Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (105)Юристам - Реферативна інформація (96)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)39$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Чомахашвілі О.Ш. 
Адміністративно-правове регулювання охорони прав на промислові зразки в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Ш. Чомахашвілі ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислові зразки в Україні. Досліджено історію розвитку інституту охорони прав на промислові зразки у законодавстві та правовій доктрині. Визначено сутність поняття, специфічні ознаки охорони права на промислові зразки як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід охорони прав на промислові зразки та визначено передумови та пріоритети його запровадження в Україні. Розкрито структуру державної системи правової охорони прав на промислові зразки. Визначено суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері охорони прав на промислові зразки. Наведено характеристику методів і форм управління у сфері охорони прав на промислові зразки. Визначено напрями удосконалення механізму адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислової зразки. Встановлено юридичну відповідальність за порушення прав на промислові зразки. З метою удосконалення розглянуто елементи механізму адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислові зразки з детальним вивченням кожного з них. Окреслено перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання у сфері охорони прав на промислові зразки в Україні (теоретичні та практичні аспекти) на сучасному етапі. Проаналізовано законодавство Європейського Союзу з метою гармонізації вітчизняного законодавства у сфері охорони прав на промислові зразки. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання шляхом удосконалення норм чинного законодавства й управлінського механізму. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про охорону прав на промислові зразки в Україні", "Про авторське право та суміжні права", "Про захист від недобросовісної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА360297
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Можаровська Н.О. 
Адміністративно-правові аспекти набуття права на торговельні марки, їх охорони та захисту в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Можаровська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 21 с. — укp.

У дослідженні вперше здійснено систематизацію положень, які сприяють створенню цілісного уявлення про торговельну марку як об'єкт промислової власності та об'єкт адміністративно-правової охорони та захисту. Доведено, що предмет права промислової власності включає, перш за все, відносини на стадії визнаня та експертизи її об'єктів, зокрема і торговельних марок, які за своєю суттю є відносинами, що характеризуються правовою нерівністю сторін і тому регулюються, в першу чергу, нормами адміністративного права. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію права на торговельну марку: негативні правоприпинні юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення торговельної марки як об'єкта правовідносин та позитивні правоприпинні юридичні акти, наслідками яких є припинення суб'єктивного права на торговельну марку в однієї особи, яке є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом обставин виникнення такого права в іншої особи. Запропоновано авторське визначення поняття "легітимація права на торговельні марки" як адміністративний порядок набуття права на торговельну марку, первинний спосіб набуття права власності на торговельну марку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА368280
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кузьменко Т. С. 
"Бренд" як складний правовий засіб індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. С. Кузьменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Надано визначення бренду як складного правового засобу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг. Охарактеризовано об'єкти інтелектуальної власності, що можуть виступати основними та додатковими елементами бренду, та режим їх правової охорони. Визначено ознаки бренду як засобу індивідуалізації. Особливу увагу приділено характеристиці правовідносин, що виникають за набуття прав на використання бренду. Охарактеризовано суб'єкти правовідносин, які беруть участь у створенні бренду яи окремих його складових елементів, об'єкти даних правовідносин, їх зміст. Проаналізовано підстави виникнення, зміни та припинення прав на бренд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА382683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кодинець А.О. 
Засоби індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.О. Кодинець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми правової охорони засобів індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у цивільному праві України. Визначено ефективність цивільно-правового регулювання відносин, пов'язаних з їх використанням, наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Досліджено історичний розвиток та визначено систему засобів індивідуалізації, проаналізовано їх співвідношення з сумісними правовими категоріями. З'ясовано правову природу та ознаки суб'єктивних прав на засоби індивідуалізації, особливості їх реалізації та захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА343417
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Малиновська 
Індивідуалізація суб'єктів підприємницької діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Тетяна Миколаївна Малиновська ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА366435
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Берзін П.С. 
Незаконне використання засобів індивідуалізації учасників господарського обороту, товарів та послуг: аналіз складів злочину, передбаченого ст. 229 КК України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.С. Берзін ; Акад. адвокатури України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми кримінально-правового аналізу незаконного використання засобів індивідуалізації учасників господарського обороту, товарів і послуг та детально розкрито зміст ознак складів цього злочину. На підставі аналізу об'єктів права інтелектуальної власності, зазначених у цивільному та Господарському кодексах України, визначено об'єкт даного злочину, його місце в системі злочинів, що посягають на право інтелектуальної власності. У кримінально-правовому аспекті визначено зміст понять "незаконне використання", "знак для товарів і послуг", "торговельна марка", "фірмове найменування", "комерційне найменування", "кваліфіковане зазначення походження товару", "злочини, що посягають на право інтелектуальної власності", "матеріальна шкода". Досліджено зміст термінологічного звороту "службовою особою з використанням службового становища щодо підлеглої особи". Наведено практичні рекомендації для правильного застосування кримінально-правових норм у слідчо-прокурорській та судовій практиці, а також пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6 + Х881,9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА332864
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Світличний О.П. 
Організаційно-правові засади охорони прав на торговельну марку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Світличний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено організаційно-правові засади охорони прав на торговельну марку в адміністративному порядку. Визначено роль та завдання державних органів з охорони інтелектуальної власності. Проаналізовано чинне законодавство з даного питання та розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері інтелектуальної власності з охорони торговельної марки. Досліджено історію становлення торговельної марки (знаку для товарів і послуг) як об'єкта права промислової власності. Охарактеризовано сучасний стан охорони торговельної марки державними інститутами, які повинні здійснювати її охорону та захист в адміністративному порядку. Визначено адміністративно-юрисдикційні повноваження Державного департаменту інтелектуальної власності, що реалізуються під час здійснення реєстрації права інтелектуальної власності на торговельну марку як виду адміністративного провадження. Досліджено практику здійснення державними, правоохоронними та судовими органами заходів щодо охорони торговельної марки. Систематизовано загальне та спеціальне законодавство України відповідно до компетенції державних органів з охорони торговельної марки. Розроблено рекомендації щодо регулювання та захисту права інтелектуальної власності на торговельну марку в адміністративному порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА353835
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Піхурець О.В. 
Охорона права на торговельну марку (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Піхурець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретичних і практичних проблем, які виникають у галузі здійснення та припинення права на торговельну марку. Визначено правову природу та зміст суб'єктивного права на торговельну марку. Визначено головні функції, види торговельної марки та критерії надання правової охорони марці. Наведено визначення поняття "торговельна марка" та "загальновідома марка". Розкрито особливості договірних форм здійснення права на торговельну марку, роль і значення яких за умов ринкової економіки зростають. Значну увагу приділено підставам виникнення та припинення суб'єктивного права на торговельну марку. З'ясовано суть обмежувальної ділової практики. Розглянуто питання стосовно порушень даного суб'єктивного права, а також способи його захисту. Теоретично обгрунтовано та сформульовано науково-теоретичні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення механізму правового врегулювання відносин у галузі охорони права на торговельну марку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6 +
Шифр НБУВ: РА337312
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Іщук С.І. 
Право інтелектуальної власності на комерційне (фірмове) найменування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.І. Іщук ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми цивільно-правового регулювання інституту комерційного (фірмового) найменування (КН) в Україні. Проаналізовано ознаки КН та особливості застосування термінів "фірма", "фірмове найменування", "комерційне найменування" для позначення досліджуваного правового явища та основні функції КН в цивільному обороті. Визначено структуру та основні вимоги до елементів КН. Зроблено висновок, що основна частина КН - спеціальне індивідуалізуюче позначення. Висвітлено питання суб'єктів права на КН, порядок виникнення права особи на КН. Описано особливості суб'єктивного права на КН, його ознаки, зокрема, виключність, безстроковий характер, одиничність обмеженої оборотоздатності. Вивчено питання реалізації та захисту права на КН. Зроблено висновки та наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України та запропоновано проект закону про охорону прав на КН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА368042
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Іолкін Я.О. 
Право на торговельну марку в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Я.О. Іолкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання права на торговельну марку в Україні. Проаналізовано торговельну марку як об'єкт правовідносин, розкрито її інтенціальну природу, яка зумовлює особливості її правової охорони. Визначено учасників права на торговельну марку у аспекті приватноправових і публічно-правових відносин у сфері господарювання. Розкрито особливості змісту права на торговельну марку. Визначено правові межі свободи вибору торговельної марки суб'єктом господарювання. Проаналізовано договірні відносини у сфері права на торговельну марку, а також зазначені положення у контесті адаптації законодавства України у сфері права на дану марку до законодавства ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА365289
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кашинцева О.Ю. 
Правова охорона знаків для товарів і послуг в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Ю. Кашинцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено комплексний аналіз правової природи знака для товарів і послуг, правовідносин, що виникають під час розробки, реєстарції та введення знака у господарський обіг, також економічні, соціально-культурні та етичні аспекти забезпечення правової охорони прав і законних інтересів суб'єктів права на знак. Основну увагу приділено розробці пропозицій щодо удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозицій щодо змін у вітчизняне законодавство і, зокрема, відмінного від чинного поняття "знака для товарів і послуг", введення поняття "колективного знака", "загальновідомого знака", також понять "асоціативність знака", "третіх осіб як суб'єктів суміжних прав на знак для товарів і послуг", а у правову літературу - "принципу моральності знака", поняття "спорідненої компанії", "неправомірного паралельного імпорту", "контрафакції","санатора знака".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)39 + Х839(4Укр)013.230.6
Шифр НБУВ: РА309535 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Макода В.Є. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Є. Макода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного наукового аналізу цивільно-правового інституту "Право на промисловий зразок", який склався на базі нового для України законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з правовою охороною промислових зразків. Зокрема, досліджено питання становлення та формування системи правової охорони даних об'єктів промислової власності, поняття та правові ознаки промислового зразка та його функції; джерела права на промислові зразки, суб'єкти й об'єкти цих прав; співвідношення об'єктів промислових зразків з іншими об'єктами інтелектуальної власності. Висвітлено зміст суб'єктивного права на промисловий зразок, процес оформлення та захист даних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6
Шифр НБУВ: РА313840 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Халаїм Н.О. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.О. Халаїм ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплексний правовий аналіз промислового зразка, правовідносин, що виникають з приводу патентної охорони промислового зразка, зокрема у разі надання та здійснення права на промисловий зразок, а також правові аспекти функціонування та запобігання порушенням виключного права на промисловий зразок у сфері господарювання. Основну увагу приділено розробці пропозицій щдля удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозиції щодо змін у вітчизняне законодавство, і, зокрема, відмінного від чинного поняття "промислового зразка", "введення в господарський оборот виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка", розробка попереджувальної ухвали, а у правову літературу - змісту права та функцій патенту на промисловий зразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.23 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА313592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Немеш П. Ф. 
Правова охорона торговельних марок в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / П. Ф. Немеш ; НАН України ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6
Шифр НБУВ: РА369525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Рассомахіна О.А. 
Правове регулювання використання торговельних марок у господарському обороті: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Рассомахіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплесний аналіз проблем правового регулювання використання торговельних марок у господарському обороті. Визначено сутність поняття торговельної марки як категорії господарського права. Досліджено процес використання торгових марок як основи для набуття прав на даний об'єкт в Україні. Вперше процедуру державної реєстрації прав на торговельні марки розглянуто у контексті дотримання прав заявників у даному процесі. Визначено особливості правового статусу суб'єктів права на торговельні марки у сфері господарювання. Розкрито зміст поняття й обсяг залежного використання торговельної марки у господарському обороті. Значну увагу приділено вивченню особливостей регулювання використання торговельних марок в окремих галузях економіки України та передачі прав на торговельні марки у сфері господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)901.323 +
Шифр НБУВ: РА359533
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Рассомахіна О.А. 
Правове регулювання використання торговельних марок у господарському обороті: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Рассомахіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплесний аналіз проблем правового регулювання використання торговельних марок у господарському обороті. Визначено сутність поняття торговельної марки як категорії господарського права. Досліджено процес використання торгових марок як основи для набуття прав на даний об'єкт в Україні. Вперше процедуру державної реєстрації прав на торговельні марки розглянуто у контексті дотримання прав заявників у даному процесі. Визначено особливості правового статусу суб'єктів права на торговельні марки у сфері господарювання. Розкрито зміст поняття й обсяг залежного використання торговельної марки у господарському обороті. Значну увагу приділено вивченню особливостей регулювання використання торговельних марок в окремих галузях економіки України та передачі прав на торговельні марки у сфері господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)901.323 +
Шифр НБУВ: РА359533
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Кривошеїна І.В. 
Фірмове найменування: регулювання та правова охорона за законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Кривошеїна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми правової охорони фірмових найменувань у цивільному праві України, визначено ефективність цивільно-правового регулювання відносин, пов'язаних з їх використанням та розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Досліджено історичний розвиток інституту фірмового найменування. Проаналізовано співвідношення фірмових найменувань з іншими засобами індивідуалізації. Визначено правову природу та суб'єктивні права на фірмові найменування, показано особливості їх реалізації та захисту. Розкрито зміст поняття фірмового найменування, визначено його основні функції та принципи формування. Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані з порядком здійснення охорони прав на фірмові найменування. Обгрунтовано необхідність прийняття спеціального нормативно-правового акту регулювання відносин, що виникають у зв'язку з використанням та охороною прав на фірмові найменування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА351096
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Архипова М.І. 
Цивільно-правова охорона географічних зазначень в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.І. Архипова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз поняття і змісту права інтелектуальної власності на географічне зазначення, а також порядку здійснення та захисту цього права відповідно до законодавства України з використанням чинних нормативних актів України, вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, законодавчих актів зарубіжних країн та Європейського Союзу. Визначено основні тенденції удосконалення положень щодо охорони географічних зазначень у внутрішніх законодавствах і на міжнародному рівні. На підставі правового аналізу чинного вітчизняного й іноземного законодавства, положень Угоди ТРІПС, юридичної літератури обгрунтовано наукові висновки, сформульовано пропозиції щодо удосконалення Цивільного кодексу України та Закону України "Про охорону прав на зазначення походження товарів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА345595
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Мельниченко Ю. С. 
Цивільно-правова охорона права на географічне зазначення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. С. Мельниченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Зроблено комплексний аналіз поняття та змісту виключного права на використання географічного зазначення, порядку здійснення та захисту даного права відповідно до законодавства України та міжнародно-правових норм. Надано визначення географічного зазначення та його видів, розглянуто проблеми співвідношення понять "географічне зазначення", "найменування місця походження товару", "зазначення походження". Визначено місце географічного зазначення в системі об'єктів цивільного права. Проведено грунтовний аналіз порядку виникнення та змісту виключного права на використання географічного зазначення, проаналізовано його складові та визначено правовий статус його суб'єктів. Досліджено проблеми цивільно-правового захисту виключного права на використання географічного зазначення. Проаналізовано поняття та види порушення прав на використання географічного зазначення. Обгрунтовано наукові висновки, сформульовано пропозиції щодо вдосконалення Цивільного кодексу України та Закону України "Про охорону прав на зазначення походження товарів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА381120 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Бонтлаб В.В. 
Цивільно-правове регулювання доменних імен: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Бонтлаб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дслідження цивільно-правового регулювання доменного імені як способу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у мережі Інтернет. Розглянуто основні етапи становлення доменних імен у контексті її розвитку, проаналізовано особливості їх правового регулювання. Розглянуто співвідношення доменних імен з торговельними марками, комерційними найменуваннями, географічним зазначенням походження товарів міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів та іменами фізичних осіб. Обгрунтовано необхідність скасування пріоритету торговельних марок над доменними іменами. Відзначено, що право на доменне ім'я виникає після його реєстрації неурядовими організаціями та припиняється з моменту виключення з відповідного реєстру. Аргументовано визначення договору про реєстрацію доменних імен як договору про надання послуг. Обгрунтовано основні способи захисту законних прав та інтересів добросовісних власників доменних імен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)15 + Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА344175
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського