Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (4)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ш74$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Тягнирядно Є. В. 
Риторичні вміння правників: теорія і практика : монографія / Є. В. Тягнирядно, Г. Х. Яворська; Одес. держ. ун-т внутр. справ. - О., 2009. - 188 c. - укp.

Розкрито сутність поняття риторики в науковій літературі. Висвітлено теоретичні та практичні засади формування риторичних умінь у майбутніх правників у процесі фахової підготовки. Увагу приділено організації, методиці, аналізу результатів експериментального дослідження ефективності педагогічних умов формування даних умінь.

Раскрыта сущность понятия риторики в научной литературе. Освещены теоретические и практические основы формирования риторических умений у будущих юристов в процессе профессиональной подготовки. Уделено внимание организации, методике, анализу результатов экспериментального исследования эффективности педагогических условий формирования данных умений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш74 р30 + Х895.1 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Куковська В. І. 
Стилістичні засоби мовленнєвого впливу на суд присяжних у захисних промовах американських адвокатів / В. І. Куковська // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філологія. Педагогіка. - 2015. - Вип. 5. - С. 95-100. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто вивчення ролі стилістичних фігур у здійсненні ефективного мовленнєвого впливу на суд присяжних. Виступ адвоката у суді поєднує в собі ознаки як офіційно-ділового, так і ораторського стилю, що характеризується формуванням складних стильових відносин між його оцінно-емоційними компонентами та логічними умовиводами. Тому, даний тип промови як особливий вид ораторства виступає інструментом емоційно-риторичного впливу на свідомість судової аудиторії. У результаті проведеного аналізу встановлено, що загалом захисник у своїй промові використовує стилістичні фігури синтаксичного рівня. Цей факт можна пояснити тим, що адвокатський виступ здійснює ментальну сугестію як з боку емоційного впливу, так і зі сторони логічних розмірковувань. Останнє репрезентується за рахунок синтаксичних конструкцій, оскільки, починаючи ще з Античної Греції, синтаксис вважався частиною логіки. Зроблено висновок про те, що для здійснення ефективного мовленнєвого впливу адвокат у своєму виступі найчастіше використовує риторичні запитання, повтори, пряму мову, еліпсиси та апозіопезиси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.9(7СПО)1 + Х893.9(7СПО)740.73 + Ш143.21-713 + Ш74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філол.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Куковська В. І. 
Англомовна захисна промова адвоката крізь призму теорії мовленнєвих актів / В. І. Куковська // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2015. - № 23. - С. 10-14. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено прагматичні особливості захисної промови адвоката та їх ролі у здійсненні успішного мовленнєвого впливу на суд присяжних. Формально композиція адвокатського виступу висвітлює послідовність процесуального доказу, а фактично відбувається програмування суду присяжних на прийняття позитивного для судового оратора рішення. За допомогою комунікативно-прагматичного методу виокремлено ряд висловлювань за їх прагматичним спрямуванням, а саме інформативи (експлікативи, аргументативи, афірмативи), реквестиви, директиви та запит, а також досліджено їх функціонування у різних частинах захисної промови. Шляхом звернення захисника в тій чи іншій мірі до відповідного типу речення протягом всієї його промови імпліцитно прослідковується заклик до виправдання підсудного. У результаті дослідження встановлено, що найчастіше адвокат у всіх трьох частинах виступу використовує афірмативні висловлювання, які разом з експлікативами у вступі та основній частині підтверджують тезу аргументативних висловлювань у заключній частині про невинуватість підзахисного. При цьому вживання реквестивів, запитів та директивів слугує налагодженню та підтримці контакту із судовою аудиторією, що забезпечує ефективність здійснення на присяжних мовленнєвого впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш74 + Х895.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Сковронський Д. М. 
Шляхи гуманізації сучасного судового ораторства / Д. М. Сковронський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 21. - С. 84-88. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У період системних реформ, що відбуваються в сучасному українському суспільстві загалом, і в судовій системі зокрема, до чинників, що забезпечують більш справедливий і гуманний характер судового процесу, варто зараховувати історичний досвід, набутий іншими державами у правовій сфері. Також включення в теоретичне осмислення поняття культури судового оратора міркувань щодо значення християнської етики в процесі гуманізації судочинства не лише забезпечило б повноту розгляду проблеми, а й надало б можливість окреслити шляхи пошуку найоптимальнішої моделі поведінки і судді, як ключової фігури судового процесу, й інших його учасників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР) + Ш74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського