Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (27)Юристам - Реферативна інформація (14)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х93-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Колісник Т.В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Колісник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного прва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3 +
Шифр НБУВ: РА327165
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Галущенко Г.В. 
Міжнародні договори України про правову допомогу в цивільних справах і внутрішнє законодавство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Галущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру та зміст міжнародних договорів України про правову допомогу в цивільних справах. Запропоновано новий підхід щодо структури міжнародних договорів України, що відповідає сучасному рівню розвитку договірної практики та є найбільш оптимальним. Особливу увагу приділено колізійним нормам договорів, визначено їх особливості. На підставі порівняльного аналізу відповідних норм договорів і внутрішнього законодавства сформульовано конкретні пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено проблему чинності норм міжнародних договорів про правову допомогу в цивільних справах, їх співвідношення з нормами внутрішнього законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.839 (4Укр) + Х93-383.1 (4Укр)
Шифр НБУВ: РА316292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Щокіна О.О. 
Правовий звичай міжнародної торгівлі як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Щокіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історію виникнення та процес утворення звичаїв міжнародної торгівлі (ЗМТ), які регулюють договірні та недоговірні комерційні відносини з іноземним елементом, встановлюють внутрішні параметри функціонування суб'єктів міжнародної комерційної діяльності та зовнішні стандарти поведінки з іншими учасниками міжнародної торгівлі. Запропоновано комплексну класифікацію ЗМТ і встановлено їх функції. Висвітлено місце ЗМТ у системі джерел міжнародного приватного права України. Наведено рекомендації щодо здійснення правової політики стосовно ЗМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-33 + Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА342337
Рубрики:

4.
Руденко О.В. 
Уніфікація міжнародного приватного права в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Руденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено особливості уніфікації норм міжнародного приватного права (МПрП) в ЄС і розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази України для гармонізації відносин з ЄС та державами-членами ЄС. Розкрито зміст поняття уніфікації права. Розроблено систему критеріїв оцінки процесу уніфікації норм МПрП. На підставі запропонованої системи критеріїв проаналізовано норми колізійного та конфліктного права ЄС з урахуванням уніфікації відповідних йому норм матеріального та процесуального права ЄС, виявлено сучасні тенденції усіх зазначених сфер права у межах ЄС. Доведено, що уніфікація в ЄС на базі критерію поділу правопорядків у вузькому сенсі є супрауніфікацією, а в технічному - інтеруніфікацією. Встановлено, що уніфікація МПрП у межах ЄС за даним критерієм також охоплює трансуніфікацію (уніфікацію в широкому сенсі) й інтрауніфікацію (уніфікацію в найширшому сенсі) міжнародного приватного права. Обгрунтовано, що за критерієм законодавчої спеціалізації необхідно розрізняти уніфікацію МПрП у широкому та вузькому сенсі. Встановлено, що у 2003 р. в ЄС відбувається переорієнтація з уніфікації матеріального приватного права на уніфікацію колізійного права та незмінною залишається уніфікація єдиного європейського процесуального права, результатом якої є розвиток європейського міжнародного цивільного процесуального права (конфліктного права). З'ясовано, що уніфікація на рівні супра- витісняє уніфікацію на рівні інтернаціонального правопорядку, а трансуніфікація МПрП перетворюється на основу, минаючи інтеруніфікацію, супрауніфікацію МПрП в ЄС. Розроблено пропозиції щодо гармонізації українського законодавства з МПрП ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА349604
Рубрики:

5.
Попко В.В. 
Уніфікація норм міжнародного приватного права в рамках Гаазької конференції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Попко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано уніфікаційну діяльність Гаазької конференції з міжнародного приватного права, визначено її правовий статус, охарактеризовано організаційну структру, розглянуто сучасні теоретичні концепції. Вивчено генезис формування та розвиток даної міжнародної організації. Досліджено процес прийняття конференційних угод, розкрито зміст основних конвенцій у сфері цивільного процесу, сімейних і спадкових правовідносин. Обгрунтовано необхідність участі України у розробці та прийнятті конвенційних угод, серед яких визначено першочергові, з метою приведення чинного законодавства у відповідність зі світовими стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.1"1893" +
Шифр НБУВ: РА346611
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського