Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1015)Юристам - Наукова електронна бібліотека (31)Юристам - Реферативна інформація (930)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Денисова Р.О. 
Право інтелектуальної власності на твір науки (авторсько- правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.О. Денисова ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Халаїм Н.О. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.О. Халаїм ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплексний правовий аналіз промислового зразка, правовідносин, що виникають з приводу патентної охорони промислового зразка, зокрема у разі надання та здійснення права на промисловий зразок, а також правові аспекти функціонування та запобігання порушенням виключного права на промисловий зразок у сфері господарювання. Основну увагу приділено розробці пропозицій щдля удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозиції щодо змін у вітчизняне законодавство, і, зокрема, відмінного від чинного поняття "промислового зразка", "введення в господарський оборот виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка", розробка попереджувальної ухвали, а у правову літературу - змісту права та функцій патенту на промисловий зразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.23 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА313592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Яркіна Н.Є. 
Суміжні права в авторському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.Є. Яркіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено суміжні права виконавців, виробників фонограм, організацій мовлення. Запропоновано поняття інституту суміжних прав, аргументовано його об'єднання з інститутом авторського права в одну підгалузь цивільного права "авторське право і суміжні права". Надано правову характеристику об'єктів суміжних прав, їх природи. Розкрито специфічні ознаки, які відрізняють дані об'єкти від об'єктів авторського права. Виконання запропоновано визнавати об'єктами авторського права як твори виконавчого мистецтва. Обгрунтовано необхідність введення до кола об'єктів суміжних прав видавничої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33
Шифр НБУВ: РА310944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Штефан 
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олена Олександрівна Штефан ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х892.19(4УКР)172
Шифр НБУВ: РА311125
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кашинцева О.Ю. 
Правова охорона знаків для товарів і послуг в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Ю. Кашинцева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено комплексний аналіз правової природи знака для товарів і послуг, правовідносин, що виникають під час розробки, реєстарції та введення знака у господарський обіг, також економічні, соціально-культурні та етичні аспекти забезпечення правової охорони прав і законних інтересів суб'єктів права на знак. Основну увагу приділено розробці пропозицій щодо удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозицій щодо змін у вітчизняне законодавство і, зокрема, відмінного від чинного поняття "знака для товарів і послуг", введення поняття "колективного знака", "загальновідомого знака", також понять "асоціативність знака", "третіх осіб як суб'єктів суміжних прав на знак для товарів і послуг", а у правову літературу - "принципу моральності знака", поняття "спорідненої компанії", "неправомірного паралельного імпорту", "контрафакції","санатора знака".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)39 + Х839(4Укр)013.230.6
Шифр НБУВ: РА309535 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Макода В.Є. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.Є. Макода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного наукового аналізу цивільно-правового інституту "Право на промисловий зразок", який склався на базі нового для України законодавства у сфері права інтелектуальної власності. Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з правовою охороною промислових зразків. Зокрема, досліджено питання становлення та формування системи правової охорони даних об'єктів промислової власності, поняття та правові ознаки промислового зразка та його функції; джерела права на промислові зразки, суб'єкти й об'єкти цих прав; співвідношення об'єктів промислових зразків з іншими об'єктами інтелектуальної власності. Висвітлено зміст суб'єктивного права на промисловий зразок, процес оформлення та захист даних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6
Шифр НБУВ: РА313840 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Боярчук О.М. 
Цивільно-правова охорона суміжних прав в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Боярчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правову природу суміжних прав, проаналізовано права виконавців, виробників фонограм і відеограм, організацій телерадіомовлення. Суміжні права розглянуто з позиції окремого інституту права інтелектуальної власності. Визначено специфічні ознаки суміжних прав та критерії творчості у діяльності суб'єктів суміжних прав. Надано поняття термінів "суміжні права", "аудіовізуальні твори", "фіксація", "запис", "повідомлення виконання", "відеограма". Обгрунтовано позицію щодо введення до сфери правової охорони суміжних прав на аудіовізуальні твори, аранжування, інструментовку, оркестровку, оперу, оперету, сценографію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)339
Шифр НБУВ: РА320460 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Корчевний Г.В. 
Адміністративна відповідальність за порушення авторських та суміжних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Корчевний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено відмінність між поняттями право власності та право інтелектуальної власності. Наведено заходи адміністративного примусу та обгрунтовано необхідність розвитку механізму адміністративно-правової охорони авторського та суміжних прав засобами адміністративної відповідальності. Визначено суспільну небезпеку правопорушень. Висвітлено недоліки законодавства про адміністративну відповідальність. Запропоновано внесення спеціальної статті КУпАП щодо незаконного використання об'єктів авторського та суміжних прав. Розроблено критерії виділення адміністративних проступків у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано доцільність у КУпАП деталізувати порушення авторських та суміжних прав, закріпляючи обставини, що обтяжують відповідальність. Запропоновано провести спеціалізацію суддів з питань розгляду справ про захист інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА322109
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Селіванов М.В. 
Захист права на комп'ютерну програму (авторсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Селіванов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано норми національного та міжнародного законодавства, судової практики щодо захисту прав на комп'ютерну програму. Досліджено форму даної програми як об'єкта авторської правовідносини та наведено її нове трактування. Описано окремі авторські правомочності на комп'ютерну програму. Розглянуто конкретну процесуальну проблему, пов'язану з захистом права на дану програму - забезпечення доказів. Зважаючи на специфіку комп'ютерної програми, доведено необхідність негайного та раптового виконання рішення суду про забезпечення доказів і застосування тимчасових заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)340.6
Шифр НБУВ: РА319509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Кравченко О.С. 
Цивільно-правове регулювання експертизи у сфері інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Кравченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Проаналізовано три групи експертиз: наукову та науково-технічну, експертизу заявок на об'єкти промислової власності, судову експертизу об'єктів інтелектуальної власності, у тому числі контрафактних об'єктів даної власності. Визначено об'єкти, суб'єкти даних експертиз, права та обов'язки сторін, вимоги до експертних організацій, окремих експертів і до їх висновків, відповідальність за науковий рівень експертизи. Виявлено спільні ознаки цих експертиз і відмінності між ними. Доведено, що в Україні ще не створена єдина цілісна система експертизи у сфері інтелектуальної діяльності та власності. Розроблено відповідні наукові положення, оцінки, висновки, пропозиції та рекомендації, спрямовані на удосконалення правового забезпечення зазначених експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х892.19(4УКР)141.3 +
Шифр НБУВ: РА323941
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Атаманова Ю.Є. 
Права промислової власності як форма участі в господарських товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Є. Атаманова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено права промислової власності як форми участі в господарських товариствах. Відзначено, що для реалізації можливості передачі як вкладів до статутних фондів (капіталів) господарських товариств, такі об'єкти мають відповідати критеріям оборотоздатності: виключності, корисності, відчужуваності, можливості їх грошової оцінки, інвестиційної привабливості. Проведено аналіз прав промислової власності на відповідність сформульованим критеріям оборотоздатності й установлено об'єкти, права на які не можуть бути інвестованими до статутних фондів (капіталів) господарських товариств. Обгрунтовано, що патентно-ліцензійні договори не повинні використовуватися як підстави участі у статутних фондах (капіталах) господарських товариств правами промислової власності, механізм передачі останніх має "вписатися" до корпоративних правовідносин, що мають основне значення, але правові конструкції зазначених договорів повинні використовуватися як її істотні умови. Доведено, що внесенню вкладів до статутного фонду даного товариства правами промислової власності найбільш кореспондують правові конструкції договору про поступку (передачу) виключних прав й договору виключної, особливо повної ліцензії. Надано пропозиції щодо ліквідації законодавчих прогалин, пов'язаних з використанням прав промислової власності як форми участі в господарських товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.17 + Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА327603
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Петров Є.В. 
Інформація як об'єкт цивільно-правових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Петров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний правовий аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з інформацією як об'єктом цивільно-правових відносин. Розглянуто інформаційне законодавство, визначено інформацію як об'єкт цивільного права, висвітлено її види та характерні ознаки. Зазначено щодо необхідності удосконалення інформаційного законодавства та подальшого його розвитку на приватних засадах. Досліджено інформаційні правовідносини, зокрема розглянуто їх зміст та види. Комплексно досліджено право на інформацію, а також договір на її передачу, зокрема питання про визначення його місця в системі зобов'язального права України й особливості укладення. Висвітлено питання щодо захисту права на інформацію, висунуто науково-теоретичні пропозиції та рекомендації щодо відшкодування збитку, завданого внаслідок порушення права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х819(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА327710
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Отрішко О.В. 
Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Отрішко ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів даної власності. Наведено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної та податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії даних сфер за умов розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. У межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподаткування, що дозволяє за умов ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону або галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності. Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності у межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю її використання, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Х839(4УКР)3с51 +
Шифр НБУВ: РА324299
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Жорнокуй Ю.М. 
Правове регулювання венчурного підприємництва (цивільно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.М. Жорнокуй ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено відносини, які виникають у процесі створення об'єктів права промислової власності та реалізації майнових прав на їх використання, що опосередковується спеціальним видом діяльності - венчурним підприємництвом. Висвітлено правову природу венчуру взагалі та венчурного підприємництва зокрема, досліджено суб'єктний склад зазначених відносин, звернуто увагу на визначення об'єкта венчурного підприємництва на підставі законодавства стосовно охорони об'єктів інтелектуальної власності. Зазначено щодо необхідності врегулювання відносин у сфері венчурного підприємництва нормами цивільного законодавства. Розглянуто суть договору стосовно виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських і технологічних робіт, а саме: приділено значну увагу його визначенню, місцю у системі цивільних зобов'язань, змісту договору, особливостям його укладання та виконання, а також цивільній відповідальності за його порушення. Наведено рекомендації та пропозиції щодо законодавчого врегулювання відносин у сфері венчурного підприємництва на відносини, що виникають у процесі укладання та виконання договору на здійснення науково-дослідницьких або дослідно-конструкторських і технологічних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.6 + Х839(4УКР)306 +
Шифр НБУВ: РА328432
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Чурпіта Г.В. 
Авторське право на твори образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Чурпіта ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Простежено процес становлення та розвитку авторського права на твори образотворчого мистецтва, сформульовано його поняття, визначено завдання та правові джерела. Виокремлено та теоретично обгрунтовано ознаки даних творів як об'єктів авторського права, досліджено зміст суб'єктивного авторського права та випадки вільного використання творів. Розглянуто способи захисту авторських прав художників від протиправних посягань. З урахуванням результатів вивчення наукової літератури, нормативно-правових актів та судової практики наведено пропозиції щодо удосконалення авторського законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)338 +
Шифр НБУВ: РА328244
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Дригваль Н.П. 
Організаційно-правові основи детінізації відносин у сфері обороту об'єктів інтелектуальної власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.П. Дригваль ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано роль і значення державного управління у сфері організаційно-правового забезпечення детінізації відносин у галузі обороту об'єктів інтелектуальної власності. Доведено необхідність термінового дослідження функціонального стану органів, що діють у сфері охорони та управління інтелектуальною власністю. Обгрунтовано доцільність посилення правового статусу Державного департаменту інтелектуальної власності України, проведення децентралізації та дебюрократизації виробничих функцій (реєстрації та ліцензування), створення організаційних умов для здійснення державного контролю деяких видів господарської діяльності. Встановлено необхідність удосконалення процесу функціонування правоохоронних органів і впровадження апробованих механізмів взаємодії між державними та громадськими утвореннями в досліджуваній сфері, а також їх забезпечення необхідними інформаційними базами даних і контрольно-аналітичними системами. Запропоновано шляхи удосконалення державної політики щодо залучення об'єктів інтелектуальної власності до господарської діяльності. Наведено пропозиції щодо застосування організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері обороту об'єктів інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)302 + Х839(4УКР)302 + Х839(4УКР)302
Шифр НБУВ: РА334183
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Берзін П.С. 
Незаконне використання засобів індивідуалізації учасників господарського обороту, товарів та послуг: аналіз складів злочину, передбаченого ст. 229 КК України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / П.С. Берзін ; Акад. адвокатури України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми кримінально-правового аналізу незаконного використання засобів індивідуалізації учасників господарського обороту, товарів і послуг та детально розкрито зміст ознак складів цього злочину. На підставі аналізу об'єктів права інтелектуальної власності, зазначених у цивільному та Господарському кодексах України, визначено об'єкт даного злочину, його місце в системі злочинів, що посягають на право інтелектуальної власності. У кримінально-правовому аспекті визначено зміст понять "незаконне використання", "знак для товарів і послуг", "торговельна марка", "фірмове найменування", "комерційне найменування", "кваліфіковане зазначення походження товару", "злочини, що посягають на право інтелектуальної власності", "матеріальна шкода". Досліджено зміст термінологічного звороту "службовою особою з використанням службового становища щодо підлеглої особи". Наведено практичні рекомендації для правильного застосування кримінально-правових норм у слідчо-прокурорській та судовій практиці, а також пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6 + Х881,9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА332864
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Клейменова С.М. 
Авторські правовідносини як форма реалізації правомочностей суб'єктів авторського права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Клейменова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть авторського права в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Виявлено причини неможливості застосування правової категорії "інтелектуальна власність" до авторських прав і обгрунтовано доцільність використання категорії "виключні права". Запропоновано змінити структуру положень нового Цивільного кодексу з питань установлення системи приналежних авторам особистих немайнових і майнових прав. Проаналізовано поняття авторських правовідносин абсолютних і відносних. Досліджено проблеми понять об'єкта та суб'єкта авторських правовідносин. Визначено ознаки, структурні елементи твору як об'єкта авторських правовідносин, а також запропоновано ввести в Закон України "Про авторське право і суміжні права" визначення "твору" як одного з основних термінів зазначеного нормативного акта. Визначено правовий статус суб'єктів авторського права, яких запропоновано розглядати як первісних (автору чи співавторів твору) та похідних (спадкоємців й інших правоволодільців). Розглянуто особливості основ виникнення абсолютних і відносних авторських правовідносин. Висвітлено найбільш розповсюджені способи здійснення авторських прав, зокрема авторські договори. Виявлено необхідність закріплення в законі України "Про авторські та суміжні права" положень про ліцензійні договори. З використанням теоретичних положень і судової практики досліджено способи захисту досліджених прав - цивільно-правові, кримінальні, адміністративні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331526
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Шишка Р.Б. 
Охорона прав суб'єктів інтелектуальної власності у цивільному праві України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / Р.Б. Шишка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто проблему цивільно-правової охорони інтелектуальної власності у наступному циклі: творча діяльність та охорона права на її свободу - право інтелектуальної власності - відтворення творчої особистості. Досліджено право на творчу діяльність та її результати, визначено засоби його охорони, права та обов'язки автора у процесі творчості. Розроблено концепцію фантомної правоздатності - прав неіснуючого суб'єкта (ненародженого або померлого), визначеного законом. Обгрунтовано необхідність зміни редакції ст. 54 Конституції України, запропоновано вживати замість терміна "громадяни" термін "всі". Проаналізовано сучасні концепції права інтелектуальної власності, встановлено їх переваги та недоліки, сформульовано концепції щодо виключних майнових прав та компромісну. Здійснено класифікацію суб'єктів права інтелектуальної власності та виявлено особливості їх правового становища, визначено предмет, спрямування та засоби правової охорони. Запропоновано тезу про вплив особистості автора на ціну інтелектуального товару. Проведено порівняльний аналіз охорони та захисту прав інтелектуальної власності, визначено основні напрямки та засоби їх здійснення у національному праві. Доведено, що захист порушених прав інтелектуальної власності повинен здійснюватися потерпілими. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності на підставі ідеї його інтеграції та адаптації до законодавства країн Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)301.06 +
Шифр НБУВ: РА331855
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Ієвіня О.В. 
Цивільно-правова охорона та захист прав виробників фонограм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Ієвіня ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено цивільно-правові аспекти охорони та захисту прав виробників фонограм. Розглянуто процес формування та розвитку національного і міжнародного законодавства з охорони та захисту прав виробників фонограм. Наведено характеристику фонограми як об'єкта та виробника фонограми як суб'єкта суміжних прав. Проаналізовано систему прав виробників фонограм, а також систему цивільно-правових договорів виникнення та передачі майнових прав виробників фонограм. Описано способи цивільно-правового захисту прав виробників фонограм, представлено характеристику видів порушення прав виробників фонограм за законодавством України, визначено юридичні, економічні, соціально-психологічні та технологічні фактори порушень. Досліджено систему обмеження майнових прав виробників фонограм як засіб забезпечення балансу інтересів авторів, виконавців, виробників фонограм, організацій мовлення та користувачів. Проаналізовано ситуацію, що склалась у виробників фонограм у зв'язку з розвитком новітніх технологій. Розглянуто питання історії розвитку фонографічної промисловості. Висвітлено сучасні проблеми правової охорони та захисту прав виробників фонограм в процесі розвитку мережі Internet.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.1/7 +
Шифр НБУВ: РА336753
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського