у 30-ти кроликов породы "Мотылек" в норме и динамике развития гнойного врехнечелюстного синусита. Определены морфологические и иммуногистохимические признаки перехода острого гнойного синусита в хроническую форму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Опыт использования препарата "Тонзипрет" при воспалительных заболеваниях верхних дыхательных путей

Журавлев, А. С.

Опыт использования препарата "Тонзипрет" при воспалительных заболеваниях верхних дыхательных путей: 3, 2006


У ході клінічного дослідження хворих з різними запальними захворюваннями верхніх дихальних шляхів проведено оцінку терапевтичної ефективності препарату рослинного походження "Тонзипрет". Відзначено виражену бактерицидну дію препарату щодо найбільш часто локалізованих у глотці та гортані патогенних мікроорганізмів, а також швидке й ефективне зменшення ознак запалення та відсутність небажаних реакцій і побічних впливів.


В ходе клинического исследования больных с различными воспалительными заболеваниями верхних дыхательных путей проведена оценка терапевтической эффективности препарата растительного происхождения "Тонзипрет". Отмечено выраженное бактерицидное действие препарата в отношении наиболее часто встречающихся в глотке и гортани патогенных микроорганизмов, а также быстрое и эффективное купирование признаков воспаления и отсутствие нежелательных реакций и побочных влияний.



НАДХОДЖЕННЯ:
Опыт применения антибиотика фторхинолонового ряда "Тебрис" в послеоперационном периоде у больных хроническим гнойным средним отитом

Березнюк, В. В.

Опыт применения антибиотика фторхинолонового ряда "Тебрис" в послеоперационном периоде у больных хроническим гнойным средним отитом: 2, 2006


Під наглядом знаходилися ЗО хворих з хронічним гнійним середнім отитом, у яких після хірургічної санації вуха, поряд із застосуванням ототопічних препаратів (діодиксин, ектерицид на турундах), проведено системну терапію "Тебрисом". Результати проведених клінічних досліджень свідчать про те, що антимікробний препарат фторхінолонового ряду "Тебріс" має виражену бактерицидну дію щодо грампозитивної, та грамнегативної мікрофлори. Призначення його в післяопераційному періоді у даної категорії хворих знижує ризик розвитку інфекційних ускладнень, скорочує термін їх перебування в стаціонарі, підвищує клінічну ефективність лікування.


Под наблюдением находились 30 больных с хроническим средним отитом, у которых после хирургической санации уха, наряду с применением ототопических препаратов (диодиксин, эктерицид на турундах), проведена системная терапия "Тебрисом". Результаты проведенных клинических исследований свидетельствуют о том, что антимикробный препарат фторхинолонового ряда "Тебрис" имеет выраженное бактирицидное действие по отношению к граммположительной и граммотрицательной микрофлоре. Назначение его в послеоперационном периоде у данной категории больных снижает риск развития инфекционных осложнений, сокращает срок их пребывания в стационаре, повышает клиническую эффективность лечения.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оптимізація методики викладання оториноларингології лікарям-курсантам за фахом "Загальна практика - сімейна медицина"

Попович, В. І.

Оптимізація методики викладання оториноларингології лікарям-курсантам за фахом "Загальна практика - сімейна медицина": 1, 2006


Обгрунтовано необхідність включення циклу оториноларингології у процес професійної підготовки лікаря загальної практики - сімейної медицини, що обумовлено зростанням частоти захворюваності ЛОР-органів серед населення України. Відзначено, що в процесі викладання циклу оториноларингології лікарям сімейної медицини більшу увагу слід надавати ендоскопічному обстеженню ЛОР-органів як важливому практичному навику, оволодіння яким дозволить покращити якість діагностики захворювань вуха, горла та носа в амбулаторній практиці.


Обоснована необходимость включения цикла оториноларингологии в процесс профессиональной подготовки врача общей практики - семейной медицины, что обусловлено увеличением частоты заболеваний ЛОР-органов среди населения Украины. Отмечено, что в процессе преподавания цикла оториноларингологии врачам семейной медицины большое внимание следует уделять эндоскопическому обследованию ЛОР-органов как важному практическому навыку, овладение которым способствует улучшению качества диагностики заболеваний уха, горла и носа в амбулаторной практике.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського