Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (35)Юристам - Наукова електронна бібліотека (12)Юристам - Реферативна інформація (104)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ФРАНЦУЗЬК$<.>+<.>K=РЕВОЛЮЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Головатий С.П. 
Верховенство права: ідея, доктрина, принцип: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Головатий ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 44 с. — укp.

Досліджено верховенство права як доктрину конституційної теорії та принципи юридичної практики. Розкрито значення цієї доктрини для теорії та практики новітнього українського конституціоналізму на основі теоретичної спадщини античних мислителів, средньовічної пам'ятки права Великої Хартії 1215 р., класичних авторів теоретиків європейського лібералізму епохи Просвітництва, на базі доробку представників наукової школи природного права, з використанням політико-юридичних документів стосовно Американської та Французької революцій XVIII ст, праць основоположника доктрини верховенства права англійського професора Алберта Вен Дайсі (XIX ст.), на підставі аналізу її розвитку у другій половині XX ст. у межах конституційної теорії англосаксонської та континентально-європейської систем права. Досліджено зміст юридичного принципу верховенства на основі доробку інституційних і експертних органів ООН (Міжнародної комісії юристів), Ради Європи, ЄС та з урахуванням тлумачної діяльності Європейського Суду з прав людини в Страсбурзі. Досліджено питання зародження верховенства права в Україні та труднощі цього процесу, зумовлені спадщиною російської культурної традиції, наслідками марксизму-ленінізму та догматизмом юридичного позитивізму радянського зразка. Запропоновано тлумачення верховенства права як засадничий принцип новітнього українського конституційного права, а також докорінно відмінний від панівного у вітчизняній науці погляд на природу українського засадничого акта - Конституції 1996 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в + Х8(4УКР)в +
Шифр НБУВ: РА361125
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Офіцинський Р.А. 
Державотворчий процес в Україні 1991 - 2004 років (на матеріалах періодики Заходу): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Р.А. Офіцинський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний і фактологічний аналіз політичних перетворень в Україні відповідно до вимог західної цивілізації. Для вивчення історичних процесів незалежної України (1991 - 2004) запропоновано "європейську парадигму". Даний період поділено на два етапи, а саме: прийняття Конституції 28 червня 1996 р. і помаранчева революція (листопад - грудень 2004 р.). Установлено, що політичні зміни у незалежній Україні є органічною частиною постсоціалістичної модернізації суспільства та корегуються інформаційними, дипломатичними й економічними інструментами розвинутих країн. Обговорено "вестернізаційний стандарт" у межах однієї цивілізації. Розглянуто питання щодо утворення Державною владою України академічного Інституту Європи, а також запровадження на історичних факультетах нормативного курсу "Історія незалежної України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА343181
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Амджан Санад Тумалла Сауд 
Договір купівлі-продажу у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Амджан Санад Тумалла Сауд ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правове й порівняльне дослідження договору купівлі-продажу в міжнародному приватному праві, у праві України та Йорданії. Значну увагу приділено аналізу джерел приватного права, що регулюють купівлю-продаж, питанням міжнародного приватного права у праві України та Йорданії, а також у різноманітних правових системах: у англосаксонській і романській, у тому числі французькій та німецькій. Досліджено нові форми купівлі-продажу й питання можливості імплементації цих форм в українське право й у право Йорданії. Проаналізовано форми відповідальності за порушення правил про купівлю-продаж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА326011
Рубрики:

4.
Гончаренко В.О. 
Договір позички за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Гончаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем рецепції положень про договір позички за римським приватним правом сучасним цивільним законодавством України. Проаналізовано формування та характерні риси договору позички (commodatum) за римським приватним правом та визначено особливості сприйняття положень римського права щодо договору позички західноєвропейськими системами приватного права. Охарактеризовано регулювання відносин з безоплатної передачі речей у користування за договором позички у сучасному цивільному законодавстві України та встановлено наявність рецепції у ньому положень римського приватного права щодо цього договору. Обгрунтовано висновок, що рецепція римського права щодо договору позички у цивільному законодавстві України відбувалася безпосередньо, а також опосередковано на основі законодавства західноєвропейських країн (Французького та Німецького цивільних кодексів). Сформульовано пропозиції щодо удосконалення певних норм ЦК України, які регулюють договір позички.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)212.32-61 +
Шифр НБУВ: РА341382
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Волощук О.Т. 
Інститут Президента у Франції, Росії та Україні: конституційні норми і політична практика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Т. Волощук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів, одержаних вітчизняними та зарубіжними дослідниками завдяки дослідженням проблеми стосовно інституту Президента у Франції, Росії та Україні, його конституційних норм і політичної практики проведено порівняльно-правое дослідження процесів становлення, розвитку та функціонування даного інституту. Досліджено причини введення поста Президента, фактори, які вплинули на формування специфічних рис французького, російського й українського інститутів президентства. Головну увагу приділено питанням юридичного та фактичного становища президентів у механізмі здійснення державної влади їх країн. Проаналізовано конституційні функції та повноваження, проблеми їх перевищення як джерела конфліктів між Главою держави та Парламентом. Зроблено спробу проаналізувати роль і місце правових актів і допоміжних органів при Главі держави у виконанні ним покладених на нього функцій і повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4ФРА)61 + Х809(4РОС)61 + Х809(4УКР)61 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА357298
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

8.
Капустіна Н.Б. 
Класичний і некласичний підходи у філософсько-правовому дослідженні феномену влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Н.Б. Капустіна ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Дослідено два підходи до проблеми влади, наявні у філософії права, а саме: класичного та некласичного. Простежено розвиток поглядів на владу від античності до сучасності. Запропоновано нове розуміння даної категорії. Проведено аналіз Конституцій Французької Республіки, Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки, які є основними правовими засобами здійснення влади цими державами. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдсконалення Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 +
Шифр НБУВ: РА341281
Рубрики:

9.
Конотопцев О.С. 
Концептуальні основи реформування територіальної організації державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / О.С. Конотопцев ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено територіальну організацію державного керування як діяльність органів державної влади у здійсненні ними організуючого впливу на сфери та галузі, які вимагають такого втручання, уточнено визначення відповідних категорій та понять. На підставі аналізу вітчизняного історичного досвіду територіальної організації державного керування визначено головні тенденції та превалюючі детермінанти розвитку територіального устрою України, обгрунтовано потребу застосування іноземного досвіду територіальної організації влади (Французької республіки). Розглянуто основні підходи до здійснення трансформаційних процесів цієї організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х809(4УКР)66
Шифр НБУВ: РА327388
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шестопал С.С. 
Неотомістський напрямок у французькій філософії права: концепція Жака Марітена: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.С. Шестопал ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено роль конфесіональних версій у сучасній філософії права та сформульовано методологічні критерії світського аналізу філософсько-правових концепцій релігійних мислителів. Висвітлено ідейний контекст формування французької філософії права на прикінці XIX - XX ст. На підставі філософсько-правового аналізу енцикліки Aeterni Patris показано її роль у реставрації та поширенні філософії Фоми Аквінського у сучасній філософії та у філософії права, зокрема. На матеріалі "Суми теології" проаналізовано базову томістську модель філософії права, на якій базувалась концепція Ж. Марітена. Розглянуто твори найвидатнішого представника французької католицької філософії Ж. Марітена та показано його внесок у формування сучасної концепції прав людини. Висвітлено еволюцію філософсько-правової проблематики у теорії та методології сучасного католицизму до феноменології, герменевтики та постмодерністського дискурсу, внаслідок якої неотомізм у його чистому вигляді перестав бути магістральним напрямком каатолицької філософсько-правової думки. Визначено зміст і специфіку французької католицької філософії права в її національному та світовому контексті. Встановлено ідейну наступність між поглядами Ж. Маритена та Президента Франції Н. Саркозі стосовно взаємодії держави та церкви та державною політикою уряду Франції теперішних часів. Показано можливі напрямки взаємодії християнської та світської філософії права в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(7СПО)506 Марітен, Ж. + Х0в71 +
Шифр НБУВ: РА363234
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август 
Патентно-ліцензійні угоди в англійському, французькому та італійському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню патентно-ліцензійних договорів в англійському, французькому та італійському праві. Для дослідження були обрані три різні національні системи права - Сполученого Королівства Великобританії, Франції та Італії. Основну увагу приділено розгляду у порівняльному порядку загальних і відмітних рис патентно-ліцензійного законодавства, оцінці сучасного стану і визначенню перспектив його розвитку. Результатом дослідження є проект моделі закону про ліцензійні договори, що об'єднує важливі елементи досліджуваних національних правових систем. На підставі цього синтезу з'являється можливість його прийняття більшістю країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.41 + Х839(4ВЕЛ)34
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Бєлов Д.М. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту президентства в Україні та Франції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.М. Бєлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження становлення й еволюції інституту президенства в Україні та Франції. Проаналізовано причини заснування поста президента у цих країнах, досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського та французького президентства. Визначено спільні та відмінні риси чинних конституцій України та Франції. Висвітлено подібні ознаки напівпрезидентської форми державного правління в цих країнах. Розглянуто роль президента стосовно інших органів державної влади, на підставі досвіду Франції запропоновано законодавчо закріпити за Президентом України статус арбітра. Порівняно процедуру виборів президента України та Франції, значну увагу приділено питанням строку президентських повноважень, здійснено аналіз окремих етапів виборчого процесу та дослідження виборчої системи щодо виборів президентів даних держав. Значну увагу приділено нормам конституційного законодавства щодо вступу на посаду й усунення з посади глав цих держав. Визначено особливості правового статусу президентів України та Франції. Досліджено компетенцію президентів в аспекті їх взаємовідносин з парламентами та урядами своїх країн. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4ФРА)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338361
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Саід Б.А. Абуфара 
Право народів на самовизначення і практика його здійснення в сучасний період: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Саід Б.А. Абуфара ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено історичні корені права народів на самовизначення в контексті нідерландської, англійської, французької та американської революцій XVI - XVIII ст. Визначено роль концепції національності як суб'єктивного права націй на незалежність у становленні права на самовизначення. Розкрито значення права націй на самовизначення в системі Версальського мирного договору 1919 р. та практики Ліги Націй. З'ясовано ознаки цього права в сучасному міжнародному праві як права всіх народів, а також узагальнено теорію та практику його застосування органами ООН. Виявлено особливості здійснення народом Палестини права на самовизначення за умов мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2 + Х910.142.22 +
Шифр НБУВ: РА329824
Рубрики:

14.
Передерій О.С. 
Правовий статус поліції країн континентальної правової сім'ї (загальнотеоретична характеристика на матеріалах Франції, Німеччини, Польщі): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Передерій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичну характеристику одного з елементів правової системи країн континентальної правової сім'ї - інституту поліції. З використанням такої категорії загальнотеоретичної юриспруденції, як "правовий статус", обгрунтовано авторське визначення правового статусу поліції країн континентальної правової сім'ї. Досліджено основні структурні елементи правового статусу даного органу у розвинених державах європейського співтовариства, зокрема, Франції, Німеччині, Польщі. Розкрито історію становлення поліції як органу виконавчої влади, що виконує правоохоронну функцію держави, досліджено його місце та роль у функціонуванні державного апарату зазначених країн. Проведено грунтовний аналіз положень найважливіших міжнародних і міждержавних нормативних актів, які діють у межах ЄС, і регулюють діяльність поліції країн континентальної правової сім'ї. На підставі вивчення національного законодавства Франції, Німеччини та Польщі досліджено організаційно-функціональну побудову системи органів поліції в зазначених державах. Досліджено компетенцію французької, німецької та польської поліції, визначено гарантії її реалізації. Встановлено існуючі законодавчі обмеження окремих прав поліцейських Франції, Німеччини та Польщі. Висвітлено особливості їх юридичної відповідальності. За результатами проведеного дослідження запропоновано внести зміни в українське національне законодавство з метою вдосконалення правового статусу міліції України та підвищення ефективності її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)112.011 +
Шифр НБУВ: РА363488
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Коваленко Ю.І. 
Правовий статус працівника органів внутрішніх справ у перехідному суспільстві (порівняльно-правовий аналіз на матеріалах країн СНД): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.І. Коваленко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження загальнотеоретичних і порівняльно-правових аспектів, а також закономірностей становлення та розвитку інституту правового статусу працівників органів внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Висвітлено питання щодо поліцейської системи Франції як еталонної поліцейської системи країн романо-германської правової сім'ї. Констатовано, що саме французька модель організації цієї системи дозволяє забезпечити стійке існування політичного режиму за умов економічної, політичної нестабільності, частих політичних криз. Проаналізовано основні етапи розвитку законодавства про органи внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Розглянуто питання про елементний склад правового статусу працівника цих органів. У порівняльно-правовому аспекті розкрито суть понять "працівник міліції" та "працівник поліції", які існують у чинному законодавстві країн-учасниць СНД. Систематизовано різноманітні види гарантій правового статусу працівника органів внутрішніх справ. Досліджено види та підстави юридичної відповідальності працівників зазначених органів країн-учасниць СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4/5СНД) + Х999.81 +
Шифр НБУВ: РА339522
Рубрики:

16.
Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Сіромський Р.Б. 
Проблема Квебеку і канадський федералізм (1960 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Р.Б. Сіромський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження процесу загострення проблеми Квебеку та його впливу на систему канадського федералізму у період 1960 - 1982 рр. За умов "тихої революції" у провінції посилились відцентрові тенденції та зросло бажання квебеків захистити свою національну ідентичність, зокрема, загострилось питання про правовий статус французької мови. Для збереження цілісності держави федеральна влада зробила окремі поступки Квебекові, що призвело до ще більшої децентралізації федерації. Відзначено, що під час проведення ініційованого квебекським урядом референдуму про асоційований суверенітет провінції у 1980 р. більшість її жителів побажали залишитись у складі Канади. Зауважено, що потенційна загроза державній єдності спонукала Оттаву до реформування федеративної системи, внаслідок чого у 1982 р. було ухвалено Конституцію, яка призупинила процес децентралізації країни, але проблеми Квебеку не розв'язала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН)6-5 + Х809(7КАН)79 +
Шифр НБУВ: РА340343
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Чмига В.О. 
Система підготовки державних службовців у Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / В.О. Чмига ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підготовки державних службовців у Франції. Розглянуто найсуттєвіші характеристики, притаманні сучасній системі підготовки державних службовців, здійснено аналіз її цілей і структури. Визначено місце та роль підготовки державних службовців у системі державної служби Франції, обгрунтовано її системний і безперервний характер. Досліджено взаємозв'язок між навчанням і службовим просуванням ,обгрунтовано необхідність здійснення безперервної професійної підготовки державних службовців у межах безперервної освіти з метою підвищення їх професіоналізму та компетентності, які є необхідним елементом процесу модернізації державної служби. Виявлено основні тенденції розвитку системи підготовки державних службовців у Франції. За результатами проведеного дослідження розроблено пропозиції та практичні рекомендації щодо використання французького досвіду за умов реформування системи підготовки державних службовців в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Фра)012.1р
Шифр НБУВ: РА318579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Качур В.О. 
Становлення та розвиток державно-правових інститутів Канади в XVII - 60-х роках XIX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.О. Качур ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено головні етапи та періоди розвитку та становлення державно-правових інститутів залежно від особливостей державно-правового розвитку Канади та науково обгрунтовано їх хронологічні межі. Виявлено головні закономірності та специфіку становлення та розвитку колоніального управління Канади у періоди монополії французьких торговельних компаній (XVII ст. - 1663 р.) та королівського управління (1663 - 1760 рр.). Розглянуто процес утвердження англійського колоніального режиму в Канаді та його вплив на функціонування державно-правових інститутів в останній чверті XVIII ст. Розкрито загальне й особливе в розвитку державно-правових інститутів Канади в першій половині XIX ст. Охарактеризовано партійну боротьбу в Канаді в 50-ті - середині 60-х р. XIX ст. та її вплив на державно-правові інститути провінції. Простежено процес утворення канадської конфедерації в 1864 - 1867 рр. Проаналізовано положення Акта про Британську Північну Америку 1867 р., що стосуються державно-правових інститутів Канади, та розкрито їх значення для подальшого канадського державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)-1 + Х2(7КАН) +
Шифр НБУВ: РА323728
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського