РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
E-освіта: реальність і дієвість
Пошуковий запит: (<.>I=Ж16928<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 811
Представлено документи з 1 до 20
...

Гриценко, В. І.

E-освіта: реальність і дієвість: 1, 2007


Висвітлено роль освіти в суспільстві, що засноване на знаннях, з точки зору їх накопичення, здатності до засвоєння та використання. Розкрито об'єктивну потребу високоякісної та безперервної освіти в межах E-освіти з застосуванням перспективних інформаційно-комунікаційних технологій. В основу технології синтезу такої системи закладено триєдність понять: особистість, освітні процеси (програми), організаційна структура освіти. E-освіту розглянуто в ракурсі єдиного науково-освітнього простору (НОП). Наведено деякі постулати розвитку НОП. Виокремлено першочергові завдання E-освіти.



НАДХОДЖЕННЯ:
On-line технологія професійної орієнтації молоді

Камишин, В. В.

On-line технологія професійної орієнтації молоді: 4, 2005


Розглянуто систему професійної психологічної орієнтації молоді через Інтернет, яка забезпечує ефективне тестування інтелектуальних і комунікативних здібностей людини. Інформаційну технологію on-line тестування реалізовано у вигляді клієнт-сервіс системи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Єдина державна система електронних інформаційних ресурсів

Нестеренко, О. В.

Єдина державна система електронних інформаційних ресурсів: 4, 2003


Акцентовано увагу на актуальності формування єдиної державної системи електронних інформаційних ресурсів як бази для прийняття управлінських рішень на державному рівні та основного напряму розвитку в країні інформаційного суспільства. Розглянуто електронну інфраструктуру держави та загальну схему системи.


Акцентировано внимание на актуальности формирования единой государственной системы электронных информационных ресурсов как базы для принятия управленческих решений на государственном уровне и основного направления развития в стране информационного общества. Рассмотрена электронная инфраструктура государства и общая схема системы.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвентаризація об'єктів права інтелектуальної власності

Гончаренко, А. П.

Інвентаризація об'єктів права інтелектуальної власності: 2, 2005


Розглянуто питання інвентаризації та обліку результатів досліджень у наукових установах і запропоновано методику проведення процесу інвентаризації результатів інтелектуальної діяльності і об'єктів права інтелектуальної власності, створених в установі. За результатами інвентаризації установа створює базу даних комерційно значущих результатів наукових і науково-технічних робіт та визначає можливість їх корисного використання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиції та інновації - чого чекати у найближчий період

Гордієнко, Я. Я.

Інвестиції та інновації - чого чекати у найближчий період: 1, 2004


Проаналізовано причини незадовільного інвестиційного й інноваційного стану в державі, низької ваги високих технологій серед завершених НДДКР і проблеми їх комерціалізації, розвитку та наповнення внутрішнього ринку вітчизняними товарами. Здійснено пошук і визначення дійових заходів щодо переведення економіки держави на інноваційний шлях розвитку. Запропоновано можливі підходи і шляхи вирішення цієї проблеми та наведено прогноз з цього питання на найближчий період.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційна діяльність страхових компаній - шлях до економічного зростання

Майдаченко, І. В.

Інвестиційна діяльність страхових компаній - шлях до економічного зростання: 3, 2006


Висвітлено одну з функцій страхових компаній - інвестиційну діяльність та її значення для зростання економіки України. Наведено дані про частку інвестиційного доходу та прибутку в загальному обсязі доходів і прибутків за окремими страховими компаніями та за регіональним розподілом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційна модель соціально-економічного моніторингу

Морозов, А. О.

Інвестиційна модель соціально-економічного моніторингу: 1, 2007


Проаналізовано інвестиційну модель соціально-економічного моніторингу. Розглянуто поняття ефективності функціонування інформаційного комплексу моніторингу та досліджено її модель.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційна привабливість банківського бізнесу та його ефективність

Гуляєва, Л. П.

Інвестиційна привабливість банківського бізнесу та його ефективність: 3, 2006


За допомогою моделі Дюпона проаналізовано фактори, що формують ефективність та інвестиційну привабливість банківської діяльності. Досліджено роль кожного з них у діяльності українських банків з метою визначення можливих напрямків підвищення ефективності банківської справи в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестиційно-інноваційна стратегія розбудови економіки України

Редзюк, Є. В.

Інвестиційно-інноваційна стратегія розбудови економіки України: 1, 2012


Розглянуто стан економіки України, виявлено зовнішні загрози для неї, а також недоліки вітчизняного економічного потенціалу. Запропоновано здійснити впровадження інвестиційно-інноваційної стратегії розвитку, яку структурно поділено на сім складових елементів, розкрито шляхи її реалізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інвестування загальнодержавних пріоритетів інноваційної діяльності

Паладченко, О. Ф.

Інвестування загальнодержавних пріоритетів інноваційної діяльності


Наведено результати дослідження державної фінансової підтримки в Україні середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2012 р. № 294. їх аналіз свідчить, що із 53 затверджених середньо- строковій пріоритетів у 2015 р. профінансовано 39 або 73,6 % (у 2014 р. - 40 або 75,5 %, у 2013 р. - 28 або 52,8 %, у 2012 р. - 34 або 64,2 %) за всіма сімома (у 2014 р. також за всіма, у 2012 та 2013 рр. - за шістьма) стратегічними пріоритетами, визначеними Законом України "Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні". За період 2012 - 2015 рр. щорічно всі середньострокові пріоритети фінансувалися лише за двома стратегічними напрямами - четвертим "Технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу" та шостим "Широке застосування технологій більш чистого виробництва та охорони навколишнього природного середовища", при цьому десять пріоритетів не фінансувалося зовсім: вісім за п'ятим напрямом "Впровадження нових технологій та обладнання для високоякісного медичного обслуговування, лікування, фармацевтики" та два - за сьомим напрямом "Розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки", що вказує на втрату їх актуальності та необхідність перегляду. Результати дослідження буде використано при розробленні Проекту переліку середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017 - 2021 рр.



НАДХОДЖЕННЯ:
Індивідуально орієнтований підхід до управління знаннями у дистанційному он-лайновому курсі "Business English" ("Ділова англійська")

Манако, А. Ф.

Індивідуально орієнтований підхід до управління знаннями у дистанційному он-лайновому курсі "Business English" ("Ділова англійська"): 4, 2001


Наведено модель створення та розвитку інтерактивного мультимедійного дистанційного он-лайнового курсу "Business English" ("Ділова англійська мова") для системного навчання українських користувачів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інновації як фактор зростання конкурентоспроможності України

Лях, Л. В.

Інновації як фактор зростання конкурентоспроможності України


На основі статистичних даних Світового банку визначено місце України в міжнародних рейтингах серед інших країн світу і вплив інновацій на конкурентоспроможність. За матеріалами доповідей, оприлюднених у 2013 - 2014 pp., досліджено динаміку основних показників економічного розвитку України за Глобальним індексом конкурентоспроможності і Глобальним інноваційним індексом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційні інструменти розвитку підприємства в ринкових умовах України

Дворник, М. О.

Інноваційні інструменти розвитку підприємства в ринкових умовах України: 3, 2007


Розкрито сутність інновацій як економічної категорії, визначено її місце в системі підготовки виробництва нової продукції, розглянуто класифікацію інновацій, наведено процес трансформації інтелектуальної власності в інноваційний продукт, розкрито сутність поняття "інтелектуальний капітал".



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційні основи розвитку ринку технологій

Некрасов, В. Т.

Інноваційні основи розвитку ринку технологій: 2, 2003


Розглянуто інноваційний шлях розвитку технологій, який потребує створення відповідних умов для побудови сучасного ринку технологій. Висвітлено цільову програму інноваційного розвитку, яка складається з соціально-особистісного, фінансово-економічного, науково-технічного, управлінського, інформаційного напрямів.


Рассмотрен инновационный путь развития технологий, который требует создание соответствующих условий для построения современного рынка технологий. Освещена целевая программа инновационного развития, которая состоит из социально-личностного, финансово-экономического, научно-технического, управленческого, информационного направлений.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційні структури (технопарки і техноцентри). Нормативно-правова база

Одарич, О. М.

Інноваційні структури (технопарки і техноцентри). Нормативно-правова база: 4, 2000


Досліджено питання створення в Україні інноваційних структур, зокрема технопарків і техноцентрів, покликаних реалізувати поєднання наукового потенціалу та досвіду науковців з діяльністю бізнесових і фінансових організацій. Висвітлено поняття інновації, визначено 5 її типів, які розрізняє економічна теорія, розглянуто поняття інноваційної структури, проаналізовано нормативно-правову базу створення та підходів до проведення експертизи установчих матеріалів таких структур.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційні технології у сфері управління якістю

Сіднєва, Ж. К.

Інноваційні технології у сфері управління якістю: 2, 2009


Досліджено сучасні моделі управління якістю на підприємстві, проблеми підвищення якості, вплив системи управління якістю на активізацію діяльності промислових підприємств.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційна діяльність столичного регіону. Аналіз та перспективи розвитку

Ковалішина, Н. П.

Інноваційна діяльність столичного регіону. Аналіз та перспективи розвитку: 3, 2008


Оцінка результативності інноваційної діяльності столиці є важливою науковою проблемою не лише через значний вплив міста на загальні макроекономічні показники країни, але й через те, що соціальне та економічне становище в Києві є орієнтиром для інших регіонів країни щодо темпів і напрямів здійснення економічних перетворень. Аналіз інноваційних систем і визначення нових підходів та інструментів для науково-технологічної політики Києва дозволяє зробити висновки, що структурна модернізація промисловості міста має передбачити збереження та створення в провідних галузях кластерів і встановлення стійких субпідрядних зв'язків з вітчизняними підприємствами малого бізнесу, підвищення ролі взаємодій у системі бізнес - публічні інструменти, врахування значення потоків неявних знань, можливостей доступу до технологічних мереж тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційна економіка як результат взаємодії економічної і соціальної систем

Пархоменко, О. В.

Інноваційна економіка як результат взаємодії економічної і соціальної систем: 3, 2009


Розглянуто взаємодію системи інформація - знання і системи суспільство - людина як основний фактор наповнення і розуміння сутності інноваційних систем.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційна модель економіки України: передумови та перспективи становлення

Бут, А. П.

Інноваційна модель економіки України: передумови та перспективи становлення: 3, 2005


Досліджено передумови та проблеми формування інноваційної моделі економіки України. Проаналізовано стан розвитку інноваційного законодавства. Оцінено нинішній стан науково-технічного потенціалу країни. Визначено головні завдання економічної політики держави в активізації процесу формування інноваційної моделі економіки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інноваційна складова стратегії підвищення конкурентоспроможності економіки України

Мусіна, Л. О.

Інноваційна складова стратегії підвищення конкурентоспроможності економіки України: 4, 2007


На підставі дослідження ролі інновацій як головної складової моделей конкурентоспроможності країн з розвинутою і перехідною економікою та міжнародних порівнянь структурних індикаторів української інноваційної системи визначено основні напрями зміцнення інноваційної спроможності України для включення до проекту Державної програми підвищення конкурентоспроможності економіки України на 2007 - 2015 рр. Окреслено ключові заходи політики, що мають реалізовуватися в 2008 р.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського