Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2418)Юристам - Наукова електронна бібліотека (40)Юристам - Реферативна інформація (1688)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х891.9(4УКР)$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Сердюк В.В. 
Юрисдикція судів України за спеціалізацією: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / В.В. Сердюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

З урахуванням досягнень вітчизняної та зарубіжної правової науки та практики функціонування судової системи розкрито порядок створення, як цілісної структури, спеціалізованих господарських та адміністративних судів України, їх ланок, та функціонування в системі судів загальної юрисдикції України. З'ясовано процес становлення спеціалізованих судів за компетенцією в Україні, розкрито питання діяльності судів України у сферах адміністративної та господарської юрисдикції, проведено порівняльний аналіз судових систем деяких зарубіжних країн та України щодо спеціалізованого судочинства. Запропоновано модель цілісної структури адміністративних судів, необхідність реформування військової юстиції шляхом створення судів військових формувань України та вдосконалення діяльності господарських судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА326897
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Тацій Л.В. 
Юридична природа адвокатури в системі захисту прав і свобод людини і громадянина: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Тацій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи та правового регулювання діяльності адвокатури як інституту забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги. Грунтуючись на засадах загальної теорії держави та права, визначено специфіку громадсько-самодіяльного (недержавного) статусу адвокатури. Уточнено функції адвокатури у взаємозв'язку з її загальним соціальним призначенням. Досліджено особливості правового статусу адвоката у його співвідношенні з правовим статусом громадянина та з урахуванням певних аспектів, зумовлених адвокатською діяльністю. Проаналізовано принципи організації та діяльності адвокатури в Україні у контексті міжнародних стандартів її діяльності. Розкрито правові форми участі адвоката в юридичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА356859
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Виноградова Л.Є. 
Юридична відповідальність суддів загальних судів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Л.Є. Виноградова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

З'ясовано правову природу юридичної відповідальності суддів та її значення у зміцненні законності в судочинстві. Теоретично обгрунтовано правовий інститут і підстави застосування дисциплінарної відповідальності суддів у системі юридичної, визначено її місце у сучасному вітчизняному законодавстві. Досліджено проблеми цивільно-правової, кримінальної та адміністративної відповідальності суддів. Проаналізовано чинну нормативно-правову базу, яка регулює юридичну відповідальність суддів, виявлено основні проблеми правозастосовчої практики. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства та механізму правового регулювання юридичної відповідальності суддів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)11-7 +
Шифр НБУВ: РА332259
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Бонтлаб В.В. 
Цивільно-правове регулювання доменних імен: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Бонтлаб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дслідження цивільно-правового регулювання доменного імені як способу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у мережі Інтернет. Розглянуто основні етапи становлення доменних імен у контексті її розвитку, проаналізовано особливості їх правового регулювання. Розглянуто співвідношення доменних імен з торговельними марками, комерційними найменуваннями, географічним зазначенням походження товарів міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів та іменами фізичних осіб. Обгрунтовано необхідність скасування пріоритету торговельних марок над доменними іменами. Відзначено, що право на доменне ім'я виникає після його реєстрації неурядовими організаціями та припиняється з моменту виключення з відповідного реєстру. Аргументовано визначення договору про реєстрацію доменних імен як договору про надання послуг. Обгрунтовано основні способи захисту законних прав та інтересів добросовісних власників доменних імен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)15 + Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА344175
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Черниш 
Цивільно-правові засади розвитку нотаріату в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Черниш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства та законодавства інших країн, міжнародно-правових актів, практики їх застосування висвітлено питання виникнення, становлення та розвитку нотаріату. Особливу увагу приділено розвитку нотаріату після здобуття Україною незалежності, коли збільшився цивільний оборот і почали формуватися ринкові відносини. Проаналізовано два типи нотаріату, на яких грунтується діяльність сучасного нотаріату - публічного (державного) та латинського (вільного). Доведено необхідність діяльності в Україні нотаріату лише латинського типу, як такого, що відповідає сучасним вимогам європейського законодавства; обгрунтовано пропозицію входження України до міжнародної спілки латинського нотаріату. Досліджено цивільно-правові проблеми регулювання відповідальності під час надання нотаріусами професійних послуг, страхування професійної відповідальності нотаріусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326643
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Попелюшко В.О. 
Функція захисту в кримінальному судочинстві України: правові, теоретичні та прикладні проблеми: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.О. Попелюшко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне та системне дослідження правових, теоретичних і прикладних проблем функції захисту у кримінальному судочинстві України від витоків (1864 р.) до сьогодення. Розкрито поняття функції захисту як категорії кримінально-процесуального права та процесу, структуру та зміст його складових, обгрунтовано її універсальний характер. Запропоновано новий концептуальний підхід до визначення предмета захисту у кримінальній справі та проаналізовано діяльність адвоката-захисника щодо його встановлення та/чи спростування. Висвітлено, що адвокат-захисник є суб'єктом обов'язку доведення сприятливих для підзахисного обставин справи і його доказова діяльність здійснюється як у формі участі під час проведення слідчих (судових) дій, так і у формі самостійного збирання та подання доказів, на підставі чого висунено та доведено концепцію інституту адвокатського розслідування. Розроблено пропозиції та рекомендації, спрямовані на зміцнення функції захисту у вітчизняному кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА368755
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Шруб І.В. 
Функціонування адміністративних судів в Україні: організаційно-правові засади та їх реалізація: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Шруб ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади функціонування адміністративних судів, відповідність інституту адміністративного судочинства Конституції України та загальновизнані міжнародні стандарти у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина. Визначено місце адміністративної юстиції в адміністративному праві, запропоновано її визначення. Розкрито мету, завдання, ознаки та принципи адміністративної юстиції. Обгрунтовано новий підхід до періодизації історії розвитку адміністративного судочинства та проаналізовано світові моделі організації адміністративної юстиції. Запропоновано класифікацію нормативно-правових актів у сфері адміністративного судочинства, яка базується на критерії - сфері їх регулювання. Проаналізовано організаційну будову адміністративних судів, їх кадрове, матеріально-технічне, фінансове й інше забезпечення та на цій підставі розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Проведено відмежовування адміністративного судочинства від конституційного, господарського, цивільного судочинства та від судочинства в судах загальної юрисдикції щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення. Проаналізовано компетенцію адміністративних судів. Розкрито суть та визначено елементи справ адміністративної юрисдикції. Висвітлено порядок розгляду справ в адміністративних судах та виконання рішень в адміністративних справах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 +
Шифр НБУВ: РА363178
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Карпечкін П.Ф. 
Функції судів загальної юрисдикції в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / П.Ф. Карпечкін ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання визначення та реалізації функцій судів загальної юрисдикції в Україні. Визначено їх сутність та основні ознаки, проаналізовано еволюцію та співвідношення з іншими функціями судової влади, встановлено критерії класифікації. Охарактеризовано складові елементи системи функцій судів загальної юрисдикції та грунтовно досліджено основні напрямки їх розвитку та удосконалення за сучасних умов. Сформульовано концепцію механізму реалізації функцій судів загальної юрисдикції та охарактеризовано його елементи: систему судів загальної юрисдикції, суддівський корпус і органи, що забезпечують їх функціонування. Запропновано шляхи нормативного удосконалення механізму реалізації функцій судів загальної юрисдикції у чинному законодавстві України. З урахуванням позитивного вітчизняного та зарубіжного досвіду сформульовано практичні рекомендації щодо удосконалення та підвищення ефективності функціонування судів загальної юрисдикції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)11-53 +
Шифр НБУВ: РА339444
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :


10.
Іваницький С.О. 
Формування складу народних засідателів у судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.О. Іваницький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито суть принципу участі народу у здійсненні правосуддя. Детально проаналізовано організаційно-правові та процесуальні аспекти процедури добору народних засідателів, розглянуто її поняття, межі та структурну побудову. Запропоновано адекватний сучасним умовам новий механізм складання списків народних засідателів. Визначено шляхи оптимізації правового статусу народного засідателя. За результатами дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення судоустрійного, кримінально- та цивільно-процесуального законодавства, підготовлено методичні матеріали щодо упорядкування залучення народних засідателів до здійснення судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-728 + Х629.010(2Ук)-72 +
Шифр НБУВ: РА345924
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Конуп О.Ф. 
Формування професійно-значущих пізнавальних якостей майбутніх слідчих у вищих навчальних закладах МВС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.Ф. Конуп ; Акад. упр. МВС. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Визначено основні тенденції формування особистості курсанта слідчої спеціалізації в процесі професійної підготовки та типові властивості психічних пізнавальних процесів, зокрема, уваги, пам'яті, мислення й уяви, що в сукупності складають загальний профіль професійно значущих якостей, який визначає психологічну готовність до несення служби за майбутнім фаховим напрямом. Описано особливості використання розробленого та впровадженого в навчальний процес ВНЗ МВС України тренінгового комплексу "Тренування уваги, пам'яті, логічного та оперативного мислення, інтуїції", що включає методики діагностики та розвитку професійно значущих пізнавальних якостей, що визначають як готовність до даної діяльності, так і пріоритетні напрями організації професійно-психологічної підготовки, спрямованої на формування названих якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293 + Х891.9(4УКР)7-90 +
Шифр НБУВ: РА368955
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Прилуцький С.В. 
Формування корпусу професійних суддів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.В. Прилуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття "корпус професійних суддів" та "формування корпусу професійних суддів України", їх суть та місце в статусі суддів. Проаналізовано вплив на забезпечення незалежності суддів правових механізмів передачі та припинення судових повноважень. Виділено основні критерії кандидатського цензу та подано їх критичний аналіз. Розглянуто центральні інститути статусу судді: незалежності суддів, суддівської незмінюваності та несумісності суддівської посади з іншими посадами та видами діяльності, а також їх практичне втілення в судовій системі України. Базуючись на діючих конституційних нормах наведено пропозиції щодо вдосконалення правових регулювань формування суддівського корпусу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА327384
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Хамник М.М. 
Формування і розвиток господарських судів в Україні (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Хамник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено історико-правове дослідження становлення та розвитку господарських судів в Україні. Досліджено правову природу інституту господарського судочинства. Проаналізовано основні етапи розвитку органів господарської юрисдикції. Визначено соціально-економічні та правові передумови створення господарських судів в Україні. Розглянуто діяльність зазначених судів за умов судово-правової реформи, яка відбувається в Україні. Проведено порівняльно-правовий аналіз основних аспектів організації та діяльності органів господарської юрисдикції в європейських країнах і країнах СНД. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення системи господарських судів України з урахуванням історичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)154-1 +
Шифр НБУВ: РА364001
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Кулинич С.А. 
Управлінські процедури в діяльності органів прокуратури України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.А. Кулинич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття, з'ясовано значення та визначено види управлінських процедур у діяльності органів прокуратури. Охарактеризовано учасників управлінських процедур. Проаналізовано принципи, стадії та правове регулювання даних процедур, а також визначено особливості та види адміністративно-юрисдикційних процедур в органах прокуратури. Висвітлено процедури: прийняття рішень в органах прокуратури, управлінські процедури під час проходження державної служби в даних органах, контрольно-наглядові управлінські та процедури розгляду звернень громадян в органах прокуратури. Наведено пропозиції та рекомендації стосовно досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА352582
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Попович Є. М. 
Управління органами прокуратури України: організаційно-правові проблеми: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Є. М. Попович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено в історичному аспекті процеси розвитку та становлення органів прокуратури в Україні. Визначено особливості правового регулювання діяльності прокуратури України. Проаналізовано проблеми взаємовідносин прокуратури з іншими державними органами. Висвітлено становлення партнерських відносин між прокуратурою та населенням. Розглянуто проблеми роботи з кадрами в органах прокуратури, розкрито зміст управлінських відносин в органах прокуратури та методів управління ними. Наведено вимоги щодо керівника в системі управління діяльністю органів прокуратури та визначено напрями вдосконалення управління прокуратурою України в контексті європейської інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-5
Шифр НБУВ: РА374139 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Овсяннікова О.О. 
Транспарентність судової влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.О. Овсяннікова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито правову природу та сутність транспарентності судової влади шляхом аналізу її структурних елементів. Виокремлено основні ознаки транспарентності судової влади, якими є: відкритість інформації про суд як орган державної влади, судовий процес, органи суддівського самоврядування та суддів, а також доступність судових рішень. Обгрунтовано доцільність законодавчого закріплення транспарентності як принципу судової влади, а також її меж, обмежень і гарантій. Сформульовано організаційно-правові засади реалізації транспарентності судової влади. Проаналізовано норми міжнародно-правових актів щодо транспарентності судової влади, визначено відповідність законодавства України їх положенням. Досліджено актуальні проблеми правового регулювання транспарентності судової влади й обгрунтовано шляхи їх подолання. Висвітлено думку громадськості, професійних суддів та представників засобів масової інформації щодо транспарентності судової влади, наведено пропозиції щодо удосконалення механізму її правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)-2 + Х891.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА367480
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Стецик Н. В. 
Технологія судової правотворчості: загальнотеоретична характеристика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Стецик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено юридичну природу судової правотворчості, здійснено її класифікацію. Встановлено основні ознаки технології судової правотворчості та її структуру. Розглянуто техніко-правові засоби судової правотворчості та правила їх використання. Висвітлено природу технологічних процедур судової правотворчості, їх особливості у прецедентній та регламентній судовій правотворчотсі. Виокремлено основні моделі судової правотворчості у континентальному праві: нормоконтрольну, компетенційну, уніфікаційну, правозахисну та регламентну. Охарактеризовано природу судового нормативно-правового прецеденту та судового регламенту. Розкрито можливості та параметри здійснення судової правотворчості в Україні. Наведено пропозиції щодо впровадження прецедентної та удосконалення регламентної технології судової правотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.61 + Х891.9(4УКР)1-383
Шифр НБУВ: РА383077 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Пінчук Н.І. 
Теоретичні та правові питання і практика криміналістичного забезпечення діяльності нотаріату: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.І. Пінчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й проаналізовано практику використання криміналістичних знань з метою забезпечення діяльності нотаріату, охарактеризовано її сучасний стан. Розкрито роль криміналістики як засобу правового регулювання суспільних відносин, зокрема, у сфері нотаріальної діяльності. Визначено зміст криміналістичної підготовки нотаріусів і розроблено рекомендації щодо її удосконалення у ВНЗ і системі підвищення кваліфікації. Визначено сутність та основні завдання криміналістичного забезпечення діяльності нотаріату. Охарактеризовано форми використання нотаріусом криміналістичних знань з метою визначення істинності документів як підстав для вчинення нотаріальних дій, криміналістичного оцінювання підпису особи як визначального факту, встановлення тотожності особи за ознаками зовнішності. Розроблено програму криміналістичної підготовки нотаріусів, наведено рекомендації щодо внесення змін до Закону України "Про нотаріат", спрямованих на удосконалення практики криміналістичного дослідження документів. Обгрунтовано доцільність використання даних габітоскопії у нотаріальній практиці. Викладено перелік криміналістичних знань, що найбільш істотно впливають на діяльність нотаріату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х894.15 +
Шифр НБУВ: РА357842
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Руденко М.В. 
Теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.10 / М.В. Руденко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні проблеми представництва прокуратурою інтересів держави в арбітражних судах України, яке розглядається як комплексний (міждисциплінарний) процесуальний інститут, перспективний напрям наукових досліджень. Проаналізовано питання, пов'язані з з'ясуванням змісту та структури представницької функції прокуратури та її реалізації в арбітражному судочинстві на захист інтересів держави. Висвітлено особливості прокурорсько-представницьких правовідносин на окремих стадіях арбітражного процесу. Розглянуто проблемні питання прокурорського нагляду за законністю виконання рішень арбітражних судів. Охарактеризовано організаційні аспекти діяльності прокурорів з питань участі в арбітражному судочинстві. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства про прокуратуру, а також арбітражно-процесуального законодавства з питань участі прокурора в арбітражному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.401.14 + Х891.9(4УКР)623
Шифр НБУВ: РА313989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Фурса С.Я. 
Теоретичні основи нотаріального процесу в Україні: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / С.Я. Фурса ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено інститут представництва у нотаріальному процесі, особливості нотаріально-адміністративних та нотаріально процесуальних правовідносин, спірних правовідносин, особливості охорони та захисту прав суб'єктів нотаріального процесу у загальній процедурі виконання нотаріальних проваджень та окремих з них тощо. Зокрема, доведено, що теорія нотаріального процесу є складовою частиною нотаріальної науки, а нотаріальні правовідносини - його складовою частиною. Створено теоретичну модель нотаріального процесу, визначено його характер та ознаки, а також умови виконання нотаріального провадження, ускладнення у нотаріальному процесі та умови об'єднання кількох проваджень в один нотаріальний процес або їх роз'єднання. З метою визначення загальних правил здійснення нотаріальних проваджень, зокрема їх деяких груп, об'єднаних за характерними ознаками, а також спеціальних правил щодо окремих з них, розглянуто зв'язок теоретичних засад та правил виконня найскладніших нотаріальних проваджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 в +
Шифр НБУВ: РА326165
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського