Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (46)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4ПОЛ)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Мажец Д. К. 
Опіка над дітьми в добу суспільних змін / Д. К. Мажец. - Івано-Франківськ : Плай, 2001. - 226 c. - Бібліогр.: с. 213-223. - укp.

Проаналізовано стан інституту опіки дитини у сучасній Польщі. Розглянуто права дитини у польській правовій системі. Доведено необхідність інтегрування виховних дій різноманітних закладів у розв'язанні виховних проблем у локальному середовищі. Визначено вплив особистості вчителя на суб'єктне трактування учня. Детально проаналізовано діяльність позаурядових організацій у розбудові виховного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + С5*644.123 + Х839(4ПОЛ)011.211.1 + Ч312(4ПОЛ) + Ч491.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бадора С.  
Теорія і практика опікунства в Польщі / С. Бадора. - Івано-Франківськ, 2000. - 252 c. - Бібліогр.: 502 назв. - укp.

Висвітлено процес становлення та сучасний стан опікунства у Польщі, на підставі детального аналізу сформульовано пропозиції щодо поліпшення даної роботи за умов трансформації суспільного устрою. Розглянуто специфічні поняттєво-інтерпретаційні категорії укладу сімейної та інституційної заступницької опіки. Наведено класифікацію форм зазначеної опіки у Польщі на підставі чинних нормативних актів. Проаналізовано педагогічну ефективність існуючих форм опіки, які мають задовольняти потреби дитини та сприяти досягненню виховних цілей. Охарактеризовано провідні тенденції розвитку заступницької опіки на різних етапах суспільного розвитку. Науково обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови оптимального функціонування заступницького опікунського середовища. Розроблено практичні рекомендації щодо реформування системи заступницької опіки та підвищення її педагогічної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.121 + С5*644.123 + Х839(4ПОЛ)011.211.1 + Ч312(4ПОЛ) + Ч491.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Комзюк Л.  
Порівняльний аналіз правового статусу патентних відомств Польщі та України / Л. Комзюк // Право України. - 2002. - № 6. - С. 93-98. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)340.6 + Х839(4Пол)340.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Запорожець І.  
Правовий статус патентного відомства: українські реалії у контексті зарубіжного досвіду / І. Запорожець, А. Комзюк, Л. Комзюк // Право України. - 2006. - № 9. - С. 66-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34 + Х839(4ПОЛ)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Яценко І. С. 
Корпоративне право Республіки Польща (основні положення) : наук.-практ. посіб. / І. С. Яценко. - К. : Юрінком Інтер, 2008. - 232 c. - Бібліогр.: с. 226-228. - укp.

Охарактеризовано систему корпоративного права Республіки Польща. Розглянуто джерела польського законодавства в галузі корпоративних правовідносин, види торговельних товариств, врегульованих цим законодавством, основні аспекти їх створення, функціонування та припинення. Зазначено, що існуюча в Польщі система торговельних товариств базується на Кодексі торговельних товариств, який набув чинності у 2001 р. і є одним з прикладів імплементації норм ЄС до національного законодавства. Увагу приділено теоретичним і практичним питанням функціонування корпоративних правоввідносин у Польщі.

Охарактеризована система корпоративного права Республики Польша. Рассмотрены источники польского законодательства в сфере корпоративных правоотношений, виды торговых товариществ, урегулированных этим законодательством, основные аспекты их создания, функционирования и прекращения. Отмечено, что существующая в Польше система торговых товариществ базируется на Кодексе торговых товариществ, вступившем в действие в 2001 г. и являющемся одним из примеров имплементации норм ЕС к национальному законодательству. Уделено внимание теоретическим и практическим вопросам функционирования корпоративных правоотношений в Польше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)014.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708458 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Каспшик П.  
Сепарація подружжя в польському праві. Аналіз положень, спроба оцінки функціонування / П. Каспшик // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. юрид. - 2006. - Вип. 43. - С. 180-191. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено існуючий правовий стан інституту сепарації, який запроваджено до польського сімейного права.


Ключ. слова: сепарація, подружжя, польське сімейне право
Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Германова О. Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. Г. Германова; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 17 c. - укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських матеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342691 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Радишевська О. Р. 
Податкові системи України та Польщі: порівняльно-правовий аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. Р. Радишевська; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2010. - 18 c. - укp.

Досліджено податкові системи України та Польщі в порівняльно-правовому аспекті, що базується на аналізі історичних передумов виникнення та перспектив розвитку чинного вітчизняного й іноземного податкового законодавства, а також наукових праць теоретиків в галузі фінансового права обох держав. Проведено порівняння доктринальних і формальних підходів до розкритгя юридичної природи податку, його ознак, елементів правового механізму, функцій, класифікації, а також податкової системи, її змісту, структури, принципів побудови, особливостей податкового тиску в Україні та РП. Здійснено порівняльно-правовий аналіз окремих видів непрямих і прямих податків, що є обов'язковими до сплати в Україні та Польщі. Виокремлено недоліки національної податкової системи та запропоновано ряд науково обгрунтованих практичних рекомендацій для шляхів їх усунення відповідно до вимог ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)2 + Х839(4ПОЛ)2 + Х999.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376975 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Бірюков В. І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект) : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В. І. Бірюков; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368544 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Gawron K.  
Balance sheet evaluation of assets in relation to evaluation of the bancrupt enterprise estate / K. Gawron // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 721. - С. 8-13. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто проблеми оцінки активів підприємства, охопленого процесом банкрутства в Польщі, згідно з положеннями балансного закону, закону про банкрутство та рекомендаціями міжнародних стандартів рахунку. Вказано на відмінності в правових підходах, які можуть вплинути на достовірність та об'єктивність оцінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)290-571 + Х839(4ПОЛ)092

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Tylec G. 
Remuneration for use of the work in the Polish copyright law / G. Tylec // Теорія і практика упр. соц. системами: філос., психологія, педагогіка, соціол.. - 2008. - № 4. - С. 109-114. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

It is examined the Polish legislator has achived much in area of copyright. As a result of introduced measures infringement of creators' and producers' of intellectual works interests has been considerably limited. Still a num,er of issues need to be dealt with and reconsidered, provisions on royalties, among them.

Проанализирована практика вознаграждения в авторском праве Польши. Рассмотрены прямые и косвенные формы вознаграждения. Показано, что новое законодательство существенно ограничило нарушения в области интеллектуальной собственности, усилив защиту авторских прав. Отмечена необходимость дальнейшего совершенствования законодательства в части выплаты авторских гонораров.

Проаналізовано практику винагороди в авторському праві Польщі. Розглянуто прямі та непрямі форми винагороди. Показано, що нове законодавство істотно обмежило порушення у сфері інтелектуальної власності, підсиливши захист авторських прав. Відзначено необхідність подальшого вдосконалення законодавства в частині виплати авторських гонорарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Wolowiec T. 
Instruments of stimulating entrepreneurship by local government units (case of Podkarpackie province communes) / T. Wolowiec // Актуал. проблеми економіки. - 2012. - № 12. - С. 311-321. - Бібліогр.: с. 321 - англ.

Исследованы инструменты поддержки предпринимательства в общинах Подкарпатской области Польши. Основной предмет исследования формулируется так: влияют ли инструменты поддержки предпринимательства, используемые органами самоуправления, на развитие экономических инициатив в рассматриваемом регионе? Анализ проведен в двух сферах. В первой исследовано текущее состояние, качество и направление действий, предпринятых местными руководящими органами для поддержки экономических инициатив, а также их результаты. Во второй - предпринята попытка найти решения для развития предприятий и инструменты стимулирования их деятельности. Подробно рассмотрены вопросы наиболее часто используемых и эффективных форм поддержки, причины их выбора, разработки стратегий развития и инвестиций для улучшения условий ведения бизнеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)291.9 + Х839(4ПОЛ)901.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Савич С. С. 
Цивільно-правова охорона комерційних позначень за законодавством України та Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. С. Савич; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний порівняльно-правовий аналіз цивільно-правової охорони комерційних позначень в Україні та Польщі. Охарактеризовано нормативні акти України та Польщі у сфері охорони комерційних позначень, акти вторинного права ЄС. Наведено судову й адміністративну практику порівнюваних країн, практику Суду Справедливості ЄС. На польському прикладі проаналізовано окремі передумови охороноздатності торговельної марки, не втілені у вітчизняному законодавстві, але необхідні для гармонізації з правом ЄС, правовий статус суб єктів, особливості захисту. Проаналізовано охорону географічних зазначень у Польщі після її приєднання до ЄС. Проаналізовано поняття комерційного найменування (фірми) в Україні та Польщі. Наведено низку пропозицій до чинного законодавства України: Цивільного кодексу України, Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", Закону України "Про охорону прав на зазначення походження товарів", Закону України "Про захист прав споживачів" та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4ПОЛ)39 + Х999.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401642 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Zrobek-Rozanska A. 
Local authorities' activities aiming at attracting private investments: effects, barriers and opportunities / A. Zrobek-Rozanska, M. Trojanek, S. Zrobek // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 6. - С. 277-283. - Бібліогр.: 282 назв. - англ.

Проанализированы факторы, определяющие и оценивающие влияние деятельности местных властей по привлечению частных инвестиций. Польские гмины (территориальные единицы) в исследовании разделены на городские, полугородские и сельские. При анализе данных использованы методы сравнительного анализа и агломеративной кластеризации. Оценено влияние усилий местных властей по привлечению инвестиций, описаны барьеры в данной деятельности и внесены предложения по повышению эффективности местного самоуправления в этой сфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ПОЛ)0-56 + Х839(4ПОЛ)921.25 + Х819(4ПОЛ)011.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Dukhnevych I. 
Nadzor nad dzialalnoscia SKOK w swietle nowej ustawy o spoldzielczych kasach oszczednosciowo-kredytowych = Контроль за діяльністю кредитних спілок в світлі нового закону про кооперативні ощадно-кредитні спілки / I. Dukhnevych, A. Dukhnevych // Іст.-прав. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 93-96. - Бібліогр.: 7 назв. - пол.

Розмежовано поняття і ознаки кредитних спілок та банків за законодавством Польщі. Банки як комерційні організації переслідують мету максимізації прибутку для власників депозитних вкладів. Кооперативні ощадно-кредитні спілки розглядаються як некомерційні неприбуткові організації і їх діяльність зводиться до забезпечення доступу до більш дешевих кредитів і позик для людей, які не можуть одержати їх в банках через високу вартість банківських продуктів. Виявлено найбільш важливі зміни, які вносить новий закон про кооперативні ощадно-кредитні спілки в сфері контролю за діяльністю кредитних спілок. Новий закон безпосередньо зачіпає, головним чином, кредитні спілки, але через їх зростаюче системне значення на польському ринку, зміни торкнуться всіх учасників національного фінансового сектора. Новий закон також принципово змінив спосіб функціонування банків. Введений в новому законі державний контроль за діяльністю кредитних спілок є неефективним. Автори підтримали думку про те, що корпоративна модель контролю, яка діяла раніше, на практиці працювала добре, і, отже, повинна бути відновлена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)071.2:Х839.212.301 + Х839(4ПОЛ)921.230.1-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Kmiecik Z. R. 
A mental illness and mental retardation as marriage impediments in Polish family law = Психічна хвороба і розумова відсталість як перешкоди до укладення шлюбу в польському сімейному праві / Z. R. Kmiecik // Іст.-прав. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 125-132. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

В світлі польського сімейного права проаналізовано питання можливості вступу в шлюб і його збереження в разі психічної хвороби або розумової відсталості одного з подружжя. Обговорено умови вступу в шлюб, передбачені для психічно хворих та розумово відсталих осіб, а також розмежовано терміни "психічна хвороба" і "розумова відсталість". Представлено аргументи як критиків чинних положень (як таких, що дискримінують психічно хворих та розумово відсталих), так і їх прихильників, а також позицію автора статті. Виокремлено ситуації, коли психічна хвороба одного з подружжя може бути основою оголошення шлюбу недійсним. а також коли ми маємо справу з валідацією (процедурою підтвердження дійсності) такого шлюбу, яка виключає можливість його анулювання. Також увагу приділено двом іншим питанням, важливим з точки зору дійсності шлюбу: виникненню психічної хвороби після укладення шлюбу і одужанню після психічної хвороби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Paweska M. 
Transport law and the certification process in Poland and European Union = Транспортне право та сертифікаційний процес у Польщі та Европейському Союзі / M. Paweska, D. Bugayko, M. Grigorak, R. Mendrun // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - 57, № 4. - С. 151-154. - Бібліогр.: 153 назв. - англ.

Показано, що транспортне законодавство у Польщі визначається як набір правил, що регулюють не тільки транспортні питання, але і набір стандартів, що регулюють організацію транспорту. Наведено коротку характеристику логістичних законів і нормативних актів в Польщі та Європейському Союзі, а також промислових стандартів, які доповнюють формальні закони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)211.9 + Х839(4)211.9 + Х819(4ПОЛ)175 + Х819(4)175 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Sura R. 
Polish banking system after the World War II (Pt. I) = Польська банківська система після Другої світової війни (ч. 1) / R. Sura // Іст.-прав. часоп.. - 2015. - № 2. - С. 163-169. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Банківська модель і банківське право Польщі були предметом глибоких змін після Другої світової війни і спрямовані на "ідеологізацію" у цих областях. За спостереженням автора усі позитивні тенденції, започатковані до 1939 р., були скасовані і процес пішов у негативний бік. Розпочався процес перейменування і націоналізації банків, передбачалась повна підпорядкованість державі і партійному апарату. Створено нові банківські установи, наприклад, Національний банк Польщі, діяли і довоєні установи, зокрема, Банк господарства крайового. Принципове значення відігравало правове регулювання Розділу Сьомого "Особливі права банків" Указу Національного банку Польщі від 15 січня 1945 р., що створювало цілком нові умови функціонування банківської системи у Польщі. З тієї пори Національний банк Польщі був звільнений від усіх державних і місцевих податків, а також від усіх державних мит. Усі банківські правочини був звільнені від гербових зборів, банківські документи та витяги із них, завірені банком, мали доказове значення як офіційні документи. З іншого боку, що особливо важливо, банківські документи, що підтверджували зобов'язання, були достатньою підставою для їх примусового виконання, оскільки мали таке ж значення і юридичну силу, як виконавчі листи. Місцеві суди визнавали і застосовували у своїй практиці банківськідокументи, що підтверджували зобов'язання, відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)63-622.4 + Х839(4ПОЛ)921.230.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Sura R. 
Polish banking system after the World War II (Pt. II) = Польська банківська система після Другої світової війни (ч. II) / R. Sura // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 199-204. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

У повоєнний час польський Національний банк, який був ефективним інструментом в руках правлячої комуністичної партії, займав привілейоване становище порівняно із іншими державними банками. У комуністичні часи привілейоване становище банків, установ, націоналізованих державою і повністю їй підпорядкованих як частини державного апарату, було зрозуміле з точки зору панівної тоді філософії права і принципів правлячої партії. На тлі політичних реформ після 1989 року баланс у банківській системі не був відновлений, що оціненюється нами негативно. Таке збереження привілеїв Польського національного банку в демократичній державі після 1989 року було цілком незрозумілим, адже принцип рівності перед законом був проголошений як один з основоположних. Підтримка з боку держави Польського національного банку у такій мірі після 1989 року є безпрецедентним явищем у Європейському Союзі. Таке неконкурентне становище пояснюється впливом сильного банківського лоббі на законодавчу діяльність у Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)921.23-1 + У03(4ПОЛ)630.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Корпоративне право Польщі та України : [монографія] / В. А. Васильєва, В. В. Васильєва, А. В. Зеліско, І. Р. Калаур, О. Р. Ковалишин; ред.: В. А. Васильєва. - Івано-Франківськ : ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника", 2016. - 377 c. - (Порівн. корпорат. право). - укp.

Розглянуто організаційно-правові засади здійснення підприємницької діяльності в Україні та Польщі. Обгрунтовано спеціальні принципи інвестування та започаткування підприємницької діяльності. Описано систему реєстрації суб'єктів підприємництва. Вивчено загальні положення права товариств. Охарактеризовано види товариств. Приділено увагу трансформації, реорганізації та неспроможності (банкрутству) торговельних товариств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ПОЛ)901.40 + Х839(4УКР)901.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського