Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (144)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Реферативна інформація (117)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КОВАЛЬОВ$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Ковальова М.В. 
Адміністративно-правові режими підприємницької діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Ковальова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність, ознаки та напрями підприємницької діяльності як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Визначено функції та засоби адміністративно-правового регулювання підприємницької діяльності. Проаналізовано чинне законодавство України, що регулює суспільні відносини, які виникають з приводу здійснення державними органами публічно-владних повноважень у сфері підприємницької діяльності. Визначено обсяг регулювання підприємницької діяльності як однієї з функцій державних регуляторних органів у межах їх повноважень. Досліджено поняття, зміст і структуру адміністративно-правового режиму. Розроблено класифікацію адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності, визначено їх сутність і місце у системі адміністративно-правових режимів в Україні. Висвітлено особливості окремих видів адміністративно-правових режимів підприємницької діяльності в Україні. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового регулювання режимів підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 + Х819(4УКР)120.014 +
Шифр НБУВ: РА354900
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ковальов В.В. 
Взаємодія слідчого з працівниками експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з працівниками експертно-криміналістичних підрозділів МВС України на етапі досудового провадження. Розкрито сутність, принципи, форми та напрями взаємодії слідчого з працівниками експертної служби. Наведено характеристику експертів-криміналістів як осіб, що володіють спеціальними знаннями і залежно від мети та їх участі у досудовому слідстві, набувають процесуального статусу спеціаліста, експерта, фахівця, визначеного чинним КПК України. Розкрито зміст поняття координації та здійснено її відмежування від взаємодії. Встановлено процесуальний статус слідчого як основної фігури й організатора взаємодії на досудовому провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного КПК України, зокрема, обгрунтовано необхідність проведення судової експертизи до порушення кримінальної справи з метою підвищення ефективності процесу розкриття та розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х893.9(4УКР)722.013-96 + Х819(4УКР)113.042 +
Шифр НБУВ: РА355385
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Ковальова О.В. 
Діяльність служби дільничних інспекторів міліції щодо попередження насильства в сім'ї: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ковальова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність насильства в сім'ї та роль служби дільничних інспекторів міліції у його попередженні. Проаналізовано форми та методи діяльності служби дільничних інспекторів міліції щодо попередження насильства в сім'ї, аспекти взаємодії даної служби з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та іншими підрозділами органів внутрішніх справ щодо попередження насильства в сім'ї. Запропоновано основні напрямки удосконалення діяльності служби дільничних інспекторів з даної проблеми, наведено пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.4 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА361502
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ковальова С.Г. 
Еволюція судової системи і судочинства на українських землях Великого князівства Литовського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Ковальова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне історичне дослідження еволюції судової системи та судочинства на українських землях Великого князівства Литовського в аспекті формування судової влади. Проаналізовано основні етапи розвитку судоустрою та судочинства, встановлено його зв'язок з еволюцією державного та суспільного життя Литовсько-Руської держави у другій половині XIV ст. - 1560-х рр. Систематизовано та класифіковано види судів за критеріями участі в їх роботі державної влади та принципами підсудності. Відтворено генезу, склад, функціонування кожного з них, визначено їх місце та роль у судовій системі Великого князівства Литовського. Обгрунтовано тезу про формальне укорінення на українському грунті запозиченої з Польщі моделі місцевого пореформеного державного судоустрою. Зазначено, що практична діяльність державних та недержавних судів відбувалася в основному у руслі національних правових традицій. Встановлено внесок недержавних судів у формування судової влади. Доведено, що притаманний феодальному праву приватноправовий погляд на злочин починає поступатися місцем публічноправовому, що сприяє зміцненню судової влади та є передумовою розмежування цивільного та кримінального процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЛИТ)436-629.1 +
Шифр НБУВ: РА331592
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Мариненко В.О. 
Екологічна політика органів місцевої влади великих міст України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Мариненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічну ситуацію у великих містах України (ВМУ) та визначено екологічну політику (ЕП) органів місцевої влади. Показано, що впродовж розвитку міста перетворилися в промислово-міські агломерації, екологічний стан у яких напружений. Доведено, що охорона навколишнього природного середовища - важливе соціально-економічне завдання щодо добробуту людей та дбайливого ставлення до природи як до національного багатства. Розкрито проблему розробки державної політики у сфері природокористування. Проаналізовано екологічний стан ВМУ та проведено оцінку заходів місцевої влади щодо їх екологізації та сталого розвитку (СР). Визначено шляхи покращення взаємодії громадських організацій та місцевої влади щодо забезпечення СР міст, основні напрями підвищення і вдосконалення ЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.215-94 +
Шифр НБУВ: РА370018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ковальов В. Г. 
Механізми державного управління забезпеченням транспортної безпеки України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Г. Ковальов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми державного управління забезпеченням транспортної безпеки України, визначено функціональне навантаження органів державної влади у забезпеченні транспортної безпеки на центральному, галузевому, регіональному та місцевому рівнях. Обгрунтовано теоретико-методологічні основи виділення структурних і функціональних компонентів системи забезпечення транспортної безпеки, ідентифікації та структуризації потенційних і реальних загроз національним інтересам. Розроблено систему показників рівня транспортної безпеки, специфічні зони ризику за видами транспорту: авіаційного, залізничного, автомобільного, водного й особливості забезпечення відповідного виду транспортної безпеки. Визначено організаційно-правові механізми державного управління транспортною безпекою та запропоновано проект цільової Програми забезпечення транспортної безпеки України та напрями вдосконалення механізмів державного управління у сфері забезпечення транспортної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125
Шифр НБУВ: РА384478 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


7.
Ковальова Я.О. 
Організаційно-правові основи відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення в суді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Я.О. Ковальова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади організації підтримання державного обвинувачення у суді та відмови від нього. Проаналізовано правові наслідки для суб'єктів судового процесу у разі відмови прокурора від обвинування. Розкрито сутність і значення державного обвинувачення у межах конститутційної функції прокуратури підтримання державного обвинувачення в суді. Встановлено процесуальний статус прокурора як суб'єкта державного обвинувачення. Запропоновано визначення поняття "відмова прокурора від державного обвинувачення". Розглянуто фактичні обставини, що впливають на формування позиції прокурора у разі відмови від підтримки державного рішення у суді. Розкрито юридичну природу правових наслідків відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення для суб'єктів судового процесу. Проаналізовано підстави відмови прокурора від державного обвинувачення, наведено характеристику їх видів. Надано рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства, що регламентує прокурорську діяльність з підтримки державного обвинувачення у суді, а також у разі відмови від нього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)740.12 + Х893.9(4УКР)740.12
Шифр НБУВ: РА367481
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Маринів 
Податкова перевірка як організаційно-правова форма реалізації податкового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Наталія Анатоліївна Маринів ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА352494
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Ковальова М. В. 
Цивільно-правова охорона винахідництва в Україні та в країнах Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Ковальова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено основні цивілістичні проблеми визначення прав винахідників, їх статус і цивільні відносини, особливості методів і засобів правової охорони та захисту винахідництва, поняття правової природи винаходу, сутності винахідництва, деяких проблем захисту прав на службові винаходи тощо. Увагу приділено особливостям і видам цивільного захисту прав винахідників в Україні та країнах ЄС, особливостям уладання договорів у сфері службового винахідництва, класифікації патентних систем зарубіжних країн, проаналізовано основні відмінні та схожі риси. Доведено доцільність імплементації правових норм ЄС до українського законодавства, зокрема, досвід держав-сусідів України, які нещодавно вступили в ЄС, є найбільш прийнятними для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА384454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Ковальова В.В. 
Шляхи удосконалення організації діяльності експертно-криміналістичної служби МВС України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні та техніко-криміналістичні проблеми забезпечення діяльності експертно-криміналістичної служби органів внутрішніх справ України на сучасному етапі її розвитку. Вивчено історію розвитку експертної служби на етапі перебудови, з'ясовано її роль у системі МВС і місце в системі експертних установ України. Діяльність експертної служби України розглянуто через призму правових, організаційних і техніко-криміналістичних аспектів. Висвітлено питання формування системи нормативно-правового та процесуального регулювання діяльності експертної служби. Визначено особливості організації діяльності експертно-криміналістичної служби на якісно новому рівні з використанням результатів науково-технічного прогресу, з метою надання зазначеній службі статусу організатора техніко-криміналістичного забезпечення всіх етапів боротьби зі злочинністю. Проаналізовано існуючу модель організації діяльності експертно-криміналістичної служби та визначено властиві їй закономірності, необхідні для формування діючої моделі з урахуванням історичного минулого, порівняльного аналізу форм, принципів і шляхів організації. Розглянуто проблеми ефективного функціонування механізму техніко-криміналістичного забезпечення, проведення експертних досліджень для органів кримінального судочинства. Визначено стратегічні напрямки пошуку нових підходів до організації та функціонування експертно-криміналістичної служби відповідно до реалій і сучасних потреб слідчої практики. Вивчено науково-практичні основи діяльності експертної служби в Україні. Розглянуто механізм забезпечення практичних підрозділів техніко-криміналістичними засобами, грунтуючисьв на міжнародно-правових принципах і стандартах, яким повинна відповідати діяльність служби. Охарактеризовано спектр наявних практичних проблем на сучасному етапі розвитку експертно-криміналістичної служби в Україні. Проаналізовано теоретичні та практичні можливості створення моделі організації діяльності експертної служби МВС у єдиній правовій і організаційній системі судово-експертних установ України в цілому. Визначено шляхи удосконалювання організації діяльності науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів МВС України. Зроблено висновок про необхідність створення єдиного органу з керівництва установами судової експертизи, який в державному масштабі мав би визначати необхідну мережу установ судової експертизи, планувати підготовку кадрів, координувати розробку нових експертних методик, здійснювати контроль за діяльністю даних установ, незалежно від їх відомчого підпорядкування. Обгрунтовано новий механізм правового, організаційного, кадрового, інформаційного та техніко-криміналістичного забезпечення розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)л4 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА314902 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського