Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (368)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (417)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Волвенко П.В. 
Діяльність Конституційного Суду України щодо тлумачення Конституції України: теоретичний аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.В. Волвенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні питання офіційного тлумачення Конституції Конституційним Судом України (КСУ). Проаналізовано комунікативні фактори, які обумовлюють необхідність тлумачення норм Конституції та законодавства і визначають онтологію повноважень КСУ у даному процесі. Уточенно мету тлумачення правової норми з урахуванням структури правовідносин та поняття норми права. Узагальнено мовно-логічні функції актів тлумачення КСУ в контексті поняття належної правової комунікації. Розглянуто специфічні мовно-логічні характеристики норм Конституції, які створюють труднощі їх емпіричної інтерпретації. Узагальнено існуючі стратегії інтерпретації норм Конституції. Проаналізовано теорії та методи тлумачення та їх співвідношення з правовими доктринами природного та позитивного права. Показано роль інтерпретації правових норм в юридичній процедурі у контексті відповідності поняттю належного дискурсу. Узагальнено мовно-логічні деструктивні та конструктивні компоненти, які характеризують стиль сучасної правоінтерпретаційної практики на підставі порівняння вітчизняних та європейських традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)111.1 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА344897
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Бочаров Д.О. 
Доказування у правозастосовчій діяльності: загальнотеоретичні питання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.О. Бочаров ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні аспекти юридичного доказування як складової правозастосовчої діяльності. Здіснено спробу виявити суть і ознаки правозастосовчої діяльності як системи, складовою якої є діяльність з доказування. Зміст і структуру правозастосовчої діяльності уточнено шляхом визначення й аналізу її основних функцій, а саме: індивідуальної регламентації та правозабезпечувальної. Установлено місце доказування у процесі реалізації функцій зазначеної діяльності та зміст власних функцій діяльності з доказування. У аспекті змісту її функцій і способу втілення в об'єктивній дійсності охарактеризовано зміст, засоби та результати діяльності з доказування. З'ясовано науковий статус доказового права та його місце у системах права та законодавства. Систематизовано та теоретично узагальнено погляди на суть доказування, його зміст, засоби та результати, сформовані представниками галузевих наук. На підставі їх комплексного аналізу сформульовано відповідні теоретичні висновки та практичні рекомендації стосовно гармонізації кореспондуючих складових системи права та системи законодавства, розрито зміст окремих норм-дефініцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА350657
Рубрики:

3.
Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Подорожна Т.С. 
Законодавчі дефініції: поняття, структура, функції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Т.С. Подорожна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-правове дослідження законодавчих дефініцій, їх правової природи, логіко-структурних закономірностей, а також особливостей у процесі інтерпретації права. Законодавчі дефініції розглянуто як особливе правове явище, що є юридичним виразом різних елементів механізму правового регулювання. Розглянуто функції законодавчих дефініцій. Відзначено, що на відміну від більшості самостійних регулятивних і охоронних приписів, які містяться в законодавстві, законодавчі дефініції, як правило, безпосередньо нічого не регулюють і не охороняють. Вони спрямовані на розмежування, розрізнення й ідентифікацію понять. Проаналізовано особливості законодавчих дефініцій та їх співвідношення з нормами права. Досліджено проблему щодо тлумачення норм права за допомогою законодавчих дефініцій. Зазначено, що законодавчі дефініції є способом тлумачення, яке здійснюється законодавцем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.3 + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА363670
Рубрики:

5.
Філіп'єв А.О. 
Застосування іноземного права для регулювання приватноправових відносин: проблеми та перспективи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.О. Філіп'єв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання, пов'язані з застосуванням іноземного приватного права для регулювання приватноправових відносин за участю іноземного елементу. Особливу увагу приділено питанням теоретичного обгрунтування необхідності застосування іноземного права. Розглянуто зв'язок, що існує між можливістю застосування іноземного права та принципами права. Проаналізовано проблеми тлумачення змісту іноземних норм і встановлення обмежень щодо їх застосування. Досліджено питання визначення процесуального характеру іноземного права, запропоновано способи встановлення у суді змісту його норм та участі у даному процесі сторін. Розглянуто процесуальні наслідки незастосування/неправильного застосування іноземних правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 + Х839(4/8) + Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА362313
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Жовтобрюх М.М. 
Звичаєве право: сутність, генеза, чинність: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / М.М. Жовтобрюх ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено суть, генезу та чинність звичаєвого права. Визначено і проаналізовано його соціальні детермінанти та властивості. Розглянуто становлення теорії звичаєвого права. Акцентовано увагу на специфіці чинності звичаєвого права, його характеристичних ознаках. Запропоновано визначення вітчизняного звичаєвого права як форми збереження духовності та самобутності українського соціуму. Досліджено зв'язок функціональних особливостей звичаєвого права з необхідністю саморегуляції відносин спільноти для збереження етнічної, професійної та регіональної самобутності. Проаналізовано сфери дії звичаєвого права у соціальному просторі, духовно-практичній та інтелектуальній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х2(4Укр)-381
Шифр НБУВ: РА318629 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Полянський Т. Т. 
Зловживання правом: загальнотеоретична характеристика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. Т. Полянський ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто загальнотеоретичне дослідження зловживання правом. Встановлено особливості взаємозв'язку якісної та кількісної зміни показників зловживання правом та особливостей інтерпретації даного явища з типом праворозуміння правотворців, правокористувачів і правозастосовців. Проаналізовано передумови та причини зловживання правом, вивчено його склад як специфічної протиправної поведінки. Досліджено механізм здійснення зловживання правом та його елементи. Визначено нормативні та правозастосовні засоби протидії даному явищу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х911.3
Шифр НБУВ: РА381083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Мірошниченко А. М. 
Колізії у правовому регулюванні земельних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.06 / А. М. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка.. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Для усунення та мінімізації колізій між актами різних галузей законодавства запропоновано побудову законодавства за принципом забезпечення загального регулювання. Визначено, що із внутрішньогалузевими земельно-правовими колізіями потрібно боротися шляхом кодифікації земельного законодавства. Запропоновано концепцію кодифікації та послідовність проведення кодифікаційних робіт. Розглянуто засади вирішення ієрархічних, темпоральних і змістовних колізій та їх поєднань. Обгрунтовано думку про те, що заздалегідь встановлена, абстрактна ієрархія змістовного та темпорального правил вирішення колізій не існує. Зазначено, що законодавець може скасувати новою загальною нормою попередню спеціальну, але не завжди це робить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111.03 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА371948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Манько Д. Г. 
Легалізація як правова процедура: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. Г. Манько ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Виділено класифікації видів легалізації, які проводяться в Україні, згідно з якою виділяються: визнання державної влади, узаконення коштів та іншого майна, дозвіл на заняття певним видом діяльності, підтвердження дійсності документів і підписів, печаток, штампів, які їх скріпляють. Проведено сепарацію понять "узаконення" та "відмивання" коштів та іншого майна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-30
Шифр НБУВ: РА375981 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Москалюк О. В. 
Механізм подолання змістовних і темпоральних колізій норм права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Москалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Теоретично досліджено темпоральні та змістові колізії норм права, співвідношення колізій норм права з іншими юридичними явищами, механізм їх подолання. Встановлено правову природу колізійних принципів, визначено їх співвідношення з колізійними нормами, принципами права. Проаналізовано судову практику, пов'язану з подоланням колізій норм права. Визначено співвідношення змістового та темпорального принципів подолання колізій норм права. Розглянуто особливості подолання темпоральних колізій, обумовлених продовжуваним характером правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х930.9
Шифр НБУВ: РА381695 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Зархіна С.Е. 
Мова права як предмет філософсько-логічного аналізу (історичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.Е. Зархіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано філософські джерела сучасних уявлень про логіку та семіотику мови права. Розглянуто проблеми мови у класичній німецькій філософії права та концепціях її критиків (Канта, Шеллінга, Гегеля, В. фон Гумбольдта, Гуго, Савіньї, Пуха, А. фон Фейєрбаха, Ієринга), джерела феноменологічного напрямку у дослідженнях мови права у Ф. фон Бретано, а також погляди В.Д.Каткова як родоначальника філософії мови права. Висвітлено подальший розвиток філософських засад сучасних досліджень мови права у взаємозв'язку з логіко-семіотичними ідеями Ч.С.Пірса, Г.Фреге, Б.Рассела, Л.Вігенштейна, логічних позитивістів (Р.Карнапа, М.Шліка, А.Айера), тлумаченням мови в юридичному позитивізмі, логіко-лінгвістичними компонентами аналітичної юриспруденції Х.Л.А.Харта та їх критикою Л.Фуллером. Розглянуто сучасний етап у філософії мови права у контексті концепцій права як лінгвістичної конструкції К.Олівекрони, ідеями Х.Перельмана, Ю.Хабермаса Дж.Л.Остіна, Дж.Сьорля про мову права як систему комунікативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х08 + Х002.5 + Х.в4 + Ю224.21 +
Шифр НБУВ: РА337461
Рубрики:

12.
Малента В. С. 
Неофіційне тлумачення норм права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. С. Малента ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Науково-теоретично обгрунтовано концептуальні засади практики неофіційного тлумачення норм права. Змістовно обгрунтовано його значення, для формування та розвитку правової системи в цілому. Запропоновано ввести в юридичну науку вимоги, які пред'являються до процесу тлумачення норм права в цілому. Внесено пропозицію визначати та законодавчо закріплювати категорію суб'єктів неофіційного тлумачення норм права. Розглянуто такі види неофіційного тлумачення норм права: компетентне, спеціально-юридичне, офіціозне та буденне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Шифр НБУВ: РА376511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Кабальський Р.О. 
Нормативність права як предмет філософського аналізу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Р.О. Кабальський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження нормативності права як особливого феномену правової реальності, визначено її природу та особливості функціонування у суспільствах, що трансформуються. Зроблено системний аналіз світової філософської думки щодо нормативності як соціокультурного феномену, а також існуючих концепцій правової нормативності. Визначено сутність системи нормативності в суспільстві. Виявлено зв'язок і взаємозалежність соціальної нормативності зі сферою належного, що здійснюється через категорію цінності. Запропоновано визначення поняття нормативності як соціокультурного феномену. Встановлено відмінності та зв'язок різних нормативних соціальних регуляторів. Обгрунтовано визначення нормативності права, розкрито природу правової нормативності. Досліджено зв'язок примусу з правовою нормативністю та роль процедури легітимації у становленні та функціонуванні нормативності права. На підставі вивчення взаємозалежності суспільства, що трансформується, та його правової системи, проаналізовано особливості функціонування правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА358515
Рубрики:

14.
Черних Є.М. 
Об'єктивне і суб'єктивне право: теоретико-правові аспекти співвідношення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Є.М. Черних ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз концептів об'єктивного та суб'єктивного права в теоретико-правовому співвідношенні. Доведено, що поняття "об'єктивне" та "суб'єктивне" за переходу в похідні концепти об'єктивного та суб'єктивного права вочевидь спрощуються, хоча частково зберігають філософський зміст. Установлено обмеженість і конвенціональність концептів об'єктивного та суб'єктивного права, уточнено їх ознаки. Наведено комплексне взначення понять об'єктивного та суб'єктивного права за трьома рівнями узагальнення. Установлено, що в цілому об'єктивне та суб'єктивне право доцільно співвідносити на паритетних началах, що усуває причинну зумовленість і утверджує корелятивну взаємодію між ними. Пріоритетність між ними можлива лише в окремих пізнавальних перспективах. Запропоновано відображати аксіологічні прояви об'єктивного та суб'єктивного права у певних формах, а саме: понадособистісних цінностей-ідеалів, предметно-втілених цінностей, особистісних цінностей, власного оцінювання, інструментальної цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56 +
Шифр НБУВ: РА358328
Рубрики:
  

15.
Шмаленя С.В. 
Особливості застосування аналогії права при вирішенні юридичних справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шмаленя ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичне дослідження аналогії права як способу заповнення прогалин у праві, її юридичної природи та місця у системі правозастосовної діяльності. Проаналізовано основні особливості аналогії права, розглянуто її співвідношення з аналогією закону. Доведено, що в системі способів заповнення прогалин (аналогії закону, локальної нормотворчості, створення норм каузального права) особливе значення має аналогія права. Розкрито та систематизовано підстави, умови та принципи застосування аналогії права, стадії процесу вирішення юридичних справ відповідно до принципів права. Досліджено принципи права у аспекті їх функціонального призначення як особливого регулятора суспільних взаємин, що має значну перевагу у порівнянні з іншими засобами соціальної регуляції. Розкрито їх значущість й узагальнено напрямки впливу на юридичні явища у ході вирішення питань, що не регулюються нормами права. На підставі аналізу різних наукових теорій і чинних засад сучасного права обгрунтовано правомірність заповнення прогалин за аналогією права у тих галузях права, відносно яких конкретні правила законом не передбачені (трудове, житлове, земельне, податкове право, природоохоронні, процесуальні галузі). Розкрито основні підстави неможливості заповнення прогалин у разі вирішення питань про притягнення особи до різних видів юридичної відповідальності. Відзначено, що протиправність правопорушення й аналогія - це несумісні явища. Обгрунтовано припустимість застосування аналогії права під час вирішення питань про звільнення особи від юридичної відповідальності, для трактування будь-яких сумнівів на користь притягуваної до неї особи, а також з метою визнання протиправного діяння таким, що не завдало суспільної шкоди та не підлягає застосуванню заходів впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА363248
Рубрики:

16.
Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Минькович-Слободяник О. В. 
Правова політика як чинник правотворчості та правозастосування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Минькович-Слободяник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано походження правової політики від двох основних начал - політики та права. Встановлено, що право є базовою основою правової політики, а політика - її рушійним механізмом. Обгрунтовано поняття правової політики. Визначено основні форми реалізації правової політики - правотворчість і правозастосування. Висвітлено, що концепція правової політики складається з основних блоків, які ефективно втілюють план її розвитку й оптимізують процес функціонування. Розроблено концепцію празової політики з урахуванням стратегії та тактики її реалізації та виділено основні етапи становлення правової політики, а також її визначальні пріоритети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.012 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА374616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Середа О.О. 
Правова процедура: теоретико-правові засади та практичні виміри: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Середа ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено правову процедуру як самостійну правову категорію. Розкрито суть понять, визначено ознаки, принципи, а також структуру правової процедури. Проаналізовано співвідношення даної процедури з правовідносинами. Увагу приділено її функціональності. Розглянуто класифікацію правових процедур. Запропоновано критерії класифікації. Зазначено щодо важливості нормативно точного регулювання правових процедур, увагу приділено існуванню процедурних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 +
Шифр НБУВ: РА361697
Рубрики:

19.
Бриль К.І. 
Правозастосовний акт як особливий вид індивідуальних правових актів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.І. Бриль ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему дослідження правозастосовного акту як особливого виду правових актів, запропоновано його визначення, розкрито юридичну природу, суть і функції, особливості композиції, юридичної техніки, технології та стилістики. Визначено шляхи оптимізації змісту та форми правозастосовних актів з урахуванням зарубіжного досвіду та вимог міжнародних стандартів. Наведено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.5 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА359989
Рубрики:

20.
Дума В.В. 
Правозастосовча діяльність та форми її здійснення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В.В. Дума ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено класифікацію та розкрито зміст основних форм правозастосовчої діяльності (правосуддя, установчо-розпорядчої, контрольно-наглядової та правоохоронної). Запропоновано визначення поняття форми правозастосовчої діяльності як специфічного виду роботи компетентних державних органів і посадових осіб, а також уповноважених недержавних і громадських організацій, спрямованої на виконання, використання, охорону та захист норм права, що має об'єктивно виражений характер і забезпечує створення оптимальних умов для реалізації норм права. Обгрунтовано доцільність використання у правозастосовчій практиці, крім легістсько-нормативістського підходу до права, також інших підходів, зокрема, природно-правового, соціологічного й інтегративного. З'ясовано, що методологія правового дослідження залежить від його спрямованості на з'ясування загального, особливого або унікального в організації та функціонуванні правозастосовчої діяльності залежно від форм її здійснення. Доведено доцільність впровадження нових форм правозастосовчої діяльності. Показано значення правозастосування як виду правової діяльності. Обгрунтовано наукові уявлення про правозастосовчу діяльність як юридичний процес, описано окремі форми її здійснення. Розроблено наукові положення та теоретичні підходи до сучасного праворозуміння, досліджено їх вплив на реалізацію права, зокрема, правозастосовчу діяльність. Розкрито змістовні характеристики правосуддя, установчо розпорядчої та контрольно-наглядової форм правозастосовчої діяльності. Обгрунтовано теоретичні положення щодо правоохоронної форми правозастосовчої діяльності, зокрема визначено та теоретично обгрунтовано фактори обумовленості організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів та охарактеризовано особливості окремих видів правоохоронної правозастосовчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5
Шифр НБУВ: РА371723 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського