Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (43)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (197)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТЕХНОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

1.
Шарий В.І. 
Антикризові технології як механізм реалізації цілей державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.І. Шарий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Показано можливості застосування антикризових технологій як механізму реалізації цілей державного управління в Україні. Визначено особливості становлення та розвитку антикризового управління, розглянуто його базові принципи та методи. Охарактеризовано засоби реалізації антикризового процесу в українську суспільну дійсність. Значну увагу приділено кризам, кризовим явищам, конфліктам та сучасним антикризовим технологіям. Комплексно досліджено технологічний процес антикризового управління як передумову формування ефективної державної політики України. Проаналізовано антикризові технології державного управління як необхідну складову процесу стабілізації та економічного розвитку країни. Обгрунтовано необхідність застосування технологій державного антикризового управління навіть за сприятливих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 +
Шифр НБУВ: РА346275
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Тертишна О.А. 
Використання конструктивного ресурсу конфлікту в системі державної служби України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.03 / О.А. Тертишна ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Виділено інституційну, організаційну та позиційну зони конфліктного напруження та рівні розгортання конфліктів у системі державної служби: надсистемний, системний і суб'єктний. Доведено, що управління конфліктами є позитивним ресурсом професіоналізації державної служби та служби в органах місцевого самоврядування за умови ефективного володіння технологіями запобігання та розв'язання конфліктних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012
Шифр НБУВ: РА373036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Рибачук А.В. 
Застосування педагогічних технологій у процесі фахової підготовки майбутніх юристів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.В. Рибачук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито роль сучасних педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх юристів, досліджено досвід і перспективи їх використання в юридичних ВНЗ України, запропоновано засоби інтенсифікації навчального процесу. Обгрунтовано визначення поняття "педагогічна технологія". Розроблено й експериментально перевірено педагогічні умови ефективного застосування педагогічних технологій, якими є активізація професійної мотивації навчання, застосування методів інтерактивного навчання, використання мультимедійних засобів. Розроблено модель застосування педагогічних технологій у фаховій підготовці майбутніх юристів, запропоновано методи вивчення їх впливу на розвиток професійних умінь і навичок студентів. Визначено рівні, критерії та показники ефективності використання педагогічних технологій у процесі фахової підготовки майбутніх юристів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)3-34 +
Шифр НБУВ: РА370089 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Кузнецов А.О. 
Інноваційні технології в державному регулюванні соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.О. Кузнецов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення механізму державного регулювання соціально-економічного розвитку регіону шляхом упровадження інноваційних соціальних технологій. Розкрито суть і зміст понять "регіон", "соціально-економічний розвиток регіону", "державне регулювання соціально-економічного розвитку регіону", "інноваційна соціальна технологія". Проведено етимологічний аналіз й обгрунтовано визначення механізму державного управління. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування низки інноваційних соціальних технологій з метою вдосконалення процесів соціального прогнозування, реалізації принципів соціального партнерства та застосування адміністративного моніторингу виконання державних програм і проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА341772
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Смірнова В.О. 
Інтегрований підхід до структурування змісту правових знань у професійно-педагогічному коледжі: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.О. Смірнова ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано структуру змісту правових знань для студентів професійно-педагогічного коледжу як основу для їх інтеграції, організаційно-медичні умови реалізації інтегрованого підходу до структурування змісту даних знань у процесі професійної підготовки у даному коледжі (інтеграцію змісту теоретичних знань, знань про способи діяльності, знань, які регулюють правову поведінку за технологіями реалізації інтегрованих знань за умов, наближених до реальних професійних ситуацій; використання інтерактивних форм і методів навчання правових дисциплін; формування у майбутніх фахівців мотивації учіння). Визначено критерії ефективності реалізації інтегрованого підходу до структурування змісту правових знань за умов професійно-педагогічного коледжу. Розроблено методичні рекомендації щодо реалізації даного підходу до структурування правових знань для професійної підготовки майбутніх фахівців за зазначених умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.514(4УКР)711 + Х8р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА362084
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Саламатов В. О. 
Когнітивні моделі соціальної реальності в державному управлінні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. О. Саламатов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне оцінювання базових елементів циклу змін у державному управлінні в Україні протягом 1994 - 2007 рр., а саме: його цілей та результатів на підставі аналізу сприйняття критичності та стану реалізації національних інтересів країни та соціальної напруженості, а також внутрішніх умов і тенденцій розвитку соціально-економічної та політичної ситуації в країні. Розроблено перелік ефективних управлінських практик і проведено дослідження сприйняття їх наявності в діяльності місцевих органів влади в Україні, Росії та США. Розкрито діяльнісні особливості функціонування органів влади на місцевому рівні в даних країнах, а також реалізації політики надання послуг населенню. Технологія, яка розвивається, орієнтована на інформаційно-аналітичне забезпечення процесів планування, реалізації та контролю державної політики на вищому рівні системи державного управління з урахуванням специфіки досвіду вітчизняного управлінського персоналу. Запропоновано напрями практичного застосування результатів дослідження під час забезпечення зворотного зв'язку в системі державного управління за допомогою комплексу розроблених діагностичних методик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-9 в813
Шифр НБУВ: РА376999 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Петровська Ю.В. 
Моделі та методи планування діяльності органів місцевої влади з надання послуг населенню: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Ю.В. Петровська ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз проблем щодо задоволення потреб населення певних територій. Виявлено головні питання, розв'язання яких дозволить удосконалити систему правління на місцях. Розроблено метод планування надання послуг населенню за умов обмежених фінансових ресурсів за критерієм максимізації корисності від споживання наданих послуг. Наголошено на значущості вхідної інформації - значенні межової корисності послуг. Запропоновано використовувати вибіркове спостереження для одержання інформації про реальні потреби територіальної громади шляхом анкетування респондентів. На підставі таких даних проведено розрахунки мінімального об'єму вибірки та коефіцієнта конкордації. Розроблено аналітичний спосіб, який передбачає здійснення розрахунку показників корисності послуг та їх перерахунку у динаміці, базуючись на інформації щодо обсягів запропонованих послуг у порівнянні з еталонним рівнем. З використанням одержаної в такий спосіб інформації розраховано оптимальний план обсягів послуг, що мають надавати органи місцевої влади. Для комп'ютерної реалізації використано мову програмування Visual Basic, інтегровану в середовище Microsoft Excel. Розроблено технологію розподілу функцій органів місцевої влади між рівнями управління. Технологія розподілу функцій враховує особливість поділу функцій на підфункції та дає змогу розподілити та закріпити кожну функцію, підфункцію, системну складову за відповідним рівнем управління на підставі критерію максимального наближення до споживача з урахуванням обмеження за потенціалом кожного рівня управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 в611.2 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА353936
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Волобуєв А.Ф. 
Наукові основи комплексної методики розслідування корисливих злочинів у сфері підприємництва: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / А.Ф. Волобуєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 42 с. — укp.

Досліджено проблеми розслідування випадків розкрадання майна та пов'язаних з ними злочинів, обумовлених чинниками підприємницької діяльності в період переходу до ринкової економіки. Наведено низку теоретичних положень і практичних рекомендацій, сформульованих з урахуванням сучасних тенденцій у механізмі вчинення корисливих злочинів у сфері підприємництва, практиці їх розслідування. Проаналізовано механізм вчинення злочинів з використанням статусу підприємства, який надає можливість організованим злочинним групам маскувати їх під виглядом господарських відносин. Надано криміналістичну характеристику таких злочинів, у тому числі основних способів заволодіння чужим майном та його легалізації. Визначено найбільш важливі тактичні завдання розслідування, пов'язані з оцінкою первинного матеріалу про злочин, збиранням доказів, подоланням протидії розслідуванню, забезпеченням відшкодування заподіяної шкоди. Розглянуто особливості тактики окремих слідчих дій, обумовлені чинниками підприємницької діяльності. Вирішено проблеми концептуального характеру, пов'язані з побудовою методик розслідування окремих видів злочинів, а також комплексних методик розслідування злочинів, пов'язаних з певними технологіями організованої злочинної діяльності у сфері підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117 + Х893.9(4Укр)8 + Х894.0(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА319018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шевцов С.О. 
Організація професійно-педагогічної підготовки працівників експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.О. Шевцов ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Наведено загальну характеристику діяльності працівників експертної служби. Розкрито особливості їх функціональних обов'язків (адміністративних, експертно-консультативних, профілактичних, комунікативно-регулювальних, дисциплінарних, виховних, психотерапевтичних). Обгрунтовано технологію організації професійно-педагогічної підготовки експертів. Визначено й охарактеризовано її педагогічну складову. Наведена технологія передбачає доведення ролі та значущості педагогічних знань у професійній діяльності працівників експертної служби, з'ясування умінь і навичок педагогічної техніки, що мають професійну спрямованість і етичну форму їх прояву. Доведено, що розроблена й експериментально апробована поетапна організація професійно-педагогічної підготовки працівників експертної служби сприяє посиленню позитивної мотивації до одержання професійно-педагогічних знань, підвищенню рівня сформованості професійної та загальнопедагогічної компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р3-3 +
Шифр НБУВ: РА365057
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Кім К.В. 
Особливості розвитку стресостійкості майбутніх правоохоронців у процесі професійної підготовки: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / К.В. Кім ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз проблеми стійкості до стресу під час навчання курсантів у ВНЗ. Розроблено та реалізовано програму емпіричного дослідження. Визначено фактори, що детермінують рівень дослідженої стійкості курсантів. Розроблено тренінгову програму з її формування. Визначено ефективність запропонованої програми. Виявлено, що стійкість до стресу є професійно значущою якістю курсанта як майбутнього працівника (співробітника) правоохоронних органів держави, а технологія формування стійкості до стресу під час навчання курсантів у ВНЗ сприяє їх професійному розвитку і є ефективним засобом профілактики професійної стагнації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Х819(4УКР)112.01 р3-3:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА360390
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Мотлях О.І. 
Питання методики розслідування злочинів у сфері інформаційних комп'ютерних технологій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.І. Мотлях ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні вітчизняні та зарубіжні методики розслідування злочинів, пов'язаних з інформаційними комп'ютерними технологіями. Визначено елементи криміналістичної характеристики зазначеної категорії злочинів і встановлено взаємозв'язки між ними. З'ясовано специфіку організації та планування початкового та подальшого етапів розслідування злочинів у сфері інформаційних комп'ютерних технологій. Сформульовано імовірні типові слідчі ситуації у процесі розслідування коп'ютерних злочинів, обгрунтовано та проаналізовано можливі криміналістичні версії. Встановлено особливості планування слідчих дій та оперативно-розшукових заходів (формування слідчої групи, відбір науково-технічних засобів, виявлення та вилучення об'єктів криміналістичного дослідження). Проаналізовано тактику проведення окремих слідчих дій початкового та подальшого етапів слідства (огляду місця події, допиту, обшуку). Доведено практичну значущість судової комп'ютерної експертизи у розслідуванні злочинів у сфері інформаційних комп'ютерних технологій. Розроблено рекомендації щодо відшкодування заподіяних злочином збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)312.6 + Х893.9(4УКР)413.4 +
Шифр НБУВ: РА336770
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шкурат І.В. 
Становлення та розвиток політичних виборів в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / І.В. Шкурат ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття виборчих технологій як сукупності засобів і методів виборювання, оновлення та утримання політичної влади в демократичному суспільстві, а також поняття "технологія" як механізм управління й організації суспільного життя стосовно політичних виборів. Систематизовано існуючі підходи та запропоновано власну класифікацію виборчих технологій за ознаками: використовуваний інструментарій та методологія; масштаб виборів; ціль виборчої компанії; ступінь включеності в управлінські процеси; "антитехнології" або "брудні" виборчі технології. Запропоновано положення, що політичні вибори - це правова форма завоювання та оновлення представницьких інститутів влади. Розвинуто також положення: ключовий інститут легітимації існуючої політичної системи й політичного режиму; соціальна технологія демократичного суспільства, що сприяє підвищенню ефективності державного управління, механізм політичного безпеки держави. Зазначено, що у державотворчому процесі демократичного суспільства політичні вибори є механізмом реалізації прав громадян на участь в управлінні державою. Відзначено, що ефективність виборчих технологій за сучасних умов українського суспільства залежить від наявності команди професіоналів; матеріально-фінансових реурсів, організаційної структури, доступу до засобів масової інформації, підтримки впливових людей, морально-вольових якостей політичного лідера. Визначено, що виборча система України пройшла шлях від мажоритарної абсолютної більшості до змішаної відносної більшості. Доведено, що виборча система, виборчі правила, процедури та інші заходи й методи, які застосовуються під час виборчої компанії як управлінський інструментарій, впливають на стабільність політичної системи й розвиток демократизації в країні та залежать від чіткості й виваженості правових норм, рівня політико-правової культури учасників виборчого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Укр)526.2
Шифр НБУВ: РА319094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Стецик Н. В. 
Технологія судової правотворчості: загальнотеоретична характеристика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Стецик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено юридичну природу судової правотворчості, здійснено її класифікацію. Встановлено основні ознаки технології судової правотворчості та її структуру. Розглянуто техніко-правові засоби судової правотворчості та правила їх використання. Висвітлено природу технологічних процедур судової правотворчості, їх особливості у прецедентній та регламентній судовій правотворчотсі. Виокремлено основні моделі судової правотворчості у континентальному праві: нормоконтрольну, компетенційну, уніфікаційну, правозахисну та регламентну. Охарактеризовано природу судового нормативно-правового прецеденту та судового регламенту. Розкрито можливості та параметри здійснення судової правотворчості в Україні. Наведено пропозиції щодо впровадження прецедентної та удосконалення регламентної технології судової правотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.61 + Х891.9(4УКР)1-383
Шифр НБУВ: РА383077 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Давидюк О.М. 
Технологія як об'єкт господарсько-правового регулювання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Давидюк ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади правового статусу технології як самостійного об'єкту господарських відносин. Наведено визначення таких понять, як "технологія", "синтетичний об'єкт права інтелектуальної власності", "інфраструктура ринку технологій", "державна технологічна політика", "інноваційно-технологічна функція держави". Визначено критерії, за допомогою яких технологія може бути відокремлена від інших інноваційних і господарсько-правових об'єктів. Проаналізовано систему суспільних відносин пов'язаних із обігом технологій, змодельовано засади їх правового регулювання та нормативного обмеження державного впливу. Вивчено особливості реалізації державної технологічної політики та створення спеціальних правових режимів здійснення господарської діяльності, що направлені на стимулювання відносин пов'язаних з їх трасфером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.302 + Х839(4УКР)93 +
Шифр НБУВ: РА370186 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Борисова Л.В. 
Транснаціональні комп'ютерні злочини як об'єкт криміналістичного дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.В. Борисова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання криміналістичного дослідження злочинів, взаємопов'язаних з високими технологіями та комп'ютерною технікою. Проаналізовано засади міжнародної та регіональної юрисдикції інформаційного права. Розроблено елементи криміналістичної характеристики комп'ютерних злочинів. Зроблено висновок, що вихідною інформацією є дані про предмет замаху, а саме: характеристики комп'ютерної інформації та її носіїв - об'єктів криміналістичних досліджень за умови, якщо вони взаємопов'язані з вчиненим злочином, або такого, що вчиняється. Така інформація може бути сприйнята не тільки об'єктом, але й технічними пристроями. Вивчено особливості початкового стану розслідування. Визначено зміст типових слідчих ситуацій. Розглянуто особливості способів вчинення транснаціональних комп'ютерних злочинів. Обгрунтовано комплексність слідчих дій для виявлення, фіксації, вилучення слідів зазначеного виду злочинів. Проаналізовано форми використання спеціальних знань. Розглянуто сучасні можливості комп'ютерно-технічної експертизи, профілактики та прогнозування вчинення транснаціональних комп'ютерних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.9 + Х916.881.9 + Х916.881.9
Шифр НБУВ: РА353471
Рубрики:

16.
Гайдученко С. О. 
Формування інноваційної технології оцінювання в управлінні персоналом державної служби: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.03 / С. О. Гайдученко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості управління персоналом державної служби й їх вплив на систему оцінювання державних службовців. Розкрито зміст оцінювання персоналу як ключового елемента сучасної концепції управління персоналом державної служби. Обгрунтовано базовий зв'язок оцінювання персоналу з існуючими у сфері державної служби кадровими технологіями. З'ясовано зв'язок між оцінюванням персоналу та проходженням ним державної служби. Висвітлено рамковий підхід щодо визначення критеріїв оцінювання персоналу як похідної від вимог його посади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012
Шифр НБУВ: РА375251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського