Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (18)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э372.27$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ластовський В. В. 
Канонічне право: особливості еволюції в Україні в епоху феодалізму / В. В. Ластовський; Черкас. ін-т упр. - Черкаси, 2002. - 25 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Висвітлено проблему еволюції канонічного права в Україні в епоху феодалізму, його особливості, зокрема на території Запорозької Січі, та вплив на регулювання суспільних відносин. Розкрито взаємозв'язок із державно-правовим розвитком українського середньовічного суспільства. Розглянуто питання правового положення духовенства в Гетьманщині за Кодексом 1743 р.

Освещена проблема эволюции канонического права в Украине в эпоху феодализма, его особенности, в частности на Запорожской Сечи, и влияние на регулирование общественных отношений. Раскрыта взаимосвязь с государственно-правовым развитием украинского средневекового общества. Рассмотрены вопросы правового положения духовенства в Гетьманщине за Кодексом 1743 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)4-627 + Э372.27-346.3-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р94979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Держава і церква: уроки минулого і проблеми сьогодення : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 27 листоп. 2003 р., м. Ужгород. Спец. вип. / ред.: М. М. Палінчак; Ужгород. нац. ун-т, Ін-т держ. упр. та регіон. розв., Закарпат. обл. орг. укр. асоц. релігієзнавців. - Ужгород, 2003. - 224 с. - (Регіон. студії). - укp.

Проаналізовано релігійну ситуацію на Закарпатті та висвітлено перспективи її розвитку, соціально-значущу діяльність релігійних організацій Закарпатської реформаторської церкви у контексті державно-церковних відносин. Описано моделі релігійно-суспільного розвитку і державно-церковних відносин у процесі трансформацій посткомуністичних країн. Розглянуто релігійну освіту та християнське виховання як важливу складову побудови високодуховного суспільства. Охарактеризовано діяльність неурядових організацій національних меншин у сфері захисту їх прав в Україні. Описано особливості регіональної ментальності в Україні наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.

Проанализирована религиозная ситуация на Закарпатье и освещены перспективы ее развития, социально-значимая деятельность религиозных организаций Закарпатской реформаторской церкви в контексте государственно-церковных отношений. Описаны модели религиозно-общественного развития и государственно-церковных отношений в процессе трансформаций посткоммунистических стран. Рассмотрены религиозное образование и христианское воспитание как важная составная построения высокодуховного общества. Охарактеризована деятельность неправительственных организаций национальных меньшинств в сфере защиты их прав в Украине. Описаны особенности региональной ментальности в Украине в конце ХХ - начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.9(4Укр)-115 + Х819(4Укр)136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72478/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


3.
Малишко В. М. 
Розвиток і становлення права людини на свободу світогляду і віросповідання на території України / В. М. Малишко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2004. - Вип. 15. - С. 446-454. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)332 + Э372.27-211.500

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Київська Академія. Вип. 4 / ред.: В. С. Брюховецький; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2007. - 213 с. - укp.

Проаналізовано юридично-правовий статус Київського братства в контексті історії братського руху, шкільництва та церковних інституцій в Україні на початку XVII ст. Розглянуто питання "просвітництва" Т.Прокоповича та Г.Сковороди. Розкрито витоки і природу практичної філософії, висвітлено проблеми філософії освіти.

Проанализирован юридическо-правовой статус Киевского братства в контексте истории братского движения, школьного дела и церковных институций в Украине в начале XVII ст. Рассмотрены вопросы "просветительства" Т.Прокоповича и Г.Сковороды. Раскрыты истоки и природа практической философии, освещены проблемы философии образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-6 + Х2(4УКР)4-512 + Ч33(4УКР)461

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


5.
Андрухів І. О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40 - 80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз : Моногр. / І. О. Андрухів; Прикарпат. юрид. ін-т Львів. держ. ун-ту внутр. справ України. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2006. - 431 c. - укp.

Висвітлено релігійну та суспільно-політичну ситуацію на Прикарпатті в 1939 - 1944 рр. Розкрито сутність радянського антирелігійного законодавства. Досліджено вплив установлення радянської влади в регіоні на конфесійне життя. Розглянуто політичні засади мотивів ліквідації УГКЦ й охарактеризовано релігійну ситуацію на Прикарпатті напередодні Львівського собору. Показано реакцію збройного підпілля ОУН - УПА на ліквідацію УГКЦ та його вплив на духівництво та віруючих щодо переходу в православну віру. Простежено особливості боротьби місцевих органів влади та силових структур з "залишками уніатства" у 1946 - 1959 рр. Проаналізовано наслідки науково-атеїстичної пропаганди у 1960-х рр. Показано зміни у ставленні влади до релігії та конфесійних об'єднань за умов сталінського тоталітарного режиму, "хрущовської відлиги", період "побудови розвинутого соціалізму" та "перебудови". Здійснено порівняльний аналіз впливів релігії і традицій на свідомість громадянства Прикарпаття у період суцільної атеїзації.

Освещена религиозная и общественно-политическая ситуация в Прикарпатье в 1939 - 1944 гг. Раскрыта сущность советского антирелигиозного законодательства. Исследовано влияние процесса установления советской власти в регионе на деятельность конфессий. Рассмотрена политическая база мотивов ликвидации УГКЦ и охарактеризована религиозная ситуация в Прикарпатье накануне Львовского собора. Показана реакция вооруженного подполья ОУН - УПА на ликвидацию УГКЦ, рассмотрено его влияние на духовенство и верующих относительно установления православной веры. Проанализированы особенности борьбы местных органов власти и силовых структур с "остатками униатства" в 1946 - 1959 гг. Рассмотрены последствия научно-атеистической пропаганды в 1960-х гг. Показаны изменения отношения власти к религии и конфессионным объединениям в условиях сталинского тоталитарного режима, "хрущовской оттепели", период "построения развитого социализма" и "перестройки". Проведен сравнительный анализ влияния религии и традиций на сознание общественности Прикарпатья в период тотальной атеизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)6-55 + Ф61(2)503.1 + Э372.270.9(4УКР33)-3 + Х2(4УКР333)6-51 + Х620.323.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Федоренко Т. М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. М. Федоренко; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - середини ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію зі світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Місевич С. В. 
Джерела канонічного права (теоретико-правовий аналіз) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Місевич; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2005. - 19 c. - укp.

Визначено теоретико-правову специфіку джерел канонічного права східної християнської церкви як однієї з релігійних правових систем. Обгрунтовано зміст поняття джерел канонічного права як зовнішніх форм закріплення нормотворчої волі самостійного релігійного об'єднання. Проаналізовано специфіку джерел канонічного права відносно джерел світського права та інших релігійних правових систем. Розглянуто матеріальні та формальні види джерел канонічного права, юридичну доктрину та з'ясовано особливості їх систематизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627-30 + Э372.27-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Форостюк О. Д. 
Правове регулювання державно-церковних відносин у радянській Україні в 1917 - 1941 роках (на матеріалі Донецького регіону) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Д. Форостюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Проаналізовано правове регулювання відносин між радянською державою та Православною церквою в 1917 - 1941 рр. на матеріалі Донеччини. Розглянуто законодавство про релігію та визначено особливості його впровадження в регіоні. Розкрито роль партійних і державних органів у розв'язанні жорстокої антирелігійної війни та досліджено причетність більшовицького керівництва до розколу Православної церкви й розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Визначено структуру органів, що формували та здійснювали релігійну політику, функції їх місцевих підрозділів, а також масштаби та наслідки репресивних заходів уряду проти православних християн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36 + Х620.323.2 + Х2(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316711 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Ткаченко В. М. 
Ідеї державотворення Петра Могили / В. М. Ткаченко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2010. - Т. 103. - С. 64-66. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено державницьку та правову думку П. Могили. Сильна державна влада, освічений і вольовий господар - наріжні ідеї П. Могили у роздумах про державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-52 + Э372.27-34-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Лаврик Г. В. 
Теоретичне осмислення духовно-ідеологічного феномену церковно-релігійного життя на етапі становлення радянської теорії держави і права / Г. В. Лаврик // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 24. - С. 82-89. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(2)61:Э + Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


11.
Виноградов Г. М. 
Юридичне та теологічне обгрунтування утворення Давньоруської держави з боку Візантії та Хозарського каганату: семіологічні аспекти / Г. М. Виноградов // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 390-394. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-01 + Х2(4УКР)414 + Э372.27-341.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Жарая С. Б. 
Особливості духовно-ціннісної підготовки фахівців галузі "Державне управління" / С. Б. Жарая, В. А. Малюська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2013. - Вип. 2. - С. 110-113. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах засобами православного підходу та з використанням надбання православної традиції. Акцентовано увагу на підготовці фахівців галузі державного управління та механізмах співпраці держави й Української православної церкви в освітньому просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-117.33 + Х819(4УКР)01 р3:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Бабенко Л. Л. 
Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і православної церкви в Україні (1918 - середина 1950-х рр.) : монографія / Л. Л. Бабенко. - Полтава : АСМІ, 2014. - 553 c. - Бібліогр.: с. 459-547 - укp.

Досліджено ідеологічні та організаційні засади діяльності органів державної безпеки щодо ліквідації інституціональних основ православної церкви у 1918 - середині 1950-х рр. Розглянуто процес вилучення майна православної церкви. Охарактеризовано реалізацію тактики розколів православної церкви і діяльності спецслужб. Вивчено ліквідацію УАПЦ та ескалацію репресій проти духовенства. Проаналізовано взаємодію органів державної безпеки з партійними комітетами та виконавчими органами у справі ліквідації Церкви. Обгрунтовано агентурно-оперативні аспекти чекістської діяльності у процесі підготовки та проведення Львівського церковного собору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-55 + Э372.27-36-021.5 + Э377.109(4УКР)-36-021.5 + Х2(4УКР)6-628.111.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58821 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Бабенко Л. Л. 
Органи державної безпеки у структурі взаємовідносин держави і православної церкви в Радянській Україні (1918 - середина 1950-х рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Л. Л. Бабенко; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2015. - 40 c. - укp.

Комплексно висвітлено діяльність радянських органів держбезпеки як інструменту комуністичної партії в антирелігійній політиці, їх роль і функції на різних етапах боротьби з православною церквою. Проаналізовано ідеологічні засади більшовизму, які з класових позицій обгрунтовують насилля як засіб витіснення релігії з суспільного життя. Встановлено перманентний характер діяльності структурних підрозділів органів держбезпеки, які спеціалізувалися на антирелігійних оперативних технологіях. Висвітлено оперативно-агентурні та репресивні технології ліквідації економічної бази православної церкви, реалізації тактики церковних розколів. Виявлено особливості посилення оперативно-репресивних заходів у боротьбі з національним сегментом релігійного життя та ліквідації УАПЦ. Показано взаємодію органів держбезпеки та партійних і державних органів у реалізації антирелігійної стратегії. Досліджено механізм використання РПЦ як знаряддя в арсеналі засобів органів держбезпеки у процесі ліквідації УГКЦ. Доведено, що активне використання органів держбезпеки свідчить про доктринальний характер силової моделі державно-церковних відносин у радянській Україні та неспроможність атеїстично-пропагандистської альтернативи упродовж 1918 - середини 1950-х pp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6-628.111.421 + Т3(4УКР)6-55 + Э372.27-36-021.5 + Э377.109(4УКР)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Губар К. А. 
Внесок Києво-Могилянської академії та Київської духовної академії у вітчизняну юридичну освіту, науку і практику (1615 - 1920 рр.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. А. Губар; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-прикладні проблеми зародження, становлення та розвитку юридичної науки й освіти в Києво-Могилянській академії та її фактичній наступниці - Київській духовній академії у 1615 - 1920 рр., а також проаналізовано викладені академіями юридичні знання для практичної юридичної діяльності їх випускників. Охарактеризовано методологічну основу дослідження, надано визначення окремих методів і принципів наукового пізнання, які були використані для розкриття теми. Опрацьовано значний масив історіографічного та архівного матеріалу. Досліджено внесок у юридичну освіту, науку і практику Києво-Могилянської академії (1615 - 1817 рр.), враховано припинення її існування у 1817 р. та відновлення у 1819 р. як Київської духовної академії, визначено розвиток юридичної складової в науковій та навчально-виховній сфері останньої до 1920 р. Охарактеризовано наукові здобутки й основні державно-правові погляди професорів і вихованців закладів, практичну юридичну діяльність вихованців академій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. г(4УКР) л3 Києво-Могилянська академія + Х. г(4УКР) л3 Київська духовна академія + Э372.27-677.4 + Ч484(4УКР)711.9 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


16.
Забзалюк Д. Є. 
Особливості впливу доктрини католицизму на державотворчі процеси в Київській Русі та Галицько-Волинській державі / Д. Є. Забзалюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 827. - С. 142-147. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано історичні, політичні та правові засади католицизму в Київській Русі та Галицько-Волинській державі. Досліджено головні особливості державно-політичного розвитку Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Акцентовано на ролі та місці християнства в історичному розвитку Руської держави; проаналізовано взаємозв'язки руських князів і православного духовенства з Римом та європейським католицьким світом у контексті впливу католицизму на становлення та головні етапи формування та розвитку київського та галицько-волинського періодів в історії українського державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-52 + Х2(4УКР)430.1-52 + Э375-4-3 + Э372.27-198.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Яцишин М. 
Світоглядно-правові та релігійні цінності в житті та творчості Данила Братковського / М. Яцишин // Іст.-прав. часоп. - 2019. - № 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено участь та роль українського шляхтича Данила Братковського у суспільному та релігійному житті Волині останньої третини XVII - початку XVIII ст. Констатовано, що Данило Братковський є визначною постаттю в історії України та історії Православної Церкви на Волині другої половини XVII - початку XVIII ст. Як активний і темпераментний, освічений та наділений літературним талантом громадський діяч, він щиро намагався підтримати православ'я в різних сферах своєї діяльності. Данило Братковський типовий представник своєї епохи та суспільного стану з усіма їх суперечностями та вадами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ВОЛ)46 + Э372.270.9(4УКР346)-34 + Т3(4УКР)514-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Омельчук В. В. 
Києво-Печерська лавра в політико-правовій моделі Гетьманату за правління Кирила Розумовського : монографія / В. В. Омельчук. - Київ : Золоті ворота, 2016. - 437, [16] c. - (Світові традиції держ. упр.; [вип. 5]). - Бібліогр.: 421 назв. - укp.

Охарактеризовано взаємини козацької влади та монастиря у 1750 - 1764 рр. Насамперед, це участь Гетьмана в обранні архімандрита, судові процеси Лаври з козацькою старшиною та іншими монастирями. Розглянуто представництво монастиря у цих процесах, зокрема повноваження її повірених, особливості прийняття та оскарження судових рішень. Досліджено особливості розгляду справ, пов'язаних з Києво-Печерською лаврою в адміністративно-судових органах Гетьманату на центральному та місцевому рівнях на широкому тлі політико-правової модернізації тогочасної Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Т3(4УКР)44 + Т3(4УКР)46 + Х2(4УКР)44-52 + Х2(4УКР)46-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805196 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


19.
Колич О. 
Полемічна література: філософсько-правова концепція України : монографія / О. Колич; Нац. ун-т ''Львів. політехніка''. - Львів : Гельветика, 2018. - 176, [1] c. - Бібліогр.: с. 162-[177] - укp.

Розглянуто філософсько-правові концепти в українській полемічній літературі XVІ - XVII ст. З'ясовано їх значення для подальшого державо- і правотворення, а також розвитку філософії права в Україні. Висвітлено наукознавчі проблеми у філософсько-правовій літературі. Приділено увагу інституційним формам філософсько-правових концепцій полемічної літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Ю3(4УКР)43/44 + Э372.27-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828796 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Яцишин М. 
Світоглядно-правові та релігійні цінності в житті та творчості Данила Братковського / М. Яцишин // Іст.-прав. часоп. - 2019. - № 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено участь та роль українського шляхтича Данила Братковського у суспільному та релігійному житті Волині останньої третини XVII - початку XVIII ст. Констатовано, що Данило Братковський є визначною постаттю в історії України та історії Православної Церкви на Волині другої половини XVII - початку XVIII ст. Як активний і темпераментний, освічений та наділений літературним талантом громадський діяч, він щиро намагався підтримати православ'я в різних сферах своєї діяльності. Данило Братковський типовий представник своєї епохи та суспільного стану з усіма їх суперечностями та вадами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ВОЛ)46 + Э372.270.9(4УКР346)-34 + Т3(4УКР)514-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського