Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2418)Юристам - Наукова електронна бібліотека (40)Юристам - Реферативна інформація (1688)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х891.9(4УКР)$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Назаров І. В. 
Судові системи країн Європейського Союзу та України: порівняльно-правовий аналіз: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.10 / І. В. Назаров ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено понятійний апарат проблематики та сформульовано визначення термінів "судова система", "принципи побудови судової системи", "суд". Доведено історичне значення принципу єдності судової системи та необхідність його використання в будь-якій державі незалежно від ступеня спеціалізації судів, форм державного устрою, розміру території як одного з факторів забезпечення єдності держави в цілому. Розроблено систему змін до нового законодавства України для його зміцнення. Проведено аналіз історичних етапів становлення судових систем України та європейських країн, принципів їх побудови. Класифіковано судові системи європейських країн за критерієм перебування у складі ЄС або ступеня близькості до входження до його складу. Запропоновано концепцію подальшого реформування судової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х891.9(4УКР)1 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Бобрешов Є. Г. 
Судове правозастосування в Україні: проблеми теорії і практики: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Є. Г. Бобрешов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено судове правозастосування (СП) як реальне та практичне перетворення у життя формально визначених правових приписів, спрямованих на виникнення, зміну або припинення будь-яких правовідносин в суспільстві. Розглянуто юридичну природу СП, його сутність, характерні ознаки, мету та функції. Встановлено відмінності СП від інших різновидів правозастосування та визначено поняття СП. Проаналізовано процес СП, його складові. Розкрито принципові засади СП та з'ясовано місце та роль судової практики в СП України. Внесено конкретні пропозиції та рекомендації з підвищення якості й ефективності СП в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х891.9(4УКР)1-5
Шифр НБУВ: РА379762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Лунін С. В. 
Принцип змагальності сторін як конституційна гарантія справедливого судочинства в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / С. В. Лунін ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему у сфері регламентації змагальності сторін судового процесу з метою визначення нових підходів під час реалізації судово-правової реформи. Системно та цілісно досліджено питання щодо становлення змагальності сторін як конституційної засади та принципу судового процесу та як конституційної гарантії справедливого судочинства в історичному, правовому та порівняльно-правовому аспектах через призму сучасних надбань, позитивів і недоліків судової реформи. По-новому розкрито можливості нормативно-процесуального наповнення діяльності суду в аспекті судового змагання з урахуванням внесених змін у сфері судоустрою та процесуального законодавства. Розглянуто проблему здійснення правосуддя в Україні на засадах змагальності сторін у судовому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-2 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381970 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Озерський І. В. 
Правові та психологічні засади прокурорської діяльності: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 19.00.06 / І. В. Озерський ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізовано підходи до системи профорієнтаційної роботи з прокурорсько-слідчими кадрами в юридичній та психологічній науці. Визначено психологічні особливості, шляхи та засоби психосоціального і професійного розвитку прокурорських фахівців під час проведення професійно-психологічної підготовки в Національній академії прокуратури України та практичній діяльності. Доведено значущість застосування психодіагностичних методик у професійній підготовці та практичній діяльності прокурорських працівників. Проаналізовано недоліки правової регламентації окремих напрямків професійної діяльності органів прокуратури. Розроблено концепцію психологічного забезпечення професійної діяльності органів прокуратури та запропоновано психологічні засоби оптимізації відбору, адаптації й атестації прокурорських кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 + Ю947.292
Шифр НБУВ: РА379518 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Винокурова І. М. 
Організаційно-правові засади діяльності адміністративних судів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. М. Винокурова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Розглянуто організаційні моделі адміністративної юстиції, проаналізовано проблеми побудови адміністративних судів на сучасному етапі. Визначено основні заходи для покращання організаційного та кадрового забезпечення діяльності судів. Розкрито принципи адміністративного судочинства й особливості їх змістовного наповнення. Досліджено процесуальні особливості розгляду справ у судах адміністративної юрисдикції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 + Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА381147 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Стецик Н. В. 
Технологія судової правотворчості: загальнотеоретична характеристика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. В. Стецик ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено юридичну природу судової правотворчості, здійснено її класифікацію. Встановлено основні ознаки технології судової правотворчості та її структуру. Розглянуто техніко-правові засоби судової правотворчості та правила їх використання. Висвітлено природу технологічних процедур судової правотворчості, їх особливості у прецедентній та регламентній судовій правотворчотсі. Виокремлено основні моделі судової правотворчості у континентальному праві: нормоконтрольну, компетенційну, уніфікаційну, правозахисну та регламентну. Охарактеризовано природу судового нормативно-правового прецеденту та судового регламенту. Розкрито можливості та параметри здійснення судової правотворчості в Україні. Наведено пропозиції щодо впровадження прецедентної та удосконалення регламентної технології судової правотворчості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х002.61 + Х891.9(4УКР)1-383
Шифр НБУВ: РА383077 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Кравчук Г. А. 
Правові основи фінансування судової влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. А. Кравчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правових основ фінансування судової влади в Україні. Визначено місце судової влади в системі державної влади з огляду на особливості її фінансування та специфіку нормативно-правового регулювання цього процесу. Проаналізовано причини фінансової несамостійності судових органів, надано авторське тлумачення поняття "фінансова незалежність судової влади" з урахуванням ролі судових органів у бюджетному процесі щодо фінансування судової влади. Запропоновано концептуальний підхід до фінансового забезпечення розвитку судової влади у напрямі гарантування її незалежності в системі державної влади, зокрема обгрунтовано доцільність повернення до питання про особливий порядок фінансування. Сформульовано й обгрунтовано принципи фінансування судової влади, виконання яких сприятиме забезпеченню її фінансових потреб у повному обсязі. Узагальнено підходи організаційно-правового характеру до покращення системи бюджетного фінансування судової влади. Обгрунтовано структуру видатків на судову владу для забезпечення здійснення правосуддя відповідно до законодавства та щорічного збільшення видатків на вказану сферу, особливо видатків розвитку. Охарактеризовано основні етапи судової реформи, що пов'язані з удосконаленням фінансування судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА384726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Бегма А. П. 
Прокурор як суб'єкт кримінально-процесуальної діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / А. П. Бегма ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних проблем, пов'язаних з регламентацією в кримінапьно-процесуальному законодавстві діяльності прокурора. На підставі узагальнення літературних джерел, слідчої, прокурорської та судової практики в ході провадження по кримінальних справах виявлено шляхи її вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)12 + Х891.9(4УКР)622
Шифр НБУВ: РА379242 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Нечипорук С. В. 
Конституційні засади організації та функціонування судової влади в Україні (питання теорії і практики): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / С. В. Нечипорук ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено питання місця судової влади в системі влади України, досліджено етапи становлення, розвитку, реформування судової влади на території України. Проаналізовано конституційні засади організації та функціонування судової влади. Запропоновано визначення таких понять, як "конституційні засади (принципи) організації та функціонування судової влади в Україні", "судова влада". Досліджено такий критерій класифікації засад організації та функціонування судової влади, як сфера (предмет) регулювання, за яким виділено на конституційному рівні засади організації та функціонування судової влади в Україні. Удосконалено питання гарантій здійснення конституційних засад судової влади. Запропоновано виділяти загальні гарантії та спеціальні (правові) гарантії (правові засоби, які забезпечують нормальну організацію та функціонування всіх елементів судової влади - це конституційні, законодавчі, адміністративні гарантії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА379068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Попов Г. В. 
Прокурорський нагляд за додержанням законів щодо захисту прав і свобод неповнолітніх: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. В. Попов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розкрито сутність, правові ознаки, завдання, предмет і межі прокурорського нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод неповнолітніх. Досліджено повноваження прокурора під час здійснення нагляду за додержанням цих законів, форми і методи виявлення їх порушень, а також засоби прокурорського реагування на ці порушення. Запропоновано шляхи оптимізації роботи прокуратури з нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)625
Шифр НБУВ: РА381213 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Рибачок В. А. 
Процедура нотаріального посвідчення договору іпотеки: історія та сучасність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. А. Рибачок ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження механізму оформлення іпотечних договорів і ролі нотаріуса в ньому, особливостей та проблем нотаріального посвідчення договорів іпотеки. Визначено основні етапи становлення процедури оформлення договорів іпотеки, зроблено їх історико-правове оцінювання. З'ясовано форму іпотечного договору, визначено об'єкти, які можуть виступати предметом договору іпотеки. Розкрито суб'єктивні й об'єктивні умови нотаріального провадження посвідчення договору іпотеки. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної процедури нотаріального посвідчення договорів іпотеки нотаріусами та рекомендації з метою напрацювання єдиної нотаріальної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х891.9(4УКР)931.6-9
Шифр НБУВ: РА380990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Добровольська Н. В. 
Організаційні засади програмного правового забезпечення у сфері судового управління: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Добровольська ; Відкр. міжнар. ун-т розвитку людини "Україна". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що програмне правове забезпечення у сфері судового управління є розробкою, ухваленням та реалізацією компетентними органами державної влади у співпраці зі структурами регіональної та місцевої влади та суддівського самоврядування правових програмних актів судового управління щодо матеріального, організаційно-фінансового та контролюючого супроводження, які спрямовано на реалізацію судової влади, розвиток судової системи України. Виділено два напрямки управлінського впливу в межах судової системи: "внутрішнє" управління (не потребує взаємодії з суб'єктами поза судовою системою, охоплює зв'язки суб'єкт (керівник) - об'єкт (підлеглі) в її межах) та "зовнішнє" управління (передбачає забезпечення діяльності елементів судової системи за допомогою елементів інших систем). Здійснення правового програмного забезпечення як різновиду організаційно-правового забезпечення у сфері судового управління віднесене до компетенції органів зовнішнього судового управління, що передбачає відсутність можливості органів судової системи самостійно розробляти та приймати правові програмні акти, але не виключає можливості участі органів судової системи у цьому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР) с51
Шифр НБУВ: РА383891 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


13.
Бойчук А. Ю. 
Інститут адвокатури на західноукраїнських землях другої половини XIX - початку XX ст. (на матеріалах Галичини): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Ю. Бойчук ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-правові основи становлення інституту адвокатури в Галичині у складі Австрії й Австро-Угорщини. Розкрито місце та роль адвокатури в Галичині у державно-політичній системі Австрії й Австро-Угорщини. Виявлено переваги, недоліки й особливості функціонування адвокатури, зумовлені специфікою Галичини. Проаналізовано організаційну структуру, компетенцію та правові засади українських правничих товариств у Галичині. Охарактеризовано діяльність професійних об'єднань галицьких правників та їх значення у формуванні національно-державницької ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)5-629.18 + Х891.9(4УКР)8-1
Шифр НБУВ: РА382855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


14.
Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Іщук О. С. 
Адміністративна юрисдикція органів прокуратури: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. С. Іщук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст та обсяг адміністративної юрисдикції, розглянуто особливості та значення діяльності органів прокуратури щодо забезпечення законності у цій сфері. Визначено функції органів прокуратури, місце та роль прокурора в системі суб'єктів адміністративної юрисдикції. Проаналізовано особливості правового регулювання й участі прокурора в таких адміністративних провадженнях, як провадження у справах про адміністративні правопорушення, дисциплінарне провадження, провадження за зверненням громадян. Досліджено питання, пов'язані з представництвом органами прокуратури інтересів громадянина та держави в адміністративному суді. Сформульовано ряд конкретних пропозицій щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА380781 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Барабаш Г. О. 
Особливості правового регулювання праці суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г. О. Барабаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що здійснення правосуддя є особливим різновидом соціальної діяльності, що виражається в активних діях суддів і спрямовується на задоволення інтересів осіб, які звертаються до суду, на забезпечення їх прав і свобод. Однією з характерних особливостей правового регулювання праці суддів є поєднання єдності та диференціації. Диференціація виражається у порядку відбору осіб для відправлення правосуддя й у змісті трудової функції суддів, у порядку припинення трудових правовідносин, в регламентуванні їх робочого часу та часу відпочинку, в оплаті праці та в інших формах матеріального заохочення. Основними причинами диференціації правового регулювання праці суддів є особливе суспільне значення трудової функції, що виконується ними; спеціальна трудова правосуб'єктність суддів; підвищені вимоги до професійних знань, моральних якостей та здібностей кандидата на посаду судді тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА383239 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


17.
Прокопенко О. Б. 
Право на справедливий суд: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / О. Б. Прокопенко ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано, що справедливість є важливим критерієм оцінки ефективності та легітимності в діяльності судової влади. Доведено, що справедливість є невід'ємним елементом змісту судового рішення, в якому відображається результат суду з розгляду правових спорів. Право на справедливий суд проаналізовано у вузькому та широкому аспектах, розглянуто як процесуальну правову гарантію, що передбачена нормами міжнародного права та закріплена на законодавчому рівні, забезпечення якого є прямим обов'язком держави. Розглянуто систему організаційно-правових гарантій права на справедливий суд, які розподіляються на інституціональні (незалежність та неупередженість суду, утворення суду на підставі закону, компетентність суддів) та процесуальні ("розумний" строк розгляду справи, наявність системи альтернативних (позасудових) інститутів вирішення правових спорів, виконання судових рішень). Доведено необхідність введення юридичної відповідальності сторін у справі за умисне затягування судового процесу. Удосконалено класифікацію міжнародно-правових актів, що регламентують право на справедливий суд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х891.9(4УКР)1-2
Шифр НБУВ: РА379893 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Видання зберігається у :


19.
Івчук М. Ю. 
Адміністративно-правовий статус органів прокуратури України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Ю. Івчук. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні проблеми адміністративно-правового статусу органів прокуратури України. Визначено шість історико-правових періодів розвитку інситуту прокуратури України, а також місце прокуратури у механізмі держави. Розкрито сутність і структуру її адміністративно-правового статусу. Охарактеризовано правові засади організації діяльності органів прокуратури України. Визначено особливості діяльності органів прокуратури України, досліджено форми їх взаємовідносин і взаємодії з іншими державними органами та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА379773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Фесенко Л. І. 
Правовий статус вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у системі судового устрою: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Л. І. Фесенко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано загальні риси та специфіку Вищого спеціалізованого суду України у порівнянні з іншими вищими судами, внесено пропозиції щодо перспектив удосконалення його структури, функцій і повноважень судових палат, пленуму суду, науково-консультативної ради, а також апарату суду. Розкрито роль такого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у забезпеченні однакового та правильного застосування законів судами відповідної юрисдикції шляхом рекомендаційних роз'яснень. Внесено пропозиції з удосконалення нормативного регулювання діяльності апарату суду, його функцій і взаємовідносин з головою суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.1
Шифр НБУВ: РА383856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського