Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (119)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (65)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4УКР)120.014$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Пономарьова Я.О. 
Адміністративні провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.О. Пономарьова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність поняття, досліджено правове регулювання та проаналізовано процедуру здійснення адміністративного провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Визначено місце реєстраційного провадження в адміністративному процесі. Розкрито сутність поняття провадження з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, описано систему його правового регулювання. Охарактеризовано види та правовий статус учасників адміністративних проваджень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розглянуто його структурні елементи. Досліджено способи забезпечення законності здійснення реєстраційних процедур. Обгрунтовано шляхи удосконалення провадження з державної реєстрації прав на нерухоме майно, наведено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів про регулювання даної процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА369007
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Добромислов Ю. Т. 
Адміністративно-правове регулювання у сфері захисту прав споживачів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. Т. Добромислов ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового регулювання у сфері захисту прав споживачів, визначено його сутність і специфіку. Надано авторське визначення поняттям "адміністративний примус", "адміністративно-правовий захист прав споживачів", "адміністративна відповідальність за порушення прав споживачів". Проаналізовано організаційні та правові засоби, що утворюють адміністративно-правовий механізм захисту прав споживачів. Досліджено основні елементи цього механізму на прикладі інституту ліцензування підприємницької діяльності та технічного регулювання. Запропоновано напрями вдосконалення адміністративного законодавства у сфері забезпечення прав споживачів, наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х819(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА383907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кашперський О. В. 
Адміністративно-правовий статус суб'єктів ліцензування господарської діяльності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Кашперський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше упорядковано історичні етапи розвитку ліцензування господарської діяльності з часів Київської Русі до сьогодення. Визначено сутність адміністративно-правового статусу суб'єктів господарської діяльності в Україні з позиції науки адміністративного права. Удосконалено дефініцію правової категорії "процедура ліцензування певних видів господарської діяльності", під якою слід розуміти процедуру публічного посвідчення компетентним органом ліцензування права суб'єкта господарювання, який є здобувачем ліцензії, здійснювати конкретний вид господарської діяльності, визначений законодавством України в цій сфері. Визначено позицію, згідно з якою суб'єкт ліцензування має адміністративно-правову природу, оскільки наділяє спеціальною правоздатністю суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014
Шифр НБУВ: РА380789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Можаровська Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти набуття права на торговельні марки, їх охорони та захисту в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Можаровська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 21 с. — укp.

У дослідженні вперше здійснено систематизацію положень, які сприяють створенню цілісного уявлення про торговельну марку як об'єкт промислової власності та об'єкт адміністративно-правової охорони та захисту. Доведено, що предмет права промислової власності включає, перш за все, відносини на стадії визнаня та експертизи її об'єктів, зокрема і торговельних марок, які за своєю суттю є відносинами, що характеризуються правовою нерівністю сторін і тому регулюються, в першу чергу, нормами адміністративного права. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію права на торговельну марку: негативні правоприпинні юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення торговельної марки як об'єкта правовідносин та позитивні правоприпинні юридичні акти, наслідками яких є припинення суб'єктивного права на торговельну марку в однієї особи, яке є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом обставин виникнення такого права в іншої особи. Запропоновано авторське визначення поняття "легітимація права на торговельні марки" як адміністративний порядок набуття права на торговельну марку, первинний спосіб набуття права власності на торговельну марку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА368280
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Солошкіна І.В. 
Адміністративно-правові засади дозвільної діяльності щодо підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Солошкіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано зміст та розкрито суть дозвільної діяльності щодо підприємництва й особливостей її адміністративно-правового регулювання. Сформульовано визначення поняття дозвільної діяльності щодо підприємства та визначено принципи цієї діяльності. Обгрунтовано висновок, що певною сферою підприємницької діяльності, що може бути предметом адміністративно-правового регулювання, коли вона не здійснюється у сферах, які становлять загрозу національній безпеці, й обов'язковим учасником відносин у сфері підприємництва, є управлінський інститут публічної влади (його посадова чи службова особа), засобом діяльності якого є, зокрема, надання дозволів. У тих сферах підприємницької діяльності, які становлять загрозу національній безпеці, дозволи не повинні видаватись, а сама підприємницька діяльність має бути заборонена. Здійснено класифікації: документів, які надаються суб'єктами дозвільної діяльності у процесі реалізації дозвільних повноважень; видів дозвільної діяльності щодо підприєництва; органів виконавчої влади - суб'єктів дозвільної діяльності щодо підприємництва. Розкрито особливості адміністративно-правового регулювання окремих видів даної діяльності. Розроблено конкретні пропозиції та рекомендації з метою вдосконалення адміністративно-правового регулювання дозвільної діяльності щодо підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА350043
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Сіверін В. І. 
Адміністративно-правові засади надання дозвільних послуг суб'єктами публічної адміністрації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. І. Сіверін ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено поняття публічної послуги, узагальнено її розуміння в науці та практиці. Визначено поняття й ознаки дозвільної послуги та її місце серед інших публічних послуг. Проаналізовано чинне в Україні законодавство, яке регулює порядок надання дозвільних послуг, встановлено ознаки адміністративно-правових відносин у сфері надання дозвільних послуг на основі загальних ознак адміністративно-правових відносин, конкретизовано їх відповідно до специфіки тієї сфери, у якій вони виникають. На основі комплексного дослідження запропоновано класифікацію дозвільних послуг, які надаються суб'єктами публічної адміністрації, та з'ясовано сутність й особливості дозвільних процедур у сфері забезпечення окремих напрямків національної безпеки. Особливу увагу приділено адміністративній відповідальності та механізму застосування адміністративних стягнень за вчинення правопорушень у сфері надання дозвільних послуг, який регулюється поряд із Кодексом України про адміністративні правопорушення іншими нормативними актами, більшість із яких є незаконними, та мають відомчу спрямованість, що ускладнює процедуру їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014
Шифр НБУВ: РА375839 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Галіцина Н. В. 
Адміністративно-правові засади процедури створення та функцінування товариств з обмеженою відповідальністю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Галіцина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у законодавстві України. Визначено поняття адміністративної процедури за участю TOB та їх класифікаційний розподіл. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійно-дозвільні та контрольно-наглядові процедури за участю TOB в Україні як різновиди адміністративних процедур. Визначено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB і сформульовано передумови й основні пріоритети його запозичення для України. Окреслено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративних процедур створення та функціонування TOB в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.014 + Х839(4Укр)901.416
Шифр НБУВ: РА375104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Ковальова М.В. 
Адміністративно-правові режими підприємницької діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Ковальова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, ознаки та напрями підприємницької діяльності як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Визначено функції та засоби адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності. Проаналізовано чинне законодавство України, що регулює суспільні відносини, які виникають з приводу здійснення державними органами публічно-владних повноважень у сфері підприємницької діяльності. Визначено обсяг регулювання підприємницької діяльності як однієї з функцій державних регуляторних органів у межах їх повноважень. Досліджено поняття, зміст і структуру адміністративно-правового режиму. Розроблено класифікацію адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності, визначено їх сутність і місце у системі адміністративно-правових режимів в Україні. Висвітлено особливості окремих видів адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності в Україні. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання режимів підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА354900
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Пальчук П.М. 
Ліцензування торговельної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.М. Пальчук ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового регулювання ліцензування торговельної діяльності в Україні. Проаналізовано співвідношення ліцензування господарської діяльності в цілому та ліцензування торговельної діяльності як загального особливого. Визначено особливості даної діяльності як об'єкта ліцензування. Досліджено компетенцію органів ліцензування. Визначено правовий статус ліцензіатів. Розглянуто порядок видачі ліцензії на провадження торговельної діяльності. Обгрунтовано положення про нефіскальний характер ліцензування. Визначено особливості контролю у сфері ліцензування торговельної діяльності, який здійснюється органами ліцензування й іншими державними органами. Досліджено питання адміністративно-правової відповідальності за правопорушення у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА356394
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Сенчук В.В. 
Правове забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні: історико-правовий аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Сенчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-історичного аналізу правового забезпечення реєстрації нерухомого майна та прав на нього в Україні. Доведено, що окремі реєстраційні заходи щодо нерухомого майна були впроваджені в Україні у добу Київської Русі, які у Литовсько-польський період і Гетьманщині не набули правовстановчого значення. Запропоновано визначення поняття реєстрації нерухомого майна як технічної, облікової процедури - складової реєстрації прав на нерухоме майно. З урахуванням історичних закономірностей формування досліжуваного інституту обгрунтовано доцільність збереження окремих підсистем реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема, щодо земельних ділянок, а також будівель, споруд і їх частин. Доведено необхідність відмови від окремої реєстрації правочинів щодо нерухомого майна. Проаналізовано ознаки реєстраційної системи (публічна достовірність, відкритість) та їх законодавче забезпечення на різних історичних етапах. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового забезпечення процедури реєстрації нерухомого майна та прав на нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014 + Х839(4УКР)112-1 +
Шифр НБУВ: РА367322
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гурковський М. П. 
Реєстраційна діяльність публічної адміністрації: організаційно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. П. Гурковський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Вперше надано авторське тлумачення понять "принципи реєстраційної системи", "принципи реєстраційної діяльності", "предмет правового регулювання реєстраційної діяльності", які забезпечують їх використання в реєстраційній діяльності публічної адміністрації. З'ясовано ознаки реєстрації та реєстраційного провадження суб'єктами реєстраційної діяльності. Визначено види реєстраційної діяльності та здійснено їх класифікацію. Здійснено систематизацію принципів реєстраційної діяльності публічної адміністрації. Запропоновано більш ефективні критерії оцінювання якості реєстраційної діяльності з урахуванням дотримання європейських стандартів. Вдосконалено структуру та класифікацію стадій реєстраційного провадження. Наведено пропозиції щодо вдосконалення системи суб'єктів і напрями реформування реєстраційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.014
Шифр НБУВ: РА369804 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського