РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Алгоритм визначення переможців конкурсу фундаментальних наукових проектів
Пошуковий запит: (<.>I=Ж16928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 811
Представлено документи з 1 до 20
...

Кияк, Б. Р.

Алгоритм визначення переможців конкурсу фундаментальних наукових проектів: 1-2, 2001


Розглянуто особливості експертизи проектів фундаментальних досліджень. Розроблено систему параметричного опису наукового проекту, визначено її ймовірні критерії. Запропоновано методику підрахунку рейтингу конкурсних робіт Державного фонду фундаментальних досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Бібліографічна база даних "Електронний каталог". Досвід створення і перспективи розвитку

Савенко, В. А.

Бібліографічна база даних "Електронний каталог". Досвід створення і перспективи розвитку: 4, 2000


Розглянуто досвід створення бібліографічної бази даних "Електронний каталог" на основі розподіленого введення інформації в локальні бази даних та її інтегрування в базу колективного використання. Визначено тематику та джерела наповнення каталогу. Розглянуто особливості програмного забезпечення та перспективи його використання для побудови електронної бібліотеки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Винахідницька активність в Україні та США за галузями промисловості

Цибульов, Т. М.

Винахідницька активність в Україні та США за галузями промисловості: 2, 2000


Наведено результати порівняльного аналізу патентної статистики щодо основних галузей промисловості (машинобудування, електроенергетики, радіоелектроніки та електротехніки, неметалевих матеріалів, нафтохімії, приладобудування, металургії, мікробіології, легкої, видобувної, медичної) в Україні та США. Аналітично досліджено поділ патентної активності в цих країнах щодо зазначених галузей промисловості. Виявлено галузі промисловості України, які становлять найбільший інтерес для іноземних заявників. Зроблено висновки щодо пріоритетних напрямків розвитку промисловості України та США.



НАДХОДЖЕННЯ:
Внутрішній ринок у контексті трансформаційної кризи української економіки

Жаліло, Я. А.

Внутрішній ринок у контексті трансформаційної кризи української економіки: 1, 2000


Висвітлено проблеми місця та ролі внутрішнього ринку в процесах здійснення ринкових реформ і забезпечення економічного зростання в Україні. Відзначено різке зменшення обсягів внутрішнього попиту, констатовано, що оборот значної частини сукупного продукту відбувається не за законами легальної ринкової економіки і тому не може бути передбачуваним і регульованим. Зроблено висновок, що тривале звуження внутрішнього ринку гальмує побудову конкурентоспроможної ринкової економіки в Україні. Отже, для переходу до стабільного економічного зростання потрібна політика цілеспрямованого розвитку та захисту внутрішнього ринку. Запропоновано головні орієнтири такої політики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Впровадження нових інтернет-технологій в галузі електронної комерції

Купіс, З. Е.

Впровадження нових інтернет-технологій в галузі електронної комерції: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Деякі аспекти створення аналітичних блоків інформації

Пархоменко, О. В.

Деякі аспекти створення аналітичних блоків інформації: 4, 2000


Розглянуто загальні принципи обробки первинних інформаційних даних і підготовки інформаційних блоків для наступного аналітичного опрацювання. Наведено перелік тематичних рубрик третього рівня для опису проблем організації наукової діяльності (за рубрикатором МДНТІ).



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження інформаційних ресурсів України в галузі надзвичайних ситуацій і радіаційного захисту

Копійка, О. В.

Дослідження інформаційних ресурсів України в галузі надзвичайних ситуацій і радіаційного захисту: 3, 2000


Внаслідок Чорнобильської катастрофи та зростання кількості надзвичайних ситуацій перед Україною постала необхідність вирішення ряду нових завдань, що потребують скоординованості дій багатьох міністерств і відомств. Великого значення у даному випадку набуває об'єднання зусиль країн СНД і міжнародного співтовариства для вирішення таких завдань. Однією з умов спільної діяльності є формування загального інформаційного поля та баз даних. У рамках виконання відповідного проекту Європейської комісії було отримано такі результати: визначено принципи організації інтерфейсу обміну інформацією між країнами, зібрано дані про вчених, які займаються питаннями надзвичайних ситуацій, створено бази даних про 83 організації, що спеціалізуються у цільовій галузі досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Загальнодержавна реферативна база даних "Україніка наукова" як ядро національної системи реферування

Сорока, М. Б.

Загальнодержавна реферативна база даних "Україніка наукова" як ядро національної системи реферування: 3, 2000


На підставі проведених в НБУВ теоретичних досліджень запропоновано науково обгрунтовані принципи побудови й організації функціонування Національної системи реферування наукової літератури. До основи української моделі системи реферування покладено два головних концептуальних положення: по-перше, поєднання принципів розподіленої аналітико-синтетичної переробки вітчизняної наукової літератури з централізованим формуванням загальнодержавної реферативної БД і підтримкою багатоаспектного використання її інформаційних ресурсів; по-друге, організаційні засади технології безпосереднього опрацювання наукової інформації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Законодавчі та нормативні акти органів державної влади і управління щодо науково-технічного та інноваційного розвитку

Саверченко, О. О.

Законодавчі та нормативні акти органів державної влади і управління щодо науково-технічного та інноваційного розвитку: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Започаткування в Україні системи симпозіумів, конференцій і семінарів з проблем інтелектуальної власності

Белай, О. О.

Започаткування в Україні системи симпозіумів, конференцій і семінарів з проблем інтелектуальної власності: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Здобутки і проблеми регіональних центрів науково-технічної і економічної інформації

Гончаренко, А. П.

Здобутки і проблеми регіональних центрів науково-технічної і економічної інформації: 1, 2000


Висвітлено результати обговорення окремих питань діяльності регіональних ЦНТЕІ на засіданні ділового клубу: "Науково-технічна інформація - інтелектуальний капітал країни". Запропоновано заходи, спрямовані на реалізацію інтегральної ролі системи НТІ у процесі створення, використання та розповсюдження інформаційного ресурсу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Класифікація та ідентифікація джерел інформації в аналітичній роботі

Пархоменко, О. В.

Класифікація та ідентифікація джерел інформації в аналітичній роботі: 1-2, 2001


Наведено послідовність визначення класів науково-технічної інформації та описано склад класифікаційної системи. Розглянуто основні методи індексування документів, виділено інформаційно-аналітичні операції в технології індексування документа та вказано терміни індексування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Комерціалізація інформаційних ресурсів науково-технічної інформації на прикладі Центру інформаційних ресурсів УкрІНТЕІ

Савенко, В. А.

Комерціалізація інформаційних ресурсів науково-технічної інформації на прикладі Центру інформаційних ресурсів УкрІНТЕІ : 3, 2000


З залученням досвіду Центру інформаційних ресурсів УкрІНТВ розглянуто питання комерціалізації процесу використання інформаційних ресурсів у галузі науково-технічної діяльності в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Координація завдань формування системи науково-технічної інформації в Україні за сучасних умов

Пархоменко, В. Д.

Координація завдань формування системи науково-технічної інформації в Україні за сучасних умов: 4, 2000


Головне завдання системи НТІ полягає у створенні умов для вільного обміну досягненнями та ідеями наукових досліджень для сприяння розвиткові науки і виробництва. Доведено необхідність замкненого технологічного циклу, завданням якого є створення та використання інформаційного ресурсу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Короткострокове прогнозування інноваційного потенціалу як складова інформаційного забезпечення програм економічного і соціального розвитку

Данько, М. С.

Короткострокове прогнозування інноваційного потенціалу як складова інформаційного забезпечення програм економічного і соціального розвитку: 4, 2000


Проаналізовано стан науково-технічної та інноваційної діяльності за 1990 - 1999 pp. Запропоновано методичний підхід до оцінки науково-технічної інформації та короткострокового прогнозування реалізації інноваційного потенціалу в промисловості України. Наведено результати прогнозу стану цієї сфери до 2001 p., а також пропозиції щодо вдосконалення методики та практики розробки соціально-економічних програм.



НАДХОДЖЕННЯ:
Лінгвістичний сервіс інформаційних технологій: алгоритмічно-програмні аспекти

Шевченко, І. В.

Лінгвістичний сервіс інформаційних технологій: алгоритмічно-програмні аспекти: 2, 2000


Запропоновано формальний опис системи автоматизованого виведення похідних словоформ для змінюваних лексем флективної мови. Подано визначення парадигматичного класу. Викладено метод лексичної параметризації, який дозволив виділити понад 1400 словозмінних типів на масиві, що охоплює практично усю лексику сучасної літературної української мови.



НАДХОДЖЕННЯ:
Мережні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського

Костенко, Л. Й.

Мережні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського: 3, 2000


Висвітлено проблеми створення інтегрованих комп'ютерних мереж електронних бібліотек на прикладі НБУВ, що має забезпечити досягнення якісно нового рівня повноти й оперативності задоволення інформаційних потреб суспільства в документованих знаннях. На підставі теоретичних і практичних досліджень розроблено системний підхід до формування фондів електронної бібліотеки. Наведено структуру Національної електронної бібліотеки України, яка складається з таких інформаційно-ресурсних компонентів: електронного каталогу НБУВ, загальнодержавної реферативної бази даних, фонду електронних документів. Визначено інформаційну технологію поповнення ресурсів електронної бібліотеки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Навігація в мережі Іnternet

Ланде, Д. В.

Навігація в мережі Іnternet: 2, 2000


Розглянуто найбільш оптимальні засоби для пошуку необхідної інформації в мережі Іnternet та найпопулярніші інформаційно-пошукові системи, завдяки яким користувачі Іnternet можуть знайти та відібрати необхідні дані.



НАДХОДЖЕННЯ:
Наука як вирішальний фактор розвитку суспільства

Довгий, С. О.

Наука як вирішальний фактор розвитку суспільства: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Науково-технічна інформація - інтелектуальний капітал країни

Пархоменко, В. Д.

Науково-технічна інформація - інтелектуальний капітал країни: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського