Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (969)Юристам - Наукова електронна бібліотека (138)Юристам - Реферативна інформація (636)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (141)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПОРІВНЯЛЬНЕ$<.>+<.>K=ПРАВОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Сліпченко В.І. 
Апеляційне провадження в системі кримінально-процесуальних стадій: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Сліпченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальні, теоретичні та практичні проблеми апеляційного провадження в кримінальному судочинстві України. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід законодавчого регулювання апеляційної перевірки рішень суду першої інстанції. Обгрунтовано соціально-правові передумови відродження суду апеляційної інстанції. Розкрито сутність і значення інституту апеляційного провадження, визначено його місце в системі контрольних функцій кримінального судочинства. Виявлено відмінності між поняттями апеляція й апеляційне провадження, запропоновано їх визначення та виділено характерні ознаки. Розкрито основні завдання апеляційного провадження в системі кримінально-процесуальних стадій, здійснено порівняльне дослідження моделей апеляційного та касаційного провадження. Охарактеризовано стан судової практики апеляційного оскарження рішень суду першої інстанції. Наведено пропозиції щодо покращення процедури перевірки рішень суду першої інстанції й оптимізації діяльності апеляційних судів. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА354906
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Неженець Е.В. 
Варіантність російських термінів юриспруденції в системному та комунікативно-прагматичному аспектах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Е.В. Неженець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено типи варіантності термінів правознавства та способів їх репрезентації у сфері функціонування та фіксації. З застосуванням системного та комунікативно-прагматичного підходу встановлено, що у метамові правознавства відбувається варіювання форми та семантики юридичних термінів. Проаналізовано основні різновиди формальних варіантів у парадигматичному та синтагматичному аспектах. З'ясовано, що варіювання семантики правознавчих термінів виявляється як лексико-семантичне варіювання (полісемія) або як варіювання семантичного обсягу одного й того ж терміна (поняттєвий поліморфізм, амбісемія, еврисемія). Визначено та проаналізовано продуктивні різновиди полісемії та моліформізму юридичних термінів, розглянуто причини цих явищ у сфері термінолексики. Обгрунтовано, що варіантність будь-якого різновиду репрезентується у функціонально та прагматично зумовлених фрагментах спеціального тексту, які одержали назву метатекстових комунікативних ситуацій (МтКС). Виявлено типи МтКС, властиві метамові правознавства. Проаналізовано способи репрезентації варіантів термінів у навчально-наукових текстах і термінологічних словниках. Зазначено, що в когнітивному аспекті варіативність плану вираження та плану змісту розглянуто як результат багатоаспектного наукового вивчення юридичних понять, який свідчить про динамічність терміносистеми правознавства, відсутність застою у процесі пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:Х + Х. в4 +
Шифр НБУВ: РА325980

3.
Пашков А.С. 
Вчення про громадянське суспільство в філософії права Гегеля: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / А.С. Пашков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано вчення Гегеля про громадянське суспільство, виявлено й охарактеризовано його життєздатні елементи. Досліджено генезу філософсько-правових поглядів мислителя взагалі та його вчення про громадянське суспільство зокрема. Визначено місце філософії права у структурі "кінцевої редакції" системи Гегеля, показано роль його філософсько-правових студій у формуванні загально-філософських поглядів. Досліджено вплив загальнофілософських поглядів Гегеля на вирішення ним філософсько-правових проблем. Розглянуто структуру, основні принципи та категорії гегелівського вчення про громадянське суспільство. Здійснено порівняльне дослідження гегелівського вчення про громадянське суспільство з ідеями його попередників та конкретизовано особистий внесок ученого у розвиток даної теорії. Проаналізовано основні етапи засвоєння, критичні дослідження та подальший розвиток гегелівського вчення про громадянське суспільство. Окреслено можливості використання життєздатних елементів даного вчення сучасною вітчизняною філософсько-правовою наукою з метою правового забезпечення побудови громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.7 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА354359
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Амджан Санад Тумалла Сауд 
Договір купівлі-продажу у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Амджан Санад Тумалла Сауд ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правове й порівняльне дослідження договору купівлі-продажу в міжнародному приватному праві, у праві України та Йорданії. Значну увагу приділено аналізу джерел приватного права, що регулюють купівлю-продаж, питанням міжнародного приватного права у праві України та Йорданії, а також у різноманітних правових системах: у англосаксонській і романській, у тому числі французькій та німецькій. Досліджено нові форми купівлі-продажу й питання можливості імплементації цих форм в українське право й у право Йорданії. Проаналізовано форми відповідальності за порушення правил про купівлю-продаж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА326011
Рубрики:

5.
Гуляк Я.В. 
Договір найму (оренди) житла за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Я.В. Гуляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 24 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження поняття та характерних ознак договору найму (оренди) житла за ЦК України 2003 р. та спеціальних норм житлового закондавстав України, присвячених аналогічним питанням. На підставі одержаних результатів сформульовано особливі вимоги для укладання договорів найму житла відповідно до норм глави 59 ЦК України. Розглянуто питання правової характеристики цивільно-правового договору як законодавчої бази регулювання відносин користування житлом (помешканням) у цивільному обігу. Проаналізовано основні поняття та зміст договору найму (оренди) житла й обгрунтовано вимоги щодо його належного виконання. Визначено суть поняття та юридичний зміст засобів забезпечення належного виконання договору найму (оренди) житла. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинних правових норм і узгодження положень ЦК України і житлового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.3 +
Шифр НБУВ: РА336847
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шевчук С.В. 
Загальнотеоретичні проблеми нормативності актів судової влади: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.В. Шевчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено особливості становлення та поширення нормативного впливу актів судової влади. Вивчено прояви нормативності в системі юридичних актів даної влади. Розглянуто нормативність актів судової влади з урахуванням загальнотеоретичної концепції нормативності. Досліджено основні тенденції посилення нормативного впливу з урахуванням сучасної теорії судового прецеденту. Наведено класифікацію актів судової влади та судових прецедентів. Проаналізовано історичне походження нормативності актів судової влади. Досліджено явище нормативності актів судової влади, грунтуючись на засадах основних шкіл права, а також еволюцію теорії щодо цього явища у вітчизняному правознавстві. Розглянуто прояви нормативності за умов конституційної демократії та у контексті судового застосування принципів права. Вивчено специфіку інтерпретаційних актів судової влади у контексті їх нормативності, а також основні концепції обмеження нормативних можливостей актів судової влади. Досліджено досвід зарубіжних країн щодо визнання нормативності актів судової лади, методологічну основу прецедентного права, його структуру та порядок дії в англо-саксонській і романогерманській правовій сім'ї, у доктрині та практиці Російської імперії та СРСР, а також у міжнародному праві. Вивчено й узагальнено прояви нормативності у системі актів судової влади України, зокрема, акти Конституційного Суду України (їх правові позиції), постанови пленумів вищих судів і важливі рішення судів стосовно конкретних справ. Сформульовано наукові висновки щодо нормативного впливу актів судової влади, що сприятиме вдосконаленню процесу формування права, зміцнення незалежності й ефективності судової влади, забезпечення єдності судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32 + Х002.5 + Х8(4УКР)-383 +
Шифр НБУВ: РА360983
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Сироїд Т.Л. 
Захист жертв злочинів у міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.Л. Сироїд ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено правовий статус жертв злочинів на міжнародному і національному рівнях. Досліджено ступінь визнання міжнародно-правових норм у галузі захисту прав жертв злочинів державами та їх імплементацію у внутрішньому праві, розкрито особливості предмета регулювання і змісту норм, а також проаналізовано міжнародні і національні механізми правового захисту даної категорії осіб. Вперше в українському правознавстві на теоретичному рівні розглянуто зміст правового статусу жертв злочинів, здійснено критичний аналіз його закріплення в міжнародному і національному праві, а також практики правозахисної діяльності стосовно даної категорії осіб. Це дало можливість запропонувати цілісну концепцію міжнародного та внутрішньодержавного захисту жертв злочинів як складового елементу загальної системи захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.36 + Х916.8(2/8)
Шифр НБУВ: РА308429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Наулік Н.С. 
Інститут омбудсмана в Україні та Республіці Польща: порівняльне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.С. Наулік ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено конституційно-правовий статус інституту омбудсмана в Україні та Республіці Польща. Здійснено порівняльний аналіз його особливостей у зарубіжних країнах. Проаналізовано процес становлення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та інституту Речника Громадянсьих Прав Республіки Польща. Визначено місце та роль українського та польського омбудсманів у системі органів державної влади України та Республіки Польща. На підставі результатів визначення та порівняння основних важелів впливу українського та польського омбудсманів на стан захисту прав людини у державі з'ясовано основні принципи їх діяльності та систему функцій. Проаналізовано структуру, форми діяльності та нормативне забезпечення служб омбудсманів України та Республіки Польща. Розглянуто основні тенденції розвитку інституту омбудсмана в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4ПОЛ)62-931 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА354455
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Черняк Ю.В. 
Інститут підсудності в міжнародному приватному праві країн Європейського Союзу та України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне дослідження інституту міжнародної підсудності цивільних справ. Розглянуто історію становлення внутрішнього законодавства про міжнародну підсудність у країнах ЄС та в Україні, завдання та напрямки міжнародно-правової уніфікації норм інституту міжнародної підсудності. Досліджено Брюссельську Конвенцію 1968 р. та Брюссельську Постанову N 44/2001 як джерело правового регулювання міжнародної підсудності у країнах ЄС. Проаналізовано положення Луганської Конвенції 1988 р. і конвенцій, розроблених під егідою Гаазької Конференції з міжнародного приватного права, які замінили чи доповнюють положення Брюссельської Конвенції 1968 р. Сформульовано висновки по основні підходи українського законодавства щодо визначення міжнародної підсудності цивільних прав. Розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)189.4 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344879
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Васюк О.В. 
Інформаційно-бібліографічне забезпечення юристів в умовах формування правової держави: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / О.В. Васюк ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст основних понять "документний потік з правознавства", "бібліографічна інформація з правознавства" та "система інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства"). Проаналізовано документний потік з правознавства, виявлено його типово-видовий склад. З'ясовано закономірності концентрації-розпорошення публікацій у даній галузі. Проаналізовано інформаційні потреби юристів за умов формування правової держави, а також систему інформаційно-бібліографічних ресурсів з правознавства, що складається з підсистем перспективної, поточної та ретроспективної бібліографічної інформації. Запропоновано шляхи для удосконалення системи забезпечення інформаційно-бібліографічними джерелами галузі правознавства за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч735.22:Х + Ч239.9:Х + Х8(4УКР)ф2 +
Шифр НБУВ: РА325428
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

11.
Красноголовець С.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення виборчих та референдних прав громадян в Україні та державах Центральної Європи (порівняльний аналіз на прикладі Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Красноголовець ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльно-правове дослідження кримінальної відповідальності за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Проаналізовано різні підходи до трактування поняття "порівняльне правознавство". Визначено принципи проведення компаративного дослідження, його форми, методику, проведено загальну характеристику критеріїв поділу правових систем на правові сім'ї. Обгрунтовано необхідність запровадження нового підходу до здійснення порівняльно-правових досліджень, під час якого доцільно враховувати міжнародно-правові стандарти у галузі виборчих і референдних правовідносин. Досліджено злочини за перешкоджання реалізації виборчих і референдних прав громадян, способи перешкоджання, за фальсифікацією результатів голосування, підробку виборчих і референдних документів, за недотримання порядку фінансування виборів і референдуму, порушення таємниці голосування за Кримінальним кодесом (КК) України та КК окремих держав Центральної Європи. Проведено порівняльний аналіз кримінально-правових санкцій за злочини проти виборчих і референдних прав громадян. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)115
Шифр НБУВ: РА363680
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Матвійчук Я.В. 
Кримінальна відповідальність за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту (порівняльно-правове дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Я.В. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне дослідження кримінального законодавства України, Литви, Латвії й Естонії про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту. Визначено суспільну небезпечність даного виду правопорушення, розглянуто його об'єктивні та суб'єктивні ознаки. Виявлено спільні та відмінні ознаки у кримінальному законодавстві України, Литви, Латвії й Естонії, показано переваги та недоліки правових систем даних країн. Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України про встановлення відповідальності за порушення правил дорожнього руху або експлуатації транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА362907
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Киричук А.С. 
Методика застосування модульно-рейтингової технології навчання правознавства учнів 9-го класу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.С. Киричук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено психолого-педагогічний і методичний аналіз предмета дослідження, теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методичні умови ефективного застосування модульно-рейтингової технології навчання правознавства IX класу, розроблено її нормативні документи й алгоритм упровадження у навчальний процес. Доведено, що застосування модульно-рейтингової технології навчання правознавства стимулює навчальну мотивацію учнів, формує у них навички самостійного визначення власної навчальної стратегії й її реалізації, розвиває процеси самоорганізації та самооцінювання у дев'ятикласників, адаптує їх до навчання у ВНЗ за кредитно-модульною технологією. Підсумки дослідження дозволяють констатувати факт росту показників навчальних результатів і навчальної мотивації учнів, що забезпечує якість навчальних досягнень учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.284 + Х.р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА367752
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Маньгора В.В. 
Методика формування знань про державу в учнів основної школи на уроках історії та правознавства: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Маньгора ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше висвітлено теоретико-методичні засади формування в учнів основної школи на уроках історії та правознавства знань про державу, встановлено критерії визначення рівня їх сформованості. Розкрито виховний потенціал знань про державу у шкільній історичній та правознавчій освіті, розглянуто підходи до застосування інтерактивних технологій навчання у контексті досліджуваної проблеми. Обгрунтовано методичні умови ефективного формування в учнів основної школи знань про державу, якими є відбір і структурування навчального матеріалу з метою забезпечення поступового переходу від емпіричного до теоретичного рівня знань; організація активної навчально-пізнавальної діяльності учнів; оптимальне використання міжпредметних зв'язків і врахування вікових особливостей формування знань в учнів основної школи. Розроблено й експериментально перевірено методику формування в учнів знань про державу на уроках історії та правознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР)2-3 + Т.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359888
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кривцова І.С. 
Методологічна роль синергетики у порівняльно-правовому пізнанні: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І.С. Кривцова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади застосування положень синергетики у порівняльно-правовому пізнанні. Розглянуто питання стосовно предметного поля порівняльного правознавства, що у аспекті ідей синергетики може бути розвинуто з урахуванням конструктивної ролі випадковості та нового виду закономірності - закономірності еволюції та саморганізації правових систем. Запропоновано синергетичну концепцію такої системи, яка, зокрема, містить положення: правова система є комплексом порядків, що самоорганізуються, перебувають у погодженій взаємодії під впливом внутрішньосистемного детермінанта - правосвідомості, що уможливлює когерентність самоорганізаційних процесів і "алгоритм" саморуху правової системи в цілому. Саморозвиток правової системи зумовлює "оновлення" у вигляді зміни подвійного порядку, зміну станів, що дозволяє системі еволюціонувати у рамках "основного каналу еволюції", зумовленого типом права, а також зміну типової якості системи, спричинену неможливістю правової системи розвиватися у межах колишнього типу права у зв'язку з нагромадженням контрастних відмінностей правової системи, що зумовлює функціонування особливого стану правової системи - "перехідного типу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х990 в + А4
Шифр НБУВ: РА358968
Рубрики:

16.
Меленко О.В. 
Методологія правознавства в науковій спадщині Б.О.Кістяківського: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.В. Меленко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно проаналізовано наукову спадщину одного з вітчизняних вчених-правознавців дореволюційного періоду Б.О.Кістяківського у галузі розробки методологічних проблем правознавства та виявлено значення його методологічних ідей для сучасної вітчизняної правової науки. Висвітлено зміст результатів теоретико-методологічних досліджень Б.О.Кістяківського за напрямками: стану і проблем пізнання права, завдань правової науки; методологічної природи даної науки: співвідношення та взаємодії у пізнанні права філософії, соціальних наук і правознавства; методологічних особливостей загальної теорії права, співвідношення загальної теорії права з догматичною юриспруденцією та філософією права; необхідність методологічного плюралізму і синтетичного підходу до пізнання права; деяких методологічних аспектів вивчення держави як правового явища, методологічних труднощів в науці про державу; методологічних проблем історико-правових досліджень. Аргументовано тезу, що Б.О.Кістяківський не був прихильником якогось конкретного дослідницького підходу, а здійснював дослідження з використанням синтетичної (інтегральної) теорії права, здійснивши за цього значний внесок у соціологічне вивчення права, а також у розробку багатьох загальнотеоретичних проблем права та держави. Обгрунтовано, що плюралістична (синтетична) концепція Б.О.Кістяківського є однією з перших у світовій правовій думці та першою в українській правовій науці. Виявлено основні постулати та недоліки цієї концепції. Визначено основні аспекти концепції загальної теорії права Б.О.Кістяківського, його погляди стосовно методологічних труднощів у науці про державу, проблем історико-правових досліджень. Виявлено значення, наукову цінність і конструктивну роль методологічних ідей Б.О.Кістяківського для сучасної правової науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Ф1(4УКР)506 Кістяківський, Б.
Шифр НБУВ: РА359041
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Товт М.М. 
Міжнародно-правовий захист національних меншин (тенденції сучасного розвитку): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.М. Товт ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено, що концепція національних меншин у сучасному її розумінні є продуктом європейського історичного розвитку XX ст. та безпосередньо виходить з концепції "національної держави". Наведено визначення поняття "національні меншини", яке доповнює визначення, що міститься в законодавстві України, а також визначення, яке запропоновано в національній доктрині міжнародного права. Аргументовано ідею щодо релятивності форм, рівня та обсягу практичного виконання окремих положень міжнародного права в певних державах, а також у межах певної держави стосовно окремих меншин. На підставі міжнародно-правових вимог та досвіду окремих держав розроблено "Концептуальні засади національно-культурної автономії національних меншин України", в яких розкрито поняття національно-культурної автономії, а також запропоновано організаційно-правові та матеріальні засади діяльності такої автономії як засобу та однієї з можливих форм імплементації принципу субдіаритету в законодавстві України. Системно проаналізовано кодифікації прав національних меншин у міжнародних документах та проведено порівняльне дослідження з відповідними юридичними положеннями, які діють у внутрішньому правопорядку України. Наведено рекомендації щодо способів та методів приведення українського законодавства та внутрішньої правозастосовчої практики відповідно до вимог міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2
Шифр НБУВ: РА320417 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Лініченко Д. В. 
Міжнародно-правовий механізм врегулювання торговельних спорів у рамках діяльності Світової організації торгівлі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Д. В. Лініченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше на сучасному етапі розвитку українського правознавства обгрунтовано поняття "міжнародно-правовий механізм врегулювання торговельних спорів у рамках Світової організації торгівлі (СОТ)", визначено його характерні ознаки й особливості. Проаналізовано різні підходи до наукових класифікацій торговельних спорів і способів їх вирішення на міжнародному рівні. Проаналізовано практику врегулювання торговельних спорів у рамках СОТ, визначено типологічну характеристику торговельних спорів міжнародного характеру та способів їх вирішення. Розроблено пропозиції щодо удосконалення практики застосування норм міжнародного права та положень законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1
Шифр НБУВ: РА381298 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

19.
Островська-Бугайчук І. М. 
Підготовка майбутніх учителів правознавства до роботи з підлітками девіантної поведінки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. М. Островська-Бугайчук ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито сутність поняття "підліток девіантної форми поведінки", охарактеризовано особливості підготовки майбутнього вчителя правознавства до роботи з підлітками девіантної форми поведінки, визначено зміст структурних компонентів готовності до даної роботи як результату професійної підготовки. Обгрунтовано й експериментально перевірено поетапну технологію підготовки майбутніх вчителів правознавства до роботи з підлітками девіантної форми поведінки в процесі професійної підготовки. Уточнено критерії та показники рівнів готовності майбутніх вчителів правознавства до роботи з девіантними підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.334 + Х8 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА381088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Сорочинський М.Г. 
Попередження злочинності засобами кримінального права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.Г. Сорочинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження питання про роль кримінального права у попередженні злочинності. З'ясовано значення різних норм та інститутів кримінального права у даному процесі та механізм їх соціальної дії. Проаналізовано роль криміналізації злочинів з подвійною превенцією у попередженні злочинності. Здійснено порівняльне вивчення кримінальних законодавств десяти республік колишнього Радянського Союзу, Центральної та Західної Європи, а також громадської думки про систему кримінальної юстиції та застосування кримінального права у даній сфері. Сформульовано рекомендації щодо підвищення ефективності кримінально-правового впливу на злочинність, зокрема щодо підвищення рівня захисту прав потерпілих та відшкодування завданої злочинами шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7 + Х881.9(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА331590
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського