Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (221)Юристам - Наукова електронна бібліотека (18)Юристам - Реферативна інформація (516)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ДЕРЖАВОТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Литвин І.І. 
Адміністративно-правове регулювання взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Литвин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження взаємодії місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування на сучасному етапі державотворення. Досліджено етапи становлення публічної влади на місцевому рівні у контексті їх взаємодії. Визначено сутність управлінської діяльності місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, обгрунтовано теоретичні засади їх взаємодії. Доведено необхідність наукового дослідження змісту управлінської діяльності органів виконавчої влади на місцевому рівні у контексті взаємодії з органами місцевого самоврядування. Проаналізовано стан реалізації та перспективи розвитку інституту делегованих повноважень в Україні. Делегування повноважень розглянуто як один із способів встановлення компетенції місцевих органів влади, що є важливим правовим інститутом децентралізації публічної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА367458
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Калюта А.Б. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Б. Калюта ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку, науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-юрисдикційної діяльності за умов проведення адміністративної реформи в Україні. Визначено сутність поняття, специфіку та структуру адміністративного процесу з урахуванням особливостей його прояву в галузі митної справи. Проаналізовано види та зміст юрисдикційних проваджень за сучасних умов державотворення, наведено їх класифікацію. Встановлено критерії, підстави та практичне значення розмежування понять "адміністративна юстиція" та "адміністративна юрисдикція". Розкрито соціальну роль і зміст адміністративно-юрисдикційної діяльності митних органів за сучасних умов. Показано особливості реалізації механізму правового регулювання та практики здійснення адміністративно-юрисдикційної діяльності в митних органах України, наведено характеристику її окремих видів. Проаналізовано принципи та функції адміністративної юрисдикції митних органів України. Визначено зміст понять "адміністративний процес", "процесуальна стадія", "адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів", "адміністративно-юрисдикційне провадження". Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, зокрема, відомчих нормативних актів, що регулюють діяльність митних органів України у межах адміністративно-юрисдикційних проваджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-5 +
Шифр НБУВ: РА354899
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Бухтатий О. Є. 
Взаємовідносини органів державної влади та засобів масової інформації в умовах демократичного державотворення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Є. Бухтатий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та методологічні проблеми взаємовідносин органів державної влади та засобів масової інформації. Проаналізовано особливості їх впливу на формування громадської думки та державної політики. Досліджено сутність, природу, ознаки та форми взаємодії та протистояння між органами державної влади та мас-медіа з позиції права людини на вільний доступ щодо інформації, її одержання, збирання та розповсюдження. Запропоновано новий підхід до стратегії реформування вітчизняної інформаційної сфери й обгрунтовано необхідність вдосконалення системи державного регулювання у галузі телерадіомовлення та телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)126 + Х849(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА373273 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ковалішина Н.П. 
Взаємодія жіночих громадських організацій з органами державної влади як фактор здійснення гендерної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Ковалішина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-практичний аналіз взаємодії жіночих громадських організацій з органами державної влади у процесі забезпечення ефективності реалізації гендерної політики в Україні на сучасному етапі її державотворення. З застосуванням комплексного підходу розкрито особливості та запропоновано періодизацію становлення та розвитку жіночого руху в Україні. Концептуально виокремлено й проаналізовано основні моделі діяльності сучасних жіночих громадських організацій в Україні. Виявлено чинники розвитку жіночого руху в регіонах нашої країни, визначено його вплив на демократизацію гендерної політики на місцевому рівні влади, а також вплив міжнародних організацій-партнерів на активізацію ролі жінок в управлінні суспільними процесами. Вивчено особливості гендерного підходу до формування державної політики Канади як необхідної умови забезпечення її соціально-політичного розвитку, специфіку управлінської діяльності даних організацій щодо забезпечення гендерного балансу в США. Удосконалено механізми взаємодії держави і громадських жіночих організацій щодо формування й оптимізації політики гендерного паритету. Запропоновано шляхи оптимізації внеску жіночого громадського руху до процесів формування громадянського суспільства в Україні. Визначено засоби впливу зазначених організацій та держави на зміну гендерних стереотипів у сучасному українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 + С5*423.2*344 + Ф74(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342232
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Канавець М.В. 
Вплив молодіжного руху на формування та реалізацію державної політики України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.В. Канавець ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан науково-теоретичних і методологічних напрацювань вітчизняної та зарубіжної науки стосовно формування та розвитку державної молодіжної політики та молодіжного руху, визначено етапи становлення молодіжного руху і його складові елементи. Наведено визначення поняття "молодь" як суб'єкта державної молодіжної політики й інноваційні перспективи розвитку молодіжного ресурсу, охарактеризовано систему потреб молодіжного середовища. Проаналізовано існуючі концепції молодіжної політики в контексті їх адаптації до процесу державотворення сучасної України. Удосконалено наявні та запропоновано нові підходи щодо впливу молодіжного руху на формування та реалізацію державної політики України з урахуванням синтетичних принципів і підходів. Розроблено пропозиції та практичні рекомендації для органів державної влади й органів місцевого самоврядування щодо внесення доповнень і змін у нормативно-правову базу України та встановлено перспективні напрями подальших досліджень у сфері державної молодіжної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4УКР) + Х809(4УКР)342 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА369070
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Кулачек О.І. 
Гендерна паритетність у державному управлінні: становлення та тенденції розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / О.І. Кулачек ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено історико-теоретичний аналіз суспільного статусу жінок, їх ролі в процесі державотворення в концепціях зарубіжних і вітчизняних досліджень. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади та основні напрями сучасних гендерних досліжень. Узагальнено становлення нових підходів у формуванні системи державно-управлінських відносин з урахуванням гендерного компонента й охарактеризовано визначальні тенденції розвитку гендерної паритетності в державному керуванні України. Розкрито зміст гендерного аналізу політики як дієвого конструкту дослідження владних відносин. Висвітлено зарубіжний досвід реалізації державної політики рівних прав жінок і чоловіків, з'ясовано основні закномірності його впровадження на державному та міжнародному рівнях. Визначено роль гендерного підходу до розвитку нової парадигми менеджменту. Виявлено існуючі перешкоди й бар'єри кар'єрного зростання жінок на різних рівнях виконавчої влади в Україні. Обгрунтовано необхідність активного й системного впровадження гендерної паритетності у сфері державно-управлінських відносин. Запропоновано ефективні механізми реалізації державної політики рівних прав і можливостей у сфері державного керування в Україні. Удосконалено понятійний апарат дослідження процесів державного управління, розширено документально-інформаційну базу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА325782
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Сворак С. Д. 
Генеза та трансформація органів державної влади Київської Русі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. Д. Сворак ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто традиційну структуру державних інститутів влади у формі віче та визначено його місце на всіх рівнях суспільно-політичної самоорганізації. Досліджено військові формування на чолі з тисяцьким. Показано, що поряд з вічевою самоорганізацією відбувався процес залучення варязького князівсько-дружинного фактора до державотворення Київської Русі та розкрито умови співіснування двох провідних інститутів влади - віча та князя. Доведено визначальне значення народовладної традиції у формуванні взаємовідносин між вічем і князем з дружиною, акцентовано увагу на важливій ролі договірних відносин у розвитку адміністративних інститутів влади, у структурі яких були одночасно представлені посадовці від народу та князя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-5 + Х2(4УКР)414-523
Шифр НБУВ: РА379726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Колесніков Б. П. 
Державні механізми управління ризиками розвитку інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Б. П. Колесніков ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо розвитку механізмів формування та реалізації державної політики України у сфері розвитку інформаційного суспільства (ІС). Проаналізовано поняття "інформаційне суспільство" як провідну ідею сучасного етапу державотворення. Запропоновано розглядати державне управління розбудовою ІС як управління перевагами та ризиками постіндустріального розвитку. Показано, що сприяння держави розвитку ІС змінює водночас і характер самої держави, вимоги до кадрового потенціалу публічної служби та технологій державно-управлінської діяльності. З'ясовано, що окрім потенційних переваг розбудови національного ІС в Україні існують можливі негативні наслідки суспільного розвитку, пов'язані з інформатизацією. Визначено систему завдань органам державної влади та місцевого самоврядування щодо мінімізації екологічних і соціальних ризиків українського соціуму в процесі його інтеграції до глобального ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)031 + Ф3(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА383849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Барабаш Ю.Г. 
Державно-правові конфлікти на сучасному етапі державотворення: конституційно-правовий аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / Ю.Г. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 35 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "державно-правовий конфлікт" як категорії науки конституційного права та розкрито зміст конфліктологічного підходу в конституційно-правовому регулюванні владних відносин. Висвітлено загальні та спеціальні фактори конфліктності у владному середовищі. З'ясовано конфліктогенний потенціал дискреційних повноважень вищих органів влади. Встановлено вплив моделі формування вищих органів влади на конфліктність у їх діяльності. У конфліктно-правовому аспекті досліджено інститут конкуруючої компетенції. Проаналізовано кризові стани у владі та механізми їх подолання. Розкрито суть інституту розпуску парламенту. Класифіковано підстави цього процесу. Розкрито конфліктологічний потенціал інститутів референдуму й імпічменту вищих посадових осіб. Розроблено теоретичну модель відповідальності в конституційному праві України як системи двох складових, а саме: парламентської (політичної) та конституційно-правової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366816
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Конотопцева Ю.В. 
Державно-управлінська еліта як чинник державотворення в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.В. Конотопцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та витоки формування державно-управлінської еліти як чинника державотворення. З'ясовано зміст поняття "державно-управлінська еліта", її роль і особливості у сучасному державотворенні. Проаналізовано вплив державно-управлінської еліти на формування української державності та її стан на сучасному етапі розвитку держави. Визначено необхідні умови функціонування та запропоновано критерії оцінювання результативності діяльності державно-управлінської еліти, основні стереотипи у відносинах між людиною та державою, які формують негативне ставлення громадян до влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)6 + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363911
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Лелеченко А.П. 
Децентралізація в системі державного управління в Україні: теоретико-методологічний аналіз: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / А.П. Лелеченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічний аналіз та узагальнено існуючі підходи щодо впровадження децентралізації у системі державного управління в Україні. Висвітлено актуальні проблеми підвищення дієздатності місцевого самоврядування, оптимізації відносин регіонів з центром, а також проведення реформ на місцевому та регіональному рівнях. Розкрито сутність системного підходу щодо аналізу процесів політичного й адміністративного державотворення, показано особливості централізованого та децентралізованого управління. Здійснено поглиблене дослідження ефективності застосування принципу децентралізації в Україні, доведено невідповідність її рівня новим потребам суспільного розвитку. Розроблено рекомендації щодо формування структур самоврядування з оптимально забезпеченим рівнем повноважень. Наведено аналітичні оцінки правових та інституційних положень та передумов здійснення децентралізації державної влади в Україні, обгрунтовано можливості впровадження досвіду реалізації даного процесу у деяких зарубіжних країнах, у тому числі постсоціалістичного табору: Польщі, Латвії, Литви, Естонії та інших, що набули членства у Європейському Союзі. Проаналізовано сучасний стан адміністративної реформи в Україні, наведено результати порівняльного дослідження реформування державного управління в Польщі. Розглянуто динаміку здійснення адміністративних реформ у країнах Центрально-Східної Європи, Балтії, Закавказзя та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-21 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА342607
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Колишко Р.А. 
Децентралізація публічної влади в унітарній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.А. Колишко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі досвіду державотворення багатьох держав, зокрема, Європейського Союзу, обгрунтовано необхідність оптимізації організації публічної влади із суспільним розвитком. Розглянуто децентралізацію публічної влади як основний чинник її оптимізації, складові цього процесу, його етапи, фази, стадії, основні принципи та тенденції розвитку. Обгрунтовано необхідність збереження балансу публічної влади під час її децентралізації за допомогою соціальних механізмів; виділення регіонального рівня публічної влади із закріпленням за його населенням статусу специфічної територіальної громади. Запропоновано шляхи вирішення актуальних проблем державотворення в Україні, серед яких оптимізація публічної влади займає пріоритетне місце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.110.7 + Х001.3 + Ф031.1 +
Шифр НБУВ: РА327240
Рубрики:

13.
Погорєлий С. С. 
Довіра громадян до органів публічної влади як суспільно-політичний феномен: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. С. Погорєлий ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено природу, сутність та ознаки політичної довіри як результату взаємодії з громадкістю в системі державного управління. Розкрито сутність соціального моделювання довіри до влади в сучасному державному управлінні й особливості впливу політичних технологій і механізмів довіри на функціонування державно-владного режиму. Виокремлено та комплексно проаналізовано в контексті демократичного державотворення в Україні феномен політичної довіри до влади як фактор ефективності функціонування суб'єктів державного управління на регіональному рівні. Розкрито організаційні, правові, ресурсні та комунікативні механізми довіри в державному управлінні. Запропоновано нову парадигму державного управління, яка базується на формуванні довіри громадян до влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011:Ю7 + Ю703.1 + Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА383026 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Юрченко М.М. 
Етнонаціональна політика як фактор державотворення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Юрченко ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Т3(4УКР)64-56 + Х809(4УКР)2
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Куц Ю.О. 
Етнонаціональні державотворчі процеси в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.О. Куц ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-історичні аспекти державного управління етнодержавотворчими процесами в Україні. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано зміст і особливості етнонаціональної політики як головного напряму державного управління міжнаціональними відносинами, визначено сучасний стан етнополітичних трансформаційних процесів, управління якими зумовлено державотворенням. Виділено організаційно-нормативну систему владних дій та державне управління етнонаціональною сферою як предмет окремого комплексного теоретико-методологічного аналізу, що дало змогу концептуально обгрунтувати засади оптимізації міжнаціональних відносин і державотворення, державного управління ентнонаціональними процесами в Україні. Здійснено системний аналіз обумовленості етнонаціональних і державотворчих процесів під час трансформації від тоталітарного до демократичного суспільного устрою. Науково обгрунтовано підходи до етнонаціональної сфери у сучасній Україні та розроблено конкретні технології їх оптимізації. Визначено основні напрями підвищення ефективності взаємодії між державою та етнонаціональною сферою у процесі реформування інститутів політичної та адміністративної систем України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х819(4УКР)011.219 + Ф50(4УКР) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА340289
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Пекарчук В.М. 
Законодавчо-розпорядчі інституції України в контексті трансформації соціуму (90-ті роки ХХ - початок XXI століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Пекарчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерел та вивчення певних аспектів історіографії висвітлено суть, напрями, етапи зміни структури, форм і методів функціонування органів законодавчої та виконавчої гілок влади, показано їх роль у процесах утвердження принципів демократії та свобод і державотворення незалежної України. На підставі аналізу всіх аспектів проблеми зроблено висновок, що протягом дослідженого періоду функціонування законодавчих і виконавчих органів влади за впливу політичних і соціально-економічних чинників зазнало змін. Відзначено, що трансформація особливостей їх діяльності значною мірою сприяла формуванню державовтірних процесів, які спричинили кардинальні перетворення у суспільстві. Ці перетворення базувалися на демократичних засадах. Наголошено, що врішення концептуально нових завдань, які постали перед Україною у 2005 р., сприятиме форсуванню процесів у державі в євроінтеграційному напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)6-30 +
Шифр НБУВ: РА341301
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Радченко О.В. 
Інституційна взаємодія народовладдя та органів державної влади у виборах: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.В. Радченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та методологічні проблеми інституційної взаємодії народовладдя та органів державної влади під час здійснення виборів. Проаналізовно існуючі концепції демократії та форми взаємозв'язку виборчого процесу з органами державної влади. Досліджено сутність, природу, ознаки та форми адміністративного ресурсу в державному управлінні. Визначено вплив виборчих систем на структуру та діяльність органів державної влади. Запропоновано виборчі моделі демократичного державотворення. Проаналізовано позитивний досвід діяльності органів державної влади у виборчому процесі. Визначено шляхи його удосконалення, зокрема запропоновано впровадження реального народовладдя, поширення нової філософії державної влади, спрямованої на відкритий толерантний партнерський діалог з населенням та активне залучення громадян до державного управління на принципах партіципаторності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА333651
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Яцишин М. М. 
Історико-правові засади кримінально-виконавчої політики України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Яцишин ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Викладено наукові основи історико-правових засад кримінально-виконавчої політики держави як складової частини та системоутворювального елементу загальної політики України у сфері боротьби зі злочинністю. Підтверджено покладену в основу дослідження гіпотезу про те, що сучасний загальнотеоретичний державний підхід до вдосконалення всіх складників кримінально-виконавчої політики (політичних, економічних, організаційно-правових, морально-етичних) вимагає передусім виявлення сутності даного явища за конкретно-історичних умов українського державотворення. Висвітлено взаємозв'язок кримінально-виконавчої політики та кримінально-виконавчого права як ефективного засобу забезпечення виконання кримінальних покарань та запобігання злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА377405 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Бодрухин В.М. 
Князівська влада і проблеми державотворення в Україні (XII - XIV ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Бодрухин ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 39 с. — укp.

Розглянуто питання історії розвитку вітчизняної державності доби феодальної роздробленості. Досліджено період XII - XIV ст. з початку феодального дроблення Київської Русі до реформи великого литовського князя Вітовта. Проаналізовано зміну форм державної організації, еволюції органів політичної влади. Описано модель взаємин південноруських князів з монгольськими ханами. Висвітлено роль Великого князівства Литовського в економічному, політичному, соціальному та релігійному житті українських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-5 + Х2(4УКР)42/43-5 +
Шифр НБУВ: РА336408
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського