Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (88)Юристам - Наукова електронна бібліотека (17)Юристам - Реферативна інформація (139)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

1.
Степанюк А.Х. 
Актуальні проблеми виконання покарань (сутність та приципи кримінально-виконавчої діяльності: теоретико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / А.Х. Степанюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розглянуто сутність процесу виконання покарання як об'єктивної дійсності, що осягається правовим знанням. Доведено, що предметом правового регулювання у кримінально-виконавчому праві має бути кримінально-виконавча діяльність, формою якої є кримінально-виконавчі правовідносини. "Виконання покарання" визначено як головний напрямок діяльності органів та установ виконання покарань. Здійснено структурно-функціональний аналіз кримінально-виконавчої діяльності. Визначено роль принципів поважання прав людини, гуманізму, справедливості, законності та невідворотності виконання покарання у формуванні кримінально-виконавчого права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр) + Х881.0(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА319513 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Семенкова І.І. 
Клініко-соціальна характеристика осіб, визнаних обмежено осудними, і особливості скоєних ними протиправних діянь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.І. Семенкова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено клінічну структуру, соціальні характеристики й особливості скоєння протиправних дій особами з психічними розладами непсихотичного рівня, визнаних судово-психіатричними експертними комісіями обмежено осудними. На підставі комплексного дослідження зазначеного контингенту визначено інформаційно значущі клініко-діагностичні ознаки, що впливають на характер експертного рішення. За результатами аналізу даних щодо оцінки судово-психіатричними комісіями станів обмеженої осудності виявлено недоліки, які стосуються практики винесення експертних рішень, зокрема, відсутність чітких уявлень щодо алгоритму встановлення обмеженої осудності, оцінки об'єктів експертного дослідження, формування й обгрунтування експертних висновків та їх спрямованість на доказовість. Розроблено експертологічну мета-модель судово-психіатричної оцінки визнання особи обмежено осудною, яка дозволяє здійснювати упорядкування, систематизацію, інформативність і доказовість експертних висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648 + Х881.024 +
Шифр НБУВ: РА355170
Рубрики:

3.
Вересов В.М. 
Кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів (на матеріалах Автономної Республіки Крим): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Вересов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.0-2
Рубрики:

4.
Коломієць Ю.Ю. 
Невідворотність кримінальної відповідальності: правова природа та зміст: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ю. Коломієць ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних питань стосовно обгрунтування доцільності та дійсності існування принципу невідворотності кримінальної відповідальності. Проаналізовано правову природу та зміст цього принципу за допомогою використання логіко-філософської природи понять "принципи", "презумпції" та "фікції", а також громадської думки щодо його реалізації. Сформульовано рекомендації стосовно удосконалення механізму кримінально-правового регулювання та підвищення ефективності кримінально-правового впливу на злочинність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.0-2 +
Шифр НБУВ: РА338638
Рубрики:

5.
Шинальський О.І. 
Покарання в системі засобів протидії злочинності: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.І. Шинальський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано природу і зміст інституту покарання, його еволюцію у процесі гуманізації та демократизації каральної політики за умов розбудови української незалежної демократичної соціально-правової держави. Обговорено принципи та порядок призначення покарання у контексті розбудови нового кримінального законодавства України, висловлено пропозиції щодо його подальшого удосконалення. Охарактеризовано основні види кримінальних покарань та їх ефективність у протидії злочинності, визначено місце та роль інституту покарання у протидії організованій злочинності. Внесено пропозицію щодо розгляду смертної кари як відносно допустимої міри покарання, використання якої може бути необхідним каральним засобом протидії злочинності за наявності для цього певних соціальних передумов, і недоцільним - за інших умов. Обгрунтовано, що для підвищення ефективності покарання у протидії злочинності доцільно доповнити Загальну частину КК України визначенням принципів кримінального права, зокрема справедливості та гуманізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)02 + Х881.02 +
Шифр НБУВ: РА327923
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Ігнатенко В. В. 
Розшук та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Ігнатенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання розшуку та забезпечення конфіскації майна в механізмі співробітництва держав у боротьбі зі злочинами. Охарактеризовано правову допомогу у кримінальних справах як один із напрямів співробітництва держав у боротьбі зі злочинами й її основні види. Визначено принципи розшуку та забезпечення конфіскації майна на території іншої держави. Дослідлжено окремі процесуальні та процедурні питання запиту та надання органами досудового слідства України правової допомоги у вигляді розшуку та забезпечення конфіскації майна. Наведено пропозиції щодо внесення змін до ст. 126 КПК України, статей 637 і 641 КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.81 + Х881.022.3
Шифр НБУВ: РА373917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Ярмиш Н.М. 
Теоретичні проблеми причинно-наслідкового зв'язку в кримінальному праві (філософсько-правовий аналіз): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / Н.М. Ярмиш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Зроблено спробу виявити найбільш прийнятні, зважаючи на логічне взаємоузгодження, гуманістично спрямовані підходи до встановлення причинного зв'язку як однієї з ознак об'єктивної сторони злочину. У аспекті "цільової причинності" уточнено об'єктивний характер причинного зв'язку. Проаналізовано лінгвістичні дані про походження категорії "причина" та доведено, що категорія причинності випливає з самої суті матерії - її активності. Ознаки причинного зв'язку розміщено у двох рівнях - онтологічному та гносеологічному. Запропоновано ствердження, що причинний зв'язок не може бути статистичним. Наведено дані, що онтологічна ознака причинного зв'язку "породження" формалізації не піддається. Для констатації породження запропоновано метод лінгвістичної інтуїції та проаналізовано проблеми "інформаційної причинності": вплив інформації на поведінку або стан людини. Виявлено ситуації, за яких інформаційний сигнал є не носієм причини, а зумовлюючим фактором. Розглянуто детермінуючу роль другорядних співучасників для настання результату, одержаного виконавцем злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.014 + Ю212.71 +
Шифр НБУВ: РА327685
Рубрики:

8.
Мина В. В. 
Філософсько-правове розуміння мети покарання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / В. В. Мина ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Виявлено, що основною особливістю поетапного становлення філософсько-правового розуміння мети покарання є наявність духовного гуманістичного стрижня. Попри те, що у різні історичні періоди й у різних філософсько-правових і кримінально-правових наукових школах розуміння мети покарання характеризувалося специфічними проявами, в онтологічному, антропологічному й аксіологічному вимірах домінував гуманістичний концепт. Хоча в історичній вертикалі філософсько-правове розуміння мети покарання не завжди адекватно об'єктивувалось у законодавчій і правозастосувальній сферах, у теоретичній площині превалював гіманістичний вектор. Обгрунтовано, що за сучасних умов демократизації та посилення гуманістичних тенденцій складові мети покарання необхідно розглядати не лише як такі, що узгоджуються у системному вимірі як внутрішньосистемні елементи мети покарання, а й як такі, що співвідносяться зі стандартами демократичного розвитку. Доведено, що поняття кари узгоджуватиметься з європейськими гуманістичними цінностями, якщо осмислюватиметься й об'єктивуватиметься на засадах демократичності, справедливості, рівності громадян перед законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881 г(0) + Х881.021 + Х002.8
Шифр НБУВ: РА385817 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

9.
Михайлов О.О. 
Юридична особа як суб'єкт злочину: іноземний досвід та перспективи його застосування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Михайлов ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасні концепції щодо визначення юридичної особи як суб'єкта злочину. Розкрито загальні та специфічні властивості юридичної особи як суб'єкта права, зокрема, в сфері охоронних правовідносин. Досліджено основні етапи виникнення та розвитку інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у вітчизняній і зарубіжній теоріях права. Обгрунтовано можливості застосування позитивного зарубіжного досіду впровадження правового інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб в Україні. Встановлено підстави й умови притягнення юридичних осіб до кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України. Розглянуто коло діянь юридичних осіб, що можуть визнаватися як злочини. Визначено систему та види кримінальних покарань, які рекомендовано застосовувати до юридичних осіб. Розкрито роль і значення інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у контексті реформування національної правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.011.3 + Х930.12 +
Шифр НБУВ: РА358390
Рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського