Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1037)Юристам - Наукова електронна бібліотека (40)Юристам - Реферативна інформація (609)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х93$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Абу Салех Мухамед 
Міжнародно-правове регулювання статусу трудящих-мігрантів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Абу Салех Мухамед ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено правовим проблемам міжнародно-правового захисту прав трудящих-мігрантів і членів їх сімей. Розглянуто теоретичні і практичні аспекти цих проблем. Викладено авторську концепцію і підходи до вирішення цих проблем на універсальному, регіональному і національному рівнях. Пропонуються рекомендації щодо вдосконалення універсального і національного законодавства в галузі захисту прав трудової міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937
Рубрики:

2.
Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август 
Патентно-ліцензійні угоди в англійському, французькому та італійському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню патентно-ліцензійних договорів в англійському, французькому та італійському праві. Для дослідження були обрані три різні національні системи права - Сполученого Королівства Великобританії, Франції та Італії. Основну увагу приділено розгляду у порівняльному порядку загальних і відмітних рис патентно-ліцензійного законодавства, оцінці сучасного стану і визначенню перспектив його розвитку. Результатом дослідження є проект моделі закону про ліцензійні договори, що об'єднує важливі елементи досліджуваних національних правових систем. На підставі цього синтезу з'являється можливість його прийняття більшістю країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.41 + Х839(4ВЕЛ)34
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Семерак О.С. 
Цивільно-правові аспекти регулювання та взаємного захисту іноземних інвестицій на практиці України, Угорщини, Польщі та Словаччини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Семерак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проводиться порівняльно-правовий аналіз правового режиму іноземних інвестицій за законодавством України, Угорщини, Польщі та Словаччини. Досліджуються цивільно-правові аспекти регулювання іноземних інвестицій та проблеми взаємного захисту майнових прав інвесторів. Аналізуються система допуску іноземних інвестицій, правовий статус іноземних інвесторів, правовий режим іноземних інвестицій, особливості правового регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах. Розкриваються види та форми здійснення іноземних інвестицій, правовий статус підприємств з іноземними інвестиціями, дочірніх підприємств, специфіка спільної інвестиційної діяльності на підставі договорів (контактів). Розглядаються такі неакціонерні форми залучення іноземного капіталу, як лізинг, франчайзинг, консалтинг, концесійні договори та угоди про розподіл продукції. Досліджуються зміст цивільно-правових гарантій і способи захисту іноземних інвестицій та майнових прав іноземних інвесторів. Визначаються основні правові категорії у цій сфері - іноземні інвестиції, суб'єкти і об'єкти інвестиційної діяльності, інвестиційні спори. Аналізується зміст двосторонніх міждержавних Угод України про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій. Обгрунтовуються пропозиції і рекомендації по вдосконаленню чинного законодавства про іноземні інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 + Х839(45)212.306 + Х932.211.13
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Васильєва В.А. 
Правове регулювання відносин за договором консигнації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.А. Васильєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу договору, з'ясовано його правову сутність та місце у системі договорів. Проаналізовано основні елементи договору, права та обов'язки сторін за даної договірної конструкції, відповідальності контрагентів у разі невиконання умов договору, а також сформульовано істотні умови договору консигнації. Розглянуто особливості даної договірної конструкції. Запропоновано конкретні наукові рекомендації та пропозиції щодо законодавчого врегулювання відносин за договором консигнації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.816 + Х932.211.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Фединяк Л.С. 
Право іноземців на звернення до суду в Україні (цивільно-процесуальні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.С. Фединяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних досліджень, законодавства України та інших держав, норм міжнародних угод, а також матеріалів судової практики з'ясовано зміст поняття "право іноземця на звернення до суду в Україні". Визначено передумови виникнення права особи на звернення до суду в нашій державі та розглянуто особливості даних передумов у разі звернення до суду України іноземних громадян. Досліджено особливості процесуального порядку реалізації іноземними громадянами права на звернення до суду в Україні, зокрема, їх процесуальну дієздатність, дотримання правил про підсудність спору, процесуальну форму звернення до суду, оплату державного мита, наявність повноважень на звернення до суду та ведення справи в інтересах іноземців. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства України стосовно передумов права іноземних громадян на звернення до суду в Україні та порядку його реалізації. Обгрунтовано необхідність приєднання нашої держави до деяких міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4УКР) + Х939.11
Шифр НБУВ: РА310205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Полатай В.Ю. 
Правове регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.Ю. Полатай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено економіко-правову природу господарсько-правових відносин, що є за своєю суттю інвестиційними. Подано визначення основних понять. Інвестиційну діяльність розглянуто як господарсько-правову, комплексну діяльність, яка включає елементи різних правовідносин, а також різні елементи правового регулювання. Визначено об'єктивний склад і висвітлено питання взаємодії суб'єктів і необхідних умов для здійснення даної діяльності. Обгрунтовано галузеву належність зазначеної діяльності. Проаналізовано форми здійснення інвестиційної діяльності. Значну увагу приділено необхідності внесення змін та доповнень до чинного законодавства України, а також прийняття Господарського (Комерційного) кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х932.212.2
Шифр НБУВ: РА310107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Літінас І. 
Правове регулювання відносин України та ЄС у сфері здійснення інвестицій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / І. Літінас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто становлення та розвиток правового механізму співпраці України та Європейського Союзу (ЄС) у сфері інвестиційної діяльності. Досліджено його юридичну природу та визначено основні напрямки удосконалення у світлі еволюційних положень Угоди про партнерство та співробітництво. З'ясовано способи регулювання інвестиційною діяльністю у відносинах між Україною та ЄС. Охарактеризовано основні елементи механізму міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності між Україною та ЄС. Проаналізовано особливості міжнародного договірного механізму. Особливу увагу приділено характеру та структурі інвестиційного механізму співробітництва між Україною та ЄС у галузі інвестиційної діяльності. Висвітлено форми та способи зближення національного законодавства України у галузі інвестиційної діяльності з правом ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2(4УКР) + Х915.232.5-94(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310102 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Григоров О.М. 
Концесійні угоди: правова природа та особливості правового регулювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Григоров ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 26 с. — укp.

Досліджено правову природу сучасних концесійних угод. Проаналізовано особливості сучасного та перспективного правового регулювання інвестиційних правовідносин між державою-реципієнтом та іноземним інвестором у рамках концесійної угоди. Надано сучасне трактування поняття концесійної угоди, правового статусу її об'єктів і суб'єктів, розкрито структурні та класифікуючі особливості цього різновиду інвестиційних угод. Відповідну увагу приділено аналізу механізму концесійних угод у міжнародно-договірній практиці України на двосторонньому, регіональному та універсальному рівнях. Висвітлено особливості механізму "суброгації" в сучасних інвестиційних правовідносинах. Розкрито суттєві елементи "квазіміжнародного" характеру концесійних угод за участю держави-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х932.211.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Порфір'єва О.К. 
Уніфікація правового регулювання умов зовнішньоекономічних контрактів у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Порфір'єва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції та проблеми уніфікації у сфері правового регулювання зовнішньоекономічних контрактів у міжнародному приватному праві. Визначено поняття уніфікації та його правову характеристику, запропоновано класифікацію форм уніфікації. Проаналізовано основні напрямки здійснення уніфікації. Розглянуто проблему інституту автономії волі сторін зовнішньоекономічного контракту. Досліджено питання встановлення національності юридичних осіб у міжнародних уніфікованих актах. Певну увагу приділено специфіці використання електронної форми контрактів. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення чинного законодавства України щодо регулювання зовнішньоекономічних контрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12
Шифр НБУВ: РА309374 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

10.
Кисіль В.І. 
Механізми колізійного регулювання в сучасному міжнародному приватному праві: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Кисіль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Узагальнено питання розвитку законодавчих механізмів і доктринальних принципів вирішення колізій у міжнародному приватному праві (МПрП) в історичному плані та на сучасному етапі. Реалізовано мету узагальнення та теоретичного обгрунтування тенденцій формулювання колізійних форм та основних інститутів МПрП у законодавчих актах майже 30 держав. Проаналізовано нормативні засоби розв'язання класичних колізійних проблем (колізії законів різних держав) і специфічних колізій (ієрархічних, інтертемпоральних, інтерлокальних та інтерперсональних). Приділено увагу питанням вибору оптимальної форми законодавчого закріплення механізмів колізійного регулювання у сучасному МПрП. Обгрунтовано висновок стосовно провідної ролі національного законодавства у регулюванні питань МПрП на сучасному етапі, доцільність здійснення кодифікації МПрП у вигляді окремого комплексного закону. Подано практичні рекомендації щодо удосконалення окремих положень Книги VIII проекту ЦК України, присвяченої міжнародному приватному праву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0
Шифр НБУВ: РА314901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Богун В.П. 
Правове регулювання розрахунків в іноземній валюті у зовнішньоекономічних відносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.П. Богун ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше проведено цілісний аналіз законодавчого та договірного регулювання розрахунків у іноземній валюті за експортно-імпортними господарськими операціями; процес розрахунків проаналізовано не як просто банківську операцію, а як достатньо складний механізм, правове регулювання якого базується на органічному поєднанні публічно-правових і приватно-правових засад. Висвітлено роль і значення нормативного та договірного регулювання розрахунків. Обгрунтовано необхідність широкого впровадження в систему розрахунків за зовнішньоекономічними операціями їх документних форм, що виступають як складні (спеціальні) юридичні конструкції, опосередковані багатосторонніми правовідносинами, які не укладаються в рамки традиційних (простих) цивільно-правових договорів, а також сучасних розрахунково-кредитних інструментів (факторинг, форфейтинг). Сформульовано визначення поняття "іноземна валюта". Запропоновано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про розрахунки у сфері зовнішньоекономічних відносин, які можна використовувати у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2
Шифр НБУВ: РА313078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Ківалова Т.С. 
Відповідальність боржника за передбачуване невиконання зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Ківалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення, пов'язані з передбачуваним невиконанням зобов'язань у міжнародному приватному та вітчизняному цивільному праві. Особливу увагу приділено визначенню поняття передбачуваного невиконання зобов'язань і різних правових наслідків, які з цього випливають. Розглянуто можливості адаптації українського законодавства, передусім проектів законодавчих актів, до практики застосування даного інституту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.092 + Х892.18 + Х939,0
Шифр НБУВ: РА316347 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Галущенко Г.В. 
Міжнародні договори України про правову допомогу в цивільних справах і внутрішнє законодавство: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Галущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру та зміст міжнародних договорів України про правову допомогу в цивільних справах. Запропоновано новий підхід щодо структури міжнародних договорів України, що відповідає сучасному рівню розвитку договірної практики та є найбільш оптимальним. Особливу увагу приділено колізійним нормам договорів, визначено їх особливості. На підставі порівняльного аналізу відповідних норм договорів і внутрішнього законодавства сформульовано конкретні пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено проблему чинності норм міжнародних договорів про правову допомогу в цивільних справах, їх співвідношення з нормами внутрішнього законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.839 (4Укр) + Х93-383.1 (4Укр)
Шифр НБУВ: РА316292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Діковська І.А. 
Договір повітряного чартеру у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.А. Діковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу договору повітряного чартеру, класифіковано договори повітряного чартеру, визначено правовідносини з іноземним елементом. Сформульовано основні теоретичні положення договору повітряного чартеру у міжнародному приватному праві. Проаналізовано особливості правового становища учасників чартерного перевезення, визначено права й обов'язки сторін договору повітряного чартеру. Обгрунтовано висновки про особливості цивільної відповідальності під час виконання повітряних чатрерних перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.05
Шифр НБУВ: РА319065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Виноградова Г.В. 
Міжнародне приватно-правове регулювання іноземного інвестування в позиковій формі в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Виноградова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості іноземного позикового інвестування як самостійної форми інвестування у сфері зовнішньоекономічної діяльності та сформульовано визначення поняття іноземного позикового інвестування. Висвітлено правову природу договорів, що укладаються у сфері іноземного інвестування в позиковій формі. З'ясовано зміст інвестиційних позикових/кредитних договорів, їх ознаки. Розглянуто порядок реєстрації таких договорів. Визначено напрями матеріально-правового регулювання договірних відносин іноземного позикового інвестування за законодавством України. Проаналізовано питання колізійного регулювання відносин, що складаються на підставі інвестиційних позикових/кредитних договорів з "іноземним елементом". Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення нормативно-правового регулювання відносин у сфері іноземного інвестування, здійснюваного в позиковій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2 + Х839(4УКР)212.3
Шифр НБУВ: РА321728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Серьогін О.Ю. 
Правове регулювання міжнародних туристичних відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Ю. Серьогін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості законодавчого регулювання міжнародних туристичних відносин (МТВ) в країнах з англо-американською та континентальною системами права. Визначено особливості системи правового регулювання МТВ на рівні міждержавних і внутрішньодержавних публічно- та приватноправових відносин у галузі туризму, досліджено специфіку їх взаємодії. Узагальнено підходи до матеріально-правового та колізійного регулювання МТВ у доктрині та законодавстві держав - флагманів туристичної галузі. Проаналізовано характерні риси правового регулювання МТВ, розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення туристичного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.695 + Х932.21
Шифр НБУВ: РА318720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

17.
Демченко Т.С. 
Проблеми гармонізації законодавства України про товарні знаки з міжнародно-правовими нормами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Демченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Надано загальну правову характеристику товарних знаків, висвітлено зміст основних умов надання їм правової охорони, визначено шляхи вирішення проблемних питань, пов'язаних з отриманням, використанням та захисом прав на товарні знаки в Україні. Запропоновано юридичне визначення колективного, сертифікаційного, загальновідомого та знаменитого знаків. Обгрунтовано необхідність законодавчого запровадження поняття недобросовісності заявника, розкрито суть та межі здійснення права заборони. Визначено основні напрямки захисту прав власників товарних знаків в Інтернеті. Надано конкретні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення системи правової охорони товарних знаків в Україні та проведення її у відповідність до основних міжнародних стандартів і вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 + Х839(4УКР)013.23 +
Шифр НБУВ: РА322324
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Забара І.М. 
Відшкодування моральної (немайнової) шкоди в міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.М. Забара ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Досліджено поняття та зміст інституту моральної (немайнової) шкоди в доктрині, законодавстві та судовій практиці України та іноземних країн з урахуванням історичних аспектів становлення та розвитку інституту та сучасних тенденцій. Досліджено колізійні та матеріально-правові питання застосування та визначено тенденції розвитку інституту моральної (немайнової) шкоди в міжнародному приватному праві. Проведено порівняльно-правовий аналіз норм даного інституту в українських та іноземних доктринах, законодавстві та судовій практиці. Виявлено особливості застосування норм інституту моральної (немайнової) шкоди в делікатних, а також договірних відносинах. Проаналізовано питання оцінки розміру моральної (немайнової) шкоди в іноземній та українській судовій практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937.231.1
Шифр НБУВ: РА321377

19.
Зілковська Л.М. 
Правове регулювання усиновлення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.М. Зілковська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, національного законодавства України та інших країн досліджено основні проблеми правового регулювання щодо усиновлення в Україні та надано нове визначення даного поняття, а також визначено осіб, які мають право бути усиновлювачами й усиновленими. Проаналізовано основні етапи проведення усиновлення та його припинення, а також їх наслідки. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення нормативного регулювання усиновлення в Україні з урахуванням досвіду інших країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)75 + Х934.5
Шифр НБУВ: РА320628 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Колісник Т.В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Колісник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного прва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3 +
Шифр НБУВ: РА327165
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського