Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (193)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Скуратович І.М. 
Адміністративно-територіальний устрій України в 1920 - 1930-х рр. і його впливи на організацію державного управління: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Скуратович ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зародження та розвитку адміністративно-територіального поділу українських земель, парадигми виникнення та становлення видів, способів, методів, засобів, що використовувалися у процесі організації державного управління на території сучасної України у 1920 - 1930-х рр. Здійснено аналіз розвитку загальних і спеціальних теоретико-методологічних підходів вітчизняних і зарубіжних учених до проблем адміністративно-територіального устрою, його взаємозв'язку та взаємовпливів з організацією державного управління. Досліджено генезис, систему, принципи та характерні особливості розвитку територіально-адміністративного поділу українських земель, висвітлено його еволюцію, розвиток правових форм, методів, способів і засобів, що використовувалися під час організації державного управління у законодавстві Київської Русі, удільних князівств періоду феодальної роздробленості Русі, Литовсько-Руської держави, Польщі, Речі Посполитої, Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави П.Скоропадського, УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Х620.422.031(2УК)61 +
Шифр НБУВ: РА339345
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Андрощук О.В. 
Адміністративно-територіальні зміни в УРСР: плани, втілення, наслідки (друга половина 40-х - 60-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Андрощук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На основі широкого кола джерел комплексно досліджено проблему трансформації адміністративно-територіального поділу УРСР протягом другої половини 1940 - 1960 рр. Охарактеризовано фактори, що сприяли ініціюванню, підготовці та прийняттю рішень щодо адміністративно-територіальних змін. Розглянуто найважливіші законодавчі акти та етапи формування правової бази територіальних реформ, визначено компетенцію владних структур у зазначених питаннях. Проаналізовано практику проведення адміністративно-територіальної реорганізації, виявлено її наслідки у соціальній, економічній та управлінських сферах. Охарактеризовано форми та засоби вияву ставлення українського суспільства до партійно-державної політики у галузі адміністративно-територіального поділу. Досліджено політику перейменувань адміністративно-територіальних об'єктів у контексті політичної кон'юнктури зазначеного історичного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Т3(4УКР)6-5 + Х620.422.031(2УК)6
Шифр НБУВ: РА330647
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Петровський Е.П. 
Архівно-слідчі справи як джерело вивчення історії репресій в Україні у 1937 - 1938 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Е.П. Петровський ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз архівно-слідчих справ як джерела вивчення історії репресій в Україні у період "Великого терору" 1937 - 1938 рр. На підставі дослідження одного з фондів припинених справ (архіву УСБУ в Одеській області), визначено основні ознаки, які дозволяють класифікувати даний вид масових джерел і визначити притаманні їм особливості формування та систематизації документів. Встановлено, що значний вплив на процес формування справ таких факторів, як час і місце їх порушення, провадження слідства та характер обвинувачення, показано суттєву роль виконавчого органу, що приймав рішення у справі. З'ясовано, що перегляд справи та реабілітація залежно від періоду впливали на внесення коректив у формування справи та рівень її інформативного потенціалу. Визначено істотні відмінності між одиночними та груповими справами. Евристичним шляхом виявлено основні типи документів, що містяться у справах. Проаналізовано їх структуру, значення на кожній зі стадій формування справи, розглянуто проблеми повноти та достовірності інформації. Визначено інофрмаційний потенціал архівно-слідчих справ та їх цінність як джерела з історії вивчення масових репресій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-49 + Т211(4УКР)61 + Х621.162.012(2УК)-1 +
Шифр НБУВ: РА345728
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Семикопний А. Д. 
Боротьба з організованою злочинністю в УСРР у роки нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Д. Семикопний ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання трактування явища "організованої злочинності" у соціоправовому вимірі, починаючи з 1920-х рр. і до нашого часу, правову регламентацію протидії організованій злочинності з боку партійних і державних органів влади, особливості кримінального законодавства УСРР у контексті боротьби з організованою злочинністю. Досліджено механізм діяльності організованих злочинних угруповань та основні фактори, що сприяли існуванню, поширенню та відтворенню організованої злочинності у 1920-ті рр. Обгрунтовано основні проблеми та досягнення у організаційному та правовому забезпеченні протидії організованій злочинності з боку правоохоронних структур, висвітлено основні напрямки діяльності щодо припинення та профілактики різних форм організованої злочинності під час непу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)2-1 + Х628.329(2УК)
Шифр НБУВ: РА380888 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Калюк О.М. 
Війська НКВС (МВС) в Україні (1939-1953 рр.): історико-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Калюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку та практичної діяльності структурних підрозділів військ Наркомату (Міністерства) внутрішніх справ СРСР в Україні як складової частини силового апарату держави. Проаналізовано позитивні та негативні чинники, що визначали процес еволюції військових формувань спеціального призначення, показано їх вплив на розвиток досліджуваних історичних подій. Розкрито правові засади функціонування військ НКВС (МВС) в Україні у 1939 - 1953 рр., з'ясовано принципи їх організаційно-структурних змін та нормативно-правового забезпечення діяльності, охарактеризовано засоби та методи виконання основних функцій спеціальних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-1 + Х621.162.012(2УК) +
Шифр НБУВ: РА341803
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Окіпнюк В.Т. 
Державне політичне управління УСРР (1922 - 1934 рр.): історико-юридичний аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Т. Окіпнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Визначено основні тенденції розвитку державного політичного управління (ДПУ) УСРР (1922 - 1934 рр.) на всіх етапах його існування. Досліджено аспекти еволюції адміністративної та інших форм позасудової репресії, застосовані органами ДПУ УСРР. Виявлено функціональні та структурно-організаційні особливості транспортних органів ДПУ УСРР. Проаналізовано становлення та розвиток системи надзвичайних сесій та їх вплив на правовий статус і правозастосовну діяльність органів ДПУ УСРР. З'ясовано зміст правового регулювання діяльності органів ДПУ УСРР у сферах державного та суспільного життя. Висвітлено основні етапи становлення та розвитку фінансового та матеріально-технічного забезпечення органів ДПУ УСРР. Описано особливості прокурорського нагляду за ДПУ УСРР на початку 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-1 + Х621.162.012(2УК)61
Шифр НБУВ: РА315534 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Майборода С.В. 
Державне управління вищою освітою в Україні: структура, функції, тенденції розвитку (1917 - 1959 рр.): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / С.В. Майборода ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На підставі результатів дослідження широкого кола джерел, значна частина яких була невідома або вперше введена до наукового обігу, проведено системний концептуально-цілісний аналіз еволюції розвитку державного управління вищою освітою в Україні як історико-соціального феномену в 1917 - 1959 рр. Системно подано структуру й функції центральних органів державного управління вищою освітою, охарактеризовано стиль і методи керівництва міністрів освіти. Удосконалено підходи до визначення періодизації та етапів еволюції державного управління вищою освітою в Україні. Охарактеризовано закономірності та суперечності відповідно до кожного з виявлених періодів розвитку державного управління вищою освітою. Розглянуто зміст і форми управління, виявлено основні принципи, тенденції розвитку державного управління вищою освітою України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)к2 + Ч33(4УКР)61 + Х819(4УКР)132-1 + Х621.151.4(2УК)
Шифр НБУВ: РА318550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Шкляєв І.М. 
Діяльність ВЧК на Півдні України в період революції та громадянської війни. 1917-1922 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.М. Шкляєв ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі заснування та діяльності органів надзвичайних комісій по боротьбі з контрреволюцією на Півдні України. В роботі проаналізовані структура, компетенція та функціонування органів ВЧК - репресивної системи більшовизму, яка на регіональному рівні мала свої особливості. Розглядається діяльність органів ОГЧК проти збройного селянського руху, антирадянського політичного підпілля, карної злочинності, а також контррозвідувальні дії проти розвідок Польщі та Румунії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-5 + Х621.162.012(2Ук)-1
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Копайгора І.І. 
Законодавство про оплату праці в Україні другої половини XIX - XX ст. (історико-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.І. Копайгора ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку законодавства про оплату праці на теренах України протягом другої половини XIX - XX ст. Вивчено, проаналізовано й узагальнено досвід становлення формування законодавства про оплату праці, форми та системи її організації. Розкрито форми та методи правового регулювання. Висвітлено аспекти практики вирішення трудових спорів щодо оплати праці. Проаналізовано вплив законодавств провідних країн світу та рекомендацій Міжнародної Організації Праці з даного питання на розвиток вітчизняного законодавства про оплату праці. На підставі аналізу джерел зроблено висновок, що чинне вітчизняне законодавство про оплату праці у досліджуваний період не відповідає рівню розвинутих держав світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)52-627-3 + Х2(4УКР)61-627-3 + Х627.3-39(2Ук) +
Шифр НБУВ: РА346781
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Твердомед К.М. 
Законодавство про страхування в Україні в період НЕПУ (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.М. Твердомед ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено засади правового регулювання страхування у період непу й обгрунтовано висновок, що даний процес у зазначений період відбувався з урахуванням державної монополії на здійснення страхування. Досліджено становлення та розвиток систем відповідних органів центральних і місцевих, а також показано взаємодію союзних і республіканських. Зроблено висновок, що діяльність страхових органів в Україні у період непу практично була зведена до точного виконання вказівок центру - Держстраху СРСР, а будь-яка ініціатива обмежувалася умінням наблизити страхування до населення. Проаналізовано основні види та форми страхування в Україні в зазначений період та обгрунтовано висновок, що пріоритетне значення мало державне майнове страхування. Досліджено правове регулювання кооперативного страхування в Україні у період непу. Проаналізовано новий архівний матеріал, який розкриває доцільність органів державного страхування в Україні у 1921 - 1929 рр. та введено до наукового обігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.1-1 + Х623.9(2УК)212.1 +
Шифр НБУВ: РА332824
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Сироїд Т.Л. 
Захист жертв злочинів у міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.Л. Сироїд ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено правовий статус жертв злочинів на міжнародному і національному рівнях. Досліджено ступінь визнання міжнародно-правових норм у галузі захисту прав жертв злочинів державами та їх імплементацію у внутрішньому праві, розкрито особливості предмета регулювання і змісту норм, а також проаналізовано міжнародні і національні механізми правового захисту даної категорії осіб. Вперше в українському правознавстві на теоретичному рівні розглянуто зміст правового статусу жертв злочинів, здійснено критичний аналіз його закріплення в міжнародному і національному праві, а також практики правозахисної діяльності стосовно даної категорії осіб. Це дало можливість запропонувати цілісну концепцію міжнародного та внутрішньодержавного захисту жертв злочинів як складового елементу загальної системи захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.36 + Х916.8(2/8)
Шифр НБУВ: РА308429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Волох О.В. 
Історія кримінально-правової боротьби з посяганнями на власність в Україні (1917 - 1927 роки): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волох ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено політико-правові підходи національних урядів України в період визвольних змагань 1917 - 1920 рр. та уряду радянської України протягом 1917 - 1927 рр. до вирішення проблем власності та кримінально-правової охорони власності від протиправних посягань. На підставі результатів вивчення законодавчих актів, архівних документів і матеріалів, періодичних, наукових видань проаналізовано практику законотворення, висвітлено питання становлення та діяльності правоохоронних органів у сфері боротьби з посяганням на власність. Досліджено особливості системи кримінально-правових норм, спрямованих на охорону власності. Дана система існувала у кримінальному законодавстві радянської України до його кодифікації та у Кримінальних кодесах УСРР 1922 і 1927 рр. Внесено пропозиції щодо урахування минулого досвіду кримінально-правового забезпечення захисту власності з застосуванням нового кримінального закону та вдосконаленням засобів боротьби з протиправними посяганнями на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-628 + Х628.111.5-39(2Ук)
Шифр НБУВ: РА317588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Заулочна С.А. 
Конституційний статус Кримської автономії у складі РСФРР (1921 - 1944 рр.): історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.А. Заулочна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто політико-правові засади формування й еволюції конституційного статусу Кримської АСРР протягом 1921 - 1944 рр. Проаналізовано політико-правові передумови формування Кримської АСРР. Визначено роль і місце перших радянських утворень - Республіки Тавриди (1918 р.) та Кримської СРР (1919 р.) у створенні адміністративно-територіальної моделі автономії. Досліджено параметри правового статусу Кримської АСРР (КАСРР) у правовій системі Конституції РСФРР, форму державного устрою, систему вищих і місцевих органів державної влади, судоустрою, нормативно-правове забезпечення організації та діяльності державного механізму. Досліджено нормативно-правові акти вищих органів державної влади КАСРР, що регулювали державний і приватний сектор економіки, аграрні відносини. Увагу приділено аналізу регіональних нормативно-правових актів, які передбачали врахування місцевих особливостей. Визначено правову природу Конституції КАСРР 1937 р. в ієрархічній структурі законодавства РРФСР. Здійснено політико-правове оцінювання нормативно-правових актів РРСР та СРСР про ліквідацію КАРСР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)61-1 + Х620.611.23(2Р-6КРМ)61 +
Шифр НБУВ: РА363890
Рубрики:

15.
Міхеєва О.К. 
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1921-1928): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.К. Міхеєва ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням кримінальної злочинності і боротьби з нею в Донбасі (1921-1928 рр.). Вперше відтворено картину кримінального світу регіону в період непу, виявлені специфічні риси злочинності перехідних історичних періодів. На основі недоступних раніше архівних матеріалів досліджено процес вирішення організаційного та кадрового питання в правоохоронних органах цього часу, розглянуті основні напрямки роботи цих органів та проаналізовано рівень результативності їх дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61 + Х2(4УКР55)611/612-628 + Х628.1г(2УК)
Рубрики:

16.
Лагоша М.М. 
Міліція України в 1945 - 1953 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.М. Лагоша ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі становлення і діяльності міліції України в післявоєнний період (1945 - 1953 рр.). Досліджено структуру органів міліції та її трансформацію, зумовлену соціально-економічними і політичними умовами. Проаналізовано якісний і кількісний склад, джерела поповнення і систему професійної підготовки особистого складу, стан законності і дисципліни співробітників у підрозділах й органах міліції. Розглянуто основні напрями, характер і особливості діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку, безпеки громадян і боротьби зі злочинністю. З'ясовано форми і методи спільної діяльності міліції і населення щодо охорони громадського порядку в республіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011-1 + Х621.163.1-1(2Ук)
Шифр НБУВ: РА308584 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Сокіл А.О. 
Податковий апарат УСРР в період непу (1921-1928 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.О. Сокіл ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено організаційно-правові засади діяльності податкових органів в УСРР у період нової економічної політики. Виявлено основні закономірності радянської податкової політики в УСРР та їх вплив на завдання і функції податкового апарату. Досліджено розвиток системи податкових органів у республіці, проаналізовано зміни її структури, взаємодію окремих елементів. Розглянуто радянську кадрову політику щодо податкових органів, а також їх компетенцію на республіканському та місцевому рівнях. Визначено основні напрямки їх правозастосовчої діяльності, особливості взаємодії з іншими органами державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-622.0 + Х622.9(2Ук)0 +
Шифр НБУВ: РА324067
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Анатольєва О.І. 
Правове регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх в УСРР у 20-х роках ХХ століття: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Анатольєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення та правове регулювання діяльності системи державних органів і громадських організацій, уповноважених вести боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх. Охарактеризовано головні напрямки профілактики даних негативних явищ серед неповнолітніх за допомогою захисту їх прав у різних сферах життя. Акцентовано увагу на систематизації досвіду роботи з дітьми, які вже вели безпритульний спосіб життя, залишилися без нагляду дорослих, вчиняли правопорушення. Проаналізовано правові засади політики тодішнього уряду стосовно боротьби з правопорушеннями неповнолітніх виховними методами. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення правового регулювання боротьби з безпритульністю, бездоглядністю та правопорушеннями неповнолітніх на сучасному етапі розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)61-628.3 + Х883.9(4УКР)52-1 + Х628.329(2УК)32 +
Шифр НБУВ: РА323549
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Чернега А.П. 
Правове регулювання діяльності органів міліції Української РСР у 1956 - 1985 рр.: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Чернега ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

На підставі даних, одержаних завдяки проведеному аналітично-критичному вивченню широкого кола джерел, наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених, а також узагальненню практичних даних, нових методологічних підходів здійснено аналіз положень Конституцій СРСР та УРСР, законодавчих актів щодо визначення правового статусу та утвердження законності у роботі міліції. Розкрито суть, зміст і форми підзаконних актів вищих органів управління щодо регулювання її правохоронної діяльності. Проведено правовий аналіз та надано оцінку рішень з'їздів КПРС та Компартії УРСР, постанов їх центральних комітетів, спрямованих на вдосконалення роботи правоохоронних органів. Охарактеризовано нормативно-правове забезпечення процесу розвитку й утвердження принципів діяльності органів міліції. Досліджено реорганізацію системи, її центральних і місцевих органів. Розкрито правові засади забезпечення напрямів, форм і методів підготовки кадрів. Визначено основні етапи, зміст і характерні особливості процесу вдосконалення правового статусу міліції та узагальнено результати правового регулювання її діяльності у 1956 - 1985 рр. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення правових засад функціонування та правового регулювання діяльності міліції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011-1 + Х621.163.1-1(2УК) +
Шифр НБУВ: РА355623
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Кузьменко В.Б. 
Правове регулювання міжнаціональних відносин в Радянській Україні у 1917 - 1939 р.р.: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Кузьменко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання міжнаціональних відносин у чотирьох важливих суспільних сферах (політично-управлінській, соціально-економічній, соціально-культурній і сфері охорони суспільного порядку). Акцентовано увагу на проблемах формування й особливостях застосування відповідної нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр)6 + Х620.322.2(2Ук) + Х809(4Укр)341-1 +
Шифр НБУВ: РА370897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського