Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (122)Юристам - Реферативна інформація (97)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4Укр)118$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Іванова Н. Г. 
Запобігання злочинним посяганням на рослинний світ (за матеріалами Донецького регіону України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Г. Іванова ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто особливості кримінально-правової охорони рослинного світу. Проведено кримінологічно-порівняльний аналіз стану злочинності у сфері охорони рослинного світу в Україні, зокрема в Донецькому регіоні. Визначено найбільш вагомі детермінуючі чинники, що зумовлюють вчинення злочинів, які посягають на рослинний світ. Запропоновано комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинам цієї категорії. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення запобіжної діяльності правоохоронних органів внутрішніх справ в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.8 + Х859(4УКР5)14
Шифр НБУВ: РА384534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Присяжний В.М. 
Кримінальна відповідальність за забруднення, засмічення та виснаження водних об'єктів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Присяжний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження кримінально-правової охорони водних об'єктів від забруднення, засмічення та виснаження. На підставі глибокjго та всебічного вивчення досліджуваних відносин розкрито витоки, історія кримінально-правової охорони водних об'єктів та сучасний стан проблеми. З'ясовано суспільну небезпечність зазначеного діяння, досліджено об'єктивні ознаки цього злочину, запропоновано вдосконалення чинного законодавства та практики застосування правових приписів в зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА343676
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Голуб С.А. 
Кримінальна відповідальність за незаконне полювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.А. Голуб ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку та сучасний стан форм відповідальності за незаконне полювання. Здійснено аналіз генезису злочинного діяння та встановлення за це державою кримінального покарання. Розкрито суть поняття незаконного полювання та заходів кримінально-правового впливу щодо осіб, які вчинили злочин. Значну увагу приділено висвітленню кваліфікаційних ознак діяння. Запропоновно ствердження, що за наявності певних дій у разі незаконного полювання, а саме, вистежування, переслідування, суб'єктивна сторона даного складу злочину характеризується прямим умислом. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА338294
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Харь І.О. 
Кримінально-правова охорона атмосферного повітря : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Харь ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено витоки та генезис норм, які встановлюють кримінальну відповідальність за забруднення атмосферного повітря в Україні, з'ясовано поняття та суспільну небезпечність даного злочину. Визначено об'єктивні та кваліфікуючі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 241 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х859(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА370963 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Шульга А.М. 
Кримінально-правова охорона земель від забруднення або псування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Шульга ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано вважати родовим об'єктом забруднення або псування земель екологічну безпеку; основним безпосереднім об'єктом - нормальний якісний стан грунтового покриву земель, як необхідну умову екологічної безпеки; додатковим безпосереднім - безпеку життя, здоров'я людей чи довкілля, а предметом цього злочину - грунтовий покрив земель. Аргументовано доцільність виокремлення забруднення та іншого псування земель у самостійні форми злочинного впливу на землю. Наведено аргументи щодо визнання забруднення або псування земель внаслідок злочину з похідними наслідками. Установлено, що обов'язковою ознакою об'єктивної сторони злочинного забруднення або псування земель є засоби вчинення цього злочину - шкідливі для життя, здоров'я людей або довкілля речовини, відходи чи інші матеріали. Обгрунтовано тезу, що суб'єктом першої форми злочину є особа, яка зобов'язана дотримуватися спеціальних правил поводження зі шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля речовинами, відходами та іншими матеріалами, тобто спеціальний суб'єкт злочину. Запропоновано не вважати злочинним необережне забруднення та псування землі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення диспозиції та санкції статті 239 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА328403
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Сасов О.В. 
Кримінально-правова охорона лісу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Сасов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено історично сформовані моделі кримінально-правової охорони лісу й обгрунтовано висновок про те, що в історії цівілізації лісові ресурси у багатьох країн світу визначаються майном, така кримінально-правова охорона лісу здійснюється згідно з його майновим статусом, що має свою грошову вартість. Обгрунтовано висновок, що новостворювана в Україні правова система охорони лісу має відповідати головним принципам громадянського суспільства та базуватися на багатоукладності економіки та, зокрема, запровадженні, поряд з державною та колективною, приватної форми власності на лісові ресурси, а також створенні для всіх суб'єктів власності правових противаг проти використання, щодо охорони та відтворення лісів з метою уникнення безконтрольного розпорядження власністю та балансування особистісних, колективних і загальнодержавних мотивацій охорони природи. Концептуальною основою модернізації застарілої моделі кримінально-правової охорони лісу є відхід від властивої етатистській моделі одноярусної управлінської структури, згідно з якою виключні права на власність, створення правових норм і нагляд за дотриманням законодавства фокусуються в одному центрі. Запропоновано диференціацію цих прав між державою, іншими власниками та громадськістю. Науково обгрунтовано соціальну значущість лісу щодо його майного, речового, товарного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)118 + Х895(4Укр)17
Шифр НБУВ: РА318096 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Матвійчук В.К. 
Кримінально-правова охорона навколишнього природного середовища: проблеми законодавства, теорії та практики: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.К. Матвійчук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 32 с. — укp.

З урахуванням міжнародного, вітчизняного та зарубіжного досвіду запропоновано концептуальні теоретичні та практичні положення та висновки щодо кримінально-правової охорони навколишнього природного середовища, заходів з удосконалення законодавства та правозастосовної діяльності у зазначеній сфері, тенденцій сучасної кримінально-правової політики в аналізованій сфері. Розроблено сучасну систему кримінально-правової охорони навколишнього природного середовища. Запропоновано теоретичну модель системи складів злочинів проти нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА361054
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Скворцова О.В. 
Кримінально-правова характеристика незаконної порубки лісу за кримінальним законодавством України (на підставі матеріалів практики Автономної Республіки Крим): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Скворцова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено історико-правовий аналіз законодавства про кримінальну відповідальність за незаконну порубку лісу. Розглянуто обставини, що виключають даний злочин, досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, а також питання його розмежування з суміжними складами правопорушень та звільнення від кримінальної відповідальності. Наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства, запропоновано нову редакцію ст. 246 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА352883
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Зражевський О. В. 
Кримінально-правова характеристика порушення законодавства про захист рослин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Зражевський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено обумовленість кримінально-правової заборони порушення законодавства про захист рослин. Розглянуто питання щодо відмежування порушення законодавства про захист рослин від інших злочинів та адміністративно-правових деліктів. Внесено пропозиції щодо вдосконалення ст. 247 КК України, а також норм чинного законодавства щодо власності на об'єкти рослинного світу. Із метою запобігання порушенням законодавства про захист рослин та створення умов, які б робили його вчинення невігидним, запропоновано шляхи запобігання таким діянням через ситему екологічного, податкового та економічного стимулювання, надання пільг і переваг суб'єктам у вказаній сфері діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА380436 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Турлова Ю. А. 
Кримінологічна характеристика браконьєрства в Україні та протидія цим злочинам: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. А. Турлова ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження злочинного браконьєрства (ЗБ) як соціального явища. Розглянуто особливості кримінально-правової охорони тваринного світу від браконьєрських посягань, проведено довгостроковий кримінологічний аналіз стану ЗБ. Визначено основні напрями протидії ЗБ, запропоновано зміни та доповнення до кримінально-правових норм, що встановлюють відповідальність за браконьєрство. Розроблено комплекс загальносоціальних і спеціально-кримінологічних заходів запобігання злочинним браконьєрським посяганням, обгрунтовано практичні пропозиції та рекомендації, що спрямовані на вдосконалення запобіжної діяльності право- і природоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х883.9(4УКР)711.18
Шифр НБУВ: РА382704 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Толочко Я.М. 
Прокурорський нагляд за додержанням законів при розслідуванні злочинів проти довкілля: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Я.М. Толочко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство у справах про злочини проти довкілля. Розкрито правову природу, об'єкти, предмет і правові засади прокурорського нагляду на досудовому слідстві, визначено завдання та повноваження прокурора. Розроблено тактику та методику прокурорсько-наглядової діяльності у справах про злочини проти довкілля. Запропоновано шляхи оптимізації та встановлено критерії оцінки ефективності прокурорського нагляду на досудовому провадженні та наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері здійснення прокурорського нагляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х881.9(4УКР)118 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА350369
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського