Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (541)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Реферативна інформація (458)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=МЕЛЬНИК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Мельник О. М. 
Адміністративно-правовий статус працівника митної служби: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Мельник ; Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено етіологію поняття правовий статус, узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру й особливості адміністративно-правового статусу працівника митної служби. Запропоновано дефініції "адміністративно-правовий статус працівника митних служби", "митний орган", "державна служба в митних органах України", "економічна безпека". Виділено ознаки, притаманні працівнику митної служби. Проаналізовано наведені підстави класифікації державних службовців на види: залежно від обсягу владних повноважень і від службових обов'язків. Проаналізовано змістовність основних прав, обов'язків, обмежень і морально-етичних вимог до поведінки працівників митної служби. Визначено низку пропозицій до законодавства з питань митної справи з метою вдосконалення гарантій проходження служби працівниками митної служби, їх соціально-правового захисту й юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх посадових обов'язків. Запропоновано поділ прав та обов'язків працівників митних органів. Зазначено, що залежно від характеру протиправних дій та ступеня їх громадської безпеки працівники митної служби можуть нести кримінальну, матеріальну, адміністративну або дисциплінарну відповідальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 п + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА384050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Мельник К. В. 
Гармонізація норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. В. Мельник ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Наведено авторську схему класифікації форм і засобів захисту трудових прав та інтересів працівників відповідно до юрисдикційності та неюрисдикційності їх природи. Виокремлено ряд проблем, що виникають у процесі гармонізації національного законодавства України про працю та міжнародних, регіональних норм у сфері захисту трудових прав працівників. Проаналізовано трудове законодавство України та доведено, що норми законодавства про працю, які регламентують захист трудових прав працівників є суперечливими, нестабільними та малозрозумілими, а також такими, що не передбачають сучасних форм і засобів захисту трудових прав працівників. Досліджено стан адаптації національного трудового законодавства до європейських і міжнародних норм, визначено проблеми реформування законодавства. Сформульовано рекомендації щодо покращання ефективності процесу гармонізації норм національного трудового законодавства та міжнародних норм у сфері захисту трудових прав працівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) + Х916.2 + Х892.19(4/8)189.4
Шифр НБУВ: РА383085 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Мельник О.М. 
Державне регулювання діяльності українських миротворчих контингентів: генезис та тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.М. Мельник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено генезу та тенденції розвитку державного регулювання діяльності українських миротворчих контингентів (ДРДУМК) за умов євроатлантичної інтеграції. Запропоновано підходи до оптимізації ДРДУМК, визначено основні тенденції та закономірності розвитку даного процесу у Збройних Силах України. Виконано аналіз становлення та розвитку міжнародного гуманітарного права (МГП) в історії Росії, СРСР і незалежної України, наведено основні методологічні підходи до запровадження МГП у ЗС України. Розкрито засади оптимізації ДРДУМК, що спрямовані на підвищення ефективності та результативності управлінської діяльності органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)22 + Х915.212-912(4УКР) + Х919 +
Шифр НБУВ: РА342783
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Мельников О. Г. 
Державне управління у сфері прикордонної безпеки в умовах європейської інтеграції України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Г. Мельников ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження теоретичних та організаційно-правових аспектів державного управління у сфері прикордонної безпеки як складової національної безпеки за умов європейської інтеграції України. Визначено сутність, зміст і методологію державного управління у сфері прикордонної безпеки України та виявлено особливості формування системи державного управління у даній сфері. Досліджено концептуальні основи й особливості формування системи державного управління у сфері прикордонної безпеки європейського зразка, за якою впроваджується єдина політика інтегрованого прикордонного менеджменту. Запропоновано національну стратегію інтегрованого прикордонного менеджменту як основу прикордонної безпеки. Вдосконалено підходи до комплексного аналізу організаційних засад державного управління у сфері прикордонної безпеки, реалізації завдань прикордонної політики. Виявлено загальні тенденції розвитку державного управління у сфері прикордонної безпеки, які базуються на сучасному етапі лише на спробах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х912.3 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381016 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Мельник Р.С. 
Забезпечення законності застосування заходів адміністративного примусу, не пов'язаних з відповідальністю: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.С. Мельник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито суть та особливості адміністративного примусу, види заходів, які входять до його системи, поняття і зміст законності, систему її вимог до застосування заходів адміністративного примусу, не пов'язаних з відповідальністю. Визначено види органів держави, посадові особи, які мають право застосовувати заходи адміністративного запобігання та припинення, висвітлено основи їх компетенції. Проаналізовано юридичні гарантії законності застосування заходів адміністративного примусу, серед яких, зокрема, способи забезпечення законності: належне правове регулювання застосування зазначених заходів, контроль за законністю застосування вказаних заходів, право на оскарження та прокурорський нагляд. Розглянуто нормативні й організаційні аспекти удосконалення способів забезпечення законності застосування заходів адміністративного запобігання та припинення. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031
Шифр НБУВ: РА320317 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Мельник І.В. 
Застосування заходів адміністративного примусу в умовах розбудови правової держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Мельник ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття та запропоновано визначення адміністративного примусу як правового явища. Досліджено проблеми правового регулювання застосування міліцією адміністративно-правових засобів примусу. Проаналізовано фактори позитивного і негативного впливу на їх ефективну реалізацію на сучасному етапі та в процесі історичного розвитку державності. Обгрунтовано необхідність реформування міліції у даній сфері та проведення періорієнтації пріоритетів у напрямку дотримання прав і свобод людини і громадянина під час застосування адміністративного примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА329340
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Мельник О.В. 
Конституційно-правова відповідальність вищих органів державної влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми виникнення, становлення і функціонування інституту конституційно-правової відповідальності вищих органів державної влади в сучасному світі і, зокрема, в Україні. Розглянуто питання співвідношення конституційно-правової та політичної відповідальності вищих органів державної влади. Проаналізовано поняття, підстави конституційно-правової відповідальності, її види. Запропоновано власне визначення поняття конституційно-правової відповідальності вищих органів державної влади. Досліджено проблемні питання законодавства України щодо застосування конституційно-правової відповідальності Парламенту, Уряду та Президента України, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309105 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мельников А.М. 
Кримінальна відповідальність за вчинення злочину групою осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Мельников ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено групи осіб як суб'єктів злочину. Обгрунтовано висновок, що утворенню злочинної групи сприяють спільні дії не двох, а трьох суб'єктів злочину, що будь-яка група, яка діє спільно і узгоджено, є організованою, що неорганізованої групи немає і не може бути. Уперше проаналізовано злочинну діяльність двох суб'єктів, які вчинили передбачене кримінальним законом діяння, суспільні та юридичні особливості такої діяльності та його кримінально-правову кваліфікацію. На підставі цього аналізу наведено пропозиції щодо вдосконалення норм ч.1 ст. 28 КК Укрїани, в яких законодавчо передбачено визначення поняття "вчинення злочину двома особами". Такий новий вид співучасті у вчиненні злочину потребує нових підходів до покарання учасників цієї співучасті. Обгрунтовано висновок, що певний злочин, вчинений двома особами, заслуговує більш суворої кари, ніж такий же злочин, вчинений наодинці, але більш м'якої кари, ніж такий же злочин, вчинений групою осіб, тобто трьома і більше суб'єктами злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х881.9(4УКР)017
Шифр НБУВ: РА334306
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Мельник Р.І. 
Кримінально-правова характеристика завідомо незаконних затримання, приводу, арешту та тримання під вартою (ст. 371 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.І. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено наукове дослідення питання кримінальної відповідальності за завідомо незаконні затримання, привід, арешт та тримання під вартою. Визначено сутність даних понять у кримінально-правовому аспекті, розкрито зміст родового та безпосереднього об'єктів злочинів, передбачених ст. 371 КК України. Виявлено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін завідомо незаконних затримання, приводу, арешту та тримання під вартою, визначено коло суб'єктів цих злочинів, досліджено їх кваліфікуючі ознаки. Розглянуто проблеми кримінально-правової кваліфікації злочинів, передбачених ст. 371 КК України, висвітлено питання їх відмежування від суміжних складів і дисциплінарних проступків. Наведено рекомендації щодо удосконалення кримінально-процесуальних процедур обмеження права особи на свободу й особисту недоторканість, а також оптимізації норм кримінального законодавства. Сформульовано пропозиції щодо оновлення редакції ст. 371 КК України та введення нової статті 371-1 про встановлення кримінальної відповідальності за постановлення слідчим суддею завідомо незаконного рішення про затримання, арешт або тримання під вартою особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х893.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА361996
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Мельник М.І. 
Кримінологічні та кримінально-правові проблеми протидії корупції: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / М.І. Мельник ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 31 с. — укp.

Комплексно досліджено кримінологічні та кримінально-правові проблеми протидії корупції. З'ясовано соціальну суть, правову природу, причинну обумовленість та негативні наслідки корупції. На підставі визначення сутнісних ознак сформульовано поняття корупції та корупційних правопорушень. Проведено диференціацію корупційних правопорушень, охарактеризовано їх види, визначено правові ознаки та систему корупційних злочинів, надано визначення поняття корупційної злочинності. Розкрито механізм корупційних відносин. Охарактеризовано рівень, структуру, тенденції розвитку корупції. Визначено зміст, мету, завдання, основні напрями, суб'єкти, принципи, засоби протидії корупції. Досліджено теоретичні та прикладні проблеми запобігання корупції як стратегічного напрямку протидії їй. Визначено недоліки антикорупційного законодавства і антикорупційної діяльності та сформульовано низку пропозицій кримінологічного й кримінально-правового характеру щодо їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х883.9(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА320065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Мельник О.З. 
Міжнародно-правове регулювання несудоплавного використання транскордонних водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.З. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано тенденції історичного розвитку принципів і норм міжнародного права, які регулюють питання несудноплавного використання водних ресурсів. Розкрито значення кодифікаційної діяльності міжнародних урядових і неурядових організацій у цій сфері. Проаналізовано положення рамкової Конвенції про право несудноплавних видів використання міжнародних водотоків 1997 р., яка містить універсальні принципи несудноплавного використання транскордонних водних ресурсів. Досліджено правила поведінки, встановлені Конвенцією про охорону та використання транскордонних водотоків і міжнародних озер 1992 р., яка створює основу для регіонального співробітництва. З'ясовано характерні риси басейнового принципу управління водними ресурсами ЄС на підставі Директиви 2000/60/ЄС, яка встановлює межі для дій Співтовариства в сфері водної політики. Проаналізовано договірну практику України у сфері несудноплавного використання водних ресурсів, які є спільними для неї та сусідніх з нею держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.526 +
Шифр НБУВ: РА370056 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Мельник С.Б. 
Монопольне (домінуюче) становище суб'єкта господарювання на ринку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.Б. Мельник ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку з точки зору регулятивних та охоронних правових аспектів. Сформульовано основні риси та правові наслідки монопольного (домінуючого) становища суб'єкта господарювання на ринку. Розмежовано законодавчі презумпції описаного становища. Визначено кількісні та якісні критерії монопольного становища. Відображено основні етапи процедури його визначення. Висвітлено основні напрямки державного регулювання діяльності монопольних утворень, зокрема, запобігання створенню монопольних утворень; складання та ведення переліків монопольних утворень; регулювання поведінки діючих монопольних утворень, у тому числі цін і ціноутворення. Наведено наукове поняття зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, відокремленого від інших порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Охарактеризовано склад зазначеного правопорушення, види юридичної відповідальності за зловживання монопольним становищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)142-32
Шифр НБУВ: РА315091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Мельник О.В. 
Моральні засади провадження у досудових стадіях кримінального процесу України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Мельник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження існуючих етичних проблем у сфері кримінального судочинства України. Визначено сутність моралі та права, розглянуто їх співвідношення. Розкрито моральний зміст принципів кримінально-процесуального законодавства. Проаналізовано етико-правові постулати досудового провадження, обгрунтовано зміст кримінального переслідування та презумпції невинуватості, висвітлено моральні засади окремих слідчих дій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регламентує досудове провадження. Сформульовано практичні рекомендації щодо ефективного провадження слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА345420
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Мельник П.В. 
Правова охорона лісів Карпатського регіону України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / П.В. Мельник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості правової охорони лісів Карпатського регіону України, розкрито її зміст і поняття. Встановлено коло органів, які здійснюють державне управління у галузі охорони Карпатських лісів, а також проаналізовано їх діяльність у даній сфері. Розглянуто окремі питання юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства. Проведено комплексне дослідження правових актів, що стосуються правової охорони лісів даного регіону. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції з метою вдосконалення правової охорони Карпатських лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)17
Шифр НБУВ: РА319491 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Мельник Ю.В. 
Правове регулювання діяльності місцевих органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Мельник ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Визначено місце й ознаки місцевих органів виконавчої влади у системі державних органів. Досліджено проблеми та структури законодавства про зазначені місцеві органи. Значну увагу приділено побудові системи місцевих органів виконавчої влади. Визначено правовий статус місцевих державних адміністрацій як головної ланки у системі місцевих органів виконавчої влади. Досліджено правові й організаційні форми їх діяльності. Сформульовано висновки та пропозиції, спрямовані на підвищення ефективності правового регулювання діяльності місцевих органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9 +
Шифр НБУВ: РА348117
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Мельник І.С. 
Правове регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселя: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно вивчено правове регулювання нотаріального провадження щодо опротестування векселя. Розглянуто еволюцію механізму правового регулювання даного нотаріального провадження у системі права України. Розкрито його правову природу, залежність суті нотаріального провадження щодо опротестування векселя від виду протесту, залежність значення протесту векселя як нотаріального акту від виду протесту. Визначено юридичні факти, які встановлює нотаріус під час розгляду нотаріальної справи щодо опротестування векселя та можливі джерела правової інформації для їх встановлення. Досліджено та систематизовано строки, які застосовує нотаріус у нотаріальному провадженні щодо опротестування векселя. Наведено класифікацію учасників нотаріального провадження щодо опротестування векселя. Обгрунтовано пропозиції та рекомендації для вдосконалення законодавства у частині його правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.21 + Х891.9(4УКР)931.6-9 +
Шифр НБУВ: РА357945
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Мельник О.М. 
Правове регулювання та шляхи підвищення його ефективності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Мельник ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано суть правового регулювання, що практично виявляється на суспільному рівні шляхом правового закріплення державного та суспільного ладу, а також суб'єктному рівні, що визначає природу суспільно-структурованих інтересів, та індивідуальному рівні, який є шляхом закріплення та реалізації прав і свобод. Визначено межі правової сфери, які характеризують можливості правового впливу. Доповнено структуру предмету правового регулювання елементами: реальна поведінка суб'єктів права; реалізація права без правовідносин; характер зв'язків між суб'єктами. Визначено три рівні прояву предмету правового регулювання: гносеологічного, наукового та функціонального. Охарактеризовано ефективність сучасного законодавства як поєднання статистичного, динамічного та евристичного аспектів ефективності. Обгрунтовано значення стимулів та заохочень як комплексних засобів досягнення мети правового регулювання. Визначено ступінь залежності ефективності правового регулювання від факторів: особисті та суспільні інтереси, рівень демократичності владних інститутів, соціальна корисність норми та інтенсифікація правового впливу. Запропоновано характеристику методу правового регулювання як системи взаємодіючих способів впливу на суспільні відносини - зобов'язань, заборон, дозволів, заохочень та рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012 + Х002.0 +
Шифр НБУВ: РА330848
Рубрики:

18.
Мельник А.В. 
Примусові заходи медичного характеру щодо осіб із короткочасними психотичними розладами психічної діяльності алкогольного та органічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / А.В. Мельник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження 150-ти хворих з гострими алкогольними психозами та сутінковими потьмареннями свідомості органічного гененезу, під час яких 105 осіб скоїли суспільно небезпечні дії (СНД). Встановлено особливості клініко-динамічної структури гострих алкогольних психозів і сутінкових потьмарень свідомості органічного генезу. У даної категорії осіб вперше виявлено особистісні й соціальні характеристики, які можуть впливати на агресивну поведінку хворих під час короткочасного психотичного стану. Проаналізовано характер, структуру та вектор направленості скоєних ними СНД. Визначено взаємозв'язок клінічних, особистісних, соціальних факторів у генезі скоєних СНД під час короткочасних психотичних станів алкогольного й органічного генезу. Обгрунтовано необхідність застосування примусових заходів медичного характеру в процесі лікування досліджуваної категорії хворих з метою профілактики скоєння ними повторних СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 + Р648 + Х881.9(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА355800
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

19.
Мельник О.В. 
Проблеми прокурорського нагляду за додержанням законів при розслідуванні вимагань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.В. Мельник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які провадять оперативно-розшукову діяльність (ОРД), дізнання та досудове слідство у справах про вимагання. Досліджено предмет та об'єкти, визначено завдання та повноваження прокурора за наглядом за додержанням законів органами, які провадять ОРД, дізнання та досудове слідство. Розроблено тактику та методику прокурорсько-наглядової діяльності у справах про вимагання. Запропоновано шляхи оптимізації та критерії оцінки фахової компетентності прокурора на досудовому слідстві. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення Законів України "Про прокуратуру", "Про оперативно-розшукову діяльність", а також КПК України та наказів Генерального прокурора України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.5 + Х891.9(4УКР)622 +
Шифр НБУВ: РА344553
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мельник З.П. 
Рецепція права як засіб вдосконалення правової системи (теоретико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук.: 12.00.01 / З.П. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено теоретико-правове дослідження рецепції права як правової категорії, правового явища. Визначено сутність поняття, правову природу, властивості й основі ознаки, види та функції, об'єктно-суб'єктний склад рецепції права, що дозволило відмежувати дане явище від суміжних правових категорій, визначити його місце та роль у формуванні та становленні правових систем минулого та сучасного періодів. Розкрито значення рецепції права у процесі формування правової системи України зі зверненням до її історичних витоків. Розроблено загальнотеоретичну концепцію застосування рецепції права як засобу удосконалення сучасних правових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х2(0)4-61 + Х8(4УКР)-61 +
Шифр НБУВ: РА362608
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського