Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (843)Юристам - Наукова електронна бібліотека (175)Юристам - Реферативна інформація (642)Юристам - Електронні колекції (26)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІСТОРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Офіцинський Р.А. 
Державотворчий процес в Україні 1991 - 2004 років (на матеріалах періодики Заходу): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Р.А. Офіцинський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний і фактологічний аналіз політичних перетворень в Україні відповідно до вимог західної цивілізації. Для вивчення історичних процесів незалежної України (1991 - 2004) запропоновано "європейську парадигму". Даний період поділено на два етапи, а саме: прийняття Конституції 28 червня 1996 р. і помаранчева революція (листопад - грудень 2004 р.). Установлено, що політичні зміни у незалежній Україні є органічною частиною постсоціалістичної модернізації суспільства та корегуються інформаційними, дипломатичними й економічними інструментами розвинутих країн. Обговорено "вестернізаційний стандарт" у межах однієї цивілізації. Розглянуто питання щодо утворення Державною владою України академічного Інституту Європи, а також запровадження на історичних факультетах нормативного курсу "Історія незалежної України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА343181
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Волох О.В. 
Історія кримінально-правової боротьби з посяганнями на власність в Україні (1917 - 1927 роки): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волох ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-правові підходи національних урядів України в період визвольних змагань 1917 - 1920 рр. та уряду радянської України протягом 1917 - 1927 рр. до вирішення проблем власності та кримінально-правової охорони власності від протиправних посягань. На підставі результатів вивчення законодавчих актів, архівних документів і матеріалів, періодичних, наукових видань проаналізовано практику законотворення, висвітлено питання становлення та діяльності правоохоронних органів у сфері боротьби з посяганням на власність. Досліджено особливості системи кримінально-правових норм, спрямованих на охорону власності. Дана система існувала у кримінальному законодавстві радянської України до його кодифікації та у Кримінальних кодесах УСРР 1922 і 1927 рр. Внесено пропозиції щодо урахування минулого досвіду кримінально-правового забезпечення захисту власності з застосуванням нового кримінального закону та вдосконаленням засобів боротьби з протиправними посяганнями на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-628 + Х628.111.5-39(2Ук)
Шифр НБУВ: РА317588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Мосюкова Н.Г. 
Історія парламентської системи в Україні (1990-1998 рр.): Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Мосюкова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження взаємозалежності та взаємовпливу суспільно-політичного життя, виборчого законодавства, виборчої кампанії та характеру діяльності парламенту. Всебічно проаналізовано особливості суспільно-політичного життя, встановлено причинно-наслідкові зв'язки змін виборчого законодавства, виявлено особливості кожного з законів про вибори за вказаний період, визначено напрямки змін виборчого законодавства. Узагальнено фактори, що впливають на хід і результати виборчої кампанії, розглянуто ступінь впливу кожного з них на вибори, що відбувалися в Україні в 1990-ті рр. Встановлено причини і напрямки структурної еволюції парламенту, формування фракцій, досліджено динаміку взаємодії Верховної Ради з політичними партіями України, визначено критерії оцінки її діяльності, виявлено фактори, які перешкоджали більш ефективній роботі. Встановлено, що, незважаючи на поступове посилення виконавчої влади впродовж 1990-х років, в Україні збереглася певна рівновага між законодавчою та виконавчою гілками влади. Враховуючи досвід парламентської діяльності 1990-х рр., зроблено висновок щодо подальших напрямків законотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62-9 + Х2(4УКР)64-511.126 +
Шифр НБУВ: РА328092
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Присяжний В.М. 
Кримінальна відповідальність за забруднення, засмічення та виснаження водних об'єктів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Присяжний ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження кримінально-правової охорони водних об'єктів від забруднення, засмічення та виснаження. На підставі глибокjго та всебічного вивчення досліджуваних відносин розкрито витоки, історія кримінально-правової охорони водних об'єктів та сучасний стан проблеми. З'ясовано суспільну небезпечність зазначеного діяння, досліджено об'єктивні ознаки цього злочину, запропоновано вдосконалення чинного законодавства та практики застосування правових приписів в зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА343676
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі 
Кримінальна відповідальність за крадіжку і відмінність ії від суміжних злочинів за кримінальним правом Йорданії (історія і сучасність): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Айман Хусейн Мухаммед аль Орімі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичний аспект розвитку кримінального права Йорданії, загальну характеристику злочинів проти власності, поняття та елементи крадіжки, відмінність її від суміжних злочинів. Запропоновано нове визначення поняття "крадіжки" та методи відмежування від неї усіх протиправних відкритих або здійснених з застосуванням насильства дій вилучення майна. Проаналізовано кваліфіковані види крадіжок, та визначено недоліки застарілого законодавства, яке не відповідає потребам часу та розвитку суспільства. Розглянуто відмінність крадіжки від суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(5Йор)1
Шифр НБУВ: РА317075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Маляренко В.Т. 
Перебудова кримінального процесу України в контексті європейських стандартів: теорія, історія і практика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.Т. Маляренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку національного кримінально-процесуального законодавства на підставі європейських стандартів кримінально-процесуальної діяльності та Конституції України та на цій підставі обгрунтовано висновок, що в Україні формується публічно-змагальне кримінальне судочинство. З'ясовано співвідношення вимог публічності (імперативності) й диспозитивності у системі нормативного регулювання кримінально-процесуальної діяльності та відзначено, що імперативні вимоги не можуть тлумачитися як безправне підпорядкування підозрюваного, обвинуваченого, підсудного органам дізнання, досудового слідства та суду. Розроблено засади кримінально-процесуальних механізмів, які найбільшою мірою забезпечують захист законних прав та інтересів учасників кримінально-процесуальної діяльності, доступність і дієвість судового контролю за діяльністю органів дізнання й досудового слідства. Здійснено аналіз кримінально-процесуального законодавства України на всіх етапах її історії та виявлено закономірність, суть якої полягає у тому, що тільки правові інститути, яким притаманна публічно-змагальна форма кримінального процесу, спроможні реально забезпечити захист прав і законних інтересів людини та громадянина. Сформульовано нормативне положення про розширення змагальних засад на досудовому слідстві. Визначено правову суть функцій слідчого судді, коло його прав і обов'язків. Розкрито процесуальну суть поняття "доступ до правосуддя" як одну з умов розвитку змагальної форми кримінального судочинства. Обгрунтовано висновок про загальну потребу нормативного закріплення форми правосуддя - відновлювального правосуддя. Розроблено систему змін і доповнень до чинного та до проекту КПК, які найбільшою мірою забезпечують розвиток процесуальних форм, іманентних публічно-змагальному процесу, зокрема меж допустимості "повороту до гіршого" на різних стадіях провадження у кримінальній справі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) + Х911.313 +
Шифр НБУВ: РА335939
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Лисенко О.М. 
Порівняльне правознавство як наука та його місце в системі юридичних наук: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Лисенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено статус порівняльного правознавства як науки. На підставі теоретичного аналізу літератури запропоновано погляд на питання предмета, функцій, методології, структури порівняльного правознавства, які дають підстави говорити про його автономність у системі юридичних наук. Розглянуто співвідношення порівняльного правознавства з іншими юридичними науками, такими, як теорія держави та права, історія держави та права, галузеві юридичні науки, міжнародне право, європейське право, порівняльне державознавство та показано їх взаємовплив. Досліджено правову систему України зі зверненням до її історичних коренів і з'ясовано її місце серед правових систем сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х99 в
Шифр НБУВ: РА314211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Рибачок В. А. 
Процедура нотаріального посвідчення договору іпотеки: історія та сучасність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. А. Рибачок ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження механізму оформлення іпотечних договорів і ролі нотаріуса в ньому, особливостей та проблем нотаріального посвідчення договорів іпотеки. Визначено основні етапи становлення процедури оформлення договорів іпотеки, зроблено їх історико-правове оцінювання. З'ясовано форму іпотечного договору, визначено об'єкти, які можуть виступати предметом договору іпотеки. Розкрито суб'єктивні й об'єктивні умови нотаріального провадження посвідчення договору іпотеки. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної процедури нотаріального посвідчення договорів іпотеки нотаріусами та рекомендації з метою напрацювання єдиної нотаріальної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х891.9(4УКР)931.6-9
Шифр НБУВ: РА380990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шевель І.П. 
Соціологічне забезпечення виборчих кампаній: історія, методика, практика: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.П. Шевель ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто етапи становлення прикладних соціологічних досліджень виборчих компаній у США та країнах Західної Європи в 1920 - 1960 рр., а також методичні розробки, практичні успіхи та прорахунки західних соціологів та полстерів. Проаналізовано основні функції соціології в забезпеченні виборчих кампаній. Виявлено особливості даного забезпечення від типів виборів (парламентських, президентських) та видів виборчих систем в різних країнах. Висвітлено питання становлення та розвитку практики електроральних досліджень виборчих кампаній в Україні, причини прорахунків у їх прогнозуванні та засоби підвищення якості соціологічного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*666*332.6*4 + Х805.2 +
Шифр НБУВ: РА324162
Рубрики:

13.
Вербенєц М.Б. 
Юридична термінологія української мови: історія становлення і функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Б. Вербенєц ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний типологічний аналіз юридичної терміносистеми української мови у контексті термінотворчих процесів сучасного світу, зокрема в польській мові. Досліджено шляхи становлення та розвитку національної юридичної термінології, її системні параметри, словотвірні особливості та потенціал, проаналізовано сучасні методи й типові моделі термінотворення та продуктивні лексико-семантичні процеси у даній сфері. Аргументовано взаємозалежність екстра- й інтралінгвальних факторів у формуванні особливостей терміносистеми національної мови в контексті розвитку субмови права інших народів. Вперше в науковий обіг введено фактологію з історії становлення української юридичної термінології, зокрема польсько-литовської доби. Розроблено принципи та методи укладання словника юридичної термінології філологічного типу, що відповідає сучасним комунікативним потребам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х8(4УКР) в4 +
Шифр НБУВ: РА334170
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського