Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (58)Юристам - Реферативна інформація (64)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х879(4УКР)25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Лукашева Н.М. 
Вимоги до працівників за трудовим правом України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Лукашева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено систему вимог до працівників за трудовим правом України. Вперше наведено класифікацію вимог до працівників, на підставі якої запропоновано впорядкувати термінологію, яка використовується в законодавстві про працю для позначення окремих видів вимог до працівників. Обгрунтовано пропозицію щодо надання Довіднику кваліфікаційних характеристик працівників значення нормативно-правового акта. Запропоновано включити до Кодексу законів про працю положення, які б формулювали загальні правила щодо вимог до здоров'я працівників та порядку проведення медичних оглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА350478
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ваганова І. М. 
Запобіжні заходи у трудовому праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. М. Ваганова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання запобіжних заходів (ЗЗ) у трудовому праві України за умов переходу держави до ринкової економіки. ЗЗ розглянуто як передбачені трудовим законодавством оперативні примусові заходи, що застосовуються з метою припинення або запобігання неправомірній поведінці чи іншим шкідливим наслідкам, а також мінімізації впливу правопорушень або інших негативних чинників і забезпечення життя, здоров'я та безпеки працівників. Залежно від способу впливу вирізнено заходи організаційного характеру (відсторонення від роботи, попередження щодо непродуктивного використання працівниками робочого часу, тимчасове зупинення роботи виробництва, підрозділів або окремих працівників) і матеріального характеру (позбавлення працівників заохочувальних виплат, запобігання розкраданню майна роботодавця, недопущення працівників до роботи на підприємство під час страйку). Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного вітчизняного трудового законодавства та правозастосовної практики з питань використання ЗЗ у трудовому праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)251.3
Шифр НБУВ: РА378214 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Машков К. Є. 
Правове регулювання заохочень за трудові досягнення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. Є. Машков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розкрито й обгрунтовано співвідношення поняття "заохочення" з поняттями "мотивація" та "стимулювання". Проаналізовано історію розвитку правового регулювання заохочень у трудовому праві СРСР. Розвинено вчення про класифікацію заохочень. Запропоновано розрізняти умовні та безумовні підстави застосування заохочень до працівників за трудові досягнення, визначено їх сутність та обгрунтовано доцільність такого підходу. Заохочення розглянуто як правовідносини, досліджено структуру трудових заохочувальних правовідносин. На підставі аналізу правового регулювання прав та обов'язків суб'єктів заохочувальних правовідносин надано пропозиції щодо вдосконалення їх змісту. Досліджено сучасний стан правового регулювання заохочень за трудові досягнення та зроблено відповідні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)251.2
Шифр НБУВ: РА384167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кожушко С.І. 
Становлення, сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про дисципліну праці в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.І. Кожушко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство стосовно дисципліни праці. Розглянуто його становлення та розвиток. Визначено періодизацію етапів формування законодавства про дисципліну праці. Досліжено категорію "дисципліна праці", з'ясовано особливості службової дисципліни як виду дисципліни праці. Розглянуто теоретичний аспект розвитку законодавства у даній частині. Проаналізовано систему законодавства про дисципліну праці та класифікацію правових норм, що утворюють цю систему. Розглянуто правовий механізм реалізації законодавства щодо даного питання. Надано характеристику заохочення та дисциплінарної відповідальності працівників. Визначено основні тенденції розвитку та вдосконалення законодавства. Сформульовано пропозиції з метою вдосконалення Кодексу законів про працю, проекту трудового кодексу, законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють дисципліну праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА349294
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Хуторян Н.М. 
Теоретичні проблеми матеріальної відповідальності сторін трудових правовідносин: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Хуторян ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 38 с. — укp.

Розроблено концепцію розвитку трудових правовідносин щодо матеріальної відповідальності за ринкових умов, а також концепцію правового регулювання матеріальної відповідальності у новому Трудовому кодексі України. Визначено етапи та досліджено особливості розвитку трудового законодавства стосовно даного питання. Досліджено поняття та правову природу матеріальної відповідальності. Визначено її місце в системі трудових правовідносин, доведено трудову належність матеріальної відповідальності за немайнову шкоду. Досліджено особливості трудового правопорушення як підстави матеріальної відповідальності, надано класифікацію його видів. Сформульовано моделі правових норм, що регулюватимуть матеріальну відповідальність у новому Трудовому кодексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 +
Шифр НБУВ: РА323482
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Суровська Л.І. 
Удосконалення юридичних гарантій при притягненні працівників до матеріальної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.І. Суровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття матеріальної відповідальності як ретроспективного виду юридичної відповідальності, її цілі та функції, відмежування матеріальної відповідальності від інших видів відповідальності, підстави розмежування її видів та форм, проблеми правового регулювання матеріальної відповідальності працівників недержавних підприємств. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про працю з питань юридичних гарантій за умов притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА308447 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Лазор І. В. 
Юридичні і соціальні аспекти дисципліни праці: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / І. В. Лазор ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено результати історико-правового аналізу становлення та розвитку інституту дисципліни праці у вітчизняному трудовому праві. Досліджено поняття та зміст дисципліни праці на сучасному етапі, обгрунтовано доцільність законодавчого закріплення дисципліни праці як об'єктивної правової категорії та запропоновано відповідну дефініцію. Виділено функції дисципліни праці, розкрито їх зміст і запропоновано шляхи вдосконалення трудового законодавства для якнайповнішої їх реалізації. Висвітлено засоби та методи забезпечення дисципліни праці, суть і зміст дисциплінарної влади роботодавця. Приділено увагу дисциплінарній відповідальності у системі забезпечення дисципліни праці. Наведено класифікацію дисциплінарних проступків. Розроблено систему дисциплінарних стягнень і підстави для їх класифікації. Обгрунтовано пропозиції з вдосконалення понятійного апарату та трудового законодавства у сфері регулювання дисциплінарної праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25
Шифр НБУВ: РА385073 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського