РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Реалії демократичного транзиту України
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24215<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 570
Представлено документи з 1 до 20
...

Требін, М. П.

Реалії демократичного транзиту України: 3, 2011


Проаналізовано особливості українського демократичного транзиту, показано існуючий стан справ в Україні з розбудовою правової держави та формуванням громадянського суспільства, обгрунтовано, що сутнісна зміна становища в Україні можлива лише завдяки реалізації на практиці ідей демократії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Промисловий комплекс України: макроекономічна оцінка

Онікієнко, В. В.

Промисловий комплекс України: макроекономічна оцінка: 1, 2011


Надано різнобічний огляд макроекономічної ситуації в України за останнє десятиріччя та ролі й місця промислового комплексу в розвитку економічного та виробничо-технологічного потенціалу країни, обстоюється необхідність неухильного слідування стратегії інноваційно-інвестиційного розвитку з орієнтацією на підвищення конкурентоспроможності національної економіки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Про оцінку впливу ПДВ на фінансово-господарську діяльність підприємства

Лесько, М. В.

Про оцінку впливу ПДВ на фінансово-господарську діяльність підприємства: 1, 2011


Проаналізовано властивості податку на додану вартість, що спричиняють істотний вплив на вітчизняні підприємства, досліджено напрями критики, вивчено підходи до реформування податку. Розроблено пропозиції щодо адекватної оцінки впливу ПДВ на фінансово-господарську діяльність суб'єктів господарювання з метою підвищення ефективності їх роботи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Роль власників великого капіталу в розвитку української економіки

Рахманов, О. А.

Роль власників великого капіталу в розвитку української економіки: 4, 2011


Проаналізовано роль власників великого капіталу в розвитку української економіки. Виявлено, що в більшості із сфер української економіки домінує національний приватний капітал, який є основою формування ВВП (60 - 65 %). Завдяки українським власникам великого капіталу стало можливе відновлення технологічних і коопераційних зв'язків між виробничими одиницями. Формування великого капіталу пов'язане переважно з чорною металургією та машинобудуванням. Однак останнім часом локомотивом української економіки стає аграрний сектор.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціальний капітал як фактор розвитку системи охорони здоров'я

Степанова, О. В.

Соціальний капітал як фактор розвитку системи охорони здоров'я: 1, 2011


Обгрунтовано роль та місце соціального капіталу в розвитку системи охорони здоров'я населення, проведено аналітичний огляд зарубіжних наукових досліджень з виявлення напрямів впливу соціального капіталу на стан здоров'я населення. Встановлено залежності та критерії впливу соціального капіталу на стан здоров'я населення та Інститут охорони здоров'я.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціальна спрямованість взаємодії та інтеграції України і республіки Білорусь в інноваційно-технологічній сфері

Федулова, Л. І.

Соціальна спрямованість взаємодії та інтеграції України і республіки Білорусь в інноваційно-технологічній сфері: 4, 2011


Розкрито пріоритетність соціальних питань у розвитку інтеграційних процесів. Запропоновано та обгрунтовано напрями поліпшення соціальної спрямованості взаємодії України та Республіки Білорусь в інноваційно-технологічній сфері.



НАДХОДЖЕННЯ:
Системність відповідальності суб'єктів публічного управління

Мельниченко, В. І.

Системність відповідальності суб'єктів публічного управління: 2, 2011


Розглянуто системність відповідальності суб'єктів публічного управління. Наголошується на обумовленості цієї відповідальності особливостями публічного управління як необхідного засобу впорядкування суспільної життєдіяльності. Окреслено основні складові відповідальності в публічному управлінні та їх взаємозв'язок. Визначено специфіку забезпечення відповідальності саме суб'єктів публічного управління шляхом юридичного закріплення відповідних механізмів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Поняття та оцінка нематеріальних активів (об'єктів інтелектуальної власності)

Груздова, Т. В.

Поняття та оцінка нематеріальних активів (об'єктів інтелектуальної власності): 3, 2011


Розглянуто нормативно-правову базу з питань обліку нематеріальних активів, розкрито поняття нематеріальних активів, підходи і методи оцінки ефективного їх використання. Запропоновано доповнити визначення терміна "нематеріальні активи", розподіляти нематеріальні активи за правами власності, розглянуто застосування загальноприйнятих підходів та методів щодо оцінки вартості нематеріальних активів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні напрями вдосконалення розподілу податкового навантаження в Україні

Фролова, Н. Б.

Основні напрями вдосконалення розподілу податкового навантаження в Україні: 3, 2011


Досліджено особливості справляння податку на прибуток підприємств та податку з доходів фізичних осіб в Україні та світі з позицій їх впливу на розрив між рівнем податкового навантаження на капітал та працю. Проаналізовано результати впровадження "подвійної системи оподаткування доходів" у скандинавських країнах, а також в Уругваї та Іспанії. Розглянуто окремі питання диференціації ставок оподаткування доходів від праці та від капіталу фізичних осіб в Україні. Визначено коефіцієнт бюджетної ефективності податку на прибуток підприємств в Україні, на основі якого обгрунтовано перспективність скорочення номінальної ставки цього податку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Освітні потреби населення в контексті розширення інформаційного простору

Александров, Д. В.

Освітні потреби населення в контексті розширення інформаційного простору: 1, 2011


Проаналізовано освітні потреби українського населення в контексті соціокультурних змін, що відбуваються в сучасному світі під впливом процесів інформатизації, глобалізації, загальної медіалізації і комп'ютеризації. Обговорено умови, що сприяють чи заважають становленню інформаційного простору з його вимогами у своєчасній і достовірній інформації, в знаннях, у підвищенні рівня освіти. Стверджено, що феномен інформації сьогодні надає особливий сенс процесу комунікації, який спричиняє трансформацію освітніх потреб та інтересів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Означення та типи екологічної свідомості

Шедловська, М. В.

Означення та типи екологічної свідомості: 2, 2011


Запропоновано означення екологічної свідомості, розглянуто основні типи екологічної свідомості: антропоцентричний, природоцентричний та екоцентричний. Запропоновано типи (альтруїстичний, нейтральний та прагматичний) та підтипи екологічної свідомості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особистісний когнітарний капітал та його місце у функціонуванні інтелектуального капіталу

Янишівський, В. М.

Особистісний когнітарний капітал та його місце у функціонуванні інтелектуального капіталу: 4, 2011


Узагальнено підходи вчених до сутності і структури інтелектуального капіталу, його співвідношення з особистісним когнітарним капіталом. Сформовано теоретичну концепцію особистісного когнітарного капіталу, методологічні основи його дослідження. Проаналізовано напрями впливу особистісного когнітарного капіталу на соціально-економічний розвиток та рівень життя населення країни і регіонів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Перспективи застосування концепції конструктивістського структуралізму П. Бурдьє до дослідження процесу політичної соціалізації в умовах перехідного суспільства

Кожекіна, Л. Ю.

Перспективи застосування концепції конструктивістського структуралізму П. Бурдьє до дослідження процесу політичної соціалізації в умовах перехідного суспільства: 3, 2011


Розкрито специфіку процесу політичної соціалізації в соціумі перехідного періоду. Підкреслено необхідність інтеграції макро- і мікросоціологічних основ дослідження даного процесу. Проаналізовано концепцію конструктивістського структуралізму П. Бурдьє з точки зору можливостей її застосування до дослідження процесу політичної соціалізації за умов суспільства, що трансформується.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості впливу релігійного чинника на базові підсистеми сучасного українського суспільства

Зайцева-Чіпак, Н. О.

Особливості впливу релігійного чинника на базові підсистеми сучасного українського суспільства: 3, 2011


Комплексно проаналізовано рівень та зміст впливу релігії на базові підсистеми сучасного українського суспільства на основі контент-аналізу матеріалів аналітичного видання "Дзеркало тижня" з лютого 2010 по січень 2011 рр. Розкрито особливості впливу релігії на політичну, економічну та соціокультурну підсистеми українського соціуму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості вибору стратегій на ринку праці та ставлення до підприємництва різних майнових груп економічно активного населення України

Ноур, А. М.

Особливості вибору стратегій на ринку праці та ставлення до підприємництва різних майнових груп економічно активного населення України: 2, 2011


Проаналізовано динаміку розподілу економічно активного населення України за рівнем матеріального становища. Визначено особливості взаємодії соціально-трудового статусу та майнового розшарування зі ставленням економічно активного населення до підприємництва та поведінкою на ринку праці. З'ясовано громадську думку населення щодо характерних властивостей представників сучасного малого, середнього та великого бізнесу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціальні ефекти іпотечного ринку України у посткризовий період

Бублик, Є. О.

Соціальні ефекти іпотечного ринку України у посткризовий період: 3, 2011


Розглянуто особливості впливу іпотечного кредитування на соціально-економічні процеси в Україні. Досліджено новітні тенденції на іпотечному ринку, які дозволяють прогнозувати посилення цього впливу. Надано пропозиції щодо пріоритетної моделі організації іпотечного ринку та перспективних іпотечних інструментів стимулювання позитивного впливу іпотеки на покращання соціального становища.



НАДХОДЖЕННЯ:
Українська міграція до Іспанії: соціально-демографічний склад, особливості перебігу та перспективи

Майданік, І. П.

Українська міграція до Іспанії: соціально-демографічний склад, особливості перебігу та перспективи: 3, 2011


На підставі поєднання відомостей вітчизняних та іспанських наукових джерел досліджено особливості міграції українців до Іспанії. Надано детальний розгляд виявлення масштабів міграцій між двома країнами, вивчено соціально-демографічні характеристики українських мігрантів, які перебувають в Іспанії. Увагу приділено дослідженню намірів у українців щодо повернення на батьківщину.



НАДХОДЖЕННЯ:
Трудова міграція молоді та її наслідки для дітей в українському суспільстві

Щерба, Г. І.

Трудова міграція молоді та її наслідки для дітей в українському суспільстві: 3, 2011


Досліджено основні мотиви міграції молоді України (на прикладі м. Львів і Львівської області). Розглянуто сучасні тенденції і соціально-економічні наслідки трудової міграції молоді. На підставі аналізу результатів соціологічних досліджень накреслено напрямки вдосконалення міграційної політики в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретико-методологічні засади дослідження дозвіллєвого часу як чинника конструювання культурного капіталу

Голіков, О. С.

Теоретико-методологічні засади дослідження дозвіллєвого часу як чинника конструювання культурного капіталу: 4, 2011


Аргументовано теоретико-методологічні засади дослідження дозвіллєвого часу української молоді як чинника конструювання її культурного капіталу. Проаналізовано феномен дозвілля, його пов'язаність з нормативно-ціннісними структурами агента і, отже, з тими стратегіями та практиками, за посередництвом яких формується культурний капітал. Сформульовано висновок про перспективу дослідження дозвілля як способу диференціації соціального простору, зокрема - як часу конструювання культурного капіталу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Феномен українських іммігрантів у Італії з погляду теорії соціальної ідентичності

Пономарева, О. О.

Феномен українських іммігрантів у Італії з погляду теорії соціальної ідентичності: 4, 2011


Проаналізовано масштаби, соціальні аспекти, суспільні чинники та особливості трудовою міграції з України до Італії у взаємозв'язку з міграційними процесами у світовому і спільноєвропейському просторі.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського