Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (307)Юристам - Наукова електронна бібліотека (5)Юристам - Реферативна інформація (202)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)921.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Довгополик А. А. 
Адміністративно-правове регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. А. Довгополик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення понять "кредитна спілка" як складова об'єкту адміністративно-правового регулювання, "державна реєстрація кредитної спілки", "ліцензування діяльності кредитної спілки", "державний контроль за діяльністю кредитних спілок", "припинення кредитної спілки". Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у вітчизняному законодавстві, виділено етапи його розвитку. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійні та контрольні процедури за участю кредитних спілок в Україні як різновиди адміністративних процедур з формулюванням пропозицій щодо вдосконалення їх нормативних засад. Вдосконалено обгрунтування доцільності розгляду порядку створення та діяльності кредитних спілок як об'єкту дослідження адміністративно-правової науки. Визначено систематизацію й узагальнення зарубіжного досвіду адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності кредитних спілок, окреслено пріоритети його запозичення в Україні. Висвітлено загальнотеоретичні засади та класифікаційний розподіл адміністративних процедур та особливості порядку створення та діяльності кредитних спілок як різновиду адміністративних процедур. Обгрунтовано необхідність реформування взаємовідносин між публічною адміністрацією та кредитними спілками. Визначено основні тенденції подальшого розвитку адміністративно-правового регулювання порядку створення та функціонування кредитних спілок в Україні, пропозиції щодо вдосконалення законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)129 + Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА381854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Старинський М.В. 
Банки як учасники адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Старинський ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження банків як учасників адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності. Проаналізовано механізм правового регулювання банківської діяльності, визначено його особливості. Наведено характеристику адміністративно-деліктних відносин у сфері банківської діяльності. Досліджено адміністративно-юрисдикційну правосуб'єктність Національного банку України й адміністративно-деліктну правосуб'єктність інших банків. Наведено характеристику заходів впливу, які застосовуються в адміністративному порядку Національним банком України за порушення банківського законодавства, обгрунтовано підстави щодо їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)921.230.1 +
Шифр НБУВ: РА362831
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Симов'ян В. С. 
Банківський контроль в Україні: адміністративно-правові засади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Симов'ян ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут правового регулювання банківського контролю (БК) та встановлено його місце у системі адміністративного та фінансового права. Розкрито сутність і значення БК для правового регулювання фінансової діяльності держави, зокрема розв'язано проблему визначення терміна БК, проаналізовано його принципи, завдання, функції, види та розглянуто його онтологічно-правові форми в Україні. Визначено систему органів БК та досліджено правовий статус та повноваження Національного банку України (НБУ) як органу державного БК. Проаналізовано організаційно-правові засади внутрішнього БК, приділено увагу з'ясуванню його завдань та окремо досліджено елементи його системи. Охарактеризовано правові засоби удосконалення процедури реєстрації та ліцензування банківської діяльності. Визначено правові засоби захисту інтересів клієнтів банку у разі проведення банківських операцій. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правових та організаційних засад проведення БК в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.23
Шифр НБУВ: РА381316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Масляєва К.В. 
Господарсько-правове забезпечення функціонування ринку фінансових послуг в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.В. Масляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання господарсько-правового забезпечення вітчизняної сфери фінансових послуг. Проаналізовано особливості правового змісту ринку даних послуг, його структури та функцій за сучасних умов економіки України. Охарактеризовано правовий статус певних фінансових посередників. З'ясовано правову суть фінансових інструментів, що обертаються на вітчизняному ринку фінансових послуг. Проаналізовано основі напрями, методи та господарсько-правові засоби державного впливу на сферу фінансових послуг, питання регуляторної діяльності та взаємодії Національного банку України, Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку України та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, а також проблеми систематизації та вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері діяльності професійних суб'єктів даного ринку, зокрема, в аспекті його наближення до відповідних положень права ЄС. Розглянуто питання щодо можливості створення за сучасних умов державного мегарегулятора ринку фінансових послуг України. Наведено пропозиції щодо формування реальної довгострокової стратегії його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА363904
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Демидова А. М. 
Господарсько-правовий захист банківської системи від зловживань з боку недобросовісних позичальників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / А. М. Демидова ; Міжрегіонал. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено визначення загроз банківській системі від зловживань правом з боку недобросовісних позичальників, наслідком чого є реальна вірогідність спричинення (а нерідко і завдання дійсної) шкоди банківським установам. Подано пропозиції теоретичного та практичного характеру з нейтралізації даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.6
Шифр НБУВ: РА384250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


6.
Славова Н. О. 
Господарсько-правовий статус кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Н. О. Славова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено легальне поняття "кредитна спілка". Виявлено особливості діяльності кредитних спілок як фінансових установ. Здійснено класифікацію кредитних спілок та уточнено порядок їх створення та реєстрації. Доведено необхідність створення кредитно-кооперативної системи, яка є складовою економічної системи, що формується під впливом комплексу факторів. Запропоновано розширити майнові права й обов'язки для забезпечення фінансової стійкості кредитних спілок. Розроблено правові підходи до реорганізації та ліквідації кредитних спілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.19
Шифр НБУВ: РА373364 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Біда М. А. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. А. Біда ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розкрито науково-теоретичні та практичні питання правового статусу договору банківського вкладу (депозиту), перспективи їх удосконалення та правового регулювання в цій сфері. Наведено визначення договору банківського вкладу, обгрунтовано його ознаки й особливості. Акцентовано увагу на питаннях співвідношення договору банківського вкладу з іншими суміжними договорами. Досліджено питання цивільно-правової відповідальності сторін договору банківського вкладу та питання удосконалення її правового регулювання. Надано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання договору банківського вкладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4
Шифр НБУВ: РА379946 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Спіжов В.В. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Спіжов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний теоретичний і практичний аналіз договору банківського вкладу (депозиту). Досліджено історико-правові витоки виникнення та формування, наведено правову характеристику даного типу договору. Проаналізовано його умови та правовий режим залучених коштів на депозит, охарактеризовано правове становище сторін, розглянуто спосіб повідомлення вкладників. Розкрито особливості укладання, зміни та розірвання договору банківського вкладу (депозиту). Описано правовий механізм відповідальності сторін за невиконання або неналежне виконання договору банківського вкладу (депозиту). Наведено пропозиції щодо удосконалення положень цивільного законодавства України про регулювання договору банківського вкладу (депозиту) з урахуванням сучасних тенденцій розвитку договірного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА363198
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Дроздова Н.В. 
Договір про надання фінансових послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Дроздова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань стосовно регулювання договорів про надання фінансових послуг у цивільному праві України. Досліджено поняття фінансових послуг та договорів про їх надання, висвітлено проблеми співвідношення зазначених договірних зобов'язань з іншими суміжними правовими конструкціями у цивільному праві. Здійснено класифікацію договорів про надання фінансових послуг. Запропоновано поняття договору про надання даних послуг як довірчого (фідуціарного) правочину, згідно з яким послугонадавач (фінансова установа або у встановлених законом випадках інший суб'єкт господарювання) надає за попереднім замовленням послугоотримувача (клієнта) фінансову послугу на оплатних і професійних засадах. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування цивільного законодавства до договорів про надання фінансових послуг, запропоновано розв'язання питань, що є спірними під час кваліфікації інвестиційних договорів на будівництво житла, відмежуванні договору банківського рахунку та інвестиційного договору на будівництво житла від суміжних правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА337957
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Мальцев Д.О. 
Застава як спосіб забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.О. Мальцев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правової природи застави як способу забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України. Проаналізовано основні концептуальні положення, виявлено недоліки та наведено рекомендації щодо удосконалення інституту застави. Здійснено теоретичне узагальнення положень цивільного законодавства України про застосування застави як способу забезпечення банківського кредиту. Визначено практичну сутність застави як наявність у банківських установ права на реалізацію предметів забезпечення кредиту з метою адекватного відшкодування заборгованості позичальника та збитків кредитора за кредитним договором у разі неспроможності сповна або частково (якщо є така домовленість) повернути кредит. З урахуванням існуючих недоліків цивільного законодавства розглянуто можливість поліпшення процесу регулювання особливостей окремих видів застави. Визначено фактори, що зумовлюють ефективність правової застави й обгрунтовано необхідність максимального розвитку законодавчих засобів реалізації банками права вимоги. Проаналізовано особливості регулювання досліджуваного інституту застави у різні історичні періоди. Визначено тенденції зміни законодавчих норм щодо правового регулювання заставних зобов'язань. Проаналізовано специфіку окремих видів застави, правовий механізм реалізації прав кредиторів та основні вимоги щодо укладання договору застави за участю банків. Розкрито механізм регулювання питань іпотечного кредитування, детально проаналізовано підстави виникнення іпотеки та вимоги, що нею забезпечуються. Досліджено особливості формування нормативно-правової бази з питань іпотеки та встановлено ефективність її використання для вирішення соціально-економічних проблем. Досліджено особливості іпотеки окремих видів майна, розглянуто порядок та умови випуску та обігу цінних паперів та їх похідних, що використовуються на іпотечному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)921.230.46 +
Шифр НБУВ: РА339582
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Ровинська К. І. 
Механізм державного регулювання корпоративного управління в банківській системі України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / К. І. Ровинська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації державного регулювання банківської системи в Україні, що базується на розподілі механізму державного регулювання за етапами їх життєвого циклу. Визнано вагомою складовою механізмів державного регулювання банківської системи на етапах створення та контролю за діяльністю банків впровадження принципів корпоративного управління, зокрема рекомендацій Базельського комітету з банківського нагляду. Запропоновано, в контексті вдосконалення механізмів державного регулювання банківської системи, обов'язкове впровадження принципів корпоративного управління як запоруки стабільності діяльності. Обгрунтовано положення, на підставі яких розроблено Стратегію розвитку корпоративного управління для банківських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21,01 + Х839(4УКР)921.23
Шифр НБУВ: РА380523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Саєнко В. Б. 
Організаційне забезпечення механізму державного гарантування захисту прав вкладників - фізичних осіб: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Б. Саєнко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм державного гарантування вкладів фізичних осіб, визначено особливості його функціонування в Україні та напрями удосконалення його організаційного забезпечення. Обгрунтовано необхідність удосконалення системи ресурсного забезпечення механізму державного гарантування вкладів на підставі впровадження диференційованих внесків банків у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Розроблено методичний підхід до реалізації гарантування вкладів населення на підставі застосування принципів існуючої Міжнародної системи страхування депозитів IADI. Сформовано методичний підхід щодо проведення інформування населення про систему страхування внесків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4
Шифр НБУВ: РА381547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Прилуцький О.В. 
Організаційно-правові засади діяльності комерційних банків в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Прилуцький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено організаційно-правові засади діяльності комерційних банків, проаналізовано історико-правові проблеми їх становлення, розвитку та функціонування. Виявлено особливості формування та діяльності банківської системи, запропоновано її визначення, охарактеризовано складові елементи, досліджено їх взаємодію між собою та системою в цілому. Висвітлено питання нормативно-правового забезпечення діяльності комерційних банків. Обгрунтовано необхідність прийняття Банківського кодексу України. Розкрито сутність поняття "банк" як правового явища, встановлено його ознаки. Наведено класифікацію комерційних банків, розглянуто їх організаційну структуру й органи управління, визначено функції та принципи діяльності, порядок реорганізації та ліквідації. Розкрито роль банківського нагляду, що здійснюється Національним банком України, обгрунтовано підстави щодо застосування правових заходів впливу до порушників банківського законодавства. Розроблено пропозиції щодо прийняття конкретних законодавчих актів про регулювання відносин у сфері банківської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.12 + Х839(4УКР)921.230.12
Шифр НБУВ: РА355812
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Оплачко Л. П. 
Правове регулювання відносин за кредитним договором: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Л. П. Оплачко ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено поняття кредитного договору та його правову природу, досліджено його юридичний зміст і порядок укладення. Увагу приділено особливостям імперативного нормативного та саморегулятивного диспозитивного механізму механізмів правового регулювання відносин за кредитним договором. Зроблені теоретичні висновки, а також практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо кредитних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46
Шифр НБУВ: РА381837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Пишний А.Г. 
Правовий статус державних банків в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Г. Пишний ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено публічно-правовий статус державних банків, проаналізовано фінансово-правові відносини, що виникають у процесі їх створення та функціонування, розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства у даній сфері й оптимізації діяльності банківських установ. Розкрито природу правового впливу на відносини, що виникають у процесі створення та функціонування державних банків. Визначено фінансово-правовий вплив публічно-правового статусу державного банку на відносини, що виникають у зв'язку з його реалізацією. Доведено існування взаємозв'язку та взаємодії інституту державних банків (державних фінансових установ) з іншими фінансовими та фінансово-правовими інститутами. Розкрито роль державних банків та державних фінансових установ у фінансовій системі держави. Проаналізовано взаємозв'язки між різними елементами (ланками) фінансової системі у контексті публічно-правового статусу державних банків. Досліджено історичні, політичні та правові передумови створення та функціонування державних банків на території України та в зарубіжних країнах. Встановлено закономірності розвитку ощадної справи в Україні, охарактеризовано сучасний стан її правового регулювання. Розглянуто організаційно-правові та фінансово-правові проблеми функціонування Державного ощадного банку та Державного експортно-імпортного банку України, визначено перспективи їх розвитку. Досліджено організаційно-правові та фінансово-правові моделі функціонування та реалізації правового статусу державних банків у зарубіжних країнах на прикладі Банків розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1 +
Шифр НБУВ: РА357074
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Целуйко О. В. 
Правові та організаційні засади діяльності державних банків в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Целуйко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто сучасний стан правового регулювання банківської діяльності в Україні, показано особливості її функціонування в перехідний період. Визначено правовий статус державних банків, розкрито зміст, сутність і види банківських правовідносин. Проведено аналіз взаємовідносин державних банків з Національним банком України та комерційними банками. Розкрито зміст принципів організації та діяльності державних банків України. Проаналізовано організаційно-управлінську діяльність державних банків. Визначено межі правового регулювання банківських операцій і послуг, що надаються державними банками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1
Шифр НБУВ: РА379597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Селезньова О.М. 
Систематизація банківського законодавства як шлях удосконалення фінансово-правового регулювання банківської діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Селезньова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

З використанням філософсько-юридичних методів дослідження проаналізовано проблему систематизації банківського законодавства України. Доведено, що банківське законодавство є складним суперечливим утворенням і його систематизація можлива у трьох формах - інкорпорації, консолідації та кодифікації. Обгрунтовано фінансово-теоретичні засади інкорпорації та консолідації банківського законодавства. Обгрунтовано потребу у двох основних консолідованих актах банківського законодавства, визначено зміст їх складових. Розкрито фінансово-онтологічні аспекти, запропоновано принципи, визначено функції й основні етапи проведення кодифікації банківського законодавства. Встановлено вимоги до Банківського кодексу України, розроблено його структуру. Обгрунтовано новий підхід щодо формування орієнтованого змісту Банківського кодексу України як перспективного джерела фінансового права. Запропоновано визначення системи банківського законодавства України, розроблено процедуру та критерії проведення його інкорпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.23.31 +
Шифр НБУВ: РА368177
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Безклубий І.А. 
Теоретичні проблеми банківських правочинів: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / І.А. Безклубий ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Проведено грунтовне дослідження теоретичних та практичних проблем регулювання банківських правочинів, що реалізуються під час надання фінансових послуг. Представлено результати комплексного наукового аналізу дискусійних питань щодо визначення сутності банківських правочинів та їх юридичної природи. Розглянуто існуючі та розроблено нові цивілістичні конструкції та пов'язані з ними правові категорії, що застосовуються у банківських правовідносинах. Обгрунтовано приватно-правову теорію банківських правочинів у системі зобов'язального права цивільно-правової науки. Сформульовано визначення понять банку, грошей, цінних паперів як об'єктів банківських правочинів, розкрито сутність банківських процентів. Здійснено класифікацію та з'ясовано місце банківських у системі цивільних правочинів. Досліджено предмет та підстави виникнення грошового зобов'язання у банківських правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4 +
Шифр НБУВ: РА342888
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Латковська Т.А. 
Фінансово-правове регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Т.А. Латковська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі порівняльно-правового аналізу здійснено комплексне дослідження фінансово-правового регулювання організації та функціонування банківської системи в Україні та зарубіжних країнах. Доведено, що банківська система є важливою ланкою фінансової системи. Визначено сферу фінансово-правового регулювання відносин, що складаються у процесі формування та функціонування установ банківської системи. Досліджено правовий режим виникнення та розвитку інституту центрального емісійного банку та його місце у системі органів державної влади. Розкрито правовий статус Національного банку України як центрального органу державного управління з особливими повноваженнями. Досліджено правовий режим державних банків України. Розкрито фінансово-правові засади діяльності установ банківської системи у разі кредитування та проведення розрахунків і касових операцій. Розглянуто вплив методу фінансово-правового регулювання як превалюючого у галузі відносин, зумовлених діяльністю органів держави у процесі управління організаціями банківської системи та регулювання Національним банком України відносин комерційних банків зі своїми клієнтами. Запропоновано заходи щодо покращання банківського законодавства України та наближення його норм до міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.1 + Х839(4/8)212.3 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА358827
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського