Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (50)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=4Укр33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Кобилецький М.М. 
Утворення ЗУНР, її державний механізм та діяльність (1918-1923 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Кобилецький ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджується проблема утворення ЗУНР та діяльність її державного механізму на основі аналізу історико-правових фактів, архівних матеріалів, законодавчих актів та документів. Особлива увага звертається на законодавчі акти органів влади ЗУНР, які до сьогоднішнього дня не були зовсім, або були лише частково, об'єктом наукового дослідження. Зроблено висновки про діяльність державного механізму та подано науково обгрунтовані рекомендації щодо використання досвіду ЗУНР для удосконалення діяльності органів влади сучасної Української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61
Рубрики:

2.
Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5
Рубрики:

3.
Великочий В.С. 
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.С. Великочий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізується комплекс джерел до вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР): прослідковано наявні історіографічні надбання через призму використання в них відомих на час створення праць історичних джерел; з використанням методів джерелознавчої евристики встановлено сукупність тих з них, що є основою для дослідження історії ЗУНР в цілому, державного будівництва в ній зокрема; проведено класифікацію виявлених джерел, подано загальну характеристику їх походження, зберігання та конкретних особливостей використання; введено у науковий обіг нові джерела та здійснено нове прочитання вже відомих. На основі аналізу та синтезу комплексу джерел визначено якісний та кількісний рівень їх репрезентативності, уточнено концепцію і періодизацію розвитку державотворчих процесів у ЗУНР, форму, структуру і функціональні особливості центрального державного апарату, органів місцевої державної влади та управління, суду, охорони суспільного порядку, збройних сил, накреслено шляхи підвищення рівня інформативної віддачі джерел для вивчення державного будівництва в ЗУНР, його взаємозв'язку і впливу на розвиток національно-визвольного руху на західноукраїнських землях періоду Української революції 1917-1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5,01 + Т211(4УКР)61 + Х2(4УКР33)
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Павлишин О.Й. 
Формування та діяльність представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР (жовтень 1918 - червень 1919 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Й. Павлишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування та діяльності представницьких органів влади Західно-Української Народної Республіки - Західної області Української Народної Республіки (ЗУНР - ЗОУНР) у період з жовтня 1918 р. по червень 1919 р. Проблему розглянуто в контексті історії дореволюційного і революційного розвитку українського національного руху Галичини та Буковини, інтегруючи його інституційні та соціальні аспекти. Реконструйовано персональний склад і організаційну структуру Української Національної Ради. Класифіковано форми повітових органів самоврядування ЗУНР - ЗОУНР. Здійснено аналіз соціального складу центрального і повітових представницьких органів. Розглянуто шляхи вирішення проблеми дефіциту національних кадрів. Розкрито характер діяльності представницьких органів влади ЗУНР - ЗОУНР, базуючись на прикладах їх взаємин з населенням національних меншин і у вирішенні ключового питання - підготовки аграрної реформи. Висвітлено причини кризових явищ у суспільно-політичному житті навесні 1919 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)61-523
Шифр НБУВ: РА312549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Москаль Г.Г. 
Інститут тимчасового генерал-губернатора в Україні у кінці ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.Г. Москаль ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено інститут тимчасового генерал-губернатора на українських землях, що входили до складу Російської імперії, соціально-політичні чинники його утворення, організаційно-правові засади функціонування тимчасових генерал-губернаторств, їх практичну діяльність. Проаналізовано специфіку компетенції тимчасового генерал-губернатора, її зміни протягом останніх десятиріч ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено основні етапи існування тимчасових генерал-губернаторств на території України: період політичної кризи наприкінці 1870-х - на початку 1880-х рр.; перша російська революція 1905 - 1907 рр.; Перша світова війна. Розглянуто особливості правового статусу тимчасового генерал-губернатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр33)51 + Т3(4Укр33)5-53 + Х2(4Укр)51-523.71
Шифр НБУВ: РА319949 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Мацькевич М.М. 
Становлення і розвиток ідеї українського державотворення в Галичині (друга половина ХІХ - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Мацькевич ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні соціально-економічні, культурні, політичні та юридичні чинники, що зумовили становлення ідеї українського державотворення в Галичині. Проаналізовано зміст нормативно-правових актів Австро-Угорщини, які надавали можливість розвитку української мови, культури, видавничої справи, регламентували порядок створення та діяльності українських громадських організацій в Галичині. Розкрито характер і масштаби впливу української інтелігенції, українських політичних партій і рухів, громадських об'єднань і організацій, що діяли в Галичині, на розгортання українського національного руху та формування ідеї українського державотворення. Визначено етапи розвитку ідеї українського державотворення в даному регіоні, а також з'ясовано роль конституційних реформ 1860-х рр. в Австро-Угорщині у становленні цієї ідеї. Визначено специфіку норм австрійського конституційного законодавства щодо формування та функціонування місцевих органів державної влади і самоврядування в Галичині, а також їх значення для становлення та розвитку ідеї українського державотворення. Проаналізовано програмні документи та погляди представників основних політичних течій українського національного руху в Галичині та класифіковано ці течії за критерієм ставлення до ідеї української державності. Охарактеризовано моделі української державності у державно-правових платформах основних політичних течій українського руху в Галичині другої половини XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)5/6 + Х2(4УКР33)5/6 + Х2(4УКР33)5/6
Шифр НБУВ: РА322451
Рубрики:

7.
Городницька Л.В. 
Суд і судочинство на Буковині (остання чверть ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Городницька ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

З використанням архівних джерел досліджено процес становлення судової системи на Буковині 1774 - 1914 рр. Відзначено, що суттєві зміни в судоустрої Буковини відбулися після революції 1848 р. Судова влада була відокремлена від законодавчої та виконавчої та проголошувалася незалежною. Відзначено, що на Буковині у II половині XIX ст. сформувалася триступенева система загальних судів: повітових, колегіальних повітових (окружних), крайових судів, а також діяли суди військові, промислові, торгові. Проведено дослідження виникнення процесуальних правовідносин, особливостей підсудності цивільних справ, організації кримінального судочинства, своєрідності розгляду політичних злочинів, яке надає можливість проаналізувати позитивне та негативне в розвитку судочинства в окремому, відносно автономному політико-адміністративному утворенні - провінції Буковині в період її перебування у складі Австрійської (Австро-Угорської) імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)4/5-5 + Х2(4УКР337)47-629 + Х2(4УКРО337)5-629
Шифр НБУВ: РА320282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Іваник М.М. 
Органи місцевого самоврядування на Західній Україні у 1919 - 1939 роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Іваник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі використання широкого спектра джерел досліджено коло проблем, пов'язаних з діяльністю органів самоврядування Галичини. Проаналізовано правові акти, які регламентували їх діяльність та обгрунтовано етапи розвитку органів самоврядування (1919 - 1927, 1927 - 1933, 1933 - 1939 рр.), визначено особливості урядової політики щодо самоврядування. Головну увагу приділено національному та політичному аспектам діяльності органів самоврядування. Проаналізовано підготовку, хід та наслідки виборів, національний склад рад усіх рівнів та представництво українців у їх виконавчих органах. Обгрунтовано висновок про те, що унаслідок політики офіційної Варшави місцеве самоврядування було перетворене на ще один інструмент полонізації украінського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-536 + Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА322775
Рубрики:

9.
Кондратюк С.К. 
Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939 - 1941 рр. (державно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано обставини зайняття території Західної України Червоною армією у вересні 1939 р. Визначено статус тимчасових органів влади - обласних та повітових управлінь і селянських комітетів. Висвітлено хід виборчої кампанії до Народних Зборів Західної України, описано процедуру їх проведення та прийняття рішень. Розглянуто методи, за допомогою яких у регіоні впроваджено радянську політичну систему тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)62-523 + Т3(4УКР33)621-5 +
Шифр НБУВ: РА328060
Рубрики:

10.
Юхимюк О.М. 
Правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України у складі Польщі (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Юхимюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Зауважено, що територія Західної України після Першої світової війни стала частиною Польщі; Конституція Польщі 1921 р. закріплювала демократичний характер органів місцевого самоврядування, а Конституція 1935 р. його звузила. За результатами дослідження визначено, що правовий статус органів місцевого самоврядування на території Західної України в складі Польщі формувався поетапно. На першому етапі (1918 - 1933 рр.) існували в Польщі три різні системи самоврядування (російська, австрійська та пруська). На наступному етапі був прийнятий Закон "Про часткову зміну устрою територіального самоврядування" від 23 березня 1933 р., за яким на всю територію Польщі поширилась єдина система самоврядування, яка була підконтрольною органам урядової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)61-523.7/8 +
Шифр НБУВ: РА329693
Рубрики:

11.
Ліпкан А.Г. 
Українське питання в радянсько-польських стосунках 20 - 50-х років XX ст.: військово-історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.Г. Ліпкан ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 20 с. — укp.

З'ясовано політику українських і зарубіжних державних і громадсько-політичних структур щодо практики переділу східних кордонів Європи у 1918 - 1923 і 1939 - 1951 рр. Проаналізовано етнополітичні та соціально-демографічні витоки та уроки протистояння українців і поляків після відродження національних держав. Визначено місце та роль українського та польського питань на геополітичній карті Європи напередодні та під час Другої світової війни. Узагальнено роль ОУН та УПА у вирішенні державно-соборної проблеми в аспекті радянсько-польсько-німецьких стосунків. Показано дискримінаційну політику польського еміграційного уряду щодо українських земель у 1940-і роки. Конкретизовано етнополітичні та територіальні претензії Польщі та Росії - СРСР під час переділу європейської карти після Першої та Другої світових війн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(4ПОЛ) + Т3(4ПОЛ)61-64(4УКР) + Ц35(2)612.411 + Х2(4УКР33) +
Шифр НБУВ: РА324857
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Ринажевський Б.М. 
Становлення національної державності в Закарпатті (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... юрид. наук: 12.00.01 / Б.М. Ринажевський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено державотворчі процеси у Закарпатті у період перебування краю у складі Угорщини після Першої світової війни до проголошення незалежності Карпатської України 15 березня 1939 р. Встановлено правовий статус Закарпаття у складі Угорщини у 1918 - 1919 рр., висвітлено боротьбу політичних партій та громадських організацій за національне самовизначення та возз'єднання з Наддніпрянською Україною та Галичиною, розглянуто процес формування Гуцульської Республіки як державно-національного утворення. Досліджено соціально-політичне та правове становище Закарпаття у складі Чехословаччини. Встановлено правові засади проголошення незалежної Карпато-Української держави, визначено особливості становлення української державності Закарпаття за умов автономії краю у складі Чехословаччини, з'ясовано роль Сейму Карпатської України у процесі конституювання її незалежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР333) + Т3(4УКР333)61-5 +
Шифр НБУВ: РА331944
Рубрики:

13.
Футулуйчук 
Участь жандармерії в державному будівництві та захисті суверенітету ЗУНР: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Дмитро Дмитрович Футулуйчук ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Х2(4УКР33)611/612-621 + Ц4,8(4УКР)1:611/612
Шифр НБУВ: РА329222
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Плекан Ю.В. 
Польсько-українське протистояння в боротьбі за реформування виборчого законодавства до австрійського парламенту та Галицького сейму (кінець XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.В. Плекан ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі дослідження українських та польських архівних історичних джерел проаналізовано, систематизовано та розширено здобутки вітчизняної історіографії у вивченні проблеми польсько-українських відносин. З'ясовано роль польського та українського чинників у питанні реформування виборчого законодавства в Австро-Угорщині на межі XIX - XX ст. Проведено аналіз проектів реформування системи виборів до парламенту Австрії та Галицького сейму. Висвітлено протиборство польських та українських політичних сил у процесі здійснення виборчих реформ. Визначено комплекс політичних дивідендів населення Галичини в результаті проведення виборчих реформ в Австрії. Встановлено особливості політичної кризи 1913 р. в Галичині та польсько-українського протистояння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)5-5 + Х2(4УКР33)5-512 + Х2(4АВС)5-511.12 + Х2(4ПОЛ)5-511.12 +
Шифр НБУВ: РА331731
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223
Рубрики:

16.
Стукаліна 
Запровадження військового права в Західноукраїнській Народній Республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Надія Тимофіївна Стукаліна ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133 + Х2(4УКР33) + Т3(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА332643
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Кучера І.В. 
Політика російської окупаційної адміністрації в Східній Галичині у 1914 - 1917 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Кучера ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено передумови окупаційної політики Російської імперії у Східній Галичині у контексті її зовнішньо-політичних планів. Визначено статус і завдання інститутів російської влади впродовж усього періоду Першої світової війни. З використанням великої кількості історичних джерел і документів здійснено комплексний аналіз різних напрямків діяльності російської адміністрації у регіоні у 1914 - 1917 рр. Здійснено систематизацію фактичного матеріалу та висвітлено соціально-економічні процеси у Східній Галичині у зазначений період. Значну увагу приділено проблемі біженства та виселенства. Розкрито роль московофільських організацій і діячів у формуванні політики російських органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)523-5 + Х2(4УКР331)523.7/8(4РОС)61 +
Шифр НБУВ: РА341261
Рубрики:

18.
Мікула О.І. 
Правові основи організації і діяльності Галицького крайового сейму (1861 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Мікула ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, архівних документів та нормативно-правових актів досліджено питання організації та діяльності Галицького крайового сейму (1861 - 1918 рр.). Висвітлено сутність колоніальної політики Австро-Угорщини у Галичині в даний історичний період. Визначено політико-правові передумови утворення у 1861 р. Галицького крайового сейму та його місце у системі державного апарату Австро-Угорщини. Проаналізовано виборчі закони до Галицького крайового сейму, які стали основою його формування та діяльності. З'ясовано національний склад Галицького крайового сейму, а також його структуру, компетенцію, порядок роботи та основні напрямки діяльності. Підтверджено висновок про підпорядкованість та підконтрольність Галицького крайового сейму центральній владі та його відверту антинародну діяльність щодо населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР332)5-523 + Т3(4УКР331)5-5 +
Шифр НБУВ: РА334571
Рубрики:

19.
Кондратюк О.В. 
Судова система та судочинство в Галичині у складі Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення, розвитку та функціонування судової системи в Галичині у складі Австро-Угорщини (1867 - 1918 рр.). Показано місце і значення органів судової влади в системі державних органів Австро-Угорщини. Простежено зміни в державно-політичному устрої країни в зазначений період, досліджено їх вплив на розвиток судової системи. Проаналізовано особливості функціонування судових органів за умов чинної австрійської судової системи. Розкрито зміст судової реформи 1867 р. Висвітлено правові засади, принципи, структуру, склад, компетенцію загальних судів. Визначено правовий статус суддів та спеціальних судів у Галичині. Досліджено основні напрями новелізації судової реформи 1867 р. Показано особливості здійснення та характерні ознаки цивільного та кримінального судочинства. Виявлено чинники, які впливали на діяльність судів і суддів. Сформульовано пропозиції щодо використання досвіду організації та функціонування судової системи в Галичині у складі Австро-Угорщини у процесі реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР331)5-629 +
Шифр НБУВ: РА344922
Рубрики:

20.
Гловацький І.Ю. 
Українські адвокати Східної Галичини як захисники у кримінальних справах по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Ю. Гловацький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто діяльність українських адвокатів Східної Галичини як захисників у політичних судових процесах у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.), з'ясовано правовий статус українських земель даного регіону, розглянуто зміну правового становища політичних в'язнів, особливості досудового слідства і судового розгляду кримінальних справ про обвинувачення у вчиненні політичних злочинів, процесуальне становище захисників за законодавством Польщі. Проаналізовано особливості участі українських адвокатів на різних стадіях кримінального процесу. Установлено незаконність судових вироків польських судів щодо засудження українців у вчиненні політичних злочинів проти Польщі у період з кінця 1918 по 14 березня 1923 р. Досліджено характерні особливості ораторської майстерності та структури захисних промов українських адвокатів у політичних процесах. Показано процес формування норм етики у діяльності польських адвокатів і виникнення особливих національних норм етичної поведінки українських адвокатів, розвиток інституту свободи слова й адвокатського імунітету за законодавством Польщі у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР331)8 + Х895.9(4ПОЛ)51 +
Шифр НБУВ: РА344750
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського