Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (202)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (200)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)204$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

1.
Орзіх Ю.Г. 
Брокерський договір: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Г. Орзіх ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано суть і значення брокерського договору за сучасних умов, визначено його ознаки та особливості. Проведено теоретичний аналіз зобов'язань, які виникають у процесі складання, зміни або припинення брокерського договору, відповідальності за його порушення. Сформульовано пропозиції щодо правового регулювання брокерських відносин у цивільному законодавстві України. Досліджено цивільно-правову природу брокерських відносин, місце брокерського договору у системі договірних зобов'язань, співвідношення з іншими посередницькими договорами. Визначено змішаний характер брокерського договору, зумовлений змішуванням положень певних договірних конструкцій, а саме: договору доручення, комісій і агентського договору. Проаналізовано динаміку брокерських зобов'язань: порядок укладення, виконання, зміни та розірвання, припинення відносин у брокерському договорі, а також відповідальність за невиконання чи неналежне виконання брокерського договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)053.3 + Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА360825
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лехкар О.В. 
Договір приєднання в цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Лехкар ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

мРозглянуто найбільш значущі теоретичні та практичні питання, які стосуються договору приєднання як особливої цивілістичної конструкції. Досліджено інституціоналізацію договорів приєднання та їх значення у сучасному цивільному обороті. Зроблено висновок про договірну, а не нормативну природу даного договору. Проаналізовано юридичні ознаки договору приєднання, на основі яких сформульовано його дефініцію. Вперше запропоновано способи кваліфікації цивільного договору як договору приєднання. Розроблено класифікацію умов договору приєднання та розкрито її правове значення. Проаналізовано правові наслідки кваліфікації цивільного договору як договору приєднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА360282
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Юровська Г. В. 
Договір простого товариства у цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Г. В. Юровська ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто генезис правових норм договору, зокрема, проаналізовано відповідні історичні пам'ятки римського приватного права. Визначено правову природу договору просторового товариства та його місце в системі договорів. Проведено багатопідставну класифікацію договорів просторового товариства. Надано характеристику учасникам розглянутого договору, їх правам і обов'язкам у зобов'язаннях, що виникають з договору просторового товариства, а також відповідальності за цим договором. Досліджено практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо договорів просторового товариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)901.4
Шифр НБУВ: РА377037 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Зозуляк О. І. 
Договір як правова форма реалізації цивільної правосуб'єктності юридичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. І. Зозуляк ; НДІ приват. права і підприємництва, Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено сутність цивільної правосуб'єктності юридичних осіб, визначено її елементи та зміст. Проведено дослідження цивільної правоздатності юридичної особи, визначено її поняття, види, особливості обмеження. Розглянуто сутність, особливості та структуру договороздатності як самостійної категорії цивільного права. Досліджено місце цивільної правосуб'єктності юридичних осіб у структурі механізму правового регулювання договірних відносин за участі юридичних осіб. Сформульовано концепцію договору як правової форми, у якій реалізується цивільна правосуб'єкткість юридичних осіб. Визначено умови дійсності договорів, учасником яких виступає юридична особа. Розкрито вимоги щодо виконання договірних зобов'язань юридичними особами й особливості відповідальності за їх невиконання чи неналежне виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204.01 + Х839(4УКР)012.2
Шифр НБУВ: РА376932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Лідовець Р.А. 
Змішані договори в цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.А. Лідовець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено юридичну природу змішаного договору. Доведено недоцільність вживання термінів "інтегрований", "конгломерований" та "комплексний" з метою позначення змішаного договору. Обгрунтовано, що у разі укладення даного договору утворюється єдине зобов'язання. Запропоновано доповнення до статті 628 Цивільного кодексу України. Визначено пріоритетність норм імперативного характеру у разі застосування правових норм до змішаного договору. Установлено специфіку даних договорів. Висвітлено специфічні умови застосування статті 217 Цивільного кодексу України щодо змішаних договорів. Наведено пропозиції: щодо використання конструкції змішаного договору як способу забезпечення виконання зобов'язань, зокрема, у разі купівлі-продажу з відкладальною умовою; використання в юридичній практиці без змін визначення цивільно-правового договору, передбаченого статтею 626 ЦК України, а також пропозиції стосовно врахування у разі застосування цивільно-правової відповідальності за порушення зобов'язань, що виникають зі змішаних договорів, їх особливостей як складних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА334478
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Зазуляк І.І 
Істотні умови договору: теоретичний аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.І Зазуляк ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано істотні умови договору. Проаналізовано еволюцію розвитку цих умов, починаючи з часів Стародавнього Риму, у Російській імперії, за радянських часів. З'ясовано юридичну природу істотних умов договору та джерела їх походження. Проаналізовано підходи сучасних дослідників щодо природи та формування цих умов. Визначено особливості істотних умов договору та їх співвідношення з іншими договірними умовами. Увагу приділено особливостям формування предмету договору як його істотної умови та впливу належної домовленості про предмет договору на його дійсність. Розглянуто особливості умов договорів, визначених законом як істотних та зазначено, що відповідне нормативне регулювання зумовлюється природою окремих видів договорів. Проаналізовано істотні умови, які необхідними для договорів певного виду, визначено їх характерні особливості, що дозволяють виокремити їх серед інших істотних умов договору. Увагу приділено істотним умовам договору, щодо яких зазаявою хоча б однієї зі сторін має бути досягнуто згоди. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА364102
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Погрібний С.О. 
Механізм та принципи регулювання договірних відносин у цивільному праві України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / С.О. Погрібний ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше визначено поняття правового регулювання договірних цивільних відносин як впливу суб'єкта правового регулювання (учасників цивільних відносин або держави) на цивільні суспільні відносини шляхом установлення норм цивільного права (договірного чи статутного) та їх реалізації з метою упорядкування вказаних відносин відповідно до ідеальних моделей, закладених у цих нормах. Доведено, що провідну роль у регулюванні договірних цивільних відносин від моменту набуття чинності Цивільного кодексу (ЦК) України 2003 р. одержало їх саморегулювання, що здійснюється безпосередньо самими учасниками таких відносин у договорі між ними. Визначено межі саморегулювання договірних цивільних відносин, встановлено його співвідношення з державним регулюванням, а також категорією автономного регулювання. Системно досліджено принципи та механізм правового регулювання договірних цивільних відносин. Запропоновано напрямки удосконалення положень цивільного законодавства щодо окремих елементів такого механізму. Сформульовано висновок, що статус ЦК України як основного акта цивільного законодавства України полягає в тому, що його основні положення, які визначають загальні засади цивільно-правового регулювання суспільних відносин (ст. 1 - 23 ЦК України), стосуються не лише норм самого ЦК, а й усіх інших актів цивільного законодавства України, які не можуть допускати відступу від них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА368129
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Крат В.І. 
Переважні права: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Крат ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні аспекти основних положень переважних прав у цивільному праві, розглянуто практичні проблеми їх реалізації. Проведено цивілістичний аналіз юридичної природи переважних прав, визначено їх властивості, розроблено класифікацію, розглянуто підстави виникнення та припинення, висвітлено деякі проблемні аспекти реалізації, захисту та встановлення відповідальності за порушення. Розкрито специфіку окремих способів захисту переважних прав, наведено пропозиції щодо удосконалення положень чинного цивільного законодавства про переважні права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03 + Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА356626
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Клименко О.М. 
Попередній договір в цивільних відносинах: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О.М. Клименко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено положення національного законодавства та проаналізовано наявні доктринальні погляди щодо попереднього договору (ПД). Розглянуто предмет, характерні ознаки, зміст, роль і сфери застосування ПД. Показано місце ПД у системі цивільно-правових договорів, співвідношення ПД з іншими цивільно-правовими категоріями. Проведено порівняльний аналіз сучасних характеристик іноземних переддоговірних угод з ПД в українському праві. Розкрито зміст категорії "переважне право" щодо конструкції ПД. Увагу приділено концепції вчених щодо сприйняття ПД у контексті організованої та забезпечувальної функцій, які виявляються у його змісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Шифр НБУВ: РА372314 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Новікова В.В. 
Правова природа безвідплатних договорів у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Новікова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу безвідплатних договорів у цивільному праві України. Наведено визначення понять форми, розміру та порядку зустрічного надання, на підставі яких розкрито сутність безвідплатних договорів. Розроблено класифікацію безвідплатних договорів і визначено їх основні ознаки. Розглянуто природу окремих видів безвідплатних договорів, які належать до різних груп цивільних договорів залежно від їх цільового призначення. За результатами проведеного теоретичного дослідження сформульовано пропозиції щодо удосканалення цивільного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА350479
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Павленко Д.Г. 
Принцип добросовісності в договірних зобов'язаннях: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.Г. Павленко ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено принцип добросовісності у договірних зобов'язаннях. Визначено прояви, роль і місце цього принципу у римському приватному праві, у цивільному праві провідних країн континентальної та англо-американської систем права, в міжнародному приватному праві. Досліджено зміст поняття та правову природу принципу добросовісності у цивільному праві України. Визначено та досліджено складові (випадки, прояви) добросовісної поведінки сторін на різних стадіях динаміки договірних зобов'язань, а саме: переддоговірних переговорів, укладення договору та визначення його умов, а також на стадії виконання договору. Розглянуто питання класифікації складових добросовісної поведінки за загальними складовими, притаманними всім договірним зобов'язанням, а також спеціальними складовими добросовісної поведінки, характерними для певних видів договірних зобов'язань. Визначено спеціальні складові добросовісної поведінки сторін у даних зобов'язаннях різних видів: у договорах довірчого управління майном, майнового найму, спільної діяльності, агентських договорах, договорах стосовно перевезення, страхування, підряду. Обгрунтовано висновок щодо реалізації принципу добросовісності у договірному праві, що зумовлюється дією його функцій, зокрема, регулятивної, доповнювальної та інтерпретаційної. Визначено юридично значущі наслідки порушення принципу добросовісності у договірних зобов'язаннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-2 +
Шифр НБУВ: РА364172
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Дрішлюк В.І. 
Публічний договір (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Дрішлюк ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу, ознаки та режим правового регулювання публічного договору, що зумовлено необхідністю розробки теоретичних моделей зазначеного правового явища та удосконалення чинного законодавства, а також механізмів правового регулювання договорів, в яких спостерігається нерівність економічного становища їх суб'єктів. Вперше на науковому рівні проведено вивчення публічного договору за законодавстом України. Розкрито зміст публічного договору на підставі системного аналізу його правової бази, а також правозастосовної практики. Виявлено недоліки й суперечності законодавства у даній сфері, наведено рекомендації та пропозиції щодо його застосування. Достовірність висновків і пропозицій підтверджено комплексом досліджень спеціальної літератури, нормативно-правових актів та практики застосування публічного договору. Розкрито правову природу публічного договору, наведено його цивільно-правову характеристику, розглянуто співвідношення з договором приєднання. Проаналізовано особливості його предмета, правового регулювання на переддоговірній та стадії виконання договору. Виявлено специфічні риси та умови, які дають змогу виділити даний договір як окремий інститут цивільного права України. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56 + Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)930.4 +
Шифр НБУВ: РА348862
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Луць А.В. 
Свобода договору в цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Луць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено договірну свободу суб'єктів цивільних правовідносин з моменту вирішення ними питання про вступ у договірні відносини і вибору контрагента (сторони) за договором і до покладення відповідальності за порушення зобов'язань. На базі аналізу літературних джерел, норм чинного цивільного законодавства і порівняння їх з положеннями проекту нового Цивільного кодексу України в редакції від 25 серпня 1996 р. розкрито такі аспекти свободи договору: вільний вияв волі особи на вступ у договірні відносини; свобода вибору контрагента за договором; свобода вибору сторонами форми договору; свобода визначення змісту договору; право сторін укладати договори, передбачені та не передбачені законом; право сторін за своєю угодою змінювати, розривати або продовжувати дію укладеного ними договору; можливість визначати способи забезпечення зобов'язань; право встановлювати форми (міри) відповідальності за порушення договірних зобов'язань та деякі інші. Сформулювано ряд нових наукових висновків і пропозицій щодо удосконалення чинного цивільного законодавства, зокрема, внесення конкретних змін або доповнень до проекту нового Цивільного кодексу України з питань договірного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Шифр НБУВ: РА314406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Горєв В.О. 
Свобода договору як загальна засада цивільного законодавства України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Горєв ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено сутність свободи договору шляхом встановлення співвідношення принципів цивільного права, загальних засад цивільного законодавства та принципів цивільного законодавства. Описано механізм реалізації свободи договору у позитивному цивільному праві. Розкрито правову природу й особливості встановлення обмежень свободи договору, наведено їх класифікацію. Обгрунтовано доцільність встановлення на рівні цивільного законодавства загального юридичного обов'язку добросовісної поведінки у процесі переговорів під час укладення договору та цивільно-правової відповідальності за його невиконання. Виявлено недоліки цивільно-правових приписів, якими встановлюються обмеження свободу договору на стадії його укладення та стадії виконання, наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства з метою їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)-2 + Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА354048
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Веретельник 
Систематизація договорів у цивільному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ламара Котеївна Веретельник ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-31
Шифр НБУВ: РА352633
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Юдін З.М. 
Тлумачення договору: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / З.М. Юдін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження з питань тлумачення договору. Проаналізовано нові ідеї та тенденції розвитку інтерпретаційної діяльності у зв'язку з підвищенням ролі договору за умов демократизації суспільного та державного життя України. Вперше здійснено спробу цілісного і комплексного дослідження поняття тлумачення права з акцентом на його нерозривному зв'язку з розумовою діяльністю інтерпретатора. Запропоновано концепцію здійснення системного аналізу поняття "тлумачення права" у контексті інтегративного розуміння права та з урахуванням сучасних правових і політичних умов. Зроблено висновок про зміну загальнотеоретичної ролі договору як гнучкої правової форми для розв'язання протиріч, які виникають між суб'єктами права. Встановлено значення герменевтики у процесі тлумачення договору. Наведено рекомендації щодо модифікації способів, прийомів і правил тлумачення права. Переосмислено співвідношення волі та волевиявлення сторін під час інтерпретації договору. Обгрунтовано тезу про роль регулятивної природи договірних відносин, які виникають з ініціативи суб'єктів ще до їх нормативно-правового врегулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-383 +
Шифр НБУВ: РА332283
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Мостовенко С.В. 
Цивільно-правове регулювання договорів у вільних економічних зонах і на територіях із спеціальним режимом інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Мостовенко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здзійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, взаємопов'язаних з правовим регулюванням цивільних договорів за умов спеціальних правових режимів підприємницької діяльності у вільних економічних зонах (ВЕЗ) і на територіях з спеціальним режимом інвестиційної діяльності, до яких належать території пріоритетного розвитку. Розкрито особливості спеціального правового режиму підприємницької діяльності, до яких належать зазначені території. Розкрито особливості спеціального правового режиму цієї діяльності у ВЕЗ та на територіях зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності. Досліджено проблеми правового регулювання підприємницької діяльності. Проаналізовано поняття "суб'єкти підприємницької діяльності" (СПД) у ВЕЗ та на територіях зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності, їх правове становище. Досліджено особливості порядку укладання цивільно-правових договорів у сфері підприємницької діяльності у ВЕЗ та на територіях зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності. Здійснено аналіз цивільно-правової відповідальності та особливостей застосування цивільно-правових санкцій, інших заходів впливу щодо СПД на цих територіях. Досліджено питання забезпечення гарантій захисту їх прав. Обгрунтовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законів про запровадження ВЕЗ чи територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)921.25 + Х839(4УКР)93 +
Шифр НБУВ: РА339830
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Олюха В.Г. 
Цивільно-правовий договір: поняття, функції та система: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Г. Олюха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу цивільно-правового договору, особливості вираження волі на укладання договору за сучасних умов, його зміст та елементи, необхідні для укладання договору. Визначено чинники структурної систематизації договорів. Розкрито їх структурну систему, яка дає змогу визначити поняття функцій цивільно-правового договору, проведено систематизацію, надано характеристику окремих його функцій. Значну увагу приділено впливу теорії на сучасну практику, зокрема, вирішенню цивільних і господарських спорів судами України, а також узагальнено регламентації договорних відносин у чинному законодавстві та новому ЦК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА326168
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Гостюк В.І. 
Цивільно-правові договори з цінними паперами за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Гостюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що цінні папери незалежно від форми випуску можуть бути представлені легітимними документами, електронними або паперовими. Виявлено правову природу прав щодо цінних паперів, яка полягає у тому, що система даних прав містить окремо або у сукупності речові, зобов'язальні, членські (управлінські) права. Запропоновано визначення порядку передання прав на ордерні цінні папери, а також прав, посвідчених ордерними цінними паперами, як таке, що здійснюється одночасно з моменту передачі самого цінного папера з вчиненим індосаментом. Уточнено поняття договору з цінними паперами, яке, зокрема, полягає у визнанні такого договору правочином, що вчинений двома або більше суб'єктами цивільного права та стосується встановлення, зміни, припинення суб'єктивних цивільних прав і юридичних обов'язків щодо цінних паперів. Установлено, що презумпція абстрактності щодо цінних паперів може бути спростована через публічну достовірність, яка встановлює обмеження заперечень боржника, але не повну їх відсутність. Наведено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА337958
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського