Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (348)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (381)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)20$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Орзіх Ю.Г. 
Брокерський договір: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Г. Орзіх ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано суть і значення брокерського договору за сучасних умов, визначено його ознаки та особливості. Проведено теоретичний аналіз зобов'язань, які виникають у процесі складання, зміни або припинення брокерського договору, відповідальності за його порушення. Сформульовано пропозиції щодо правового регулювання брокерських відносин у цивільному законодавстві України. Досліджено цивільно-правову природу брокерських відносин, місце брокерського договору у системі договірних зобов'язань, співвідношення з іншими посередницькими договорами. Визначено змішаний характер брокерського договору, зумовлений змішуванням положень певних договірних конструкцій, а саме: договору доручення, комісій і агентського договору. Проаналізовано динаміку брокерських зобов'язань: порядок укладення, виконання, зміни та розірвання, припинення відносин у брокерському договорі, а також відповідальність за невиконання чи неналежне виконання брокерського договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)053.3 + Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА360825
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Проценко 
Види забезпечення належного виконання зобов'язань у цивільному праві України: єдність та диференціація: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ігор Олексійович Проценко ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208
Шифр НБУВ: РА352632
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Сгара Е.В. 
Використання інституту мирової угоди у процедурі банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.В. Сгара ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості застосування норм інституту мирової угоди у межах процедур санації та розпорядження майном під час провадження справи про банкрутство. Вивчено історичні передумови становлення інституту мирової угоди. Показано, що публічно-правовий характер його норм і загальна тенденція гуманізації норм права вимагають встановлення рівноправних взаємовідносин у системі кредитор - боржник. Запропоновано ввести в Закон про банкрутство норми, що дозволяють проведення сепаратних переговорів з найбільш значимими кредиторами та припускають автоматичне скасування боргів за вимогами їх третьої та наступної черги. Обгрунтовано доцільність включення у норми, що визначають структуру плану санації та графік погашення заборгованості, положень, які рекомендують проведення інноваційних заходів у процедурі санації і враховують умови надання кредиту та терміни його погашення. У разі банкрутства неспроможних підприємств з підвищеним рівнем соціальної значущості запропоновано приділяти належну увагу їх виробничим особливостям. Удосконалено визначення поняття "мирова угода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА334846
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Шуміло І.А. 
Відповідальність за порушення законодавства про захист конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.А. Шуміло ; НАН України. Ін-т економ.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано особливості юридичної відповідальності за антиконкурентні правопорушення. Конкретні правовідносини розглянуто як комплексні господарські правовідносини, що складаються з організаційних (регулятивних та охоронних) і абсолютних немайнових правовідносин. Надано загальну характеристику антиконкурентних правопорушень як правових підстав юридичної відповідальності та проаналізовано їх види. Розглянуто систему заходів юридичної відповідальності за вчинення антиконкурентних правопорушень, обгрунтовано основні напрямки підвищення ефективності штрафних і компенсаційних господарсько-правових санкцій. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про захист економічної конкуренції, які можуть бути використані у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА313945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Єсіпова Л.О. 
Гарантія у цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.О. Єсіпова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття гарантії як виду забезпечення зобов'язань, розглянуто її правову природу та сутнісні ознаки, визначено місце у системі засобів забезпечення зобов'язань. Досліджено процес формування ідеї гарантії від часів римського приватного права до сучасного періоду. Проаналізовано діючу концепцію гарантії. Визначено підстави виникнення та припинення гарантійних правовідносин, а також специфіку юридичної сукупності, що спричиняє виникнення даних відносин. Показано особливості різних видів гарантії, проаналізовано їх співвідношення з суміжними цивільно-правовими інститутами. Сформульовано теоретичні висновки з досліджених питань і розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення регулювання інституту гарантії у цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА345374
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Слома В.М. 
Гарантія як вид забезпечення виконання цивільно-правових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Слома ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історико-правові аспекти становлення гарантії в цивільному законодавстві, проаналізовано її ознаки та функції, наведено класифікації. Описано правову природу договору про видачу гарантії, особливості правового статусу суб'єктів гарантійного правовідношення, виконання гарантійних зобов'язань, прав гаранта на пред'явлення регресних вимог до боржників, припинення гарантії. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання гарантії у вітчизняному цивільному законодавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА350703
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Дятленко Н.М. 
Господарсько-правові засоби попередження ухилень від сплати податків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.М. Дятленко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено господарсько-правовий аналіз причин і засобів ухилень від сплати податків. Запропоновано конкретні правові засоби їх усунення. Визначено напрямки створення господарсько-правового механізму, застосування якого повинно максимально виключати протиправні ухилення від сплати податків. На основі дослідження причин і способів ухилень від сплати податків розроблено їх класифікацію. Сформульовано основні напрямки реформування системи оподаткування в Україні. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення законодавства. Узагальнення практики розгляду господарськими судами спорів платників податків з податковими органами дозволило визначити недоліки чинного законодавства, які перешкоджають забезпеченню принципу верховенства права в податкових правовідносинах. Запропоновано шляхи удосконалення розгляду господарських спорів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо господарсько-правового вирішення проблеми ухилень від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)2 + Х839(4Укр)207
Шифр НБУВ: РА319013 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Кузьмич О. Я. 
Договір на користь третьої особи в цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Я. Кузьмич ; НДІ приват. права і підприємництва АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості суб'єктного складу договору, зміст прав та обов'язків сторін договору, зокрема питання зміни та розірвання договору, можливості особи, яка уклала договір, скористатися правом, від якого відмовилася третя особа. Досліджено правові наслідки порушення зобов'язання, яке виникає з такого договору. Проаналізовано особливості правового регулювання окремих різновидів договорів на користь третіх осіб, зокрема, договору управління майном, договору довічного утримання, договору банківського вкладу, договорів страхування. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання договорів на користь третіх осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА373217 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Лехкар О.В. 
Договір приєднання в цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Лехкар ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

мРозглянуто найбільш значущі теоретичні та практичні питання, які стосуються договору приєднання як особливої цивілістичної конструкції. Досліджено інституціоналізацію договорів приєднання та їх значення у сучасному цивільному обороті. Зроблено висновок про договірну, а не нормативну природу даного договору. Проаналізовано юридичні ознаки договору приєднання, на основі яких сформульовано його дефініцію. Вперше запропоновано способи кваліфікації цивільного договору як договору приєднання. Розроблено класифікацію умов договору приєднання та розкрито її правове значення. Проаналізовано правові наслідки кваліфікації цивільного договору як договору приєднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 +
Шифр НБУВ: РА360282
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Соколянський Д.В. 
Договір притримання у цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.В. Соколянський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розкрито суть договору притримання, а також його правову природу та місце у системі цивільно-правових договорів на підставі змісту, принципів і правової природи права притримання. Визначено форму та порядок укладення договору притримання, а також зміст цього договору, підстави та наслідки його зміни, розірвання та припинення. Досліджено порядок виконання договору притримання та правові наслідки його порушення. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до Цивільного кодексу України та певних інших актів цивільного законодавства з метою вдосконалення нормативного регулювання правовідносин, що стосуються притримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА362870
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Юровська Г. В. 
Договір простого товариства у цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Г. В. Юровська ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто генезис правових норм договору, зокрема, проаналізовано відповідні історичні пам'ятки римського приватного права. Визначено правову природу договору просторового товариства та його місце в системі договорів. Проведено багатопідставну класифікацію договорів просторового товариства. Надано характеристику учасникам розглянутого договору, їх правам і обов'язкам у зобов'язаннях, що виникають з договору просторового товариства, а також відповідальності за цим договором. Досліджено практичні рекомендації з удосконалення чинного цивільного законодавства та практики його застосування щодо договорів просторового товариства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204 + Х839(4УКР)901.4
Шифр НБУВ: РА377037 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Зозуляк О. І. 
Договір як правова форма реалізації цивільної правосуб'єктності юридичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. І. Зозуляк ; НДІ приват. права і підприємництва, Нац. акад. прав. наук України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено сутність цивільної правосуб'єктності юридичних осіб, визначено її елементи та зміст. Проведено дослідження цивільної правоздатності юридичної особи, визначено її поняття, види, особливості обмеження. Розглянуто сутність, особливості та структуру договороздатності як самостійної категорії цивільного права. Досліджено місце цивільної правосуб'єктності юридичних осіб у структурі механізму правового регулювання договірних відносин за участі юридичних осіб. Сформульовано концепцію договору як правової форми, у якій реалізується цивільна правосуб'єкткість юридичних осіб. Визначено умови дійсності договорів, учасником яких виступає юридична особа. Розкрито вимоги щодо виконання договірних зобов'язань юридичними особами й особливості відповідальності за їх невиконання чи неналежне виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204.01 + Х839(4УКР)012.2
Шифр НБУВ: РА376932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Канзафарова І.С. 
Договірна відповідальність юридичних осіб у комерційному обігу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Канзафарова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дано наукове обгрунтування значення інституту договірної відповідальності для попередження правопорушень у комерційному обігу та у зв'язку з цим роль комерційного обігу в розвитку підприємницької діяльності в Україні. Сформульовані конкретні наукові рекомендації щодо вдосконалення законодавства, яким регулюється комплекс відносин у комерційному обігу; внесені пропозиції щодо вдосконалення категоріального апарату науки цивільного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Макаренко Г.В. 
Завдаток як спосіб забезпечення зобов'язань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Макаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено формування, цивільно-правову характеристику та функції способу забезпечення виконання зобов'язань - завдатку. Проаналізовано стан цивілістичних наукових і практичних джерел, які містять результат досліджень способів забезпечення виконання зобов'язань. Охарактеризовано існуючі види способів забезпечення виконання зобов'язань і місце завдатку як їх виду у цивільному праві. Проаналізовано умови застосування завдатку у різних правочинах. Розкрито зміст договорів про завдаток, які можуть використовуватися на практиці. Сформульовано визначення поняття щодо завдатку та розглянуто функції, які виконує завдаток, його механізм дії. Запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства стосовно забезпечення завдатком договірних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.2 +
Шифр НБУВ: РА362429
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Нижний С.В. 
Застава майнових прав як спосіб забезпечення виконання зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Нижний ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з заставою майнових прав як способом забезпечення виконання зобов'язань. Досліджено історію виникнення інституту застави майнових прав. Наведено визначення поняття "застава майнових прав", проаналізовано її правову природу, а також визначення договору застави даних прав. Досліджено його предмет і зміст, форму та сторони. Проаналізовано механізми звернення стягнення на заставлені майнові права. Досліджено проблеми правового регулювання застави певних видів майнових прав, а саме: авторських майнових прав, корпоративних прав, майнових прав, що виникають за умов договору оренди, а також особливості застави інших видів прав вимоги. Наведено пропозиції з метою вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА349271
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Мальцев Д.О. 
Застава як спосіб забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.О. Мальцев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правової природи застави як способу забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України. Проаналізовано основні концептуальні положення, виявлено недоліки та наведено рекомендації щодо удосконалення інституту застави. Здійснено теоретичне узагальнення положень цивільного законодавства України про застосування застави як способу забезпечення банківського кредиту. Визначено практичну сутність застави як наявність у банківських установ права на реалізацію предметів забезпечення кредиту з метою адекватного відшкодування заборгованості позичальника та збитків кредитора за кредитним договором у разі неспроможності сповна або частково (якщо є така домовленість) повернути кредит. З урахуванням існуючих недоліків цивільного законодавства розглянуто можливість поліпшення процесу регулювання особливостей окремих видів застави. Визначено фактори, що зумовлюють ефективність правової застави й обгрунтовано необхідність максимального розвитку законодавчих засобів реалізації банками права вимоги. Проаналізовано особливості регулювання досліджуваного інституту застави у різні історичні періоди. Визначено тенденції зміни законодавчих норм щодо правового регулювання заставних зобов'язань. Проаналізовано специфіку окремих видів застави, правовий механізм реалізації прав кредиторів та основні вимоги щодо укладання договору застави за участю банків. Розкрито механізм регулювання питань іпотечного кредитування, детально проаналізовано підстави виникнення іпотеки та вимоги, що нею забезпечуються. Досліджено особливості формування нормативно-правової бази з питань іпотеки та встановлено ефективність її використання для вирішення соціально-економічних проблем. Досліджено особливості іпотеки окремих видів майна, розглянуто порядок та умови випуску та обігу цінних паперів та їх похідних, що використовуються на іпотечному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)921.230.46 +
Шифр НБУВ: РА339582
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Подколзін І.В. 
Збитки та їх відшкодування в договірному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І.В. Подколзін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання відшкодування збитків у разі порушення цивільних прав сторін договірних зобов'язань на основі положень нового ЦК України, ГК України та інших актів цивільного законодавства. Розкрито сутність поняття й ознаки збитків у цивілістичній літературі та цивільному законодавстві, проведено розмежування збитків в економічному та юридичному значенні. Сформульовано нове доктринальне визначення поняття збитків у юридичному значенні. Процес відшкодування збитків розглянуто як один зі способів захисту порушених цивільних прав. Охарактеризовано складові елементи збитків, визначено зміст реальних збитків та упущеної вигоди. Проаналізовано питання правового регулювання розмірів відшкодування збитків, досліджено співвідношення збитків і неустойки, визначено правові підстави відшкодування збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207
Шифр НБУВ: РА371889 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Крисань Т.Є. 
Збитки як категорія цивільного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.Є. Крисань ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми відшкодування збитків у цивільному праві України. Розглянуто історичний аспект становлення та розвитку інституту відшкодування збитків. Розкрито їх зміст та юридичну природу. Охарактеризовано підстави й умови такого відшкодування. Розглянуто склад збитків за цивільним законодавством України, особливості визначення реального збитку й упущеної вигоди. Увагу приділено визначенню порядку обчислення збитків і обмеження їх розміру. Сформульовано теоретичні висновки та практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення інституту відшкодування збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)213.104 +
Шифр НБУВ: РА359656
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського