Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (51)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (6)Юристам - Електронні колекції (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э372$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Будзилович І.  
Деякі особливості розвитку державності, права і функцій церкви у Київській Русі (аналітичний нарис) / І. Будзилович // Право України. - 1999. - № 1. - С. 126-132, 140. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414 + Э372.24-341.4 + Т3(5)414-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Ластовський В. В. 
Канонічне право: особливості еволюції в Україні в епоху феодалізму / В. В. Ластовський; Черкас. ін-т упр. - Черкаси, 2002. - 25 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Висвітлено проблему еволюції канонічного права в Україні в епоху феодалізму, його особливості, зокрема на території Запорозької Січі, та вплив на регулювання суспільних відносин. Розкрито взаємозв'язок із державно-правовим розвитком українського середньовічного суспільства. Розглянуто питання правового положення духовенства в Гетьманщині за Кодексом 1743 р.

Освещена проблема эволюции канонического права в Украине в эпоху феодализма, его особенности, в частности на Запорожской Сечи, и влияние на регулирование общественных отношений. Раскрыта взаимосвязь с государственно-правовым развитием украинского средневекового общества. Рассмотрены вопросы правового положения духовенства в Гетьманщине за Кодексом 1743 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)4-627 + Э372.27-346.3-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р94979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Гнатенко Е. А. 
Философский проект правового государства в культуре предреволюционной России / Е. А. Гнатенко; МВД Украины. Луган. акад. внутр. дел им. 10-летия независимости Украины. - Луганск : РИО ЛАВД, 2003. - 288 c. - Библиогр.: с. 264-287 - рус.

Исследован вопрос о специфике философского подхода к изучению проблем отношений правового государства и Церкви в рамках идеалистического направления русской философии конца ХІХ - начала ХХ века. Раскрыто понятие философского проекта правового государства. Проанализированы влияние кантовского априозма на формирование философского проекта правового государства и рецепция этого проекта в интеллектуальной культуре предреволюционной России.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)5/6 + Х001.012 + Э372-352-021.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Держава і церква: уроки минулого і проблеми сьогодення : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 27 листоп. 2003 р., м. Ужгород. Спец. вип. / ред.: М. М. Палінчак; Ужгород. нац. ун-т, Ін-т держ. упр. та регіон. розв., Закарпат. обл. орг. укр. асоц. релігієзнавців. - Ужгород, 2003. - 224 с. - (Регіон. студії). - укp.

Проаналізовано релігійну ситуацію на Закарпатті та висвітлено перспективи її розвитку, соціально-значущу діяльність релігійних організацій Закарпатської реформаторської церкви у контексті державно-церковних відносин. Описано моделі релігійно-суспільного розвитку і державно-церковних відносин у процесі трансформацій посткомуністичних країн. Розглянуто релігійну освіту та християнське виховання як важливу складову побудови високодуховного суспільства. Охарактеризовано діяльність неурядових організацій національних меншин у сфері захисту їх прав в Україні. Описано особливості регіональної ментальності в Україні наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.

Проанализирована религиозная ситуация на Закарпатье и освещены перспективы ее развития, социально-значимая деятельность религиозных организаций Закарпатской реформаторской церкви в контексте государственно-церковных отношений. Описаны модели религиозно-общественного развития и государственно-церковных отношений в процессе трансформаций посткоммунистических стран. Рассмотрены религиозное образование и христианское воспитание как важная составная построения высокодуховного общества. Охарактеризована деятельность неправительственных организаций национальных меньшинств в сфере защиты их прав в Украине. Описаны особенности региональной ментальности в Украине в конце ХХ - начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.9(4Укр)-115 + Х819(4Укр)136

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72478/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


5.
Малишко В. М. 
Розвиток і становлення права людини на свободу світогляду і віросповідання на території України / В. М. Малишко // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2004. - Вип. 15. - С. 446-454. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)332 + Э372.27-211.500

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Романова О.  
"Зубоежа" з Уставу Володимира Святого - хто це? / О. Романова // Київ. старовина. - 2006. - № 3. - С. 3-39. - Библиогр.: с. 30-33 - укp.

Розкрито значення поняття зубоежа, яке зустрічається в Уставі святого Володимира церковним судам: злочину-гріха, який зникає з інших пам'яток духовного і світського характеру, в той час як інші гріхи людей, перелічені в Уставі святого Володимира, так чи інакше присутні в усіх подальших юридичних кодексах. Зазначено, що зубоежа - це одна з форм магічної практики типу виливання водою чи спалювання хвороби, яка дожила і до наших днів.

Раскрыто значение понятия зубоежа, которое встречается в Уставе святого Владимира церковным судам: преступления-греха, которое исчезает из других памяток духовного и светского характера, в то время как другие грехи людей, перечисленные в Уставе Владимира, так или иначе присутствуют во всех дальнейших юридических кодексах. Указано, что зубоежа - это одна из форм магической практики типа выливания водой или сжигания болезни, которая дожила и до наших дней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-3 + Э372-503.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Київська Академія. Вип. 4 / ред.: В. С. Брюховецький; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". - К., 2007. - 213 с. - укp.

Проаналізовано юридично-правовий статус Київського братства в контексті історії братського руху, шкільництва та церковних інституцій в Україні на початку XVII ст. Розглянуто питання "просвітництва" Т.Прокоповича та Г.Сковороди. Розкрито витоки і природу практичної філософії, висвітлено проблеми філософії освіти.

Проанализирован юридическо-правовой статус Киевского братства в контексте истории братского движения, школьного дела и церковных институций в Украине в начале XVII ст. Рассмотрены вопросы "просветительства" Т.Прокоповича и Г.Сковороды. Раскрыты истоки и природа практической философии, освещены проблемы философии образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-6 + Х2(4УКР)4-512 + Ч33(4УКР)461

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


8.
Андрухів І. О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40 - 80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз : Моногр. / І. О. Андрухів; Прикарпат. юрид. ін-т Львів. держ. ун-ту внутр. справ України. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2006. - 431 c. - укp.

Висвітлено релігійну та суспільно-політичну ситуацію на Прикарпатті в 1939 - 1944 рр. Розкрито сутність радянського антирелігійного законодавства. Досліджено вплив установлення радянської влади в регіоні на конфесійне життя. Розглянуто політичні засади мотивів ліквідації УГКЦ й охарактеризовано релігійну ситуацію на Прикарпатті напередодні Львівського собору. Показано реакцію збройного підпілля ОУН - УПА на ліквідацію УГКЦ та його вплив на духівництво та віруючих щодо переходу в православну віру. Простежено особливості боротьби місцевих органів влади та силових структур з "залишками уніатства" у 1946 - 1959 рр. Проаналізовано наслідки науково-атеїстичної пропаганди у 1960-х рр. Показано зміни у ставленні влади до релігії та конфесійних об'єднань за умов сталінського тоталітарного режиму, "хрущовської відлиги", період "побудови розвинутого соціалізму" та "перебудови". Здійснено порівняльний аналіз впливів релігії і традицій на свідомість громадянства Прикарпаття у період суцільної атеїзації.

Освещена религиозная и общественно-политическая ситуация в Прикарпатье в 1939 - 1944 гг. Раскрыта сущность советского антирелигиозного законодательства. Исследовано влияние процесса установления советской власти в регионе на деятельность конфессий. Рассмотрена политическая база мотивов ликвидации УГКЦ и охарактеризована религиозная ситуация в Прикарпатье накануне Львовского собора. Показана реакция вооруженного подполья ОУН - УПА на ликвидацию УГКЦ, рассмотрено его влияние на духовенство и верующих относительно установления православной веры. Проанализированы особенности борьбы местных органов власти и силовых структур с "остатками униатства" в 1946 - 1959 гг. Рассмотрены последствия научно-атеистической пропаганды в 1960-х гг. Показаны изменения отношения власти к религии и конфессионным объединениям в условиях сталинского тоталитарного режима, "хрущовской оттепели", период "построения развитого социализма" и "перестройки". Проведен сравнительный анализ влияния религии и традиций на сознание общественности Прикарпатья в период тотальной атеизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)6-55 + Ф61(2)503.1 + Э372.270.9(4УКР33)-3 + Х2(4УКР333)6-51 + Х620.323.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


9.
Іщук Н. В. 
Правова держава та держава правди: конфлікт цінностей? / Н. В. Іщук // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2008. - № 2. - С. 35-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано перспективу православної легітимації правової держави в контексті найвагоміших ціннісних домінант православної соціальної традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-115 + Х001.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


10.
Федоренко Т. М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. М. Федоренко; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - середини ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію зі світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Бальжик І. А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад" : автореф. дис... канд. юрид. наук / І. А. Бальжик; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Місевич С. В. 
Джерела канонічного права (теоретико-правовий аналіз) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Місевич; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2005. - 19 c. - укp.

Визначено теоретико-правову специфіку джерел канонічного права східної християнської церкви як однієї з релігійних правових систем. Обгрунтовано зміст поняття джерел канонічного права як зовнішніх форм закріплення нормотворчої волі самостійного релігійного об'єднання. Проаналізовано специфіку джерел канонічного права відносно джерел світського права та інших релігійних правових систем. Розглянуто матеріальні та формальні види джерел канонічного права, юридичну доктрину та з'ясовано особливості їх систематизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627-30 + Э372.27-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Форостюк О. Д. 
Правове регулювання державно-церковних відносин у радянській Україні в 1917 - 1941 роках (на матеріалі Донецького регіону) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Д. Форостюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Проаналізовано правове регулювання відносин між радянською державою та Православною церквою в 1917 - 1941 рр. на матеріалі Донеччини. Розглянуто законодавство про релігію та визначено особливості його впровадження в регіоні. Розкрито роль партійних і державних органів у розв'язанні жорстокої антирелігійної війни та досліджено причетність більшовицького керівництва до розколу Православної церкви й розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Визначено структуру органів, що формували та здійснювали релігійну політику, функції їх місцевих підрозділів, а також масштаби та наслідки репресивних заходів уряду проти православних християн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36 + Х620.323.2 + Х2(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316711 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Піддубна В. Ф. 
Релігійні організації як суб'єкти цивільних правовідносин : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. Ф. Піддубна; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Розкрито суть релігійних організацій як учасників цивільного обороту. Досліджено проблему стосовно ознак, за якими повинно охарактеризовуватися соціальне утворення, щоб визнаватися релігійною організацією, щодо правових моделей запровадження для участі цих організацій у цивільних відносинах, а також організаційно-правової форми юридичних осіб, за якої вони можуть створюватися. Досліджено процес виникнення цих організацій, цивільно-правову природу статуту як локального акта, а також суть релігійної організації як юридичної особи. Розкрито зміст спеціальної правоздатності релігійних організацій, а саме: майнові та немайнові права, які його визначають (право на найменування, право на здійснення культової та позакультової та підприємницької діяльності). Визначено різновиди релігійних організацій та проведено розмежування релігійних і громадських організацій. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання правового становища релігійних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5:э + Э372.09(4УКР)-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361912 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Петрик В. М. 
Шляхи та механізми вдосконалення державно-церковних відносин в Україні (на прикладі новітніх релігійних об'єднань) : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Петрик; Донец. держ. акад. упр. - Донецьк, 2004. - 23 c. - укp.

Узагальнено світовий досвід державно-церковних відносин щодо виявлення, запобігання та припинення протиправної діяльності представників неокультів, а також провадження протекціоністської політики щодо традиційних церков як носіїв національної культури. Досліджено державно-церковні відносини у нашій державі та визначено духовно-релігійну складову національної безпеки України. З'ясовано ступінь загрози від протиправних діянь представників неокультів, що становлять небезпеку для держави, суспільства та окремих громадян. Надано науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою оптимізації системи державно-церковних відносин у нашій країні з урахуванням світового досвіду. Розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо професійної діяльності державних службовців у процесі взаємодії з представниками новітніх релігійних організацій. Проаналізовано характерні ознаки неокультів та розроблено нову класифікацію цих об'єднань. Феномен культів досліджено з використанням напрацювань різних галузей знань: державного управління, релігіє- та правознавства, політології та психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136 + Э372.24-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330423 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Голдакова К. А. 
Правове та соціальне положення православного духівництва в Російській імперії у XIX ст. в контексті правових відносин державної влади з церквою : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. А. Голдакова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено правове становище православного парафіяльного духовенства, яке володіло певними правами та повноваженнями. Вивчено формування нормативно-правової бази імперії, яка регламентувала взаємини парафіяльного духовенства, держави та світських громадян, їх генезис на територіях, розташованих у давній час у межах України. Уперше запропоновано характеристику порядків, методів, ролі та засобів забезпечення кількісного складу повітів Київської митрополії у XIX ст. на підставі виданих загальноімперських законів. Узагальнено конкретно-історичний досвід поведінки та діяльності самодержав'я щодо централізації та бюрократизації церковного апарату та послаблення Київськими владиками інституту протопопій, які виступали представниками соціальних прав духівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-63 + Х2(4РОС)52-512

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Таранець С.В. 
Правове становище старообрядців у Росії наприкінці XVII - на початку XX ст. / С.В. Таранець // Укр. іст. журн. - 2012. - № 3. - С. 78-88. - укp.

Розглянуто основні етапи правового становища старообрядців у Росії. Встановлено, що наприкінці XVII ст. відкрита пропаганда старої віри в державі перебувала під забороною, певна лібералізація наступила за часів Катерини II, проте з приходом до влади Миколи І лояльне ставлення до старообрядців закінчилося. Репресивну політику уряду стосовно послідовників старої віри було дещо призупинено за Олександра II й лише в 1905 р. старовіри одержали віросповідні свободи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.241 + Х2(4РОС)4/5-512:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


18.
Ткаченко В. М. 
Ідеї державотворення Петра Могили / В. М. Ткаченко // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2010. - Т. 103. - С. 64-66. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено державницьку та правову думку П. Могили. Сильна державна влада, освічений і вольовий господар - наріжні ідеї П. Могили у роздумах про державу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-52 + Э372.27-34-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Совенко Б. В. 
Православне канонічне право в Україні: зародження, розвиток та перспективи : монографія / Б. В. Совенко. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2012. - 247 c. - Бібліогр.: с. 223-247 - укp.

Досліджено основні етапи та особливості розвитку православного канонічного права (ПКП) в різні історичні періоди української державності. Проаналізовано вплив ПКП на формування національної правової системи, на процеси правотворчості та правозастосування. Доведено, що за сучасних умов розвитку юридичної науки та освіти ПКП є перспективною галуззю правових знань, яка дозволяє дослідити коріння національної правової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627:Х8(4УКР) в3 + Э372.09(4УКР)-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


20.
Левчук М. В. 
Сутність церковного суду в Київській Русі / М. В. Левчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 102-108. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-625 + Х2(4УКР)414-629.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського